img

توانایی تایپ خود را افزایش دهید…

/
/
/

در کمترین زمان ممکن توانایی تایپ دو انگشتیتان را به تایپ لمسی ارتقا دهید. صفحات لمسی و رابط های کنترل صوتی با سرعت بالایی در حال رشد هستند؛ اما زمانی که نوبت به انجام کارهای جدی برسد، اکثر مردم از صفحه کلیدهای قدیمی استفاده می کنند. با این حال با وجود اینکه تمرین کمی برای هماهنگ شدن ذهن شما با سرعت تایپ انگشتانتان نیاز است، اما این به معنی آسان بودن استفاده از صفحه کلید های قدیمی نیست. شما چطور سرعت تایپ کردنتان را افزایش می دهید؟ ما در اینجا نکات، تکنیک ها و برنامه هایی را فراهم کرده اییم که به شما کمک می کنند با سرعت بیشتری تایپ کنید. تنها چیزی که نیاز دارید فداکاری و صبر است.

 

چقدر سریع می توانید تایپ کنید؟
قبل از بهبود سرعت تایپ، بهتر است بفهمید در حاضر سرعت تایپ تان چقدر است. یکی از راه های رایگان این است که آزمون تست سرعت آنلاین را انجام دهید. ما پیشنهاد می کنیم به سایت thetypingcat.com مراجعه کنید و روی گزینه Typing Speed Test در بالای صفحه کلیک کنید. در سمت راست صفحه بعدی گزینه های زمانی برای تست های ۱، ۳ و ۵ دقیقه ایی می بینید. هرکدام را که می خواهید انتخاب کرده و بر روی فلش بنفش سمت چپ کلیک کنید. حالا فورا تایپ کردن روی صفحه اصلی را شروع کنید تا وقتی که زمان شما به پایان برسد؛درشت نویسی حروف و علائم نگارشی را فراموش نکنید. وقتی که آزمون شما کامل شد می توانید میزان فعلی تایپ خود را ببینید. میزان آن را یاداشت کنید تا بعدا بتوانید میزان پیشرفت خود را بسنجید.

از همه انگشت های خود استفاده کنید.
می توان گفت تایپ با دو انگشت برای اغلب مردم کاری عادی است اما اگر می خاهید سریع تر تایپ کنید، باید از همه انگشتان خود استفاده کنید. اوایل کار سختی به نظر می رسد، کمی سردرگم کننده و حتی ممکن است سرعت تایپ شما را هم کمی پایین بیاورد. این موارد را به خاطر داشته باشید؛ در چند هفته می توانید پشرفت های مشخصی را ببینید. مثل هر توانایی جدیدی، به آرامی عضله های حافظه تان را قوی می کند و پس از مدتی زمانی که انگشتانتان روی صفحه کلید می اغزند اصلا احتیاجی نداری که به کاری که می کنید فکر کنید.
یکی از جنبه های تایپ سریع کم شدن مقدار حرکت دست هایتان است. وقتی برای اولین بار سعی می کنید با همه انگشتانتان تایپ کنید، احتمال زیادی وجود دارد که دست هایتان روی سراسر صفحه کلید حرکت کنند. این حرکت دست ها ایده خوبی نیست چرا که باعث می شود کلید ها را گم کنید و یا حتی کلید های اشتباه را بزنید. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است از همان ابتدا عادت ها را در خود شکل دهید برای جاگیری دستانتان فرم استانداردی وجود دارد که باید از آن استفاده کنید.
اگر به صفحه کلید نگاه کنید دو خط برجسته روی کلید های حروف F و J میبینید. دلیل وجود آنها این است که این دو حروف محل قرار رفتن انگشت های اشاره در زمان شروع به تایپ کردن است.ابن حروف در مرکز صفحه کلید قرار گرفته اند و محل بازگشت انگشتان شما پس از هر مرحله تایپ کردن است.
سعی کنید انگشت اشارتان را روی آنا قرار دهید و سه انگشت دیگر روی کلید های سمت چپ F (کلیدهای D,S,A ) و سمت راست کلید J (کلید های ; , L,K) قرار میگیرند و انگشتان شست هم برای فشردن کلید فاصله (Spacebar) استفاده می شوند. اگر از لپ تاب استفاده می کنید، کف دستانتان برای استراحت روی صفحه کنار تاچ پد قرار می گیرند. در کامپیوتر های رومیزی نوع صفحه کلیدی که استفاده می کنید بستگی به نحوه چیدمان میزکارتان دارد.
حال با قرار گرفتن موقعیت دستهایتان در جای مناسب خود شروع به تایپ چند کلمه کنید تا با وضعیت چیدمان جدید آشنا شوید. به خاطر داشته باشید در ابتدا این کار به شدت عجیب و غریب به نظر می رسد و بدون شک سرعت تایپ کردن شما را از حالت عادی کند تر میکند. استفاده و بکاربردن تکنیک درست مدت زمان زیادی طول می کشد اما در پایان ارزش زمانی که صرف آن می کنید را دارد.

از آموزش های تایپ استفاده کنید.
با استفاده از موقعیت قرار گرفتن جدید انگشتانتان، وقت آن رسیده است که درس های تایپ کردن را آغاز کنید. بهترین جا برای آغاز کار همان سایت thetypingcat.com است که درس های آن رایگان است و مناسب برای کاربرانی است که موقعیت جایگیری دست در هنگام تایپ کردن را می دانند. درس های ابتدایی با تعدادی حروف آغاز می شود و شما باید آنها را با ترتیب درست وارد کنید.
ابتدا حروف F و J هستند که باید هر دو را با انگشت اشارتان تایپ کنید. در آغاز کار قرار دادن دستهایتان در محل مناسب کمک بسیار زیادی برای آشنا کردن انگشت ها با حروف و جای قرار گیریشان می کند و اهمیت زیادی دارد که در هنگام استفاده از کلید فاصله و کلید Enter انگشت ها همچنان در جای خودشان باشند.
مراحل و فرایند های آموزش با تمرکز روی هر ردیف حروف ها؛ از مراحل آسان و راحت آغاز می شودو رو به مراحل سخت تر می رود. وقتی این مراحل را با موفقیت پشت سربگذارید به مراحل پیشرفته وارد می شوید که شامل استفاده از اعداد، حروف بزرگ و علائم نگارشی است.

چشم هایتان را از روی صفحه نمایش برندارید
هدف نهایی از تایپ کردن با سرعت بالا این است که یک تایپیست حرفه ایی شوید. در ابتدا، زمانی که شروع به یادگیری میکنید کاری سخت و غیر ممکن به نظر می رسد، اما اگر به مراحل بالا، محل قرار گرفتن دست هایتان و آموزش ها تکیه کنید و تمرین داشته باشید می توانید در مدت یک یا دو ماه به این هدف دستیابید.
هنگامی که توانایی جدیدتان را تمرین می کنید بهتر است مقداری زمان هم برای تایپ کردن با چشمان بسته بگذارید. در ابتدا همه چیز در هم خواهد شد، اما مهم نیست فقط سعی کنید کم کم آن را تمرین کنید، خودتان از سرعت بهبود روند کار شگفت زده خواهید شد.
همان طور که جمله ایی قدیمی می گوید؛ اگر بهترین زمان کاشت یک درخت ۲۰ سال پیش بوده، بهترین زمان دوم همین امرز است. پس اگر می خواهید سرعت تایپ کردن خود را افزایش دهید با تمرینام کوچک و کوتاه آغاز نید، هر روز تمرین کنید و از بهبود سرعت تایپ خود لذت ببرید.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text