img

پخش کردن تصاویر بازی های کامپیوتری روی تلویزیون از طریق Steam Link

/
/
/
راهنمای تنظیمات مربوط به Steam Link و دسته های بازی سازگار با این قابلیت

ابزار Steam Link شرکت Valve به عنوان ابزاری مقرون به صرفه و راهی آسان برای انتقال تصویر بازی های کامپیوتری شما بر روی تلویزیون خانگی ساخته شده است.
این وسیله طوری طراحی شده که تنظیم و نصب آن آسان باشد با این حال راهنمای شروع سریع موجود کاملا بی ارزش و بدون استفاده است و تنها نمایشی از تنظیمات دو سخت افزار گوناگون است که هیچ آموزشی هم ندارد. چند تنظیم متفاوت وجود دارد اما مشکلاتی هم هستند که ممکن است در زمان انجام تنظیمات به آنها بر بخورید، پس راهنما را برای اینکه نحوه تنظیم Steam Link و همچنین نحوه فعال کردن Steam در خانه را متوجه شوید.
تنظیمات کامپیوتر شخصی
Steam Link با منعکس کردن تصویر نمایشگر کامپیوتر شخصی شما به دستگاه گیرنده Steam عمل می کند، پس اولین قدم این است که مطمئن شوید کامپیوتر شما به درستی تنظیم شده است. برای کسانی که اولین بار است از این سیستم استفاده می کنند، برنامه Steam باید روی کامپیوتر نصب و اجرا شود به علاوه اینکه باید وارد حساب کاربری Steam خود بشوید. اگر برنامه Steam در حال اجرا نباشد،Link امکان پیدا کردن کامپیوتر شما و متصل شدن به آن را ندارد. اگر فکر میکنید از این سیستم استفاده زیادی خواهید داشت می توانید برنامه Steam را طوری تنظیم کنید که همزمان با شروع کار کامپیوتر شخصی شما اجرا شود. به خاطر داشته باشید این کار سرعت راه اندازی کامپیوتر شما را مقداری کاهش می دهد.
در مرحله بعدی باید از اتصال کامپیوتر به شبکه داخلی خود مطمئن شوید. با این که این سیستم از طریق Wi-Fi هم کار می کند اما Steam پیشنهاد می کند برای جلوگیری از تاخیر از اتصال با کابل استفاده کنید. در زمان آزمایش و تست از طریق Wi-Fi ما گاهی تاخیر در دریافت تصاویر را متوجه می شدیم اما چیزی نبود که نتوان آن را تحم کرد و نادیده گرفت. بخش عمده آن به پهنای باند شبکه داخلی شما بستگی دارد.
در پایان مطمئن شوید گزینه In-Home Streaming برای کامپیوتر شما در Steam فعال شده باشد. این گزینه معمولا به صورت پیش فرض فعال است. برنامه Steam را باز کرده و روی Steam در قسمت بالا سمت چپ برنامه کلیک کرده و سپس Settings را انتخاب کنید. مطمئن شوید زیر گزینه In-Home Steaming قسمت Enable تیک خورده و فعال باشد. حال آماده اجرا هستید.

اتصال به Steam Link
در بسته Steam Link کابل هایی که نیاز دارید وجود دارند: آداپتور برق، کابل HDMI 2.0 و کابل Ethernet . ابتدا دستگاه را به وسیله کابل HDMI موجود به تلویزیون متصل کنید. اگر تصمیم گرفتید طبق پیشنهاد Steam از ارتباط با کابل استفاده کنید، کابل Ethernet موجود را به پشت دستگاه Steam Link وصل کرده و سر دیگر آن را به دستگاه مودم یا روتر خود وصل کنید.
در پایان به سیله ای برای کنترل دستگاه Steam Link خود نیاز دارید. این کار ار می توانید هم با دسته بازی های کنسولی خود انجام دهید و هم از ماوس و کیبورد استفاده کنید که می توانید از طریق کابل USB به پشت یا کنار دستگاه متصل کنید و یا از گیرنده بدون سیم USB استفاده کنید. در صورتی که درایور ماوس و کیبورد را روی کامپیوتر میزبان نصب کرده باشید با هر نوع ماس و کیبوردی می توانید کار کنید.برای دسته های بازی، Steam با کنترل های رسمی خودSteam ، دسته های کنسول هایXox One, Xbox 360 و XInput کار می کند. سایر موارد مانند فرمان رانندگی، و یا فرمان پرواز هم ممکن است کار کنند اما بهتر است قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید.
دسته های PlayStation 4 DualShock 4 شرکت سونی همسازگار هستند و می توانید از طریق ار تباط بدون سیم بلوتوثی از آنها استفاده کنید. ابتدا باید با یک دستگاهکنترلی دیگر وارد تنظیمات بلوتوث در Steam Link شوید و سپس دسته های بازی را با نگه داشتن همزمان دو دکمه PS و Share به دستگاه بشناسانید. می توایندآنها را در لیست دستگاه ها ببینید و به آن متصل شوید. به همین دلیل شما به یک دستگه کنترلی یا دسته بازی دیگر برای تنظیم Steam Link و شناساندن دسته های PS4 تا زمان فعال شدن و کار کردن آنها نیاز دارید. زمانی که دسته های DualShock 4 را به Steam Link میشناسانید، از لیست دستگاه ها در PlayStation 4 حذف می شوند، پس برای استفاده مجدد با کنسول سونی باید دسته ها را دوباره به دستگاه متصل کنید.

