img

تبدیل ویدئو های گوشی و تبلت با HandBrake

/
/
/
پس از گذشت ۱۳ سال، برنامه محبوب تبدیل فرمت ویدئو HandBrake از نسخه آزمایشی خارج شد. علاوه بر رابط کاربری آسان، تنظیمات پیش فرضی دارد که امکان تبدیل فرمت هر ویدئو ایی را به شما می دهد. به شما نشان خواهیم داد چطور ویدئو هایتان را از گوشی و تبلت به کامپیوتر منتقل کرده و فرمت آنها را عوض کنید. هم چنین تبدیل ویدئو های داخل کامپیوتر به فرمتی قابل پخش در گوشی موبایل را فرا خواهید گرفت.

 

موارد مورد نیاز: برنامه HandBrake، Windows Vista, 7,8,10، دستگاه اندرویدی یا iOS
زمان مورد نیاز: ۲۰ دقیقه

 

گام اول
راه های گوناگونی برای انتقال ویدئو ها از گوشی یا تبلت به کامپیوتر وجود دارد، از جمله استفاده از سرویس های ذخیره ابری مثل Google Drive, Dropbox و OneDrive . راه آسان تر استفاده از برنامه انتقال فایل رایگان Send Anywhere است. این برنامه را روی گوشی موبایل خود نصب کنید (نسخه اندروید www.snipca.com/23057 و نسخه IOS : www.snipca.com/23058 ). برنامه را باز کرده و سربرگ Videos را انتخاب کنید و ویدئو هایی را که قصد ارسال دارید انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید. یک کد شش رقمی روی صفحه خواهید دید.

گام دوم
حال برنامه Send Anywhere را در کامپیوتر دانلود کرده و نصب کنید (www.send-anywhere.com) . پس از اجرای برنامه روی Receive کلیک کرده و کد شش رقمی را وارد کنید و روی دکمه Download کلیک کنید. فرایند دانلود ویدئو به کامپیوتر آغاز می شود. در زمان دانلود یک پوشه جدید در کامپیوتر برای این فایل ها بسازید. پس از پایان دانلود روی لینک Open Folder کلیک کنید۴ سپس ویدئو را به پوشه ایی که ساختید منتقل کنید.

گام سوم
برا یدانلود برنامه HandBrake به آدرس www.handbrake.fr بروید و روی گزینه Download HandBrake کلیک کرده و پس از دانلود برنامه را نصب و اجرا کنید. روی “Open a single video file” کلیک کنید، ویدئویی را که می خواهید فرمت آن را تغییر دهید انتخاب کرده و روی Open کلیک کنید. ویدئو به برنامه HandBrake وارد می شود.

گام چهارم
در سمت راست فایل های ویدئو را که در دسته بندی های از پیش تنظیم شده می بینید (General, Web, Devices , …) . گزینه “HQ1080p30 Surround” را انتخاب کنید (یکی از بهترین فرمت ها برای پخش ویدئو روی هر کامپیوتری). سپس روی Browse کلیک کنید محل ذخیره ویدئو تبدیل شده را انتخاب کنید، نام آن را مشخص کنید و روی Save کلیک کنید. سپس برای پیش نمایش ویدئو با نوار جدول زمانی، رویPreview کلیک کنید. با استفاده از نوار می توانید کیفیت ویدئو را از ابتدا تا انتها ببینید. برای اینکه ببینید ویدئو تبدیل شده شما چطور دیده خواهد شد، روی Live Preview کلیک کنید (ممکن است فرایند اجرا و آغاز نمایش چند دقیقه ایی زمان ببرد.)

گام پنجم
اگر از کیفیت ویدئو راضی بودیدبرای آغاز فرایند تبدیل ویدئو روی Start Encode کلیک کنید. در قسمت پایین سمت چپ می توانید فرایند تبدیل و زمان تخمینی باقی مانده را ببینید و وقتی فرایند تبدیل به پایان برسد، به Queue Finished تغییر می کند۲ . حال به محلی که در گام چهارم تعیین کردید بروید و درست پخش شدن ویدئو را چک کنید. همچنین می توانید ویدئو های خود را به “Super HW1080p30 Surround” تبدیل کنید. در این فرمت ویدئو فایل ها حجم بزرگتری دارند اما کیفیت صوتی و تصویری بسیار بالایی خواهند داشت.

گام ششم
برنامه HandBrake به شما امکان تبدیل ویدئو های موجود در کامپیوتر برای پخش در گوشی موبایل و تبلت را به شما می دهد. برای این کار روی Open Source کلیک کنید، “Open a single file” را انتخاب کرده و ویدئوی مورد نظر را به HandBrake وارد کنید (گام سوم را ببینید). برای تبدیل ویدئو مناسب اندروید “Android 1080p30” و یا برای پخش در تلویزیون گزینه “Chromecast 1080p30” را انتخاب کنید. برای دیدن گزینه های تبدیل ویدئو برای iPhone و iPad به قسمت Legacy در پایین صفحه بروید. مراحل چهارم و پنجم را برای ذخیره، تغییر نام و تبدیل ویدئو دنبال کنید. پس از این کار، برای انتقال فایل های تبدیل شده به گوشی یا تبلت خود می توانید از برنامه Send Anywhere استفاده کنید.

گام هفتم
اگر قصد استفاده از پیش تنظیمات خاصی برای ویدئو دارید برای ان کار باید تنظیمات پیش فرض برنامه HandBrake را تغییر دهید. برای این کار پیش تنظیمات ویدئو را که می خواهید انتخاب کنید، سپس روی Preset کلیک کنید، و Set Current as default را انتخاب کرده و OK را بزنید. از این به بعد در زمان آغاز به کار HandBrake از این تنظیمات استفاده می کند. اگر رفایند تبدیل ویدئو خیلی طولانی استروی منو کشویی When Done کلیک کنید و آن را از Do nothing به Quit HandBrake, Shutdown یا Log Off تغییر دهید.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text