img

معرفی مادربورد MSI Z270 SLI Plus

/
/
/
مادر بورد MSI 7270 SLI Plus   یک مادربورد با کیفیت دیگر برای تراشه ها Kaby Lake است که توانایی های اوورکلاک بالایی دارد.

مادر بورد MSI 7270 SLI Plus قیمت و ویژگی های مشابهی با Asus Prime 7270-A (Shopper 350) دارد. هر دو مورد مادر بورد های میان برد هستند که برای جدید ترین تراشه های Kaby Lake از جمله جدید ترین مجموعه تراشه ۷۲۷۰ طراحی شده اند. Prime 7270-A را برای عملکرد و سخت افزار متنوع دوست داریم.
۷۲۷۰ SLI Plus همچنان یکی از بهترین ها است، ساخت زیبا و نوسان های کمی دارد و به وسیله آهن تقویت شده( تمام ۴ شیار رم ( طبیعاتا DDR4) و سه شیار PCI-Ex16 به این طریق محکم تر شده است که احتمالا خم شدگی یا شکستگی در هنگام جدا کردن بخش ها را کاهش می دهد.
۷۲۷۰ SLI Plus ساخت زیبا و نوسان های کمی دارد و به وسیله آهن تقویت می شود.
به دو پورت M2 Prime 7270-A نیز شبیه است که یکی از پیشرفته ترین ویژگی های آن به حساب می آید. در حقیقت، مادر بورد MSI بهتر است، زیرا هر دو پورت پشتیبانی های دو گانه برای درایو های PCI-E و SATA دارد، یکی از پورت های بورد ASUS تنها به PCI-E محدود می شود. این انعطاف پذیری بهترین ویژگی مشترک مانند غلبه بر SSD های بسیار سریع Optane یا توانایی آماده سازی آرایه های RAID با دو درایو M2 است.

وظیفه کارت
در مادربورد هایPCI-E X16 سه گانه استاندارد، تنها یک مورد می تواند به صورت کامل در سرعت x16 اجرا شود. زمانی که GPU های دوگانه در حالتSLI یا Crossfire اجرا شوند، این شیار و شیار زیر آن، cpa می شوند که با توجه به شرایط عادی است. می توانید برای بخش های کوچک تر ، سه PCI مانند صدا، کارت های وای فای دریافت کنید، در Prime 7270-A چهار PCI وجود دارد، سه عدد هم معقول است.
صفحه I/O هم به خوبی مجهز است. پورت USB-C تغییر در کنار USB 3.1، چهار USB3 و دو USB 2 قرار دارد، بنابراین می توانید آن را با لوازم جانبی پر کنید. برای خروجی ویدیو، می توانید ازHDMI یا dual-link DVI-D ( متاسفانه بدون پورت نمایش) و همچنین پورت Gigabit Ethernet و یک سوکت Legacy PS/2 استفاده کنید. علاوه بر سه Jack صوتی استاندارد ۳٫۵ میلی متری، MSI یک بلند گو هم در پشت، کنار و Jack های C/SUB اضافه کرده است، با این وجود، خروجی S/PDIF برای لوازم مرغوب وجود ندارد.

انتظارات Lake
برای آزمایش دوباره از Lake Core i7-7700K و Cooler Master MasterLiquid Pro 240 همه کاره water cooler (آب سرد کن) استفاده کردیم. ۷۲۷۰ SLI Plus به شش لبه خنک کننده قوی از جمله لبه کنترل پمپ ظریف مجهز است، بنابراین به راحتی می تواند سیستم های پیچیده تر را مدیریت کند.
جالب است بدانید که به طور همزمان نسبت به رقبا Asus قوی تر و ضعیف تر است. تراشه اینتل با سرعت های stock کار می کنند ( یعنی پایه ۴٫۲GHz و حداکثر ۴٫۵GHz) و رم ۸ گیگ شاخص ۴K، نمره تصویر ۱۳۹، نمره ویدیو ۱۶۰، نمره چند کاره ۱۵۴ و نمره کلی ۱۵۳ را ارائه کرد. این رقم به طور کلی ۶ درصد از مادر بورد Asus کم تر است که به نمایش سریع تر بخش ویدیو نسبت داده می شود که به بخش فعالیت چند کاره سنگینی می کند.
این مادر بورد چه طور نسبت به رقبا همزمان بهتر است؟ همه چیز به اوور کلاک باز می گردد و این یعنی با استفاده خنک کننده مشابه، به اوور کلاک های بهتری دست پیدا کردیم که نسبت بهPrime 7270-A از سرعت و پایداری بالا تر برخوردار بودند. برای مثال استفاده از بورد MSI کلاک پایه را به راحتی به ۴٫۸Gz می رساند و شاخص ما را تکمیل می کند و این در حالی است که در بورد Asus، سیستم تحت شرایط مشابه کار نمی کند.
BIOS MSI، تمام ابزار های لازم برای اوور کلاک CPU و حافظه را شامل می شود، اما این فرایند با OC Genie 4 wizard ساده تر می شود. می توانید با یک کیک، سرعت کلاک CPU ر افزایش دهید و با افزایش ولتاژ دریافت برق کافی تضمین می شود و تغییرات restart به طور خود کار اعمال می شوند.
این روش برای افزایش دسترسی به اوور کلاک مناسب است،اما مراقب باشد، حتی در الگوی چند کاره نیز نمی توانید از نوع خنک کننده استفاده کنید و دماهای هسته چندین بار به ۱۰۰oC می رسد. ما اوور کلاک دستی را توصیه می کنیم، مگر آن که به سخت افزار خنک کننده قوی دسترسی داشته باشید.
خوشبختانه، سرهم کردن قطعات چندان دشوار نیست. BIOS ،مسیر یابی راحتی دارد و کارکرد های مختلف به بخش های مشخص تقسیم شده اند، بنابراین کاربران تازه کار می توانند با آن کار کنند.

تیم Gleam
به طور کلی، ۷۲۷۰ SLI Plus از بهترین LED ها برای مادر بورد استفاده می کند. بزرگی رنگ بندی RGB در سطح زیرین قرار دارد که نور زیبایی را به بورد می دهد. این ویژگی با سیستم نور Mystic هم کار می کنن که مانند Asus Aura می تواند با LED های دیگر در یک سیستم رایانه ای هماهنگ شود و رنگ ها و افکت های مشابهی را نشان دهد.
به غیر از ویژگی های ظاهری،۷۲۷۰ SLI Plus به خوبی با Prime 7270-A هماهنگ می شود. ۷۲۷۰-A در سرعت های Stock عملکرد بهتری دارد و همچنان می تواند اوور کلاک پایه را مدیریت کند، اما بورد MSI بهترین انتخاب برای آن هایی است که می خواهند نهایت استفاده را از تراشه Kaby Lake ببرند. در غیر این صورت، تفاوت های میان آن ها جزئی است و انتخاب هر دو گزینه صحیح می باشد.

 

MSI-Z270-SLI-Plus---specification

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text