وصل کردن Steam Link به کامپیوتر شخصی
قدم بعدی انتخاب HDMI در تلویزیون است که قبلا کابل دستگاه را به آن وصل کرده اید. در صفحه برای اولین بار صفحه تنظیمات Steam Link را خواهید دید. با دنبال کردن آموزش هایی که در صفحه می بینید ابتدا زبان خود را انتخاب کرده، به شبکه وصل شوید و اگر لازم بود فریمور دستگاه را بروزرسانی کنید. همچنین باید گزینه پخش مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه های ابتدایی، Fast , Balanced و Beautiful هستند، ما گزینه Balanced را پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید به قسمت تنظیمات پیشرفته بروید و میزان پهنای باند اختصاصی، و کیفیت رزولوشن تصویر را مطابق میل خود تنظیم کنید.
در صفحه بعدی از شما خواسته می شود کامپیوتری که Steam روی آن در حل اجراست را در شبکه خانگی خود انتخاب کنید تا بتوانید Steam Link را به کامپیوتر خود وصل کنید. ممکن است شما هم مثل ما در این مرحله به مشکل بر بخورید چرا که علی رقم اینکه در یک شبکه هستید و Steam هم فعال است اما کامپیوتر در لیست دستگاه ها نشان داده نمی شود. تنها راه حلی که ما پیدا کردیم این است که : صبر کنید. بعد از چند دقیقه Steam Link کامپیوتر مورد نظر را پیدا می کند و می توان بدون هیچ مشکل دیگری به آن متصل شد.
پس از اینکه اتصال کامل شد می تانید منوی Steam خود را در حالت Big Picture ببینید، حال می توانید بازی مورد نظر خود را انجام دهید یا برای خرید بازی های بیشتر از فرشگاه استفاده کنید.

وصل کردن دسته کنترل کننده Steam به Steam Link
ابتدا مطمئن شوید هردو دستگاه Steam Link و کنترل کننده خاموش هیتند. هر کنترل کننده، دسته و یا ماوس و کیبورد دیگری را از Steam Link جدا کنید. حال دستگاه را روشن کنید، خود دستگاه مراحل نصب کنترل کننده یا دستگاه ورودی جدید را به شما آموزش می دهد، پس کنترل Steam مورد نظر خود را انتخاب کنید. دکمه X را پایین نگه داشته و دکمه Steam را هم فشار دهید، کنترل به سرعت با دستگاه هماهنگ شده و متصل می شود.

بازی هایی که محصول Steam نیستند را با Steam Link بازی کنید
آسان ترین راه برای اینکار افزودن بازی ها به Steam Library است با ساختن یک میانبر به برنامه دررون Steam. برای این کار گزینه Add a game را در Steam انتخاب کرده و برنامه دلخواه را از لیست انتخاب و یا مسیر آن را روی کامپیوتر خود پیدا کنید. بعضی بازی ها به صورت پیش فرض وارد صفحه مخصوص به خود می شوند، مثل بازی Battle شرکت Blizzard یا uPlay شرکت Ubisoft. برای رد شدن از این مرحله، روی برنامه در لیست Steam Library کلیک راست کرده به قسمت Properties رفته و فایل مقصد را به “game.exe” به جای “launcher.exe” تغییر دهید.

نمایش دادن صفحه دستکتاپ به وسیله SteamLink
یکی از بهترین ویژگی های Steam Link چیزی است که شرکت Valve در مورد آن صحبتی نرکده است. با اینکه هدف اصلی آن پخش کردن بازی از کامپیوتر به صفحه تلویزیون است. این کار با قرار دادن خروجی تصویری کامپیوتر به دستگاه Steam Link انجام می شود که نه تنها بازی ها را بلکه همه تصاویر را انتقال می دهد، و این به معنی این است که می توانید هرچیزی را در کامپیوتر خوداز طریق دستگاه Steam Link به صفحه تلویزیون منتقل کنید، مثل باز کردن صفحات وب، دیدن تصاویرویدئویی، پخش کردن آهنگ و هر چیز دیگری.
برای دسترسی به دیگر عملکرد های کامپیوتراز طریق Steam Link گزینه power را در بالای سمت راست صفحه منو Steam انتخاب کرده و گزینه Minimize Big Picture Mode را بزنید. حال صفحه دستکتاپ کامپیوتر خود را خواهید دید و هر کاری بخواهید می توانید انجام دهید. با این حال، نکاتی هستند که باید به آنها توجه کنید. ابتدا به یک ماوس و کیبورد متصل به دستگاه Steam Link نیاز دارید در ثانی باید برنامه Steam روی کامپیوتر نصب و در حال اجرا باشد تا بتوانبد ارتباط را بر قرار و پایدار کنید.

استفاده همزمان از کامپیوتر شخصی و Steam Link
متاسفانه این کار غیر ممکن است. از آنجا که دستگاه مستقیما خروجی تصاویر را از کارت گرافیکی شما می گیرد پس هرچه که روی صفحه نمایش کامپیوتر شما از کامپیوتر به Link منتقل می شود، پس هر اتفاقی که روی یکی از دستگاه ها بیافتد روی دیگری نشان داده خواهد شد. این به معنی این است که تا زمانی که شما از کامپیوتر برای پخش بازی روی Steam Link استفاده می کنید، نمی توانید استفاده دیگری از آن داشته باشید.

کار کردن Steam Link همراه با Mac
با اینکه اجرای Steam Link روی سیستم عامل X مکینتاش مشکلات سازگاری بسیاری داشت، در حال حاضر بسیاری از آنها بر طرف شده اند. با این حال انتخاب های شما در بازی ها محدود به بازی های مبتنی بر Mac خواهد شد و ممکن است با دستگاه های کنترلر و دسته ها مشکلات سازگاری بیشتری داشته باشید، اما در بسیاری موارد همانند یه کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز اجرا خواهد شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text