img

با این پنج شهر ، به آینده سفر کنید…

/
/
/
اتوبوس های بدون سرنشین، جشنواره های فیلم واقعیت مجازی و چراغ های هنری در خیابان ها، شبیه مصداق های فناوری در آینده هستند ، اما این موارد اکنون نیز مورد استفاده هستند.
در زمینه خلاقیت، سفر به برخی از شهر ها مانند سنگاپور، سن فرانسیسکو و بارسلونا مانند سفر به آینده نزدیک است. بنابراین برای مشاهده نمای موج بعدی فناوری به حتما به این شهرها سفر کنید.

ویلیام گیبسون نویسنده معروف داستان های تخیلی گفت که آینده در دسترس است، اما هنوز به طور برابر توزیع نشده. جهان گرد ها می دانند که ماشین های بدون سرنشین در خیابان های سن فرانسیکو رژه می روند ، اما واگن برقی همچنان رونق دارد. روش پرداخت هزینه ها هم آسان تر شده ، اما همچنان دشواری هایی وجود دارد و برخی از شرکت ها به دنبال راه حل های هوشمند هستند، کنیا در میان بهترین و قوی ترین کشور ها از نظر بانکداری موبایلی است.
چرا برخی از شهر ها پیشرفت بیشتری دارند؟ کریستوفر هایر (Christopher Hire) مدیر اجرایی تحلیل در موسسه خلاقیت ۲thinknow معتقد است که چهار دلیل برای این موضوع وجود دارد که عبارتند از تمایل برای آزمایش ایده های جدید ، کاهش قوانین برای آن که بد بین ها نتوانند مانع رشد فناوری شوند، تفکر حرکت به سمت جلو و منافع شخصی( یعنی فناوری باید سودمند باشد).
خوب است اشاره کرد که شهر های پیشتاز در انقلاب فناوری آن طور که به نظر می رسد نسبت به دیگران جلو نیستند.
هایر می گوید:” در دنیای جهانی، هیچ کس بیش تر از پنج سال با رقبا اختلاف ندارد. ایده ها سریعا پخش می شوند. در بهترین حالت اختلاف دو سال یا تا مدت زمان تغییر دولت است.”
کویلن روسو(Colin Russo) آینده شناس می گوید معتقد است که این اختلاف رو به کاهش است ، چون که سرعت یادگیری ما از رقبا افزایش پیدا کرده است.
“نمی توانیم بگوییم که در ۱۰ تا ۲۰ سال آینده ، کدام شهر ها بهترین برنده ها را خواهند داشت. برای مثال آفریقا ( که امروزه بزرگ ترین بازار گوشی های همراه در جهان را دارد) تا سال ۲۰۶۰، بیشتری جمعیت را در کره زمین خواهد داشت. این موضوع یک فرصت عالی برای خلاقیت های فناوری شناختی محلی است و می تواند به قدرت خرید و تاثیر بر بازار منجر شود.”
روسو معتقد است که برای شناخت شهر ها ، کشور ها و مناطق برتر در جهان، باید به دید جهانی دست پیدا کرد و پنج شهر فناوری که در این جا بررسی می کنیم ، برخی از نکات مهم را مشخص می کنند. کاهش قیمت های نفت می تواند نقدینگی دبی را از بین ببرد، و دره سیلیکان هم شاید به وسیله آشوب در آمریکا تضعیف شود ، سنگاپور هم شاید از فناوری های شهر های هوشمند کنار بکشد و بر مهاجرت گرم شدن هوا تمرکز کند، زیرا سطح دریا ها در اطراف این کشور رو به افزایش است.

در همین حین، شهر های محلی مانند شنزن در چین، نیرابی در ک نیا ، سئو پائولو در برزیل و تل آویو در اسرائیل فرصت های خوبی برای پیشرفت دارند. در زمینه فناوری ، برای دیده شدن تنها به چند جرقه نیاز است.

