img

معرفی لپ تاپ Dell Inspiron 15 7000 Gaming

/
/
/
Dell Inspirion 15 700 Gaming یک لپ تاب قیمت توسط برای بازی است. قوی ترین پردازش گر های تصویری را ندارد ، اما آن قدر قوی است که می توان از آن به عنوان لپ تاب اصلی استفاده کرد و هر بازی در ۱۰۸۰p را با کیفیت های عالی و متوسط اجرا می کند. در تمام حوزه ها کارکرد عالی دارد و عمر باتری یکی از ویژگی های این لپ تاب به حساب می آید. یک مشکل جدی وجود دارد ، اکثر نسخه های Dell Inspirion 15 Gaming از صفحه نمایش پایینی برخودار هستند.

 

Dell-Inspiron-15-7000-Gaming--Specificationsقیمت
Inspiration 15 7567 Gaming شرکت Dell با قیمت حدود دو و نیم میلیون تومان موجود است ، با این قیمت می توانید از Nvidia GTX 1050 GPU ، quad-Core Intel i5 Kaby Lake Processor ، ۲۵۶ GB SSD و ۸ GB RAM استفاده کنید. ( در نسخه آمریکایی ، به جای هارد درایو ITB از SSD استفاده کنید).
با پانصد هزار تومان بیشتر( یعنی سه میلیون تومان) می توانید نسخه مورد نظر در این مقاله را خریداری کنید و از هارد درایو ITB و ۲۶۵ GB ، Kaby Lake Core I 7 Chipset و GTX 1050 Ti GPU بهره مند شوید.
بهترین مدل سه میلیون و نیم قیمت دارد. از ۵۱۲ GB SSD استفاده می کند و صفحه نمایش پیشرفته ای دارد . از پنل ۴K و باتری IPS tech بهتر استفاده می کند.
این لپ تاب ها به طور استاندارد از یک سال گارانتی تعویض استفاده می کنند. می توانید با دویست هزار تومان هزینه بیشتر ، از گارانتی تعویض در محل بهره مند شوید و مدت زمان گارانتی را به چهار سال افزایش دهید. کل هزینه ها هفت صد هزار تومان خواهد بود.

طراحی
لپ تاب های گیمینگ شرکت Asus ، MSI و Acer تابش های رنگارنگ و طراحی های پوشش نورانی استفاده می کنند. آن ها نمی خواهند حرکت های گیمر را مخفی کنند. لوگوی Dell در پشت لپ تاب قرمز است و دریچه های گرما در گوشه های جلو و عقب هم قرمز هستند ، اما زمانی در هنگام استفاده هیچ حس خاصی ندارید.
استفاده از این لپ تاب در مکان های عمومی برای شما شرم آور نخواهد بود ، و طراحی های جدید باعث شده تا این مدل از لپ تاب های کاری زیبا تر باشد.
تمام پوشش Dell پلاستیکی است، اما کار نهایی کمی متفاوت به نظر می رسد. رنگ شبیه پلاستیک خاکستری است ، اما تابش های رنگ و رنگ های داخلی پلاستیک سیاه نرم هستند. کلید ها ، حرکت انگشت را به خوبی شناسایی می کنند و نسبت به الگو های قبلی کار با آن آسان است. با Dell XPS 15 برابری نمی کند، اما ظاهری خوبی دارد.
اگر می خواهید لپ تاب را هر روز با خود حمل کنید ، خرید Inspirion با وزن ۲٫۶۵ کیلو گرم با به شما توصیه نمی کنیم. با ضخامت ۲۵ nm حتی در کیف های بزرگ هم فضای زیادی را اشغال می کند. استفاده از این لپ تاب برای سفر هاری کاری و تعطیلات سخت است.
قابلیت اتصال
Dell این لپ تا به عنوان جایگزینی برای پی سی ساخته است. یک پورت Ethernet برای اتصال های مستقیم مودم ، سه پورت USB 3.0 و شیار SD اندازه بزرگ وجود دارد.
جالب است بدانید که بر خلاف انتظار Dell ، سوکت های جدید تر USB 3.1 را اضافه نکرده است. اکثر لپ تاب های جدید از این ویژگی استفاده می کنند. الان حسرت نمی خورید ، اما دو سال دیگر به یک USB-C نیاز خواهید داشت.

