img

معرفی کنسول های بازی Nintendo Switch

/
/
/
خلاقیت، دلیل موفقیت کنسول های بازی Nintendo Switch است، اما بازی ها نسبتا ضعیف هستند.

آزاد کردن کودک درون، انگیزه اصلی فعالیت های شرکت نینتندو بوده است، این ویژگی در جدید ترین کنسول هم در نظر گرفت شده است. همان طور که Wii ، قوانین بازی را به سال ۲۰۰۶ بازگرداند ، Nintendo Switch ، در تکامل کنسول های بازی پیش تاز است، که تجربه زنده بازی را برای کاربران ایجاد کرده است.
Switch توانسته دو کنسول را ترکیب کند. مانند ایکس باکس با پلی استیشن ۴ های معمولی ، برای بازی به تلوزیون شما متصل می شود. می توانید دو دسته را به آن اضافه کنید و در این صورت به یک دستگاه بازی همراه با صفحه لمسی ۶٫۲ اینچ و رزلوشن ۱۲۸۰×۷۲۰ تبدیل می شود.
این ویژگی به خودی خود جالب است ،اما مهم تر آن که می توانید از این دستگاه در اتاق پذیرایی و یا به عنوان یک کنسول همراه استفاده کنید. تبدیل یک صفحه بزرگ ( تا رزلوشن ۱۰۸۰p) به یک صفحه نمایش قابل حمل روشن تجربه عالی است.

قابلیت حمل
Switch علاوه بر بار گزاری در رزلوشن های مختلف، ویژگی های دیگری هم دارد . می توان حالت ها را به طور آنی تغییر داد ، به طوری که بدون خاموش و روشن کردن دستگاه، از یک حالت به حالت دیگر انتقال پیدا کنید.

Switch نسبت به Nintendo 3DS، بزرگ تر، سنگین تر و کار با آن دشوار تر است، اما به هیچ وجه در سطح پایین تری قرار ندارد.

وزن کلی آن به ۲۹۸ g می رسد و با دسته ها حتی از Apple iPad Air 2 هم سنگین تر است. تنها ضعف سخت افزاری این است که حافظه ۳۲GB بر روی آن نصب شده. می توانید با کارت های حافظهmicroSD جدید با اندازه کوچک تر ، دانلود ها و اسکرین شات ها را سریع تر ذخیره کنید.
نینتندوSwitch از دسته های Joy-con رنگی و فوق العاده استفاده می کند. این دسته ها با نصب آسان در کنار تبلت قرار می گیرند یا اگر در خانه هستید می توانید از دستگیره های مخصوص استفاده کنید. برای بازی های مساعدتی پشتیبانی شده می توانید آن ها را از دستگاه جدا کنید.
هر دسته با دسته های آنالوگ قوی رقابت می کند و دکمه ها مناسب هستند. برای اندازه گیری حرکات، در داخل دسته ژیروسکوپ و شتاب سنج به کار رفته است. برای دست های کوچک اندازه است، اما دکمه ها کمی جمع و براق هستند. تمام ویژگی های یک دسته کامل را در خود جای داده است.
اما جالب تر آن که در هر دسته ، از فیدبک لمسی HD Rumble استفاده می شود و در نتیجه لرزش های این دسته از لرزش ها در گوشی ها بسیار پیچیده تر هستند. آن قدر به خوبی تنظیم شده اند که حتی اگر آن را تکان دهید می توانید ضعیف ترین حرکات توپ های مجازی در دستگاه را حس کنید.
محدودیت های بازی
سخت افزار عالی است ، اما ترتیب بازی های اجرا شده یک نگرانی به حساب می آید. تنها یک بازی جالب وجود دارد (The Legend of Zelda: Breath of the wild)، مجموعه ای از بازی های مهیج در ۱-۲ Switch وجود دارد ، اما با توجه به قیمت صد و بیست هزار تومان برای این بازی ها، انگار دمویی از بازی را به جای بازی کامل خریداری کرده اید.
از نظر ما ،Breath of the Wild همچنان بهترین تجربه بازی دنیای آزاد است. این دنیای بزرگ از آدم ها بد ، غرامت و مناطق طبیعی گسترده پر شده است. بستگی دارد که باتری برای انجام بازی چه قدر دوام بیاورد ، که معمولا شارژ باتری بعد از سه ساعت تمام می شود.
Mario Kart 8 Deluexe (یک پورت نسخه Wii U و DLC ) هم در آواخر آوریل وارد باز شد و بازی های Paint-Combat Sequel Splatoon 2 و ۳D Platformer Super Mario Odyssey در اواخر سال در دسترس خواهند بود.
Nintendo Switch یک ضعف دیگر هم دارد: از نظر فنی ناقص است. می دانیم که برای مثال خدمات اشتراک چند نفره آنلاین و برنامه های رسانه ( از جمله Neflix و یوتیوب) در راه هستند ، اما نینتندو هنوز زمان دقیق انتشار و قیمت آن ها را اعلام نکرده است.

ابهامات درباره آینده
از بازگشت کنسول مجازی( ویژگی Wii و U Consile برای خرید بازی های play retro بر روی سخت افزار های مدرن) اطلاعی نداریم. نینتندو اسم بازی ها را منتشر نکرده است ، یا نمی دانیم که آیا مشتریان قدیمی ، در هنگام خرید مجدد Switch تخفیف دریافت می کنند یا خیر.
به پایان رساندن این مقاله برای ما دشوار است ، چون که این شاید یکی از بهترین کنسول های نسل ما باشد. ویژگی تغییر حالت فوق العاده است و دسته های Joy-Con زیبا به نظر می رسند. فقط به بازی های خوب نیاز داریم.

کنسول های بازی Nintendo Switch

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text