 

سن فرانسیسکو

همه می دانند که دره سیلیکان( سان جوز و اطراف آن ) و اطراف سان فرانسیسکو مناطق شناخته شده برای فناوری هستند. حجم انبوهی از شرکت های فناوری آمریکا در این مکان ایجاد شدند (تمام شرکت هایی مانند گوگل، اپل و اوبر این حیاط خلوت را به عنوان یک آزمایشگاه می شناسند. دمو های گوگل نشان می دهند که آغاز عرضه محصولات همیشه به صورت محلی انجام می شود، گوگل حتی ابزار به اشتراک گزاری ماشین Waze را برای آزمایش به سن فرانسیسکو آورد.
فقط گوگل این طور عمل نمی کند ، شرکت اوبر هم چنین روندی را در پیش گرفته است. اگر می خواهید از فناوری های ساخته شده در سال های آینده مطلع شوید ، به محل ساخته آن ها مراجعه کنید. امروزه آزمایش هایی در زمینه به اشتراک گزاری ماشین های توکیو انجام می شود، در این روش از گوشی های هوشمند و اینترنت آن ها مثلا برای باز کردن درب ماشین ها استفاده می شود.
کریستوفر هایر می گوید استثناهایی هم وجود دارد:” سن فرانسیسکو و سن فرانسیکو جوز در طراحی فناوری ها پیشرفته هستند ، اما وضعیت شهر کالیفرنیا به خوبی نشان می دهد که برخی از شهر های دیگر هم می توانند به مکان های برای ارتقاء خلاقیت و یا مراکز فناوری تبدیل شوند. برای مثال اوبر در پیتسنبورگ هم ماشین های بدون سرنشین را امتحان می کند.”
این شهر آزمایش ها را گسترش داد ، اما اوبر بعد از موفقیت در شهر های آسیایی سعی کرد ( بدون مجوز) ماشین های بدون سرنشین را به سن فرانسیکو وارد کند. نیکولاس بدمینتون آینده شناس و محقق اشاره کرد که این آزمایش متوقف شده است.
او می گوید :”دپارتمان وسایل نقلیه کالیفرنیا آزمایش در کالیفرنیا را متوقف کرد و ثبت ۱۶ آزمایش ماشین بدون سرنشین اوبر با استفاده از سیستم خود کار را از ادامه دارد.” در این ن مثال ها عدم دخالت دولت در فناوری را نشان می دهند. این تنش بین شهر ها، شهروند ها و شرکت های فناوری و دولت به اختلاف همیشگی در توسعه شهر های هوشمند تبدیل خواهد شد.
البته اوبر تنها شرکتی نیست که بر روی ماشین های بدون سرنشین کار می کند ، شرکت Lyft با GM برای آزمایش های مستقل بر روی خیابان های سن فرانسیکو برنامه ریزی می کنند و سال ها است که ماشین های زیادی را به کار گرفته اند( برای مثال محیط تحقیقات گوگل ورود اولین ماشین ها را تجربه کرد)

 

دبی

دولت های برخی از شهر با شرکت های فناوری تنش ایجاد نمی کنند ، بلکه کاری می کنند تا فناوری با عملیات های روزمره ترکیب شوند و امکان آزمایش های فناوری های جدید وجود داشته باشد.
این بدین معناست که فناوری در مکان هایی مانند دره سیلیکان ایجاد می شود ، اما آزمایش و اجرا در کشور هایی با قانون های آسان گیر تر مانند عمارات متحده عربی صورت می گیرد.
هایر می گوید” خوب است اشاره کرد که توسعه فناوری های پیشرفته، با اجرای آن ها متفاوت است و دبی و سنگاپور به دلیل ارزیابی ایده های جدید مشهور شدند. برای مثال دبی می خواهد ماشین های جدید را امتحان کند. در حقیقت ، دبی می تواند بهترین مثال برای این موضوع باشد، زیرا تصویر شهر آینده را نشان می دهد و آسمان های خراش های را در زمین جدید ساخته است.