کیبرد و تاچ پد
Insiron 5 Gaming از غالب لپ تاب های کلاسیک برای کیبورد استفاده می کند. صفحه اعداد و کلید های مهم مانند شیفت در گوشه قرار دارند و اندازه ها کوچک نشده است.
XPS 15 9560 کمیDell ، کیبورد محکم تری دارد، اما از کیبورد فعلی راضی تر بودیم. نرم و راحت است و مانند نور کیبورد های الترا بوک استفاده می کند.
نور فرابنش هم دارد که با کلید F10 فعال می شود و شدت آن کم و زیاد می شود. نور فرا بنفش کیبورد سطح بسیار پایین ندارد ، اما می توانید آن را خاموش کنید.
ترک پد( نوعی تاچ پد) برای مدل گیمینگ بزرگ است و کارکرد کلیک خوبی دارد. با این وجود کامل نیست.، به جای شیشه از پلاستیک ساخته شده است ،کمی بیش از حد نرم و حساس است. در زیر وزن انگشت شما کمی جمع می شد که مشکل خیلی پیش پا افتاده ای است.

صفحه نمایش
صفحه نمایش حتما یکی از ضعیف ترین بخش های لپ تاب است، اندازه و رزلوشن مناسب هستند : ۱۵٫۶ اینج برای گیمر ها اندازه خوبی نیست و ۱۰۸۰p بهترین رزلوشن است ، مگر آن که آن را به بهترین GPU متصل کنید.
با این وجود ، Insirion 15 Gaming به جای صفحه نمایش IPS در اکثر لپ تاب های با کیفیت از شیشه رشته ای TN استفاده می کند. این صفحه نمایش ها ، زاویه های مشاهده بسیار ضعیفی دارند و زمانی که به سمت های اشتباه حرکت کنند ، تغییر کنتراست دارند و کاراکتر تصویر حتی با کوچک ترین زاویه تغییر می کند.
گیمر ها دلیل این تغییر را می دانند. واکنش به زمان در نسبت با ISP بیشتر است و خواسته شما در بازی های رقابتی همین هست. اما کیفیت صفحات TN متفاوت است. در رابطه به Inspiron رنگ و کنتراست ضعیف است و تن رنگ بعد از چند جلسه تعیین رنگ سنجی تغییر کرد. Insporion 15 Gaming از رنگ آبی در صفحه نمایش استفاده نمی کند. در نهایت می تواند ۶۴٫۶ درصد از SRGB ها را رنگ استاندارد را پوشش دهد. برای صفحه نمایش TN کاملا استاندارد است ، اما با توجه به قیمت لپ تاب بیشتر انتظار داریم. رنگ ها پراکنده به نظر می رسند.
کنتراست ۲۸۱:۱ است ، یعنی رنگ های سیاه خیلی هم عمیق نیستند ، یک دلیل دیگر برای پراکندگی ظاهر رنگ رفته است. در نتیجه XPX 15 9560 ظاهر بدی دارد.
اما در هنگام استفاده همه چیز خوب به نظر می رسد. سطح زد تابش تاثیر تابش و نور حداکثری ۳۰۰cd/m2 برای استفاده در فضای باز کافی است.
اگر لپ تاب صفحه ISP داشت بهتر بود. اما به طور کلی سیستم خوبی است.
البته Dell یک گزینه دیگر هم برای شما به همراه دارد. نسخه سه و نیم میلیونی Insiron 15 Gaming صفحه نمایش ۴k ISP LCD دارد. آن را آزمایش نکردیم ، اما خیلی نمی تواند بهتر باشد. ما پنل های ۴K ISP شرکت های دیگر را هم بررسی کرده ایم.
پرادازش گر همه کار می کند و می تواند ویرایش فیلم ، تولید موسیقی را با رم کافی انجام دهد.

