img

مفیدترین میانبرها در برنامه‌های اندروید

/
/
/

در زمان خالی کردن فضای اشغال شده در دستگاه خود، ایجاد کردن یادآورها، چک کردن دریافتی ها، ضبط کردن، یک سلفی می گیرد و غیره، برخی از سربرگ ها را برای خود نگه دارید تا در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید.
گاهی ذخیره کردن یک یا دو سربرگ می تواند برای شما بسیار کارا و موثر باشد. این هدف اصلی برای میانبرهای جدید برای برنامه اندروید است-دکمه های کوچک و پاپ آپی هستند که با فشار دادن انگشت شما بر روی یک آیکن برنامه در مدت زمان طولانی برای شما ظاهر می شوند.
برخی از میانبرهای برنامه اندروید که شما بر روی دستگاه هایی که دارای سیستم عامل Android 7.1.1 یا جدیدتر مشاهده می کنید، از بقیه میانبرها مفیدتر به نظر می رسند. برای مثال، من می تواند بدون استفاده از میانبر ‘I’m feeling lucky’ در برنامه Google Photo که برای باز کردن یک تصویر تصادفی استفاده می شود، این کار را انجام دهد. اما این وضعیت در مورد چک کردن دریافتی های شما با استفاده از یک ضربه بر روی صفحه نمایش چگونه خواهد بود؟ خیلی جالب است. در این جا هشت عدد از میانبرهای برنامه اندرویدی که بیشتر مفید هستند را، از روش سریع خالی کردن حافظه داخلی بر روی گوشی شما گرفته تا میانبری که به شما اجازه می دهد تا یک صدا را ضبط کنید، به شما معرفی می کنیم.

۱- آزاد کردن فضای اشغال شده حافظه
یکی از سریعترین روش ها برای پاک کردن فایل های حجیمی که گوشی اندرویدی شما را اشغال کرده اند این است که ابتدا تمامی تصاویر و ویدئوهای خود را در فضای ابری پشتیبان گیری کنید و سپس تمامی آن ها را از روی گوشی خود پاک کنید. با استفاده از Google Photos شما می توانید این کار را با باز کردن این برنامه، ضربه زدن بر روی دکمه منوی اصلی در گوشی سمت چپ بالا در صفحه نمایش، و سپس انتخاب کردن Free up storage انجام دهید.
یا این که شما می توانید این میانبر برنامه را ایجاد کنید و برخی از سربرگ های این فرآیند را اصلاح کنید: بر روی آیکن Google Photos بر روی صفحه اصلی گوشی ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید، و سپس بر روی میانبر برنامه Free up storage ضربه بزنید.
ترفند طلایی: برای اضافه کردن یک میانبر برنامه به صفحه خانگی اندروید، بر روی میانبر ضربه زده و انگشت خود را نگه دارید، سپس آن را به فضای در دسترس این صفحه اصلی درگ (رها) کنید.

۲- یک یادآور را ایجاد کنید.
یادآورهای اندروید روشی عالی برای یادآوری تغذیه من می باشند، پس باید همیشه به یاد داشته باشم که این یادآورها را برای خودم تنظیم کنم. این کار کمک می کند زیرا باعث می شود که فرآیند ایجاد کردن یادآورها بسیار آسان تر شود-در حالت کلی برای این کار کافی است یک ضربه یا دو ضربه به صفحه بزنید.
خوشبختانه، یک میانبر برنامه اندرویدی کمک کننده برای کاربرانی که در اندروید مانند من با حافظه رم مشکل دارند اندروید، وجود دارد. تنها کافی است بر روی آیکن Calendar بر روی صفحه خانگی ضربه بزنید و آن را نگه دارید، سپس بر روی میانبر یادآور New ضربه بزنید. بعد از این کار، شما بلافاصله یک یادآور خالی را در Calendar خواهید دید.

۳- به یک مکالمه در یک مسنجر مشخص بروید
با ضربه زدن بر روی آیکن Messenger بر روی صفحه خانگی اندروید خود می توانید به صفحه ‘all conversations’ بروید، یعنی این قبل از این که بخواهید با کسی شروع به چت کردن متنی کنید باید حتما دوباره بر روی آن ضربه بزنید. یک روش سریعتر برای شروع چت کردن با فردی می توانید بر روی آیکن Messenger ضربه زده و نگه دارید تا میانبرهایی را که مربوط به سه یا چهار عدد از جدیدترین مکالمه های شما بوده است برای شما نمایش داده شوند. برای باز کردن یک مجموعه متنی جدید، بر روی میانبر New conversation ضربه بزنید.