البته این پیشرفت به آینده به روش های قدیمی نیاز دارد ، چرا که از کارگران مهاجر فقیر برای سرهم کردن معماری نمادین استفاده شد و دولت هیچ حقی برای این کارکنان قائل نبود.
دبی آینده نگر نیست، دولت این کشور پول زیادی را برای امتحان پروژه های فناوری جدید صرف می کند. استفاده از کارگران فقیر و بدون امنیت اجتماعی برای تحقق پیشرفت کار آسانی است.
دبی به تنهایی فعالیت های زیر را انجام داده است: چاپ سه بعدی بر روی ساختمان ها، آزمایش فناوری هایپرلوپ، نمایش ۱۰ فیلم واقعیت مجازی در جشنواره فیلم ، فراهم کردن جت پک برای آتش نشان ها و پلیس ربات.
با این وجود ، بسیاری از این ها طرح هستند تا موفقیت و حداقل در شهر دبی همه چیز به آینده بستگی دارد. ایده استفاده از جک پک برای آتش نشان ها جالب است ، اما همه می دانند که پرواز با این دستگاه ها ممکن نیست. با این وجود ، آمادگی و تمایل برای امتحان ایده های جدید قبل از اثبات هر چه قدر هم که احمقانه به نظر برسند ، به پیشرفت دبی کمک می کند.
برای مثال اولین هایپر لوپ در دبی یا ابو دبی ساخته می شود ( رقبای دیگر عبارتند فنلاند و کالیفرنیا ، اما هیچ کدام بودجه یا قوانین امارات متحده عربی را ندارند ، بنابراین دبی یک مکان جایگاه مناسبی در میان رقبا دارد)
در حقیقت، اولین معامله تجاری هایپرلوپ با مقامات محلی دبی انجام شد و راب لئود (Rob Lloyd) می گوید که این شهر” اولین اول است، پس تمام تلاش خود را به کار می گیریم.”
ریل قطار های بادی تا سال ۲۰۱۰ آماده می شود ، که سرعت ۱۲۰۰ کیلو متر بر ساعت را برای به ارمغان می آورد و مسافت بین دو شهر تا ۱۲ دقیقه طی می شود. این ها طرح های اصلی هستند، اما هایپر لوب اول از همه در این جا فعال می شود.
این شهر چاپگر سه بعدی ۱۲۰ فوتی را برای بخش های ساختمانی در محل نصب کرده است که از آن برای ساخت دفاتر اصلی در آینده دبی استفاده می کند. این چاپگر از همان اصل تولید اضافی چاپگر های سه بعدی رایانه استفاده می کند ، اما به جای پلاستیک بر روی پوسته ساختمان کار می کند. ا

مکانات دیگر مانند برق کاری، لوله کشی و غیره بعد از کار ۱۰ تا ۱۵ کار نصب می شوند و دو روز برای سر هم کردن زمان لازم است.
ساختمان های سه بعدی با پیشرفت های دیگر در دبی همخوانی دارند. برای مثال دبی پیشرفت های فناوری زیادی را در ساختار های ساختمانی مانند بوری خلیفه اجرا کرده است، این یک ساختمان بزرگ است و پیشرفت از ساختمان های غربی سریع تر است. دبی تجربه زیادی در معماری دارد و همیشه رویکرد های جدید را امتحان می کند.
خطر آتش سوزی در این ساختمان ها، ایده استفاده از جت پک ها را شعله ور کرد و این شهر ۲۰ دستگاه جت پک را از شرکت هواپیمایی مارتین خریداری کرد و برای هر کدام ۷۵۰ میلیون دلار پرداخت، اما تا کنون هیچ کدام استفاده نشده اند.
ربات های پلیس هم برای استفاده در خیابان در کنفرانس سال ۲۰۱۶ رونمایی شدند و پلیس دبی درخواست کرد تا حداقل یکی از این ربات ها را در اختیار داشته باشد. اما کارکرد آن ها هنوز دقیقا مشخص نشده است، در هر صورت قرار است تشخیص صورت و توانایی های ضبط فیلم را ارائه دهد. این شهر قبلا از فناوری شیشه گوگل برای شناسایی تخلف های ترافیکی استفاده کرد و از ماشین های حرفه ای از جمله لامبورگینی برای تعقیب مجرمان بهره برد.
حتی اسباب بازی های پلیسی در جشنواره فیلم حقیقت مجازی به پیشرفت های این شهر با استفاده از فناوری اشاره دارند. جشواره فیلم بین المللی دبی ۱۰ شرکت کننده حقیقت مجازی داشت که مستند ها، داستان های تخیلی را شامل می شوند و موضوعات مختلفی از منطقه معدن ذغال سنگ گرفته تا دارم سورئال درباره فروشنده های دست فروش استفاده شده اند ، فرمت همه سه بعدی است.

 

سنگاپور

آسیا در فناوری در زمینه فناوری پیشرفته است برای مثال شهر های توکیو، تایپه، شانگهای و سئول و سنگاپور پیشرفت های خوبی داشته اند و هر کدام از این شهر ها می توانند چشم اندازی از آینده فناوری ارائه کنند.
دکتر سیدنی فریون(Cindy Frewen) در future.com به عنوان یک تحلیل گر کار می کند و در دانشگاه هاتسون مشغول به تدریس است.