عملکرد
عملکرد Dell مشکلات جدیدی دارد. تمام نسخه ها پردازشگر quad-Core Intel Core دارند و نسخه که ما بررسی می کنیم Core i7-7700HQ است.
تا زمانی که از رم کافی استفاده کنید، این چیپست همه کار می کند از ویرایش فیلم گرفته تا تولید موسیقی و ویرایش عکس حرفه ای. مدل ۱۶GB فعالیت های پیچیده تر را هم انجام می دهد.
هارد درایو ما ITB 5400rpm و ۲۵۶GB SSD دارد که سیستم عامل بر روی آن نصب شده است. سریع و پاسخگو است ، اما در مقایسه با XPS مشاهده شده تفاوت های مهمی هست که به از همان CPU استفاده می کند.
Inspiron 15 Gaming از XPS 15 در PcMark بهتر است که نمره ۳۱۰۵ (در نسبت با ۲۸۱۰ XPS) را کسب کرد، اما در Geekbenck 4 نمره بالا تر داشت. با این وجود حتی ۱۲۰۵۰ نمره را کسب کرد که در مقایسه با XPS 2000 نمره کم تر است.
در آزمایش CPU همه چیز کمی عجیب به نظر می رسد ، اما Inspiron ، SSD پایین تری دارد. سرعت های خوانش عبارتند از ۵۰۰ MB/S به جای ۳۰۰۰MB/s-Plus ، سرعت رایت به جای ۱۷۰۰MB/S ، ۲۶۵MB/s است.
یکی یا دو نسخه گران قیمت از Dell Inspiron 15 Gaming را بخرید و XPS 15 برای گیمینگ را آزمایش کنید. XPS 15 برای گیمینگ بهتر است. مدل بررسی ما و ۴K پیشرفته از Nvidia GeForce GTX 1050 Ti به جای GTX 1050 استفاده می کند.نسخه سریع تری از کارت Nvidia قیمت متوسط است و اجرای بازی ها در ۱۰۸۰p به خوبی انجام می شود.
در نسخه ۱۰۵۰ Ti آزمایش شده ، بازی Thief به طور میانگین در تنظیمات حداکثری در ۵۱٫۴fps و رزلوشن ۱۰۸۰p اجرا شد که حدود ۹fpd از Dell XPS 15 بیشتر است. در ۷۲۰p ، تنظیمات حداقلی نسبت فریم به ۷۰fps می رسد.
بازی Allien: Isolation در ۱۷۹fps در تنظیمات پایین ۷۲۰ p و ۶۰fps در تنظمیات بالای ۱۰۸۰p اجرا شد. الان می توانید تمام بازی ها از جمله بازی های سنگین را جرا کنید. اخرین نسخه از کارت Nvidia قوی است.
Dell مانند هر لپ تاب گیمینگ دیگر در اجرا های سنگین ، سر و صدا تولید می کند ،اما کاربران شکایتی در این باره ندارند و بخش های گردش هوا از گرم شدن بیش از حد جلوگیری می کنند.

عمر باتری
لپ تاب های قوی مانند این مورد ، بدون شارژ زمان چندانی کار نمی کنند ، حتی اگر از حالت کاهش شارژ استفاده کنید. حدود ۴٫۴ بدون استفاده از نور پیش بینی می شود، اما مقاومت Insiron 15 Gaming خیلی از این آمار های ناراحت کننده بیش تر است. به دلیل مدیریت قوی Dell ، این لپ با توجه به quad-Core Intel CPU باطری قوی دارد. یک بازی ۷۲۰p لوپ با نور صفحه نمایش ۱۲۰cd/cm2 حدود ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه طول می کشد.
به دلیل درایو «subwoofer» اسپیکر های مناسبی دارد. برخلاف برخی از دستگاه های گیمینگ دیگر، کارکرد خوبی دارد و صدای دستگاه قابل تحمل است. اما بهتر است از هدفون استفاده کنید.

رای نهایی
تمام قسمت های Dell Inspiron 15 7000 Gaming به غیر از صفحه نمایش عالی است. طراحی خوب است، عملکرد بالایی دارد و باتری همه را شگفت زده می کند. به همین دلیل صفحه نمایش رضایت بخش نیست. اگه به جای نسخه ۲٫۵ میلیون ، مدل سه و نیم میلون را خریداری کنید ، Dell به شما اجازه می داد تا صفحه نمایش را به روز رسانی کنید. اگر می خواهید ۲٫۵ میلیون تومان خرج کنید ، به این موضوع دقت کنید. با این وجود ، کنتراست پایین صفحه نمایش سطح لپ تاب را کاهش داده است.

 

میتوانید برای کسب اطلاع از کانفیگ های موجود این لپ تاپ به بخش معرفی آن در سایت دل مراجعه کنید.

کانفیگ های موجود لپ تاپ Inspiron 15 7000 Gaming در سایت دل

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text