۴- یک سند جدید را بررسی کنید
دکمه Scan در برنامه Google Drive باعث می شود که شما به روشی آسان بتوانید یک دریافتی، یک قرارداد، یا هر سند دیگری را بررسی کنید، اما باید چند بار بر روی صفحه برای این کار ضربه بزنید-که البته این کار ساده و بی زحمت نیست، خصوصاً اگر شما سعی داشته باشید به سرعت یکی از دریافتی های جدید خود را بررسی کنید.
خبر خوب این است که یک روش آسان تر برای بررسی کردن یک سند وجود دارد: بر روی آیکن Drive ضربه زده و نگه دارید، و سپس بر روی Scan ضربه بزنید. بعد از این کار، شما به قسمت viewfinder در این درایو هدایت خواهید شد.
ترفند طلایی: زمانی که شما با استفاده از میانبر برنامه Drive یک سند را بررسی می کنید، این نتیجه این بررسی به بالاترین مسیر Drive شما آپلود خواهد شد. اگر می خواهید قادر باشید با استفاده از یک ضربه این بررسی را انجام دهید و نتایج آن به یک پوشه دیگر فرستاده شود، یک ویجت Drive scan از صفحه Widget نصب کنید (برای دیدن این قسمت بر روی فضای خالی صفحه خانگی ضربه زده و نگه دارید)، سپس می توانید یک مسیر ذخیره دیگر را بر روی منوی تنظیمات این ویجت تعریف کنید.

۵- مستقیماً به لیست Play Music خود بروید
یکی از کینه های ما با برنامه نونوای Play Music این است که این برنامه سرویس پخش Google Play Music را در مرکز و جلو قرار می دهد، درحالی که آهنگ های خودتان را مخفی کرده و در پشت یک سربرگ قرار می دهد. اگر شما نیز نسبت به این برنامه همین حس را دارید، در این جا یک میانبر برنامه ای وجود دارد که شما آن را خواهید پسندید. بر روی آیکن صفحه خانگی Play Music ضربه زده و نگه دارید، سپس بر روی میانبر My Library ضربه بزنید تا سرویس پخش موسیقی Play Music را رد کنید و به صورت مستقیم به مجموعه موسیقی های خود بروید.

۶- یک یادداشت صوتی جدید ایجاد کنید.
زمانی که یک فناوری جدید به شما الهام می شود نباید آن را از دست دهید-شما می توانید تنها با استفاده گفتن یک دستور به چیزی که می خواهید برسید و هیچ روشی برای انجام این کار آسان تر از این نیست. اگر شما برنامه Google Keep را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کرده اید و دارید، این کار را امتحان کنید: بر روی آیکن Google Keep ضربه زده و نگه دارید، بر روی New audio note ضربه بزنید، سپس هرچیزی را که مدنظرتان است بیان کنید. نه تنها این کار می تواند صدای شما را ضبط کند، بلکه همچنین هرچیزی را که می گویید به صورت یک دستور منتقل می کند.

۷- جزئیات یک مخاطب جدید را ذخیره کنید.
آیا شما در کار تجارت کارت های تجاری هستید؟ به عدد ۲۰۱۰ دقت کنید. بسیار راحت تر است که شما بر روی عدد مربوط به یک مخاطب تجاری جدید ضربه بزنید تا این که بخواهید مستقیماً به داخل گوشی اندروید خود بروید، اما ممکن است ضربه زدن بر روی یک مجموعه شبکه ای سخت باشد، و شاید شما گوشی خود را در یک دستتان گرفته اید و در دست دیگر نوشیدنی قرار دارد. به جای این کار، تنها بر روی آیکن Phone یا Contacts بر روی صفحه خانگی اندروید خود ضربه زده و نگه دارید، سپس بر روی New contact ضربه بزنید؛ بلافاصله شما آماده خواهید بود تا جزئیات مربوط به مخاطبین جدید خود را تغییر دهید.

۸- یک عکس سلفی بگیرید.
شما برای گرفتن یک عکس سلفی نیازی به گذراندن یک فرآیند دو مرحله ای با استفاده دوربین گوشی اندروید خود نخواهید داشت. به جای این که برنامه دوربین (Camera) را باز کنید و بر روی دکمه سلفی ضربه بزنید و عکس سلفی بگیرید، می توانید تنها بر روی آیکن دوربین ضربه زده و نگه دارید، سپس بر روی میانبر Take a selfie ضربه زده و به راحتی این کار را انجام دهید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text