او می گوید:” سنگاپور اکثر پیشرفت ها را در زمان واقعی تجربه می کند ، این پیشرفت کنترل شده است و نمی توان گفت که تنها چند سازنده با سن و کیفیت های کاری مختلف ، آن را ساخته اند. فناوری در همه زمینه ها از چراغ های راهنمایی گرفته تا در امنیت مورد استفاده قرار می گیرد. خیلی جالب است.”
روسو اشاره می کند که سنگاپور یکی از اولین شهرهای جهان است که ماشین های بدون سرنشین را امتحان کرد. تاکسی های nutonomy در سال ۲۰۱۶ روانه جاده ها هستند و تولید کننده هایی مانند هیوندا این ماشین ها را به فروش می رسانند و زمانی که مالک ماشین در محل کار باشد ، آن ها را به مردم اجاره می دهد. او اضافه می کند که “ در صورت نیاز مالک، این ماشین خود به محل کار باز می گردد.”
سنگاپور صدها محقق MIT را به کار گرفته است. تجارت مشترک ( اتحاد MIT سنگاپور برای تحقیق و فناوری یا SMART ، بر موضوعاتی مانند تحرک شهری تمرکز دارد. برای مثال شبیه سازی تاکسی محل ارسال تاکسی را مشخص می کند.

ایده های دیگر نیز استفاده می شوند، برای مثال سیستم های عوارضی بدون کیوسک کار می کنند و یک شبکه مدیریت مرکزی چراغ های راهنمایی را کنترل می کند و از یک روش برای جمع آوری آب باران در جداول استفاده می کند و از این طریق نیاز آبی به مناطق همسایه کم تر می شود.
البته مشکلاتی هم وجود دارد. کنترل، مدیریت و جمع آوری داده ها، این کشور را به یک محیط عالی برای آزمایش فناوری تبدیل کرده است و این موارد آزادی انسان ها را نیز کاهش می دهند. دولت هم جنس گرایی را ممنوع کرده است، آزادی بیان و جویدن آدامس هم محدود شده است. کشور های دیگر در مسیر فناوری می توانند این مشکلات را بررسی کنند.

 

بارسلونا

باید فناوری های استفاده شده در این شهر را از نزدیک ببینید. استارت آپ ها در اروپا رواج دارند و شبکه هایی مانند لندن، لیسینکی و برلین را جمع می کنند. استکهلم می خواهد پرداخت های نقدی را در پنج سال آینده حذف کند.

ماشین های بدون سرنشین از نیسان و ولوو امسال وارد جاده های لندن می شوند، در حالی که اشتوتگارت فناوری های ، مانند تحویل ون ها با استفاده از هواپیما را اجرا می کند و این امر به دلیل تعداد زیادی خودرو ساز ها در شهر آلمان اجرا می شود.

پاریس از بودجه وب باز برای طرح ریزی شهری استفاده می کند، هلند الان هم از ماشین های بدون سرنشین استفاده می کند و کوپن هاگن معماری هوشمند را مدیریت می کند و از دوچرخه های هوشمند برای به اشتراک گزاری سیستم های طراحی شده توسط MIT و سنسور های مختلف استفاده می کند.
اما به جای شمال اسپانیا ، به جنوب این کشور برویم. نیکولاس بدمینتون اشاره می کن دکه بارسلونا” به عنوان یکی از پیشرفت ترین شهر ها در جهان شناخته می شود.” براساس تحقیق موسسه مشتری در سال۲۰۱۵، هوشمند ترین شهر جهان معرفی شد و در سال گذشته از سنگاپور پیشی گرفته است.”
نیروی کار شهر هوشمند شهر بارسلونا برای ارتقاء روش های استفاده از فناوری کمک می کند و ده ها پروژه را در زمینه حمل و نقل، آب و انرژی اجرا می کند. اجرا این پروژه ها با توجه به کابل فیبر نوری در شهر آسان تر شده است و حدود ۹۰ درصد از ساکنین از اینترنت فیبر نوری استفاده می کنند.
بد مینتنون می گوید :این پروژه ها ۱۹۵۰۰متر نظارت هوشمند انرژی در شهر و همچنین سطل زباله های هوشمند برای نظارت بر سطح زبانه و بهینه سازی مسیر های جمع آوری را شامل می شوند. برخی از سطل های زباله حتی به شبکه لوله زیرزمینی متصل هستند که به طور آنی زباله ها را می مکند.

اما توزیع دوچرخه رونق پیدا کرده است ، در حالی که راننده ها با استفاده از یک سیستم حس گر فضاهای پارکینگ را دنبال کرده و به اشتراک می گزارند و به کاهش ترافیک و آلودگی کمک می کنند.
براساس یک ایده جالب دیگر این شهر هزاران لامپ LED را در خیابان ها نصب کرده است که با حضور افراد در مکان روشن و به صورت خودکار خاموش می شوند.
بدمینتنون می گوید: این پیشرفت ها، به کاهش هزینه های انرژی سه بعدی کمک می کند. جالب تر آن که این لامپ ها به شبکه وای فای وصل می شوند و دسترسی رایگان به اینرنت را برای شهروندان فراهم می کنند. لامپ ها برای جمع آوری داده هایی مانند سطح دما و آلودگی هوا ، از سنسور هایی استفاده می کنند.

بارسلونا این طور تخمین می زند که این فناوری های هوشمند ( و فناوری دیگر) به کاهش ۱۸۰ میلیون تومان در هزینه های مصرف آب، افزایش سالانه ۱۵۰ میلیون تومان در درآمد پارکنیگ ها و کاهش هزینه های ۱۲۰ میلیون تومان در سال منجر شده و استفاده از لامپ های هوشمند حدود ۴۷۰۰ شغل جدید ایجاد کرده است. به همین دلیل این شهر تاریخی ، در زمینه فناوری هم مشهور است.

 

لندن

برای مشاهده نمایی از شهر های در آینده به لندن سفر کنید . امسال این شهر از ماشین های بدون سرنشین زیادی استفاده می کند. برای مثال نیسان و ولوو ماشین هایی را امتحان کرده اند و شهر های زیادی از ساختمان های هوشمند بهره می برند و استارت آپ ها امکانات تحویل کالاها با استفاده از پهپاد و کاشی های ذخیره کننده انرژی را فراهم می کنند.
هایر می گوید :”لندن یکی از برترین شهر های برای اجرای خلاقیت به حساب می آید، شاید مشکلات وجود داشته باشد ،اما این شهر همچنان یکی از بهترین گزینه ها برای امتحان کردن فناوری های جدید به شمار می آید.”
میلتون کیز(Milton Keynes) می گوید ساکنین می توانند با استفاده قرار گیری در یک محفظه از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر سفر کنند. گلاسکو هم فناوری های جدیدی را امتحان می کن ، اما منچستر بر اینترنت اشیاء تمرکز دارد.
آمازون پهپاد های تحویل کالا را در شهر کمبریجشیر امتحان کرده است. صدای این پهپاد های برای برخی از ساکنین آزاد دهنده است ،اما دولت جستجو موقعیت بندر فضایی را به مناطق ساحلیدر اسکاتلند محدود کرده است. شرکت های فضایی با استفاده از بنادر فضایی، سفر های توریستی به فضا را آغاز می کنند و از هواپیما های فضایی برای کاهش زمان سفر تا استرلیا به چند ساعت استفاده می شود.
بدمینتون می گوید :”بریستول می تواند مرکز فناوری های هوشمند در انگلیس باشد او می گوید بریستول یک تجارت مشترک میان دانشگاه این بریستول و شورای این شهر است که هدف ساخت یک شهر قابل برنامه ریزی باز را دنبال می کند.”
“ انتقال یک ترابایت اطلاعات در هر ثانیه و ارتباط میان خدمات و شهروندان، مزیت اصلی این فناوری ها به حساب می آید. هدف ، استفاده از سنسور های داده ای است و فناوری های هوشمند شهری می توانند به وقایع روزمره مانند ترافیک، مدیریت زباله، وقایع تفریحی ، دموکراسی الکترونیک، تامین انرژی و غیره واکنش نشان دهند.”

سنسور ها داده ها را به سیستم های شهری وارد می کنند و این داده ها ، موضوعاتی مانند آلودگی و ترافیک را شامل می شوند. برای این منظور از سوپر کامپیوتر های دانشگاه استفاده می شود. بریستول علاوه بر مدیریت شهری، ماشین های بدون سرنشین را هم اجرا کرده و از اتصال بی سیم برای آزمایش ۵G استفاده می کند و با به اشتراک گزاری داده ها میان شرکت ها ، آن ها در این فرایند سهیم می کند.

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text