img

برنامه‌های مورد نیاز برای ایفون شما…

/
/
/
در مواجهه با بی اغراق، بیش از یک میلیون نرم‌افزار و بازی در فروشگاه نرم‌افزار اپل که باید از میانشان انتخاب کرد، چطور می‌توانید بهترین چیزها را برای اضافه کردن به قاب فناوری دلپذیرتان بردارید؟ چرا-تصادفا-با ادامه خواندن این مقاله این کار را نمی کنید.
نرم افزارهای زیر، چندتا از واقعاً بهترین ها هستند که برای آیفون و آیفون تاچ وجود دارند، چه به خاطر اینکه کاری بهتر از نرم‌افزارهای پیش فرض روی دستگاه انجام می‌دهند، چه به دلیل اینکه واقعاً کمک به نشان دادن توانایی‌های دستگاه هایتان می‌کنند و یا فقط چون ظاهر زیبایی دارند.

 

Sky Guide
این نرم‌افزار ارزشمند، هنوز یکی از آن‌هایی است که می‌توانند همه را به تحسین وادارند. Sky Guide در اصل یک ایده ساده است- استفاده از حسگرهای آی فونتان، به شما اجازه می‌دهد با بالا نگهداشتن آن در آسمان شب، ستاره ها، سیارات و صور فلکی را تشخیص دهید و از واقعیت افزوده، بیشتر بهره ببرید- اما تأثیرش فوق العاده است: شما احساس نابغه بودن می‌کنید. بار اولی که یک جرم آسمانی را تشخیص دادید، تصویر آن بر روی نمایشگر لمس کنید تا بیش تر درباره‌اش یاد بگیرید، یا در خصوص چیزهایی که می‌خواهید پیدا کنید، مثلا ایستگاه فضایی بین‌المللی تحقیق کنید؛ در این مورد، خواهید دید در کجا قرار دارد، طرح مدار آن چگونه است و چه وقت در آسمان ظاهر می شود. در اینجا با احترام یادی هم ازPlane Finder می‌کنیم که بر اساس همان ایده اما برای تشخیص هواپیماهایی که از بالای سرمان عبور می کنند، فهمیدن دقیق اینکه متروی یک مسافر از کجا عازم شده است و کدام خطوط هوایی لوکس یک عبارت طعنه آمیز خاص برای مشت در هوا تکان دادن غیورانه و ناتوان شما اضافه می کند، ساخته شده است.

 

Dark Sky
دانستن پیش‌بینی گنگ آب و هوای امروز به طور ویژه برای شما و برای بسیاری از ما مفید نیست. شما می‌خواهید بدانید: آیا بهتر است حالا سگ را به بیرون ببرید و یا قرار است ضربات باران را روی سرتان داشته باشید؟ آیا ارزش این را دارد که با عجله با خودرو زیر این باران سیل آسا به خرید بروید یا قرار است بارندگی تمام شود؟
صحت مورد تایید و هواشناسی فرا منطقه ای، در Dark Sky این را ممکن می‌سازد و شما می‌توانید هشدارهای سفارشی شده را در اوقات مختلف روز تنظیم کنید، پس می‌دانید یک کت سنگین بپوشید و یک چتر به همراه خود ببرید یا لباس معمولی برای هوای آزاد به تن کنید یا باید کرم ضد آفتاب بزنید. علاوه بر این، این نرم‌افزار با ساعت اپل هم سازگار است و حتی پیچیدگی صفحه کوچک این ساعت هم به شکل هوشمندانه ای مورد استفاده قرار گرفته است تا اطلاعات بسیاری را در یک فضای کوچک ارائه دهد.

 

Overcast
قیمت: نصب نرم‌افزار به صورت آزاد است
نه، این یک نرم‌افزار آب و هوای دیگر نیست، بلکه یک پخش کننده پادکست است. نرم‌افزار مستقل اپل، برای کسانی که به صورت سرگرمی از پادکست‌ها استفاده می کنند، رضایت‌بخش است؛ اما طرفداران جدی می‌خواهند بهOvercast بپیوندند. این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد پادکست‌های جدید را کشف و امتحان کنید – به ویژه با کمک کردن به شما در به دام انداختن آنچه دوستان توییتریتان به آن گوش می کنند- ایجاد فهرست پخش های سفارشی و هوشمند و انجام کارهای هوشمندانه‌ای بر روی پخش پادکست‌ها و کمک به شما برای آنکه هرطور می‌خواهید به آن‌ها گوش دهید.

 

Google Maps
قیمت: نصب نرم‌افزار به صورت آزاد است
اپل مپ، از نخستین روزهای شروع کارش، بسیار بهتر شده و قطعاً زیبا‌تر است و کاربردش روی آی او اس راحت‌تر از رقیب آن در گوگل است. اما هنوز یک حوزه حیاتی وجود دارد، جایی که در آن بسیار عقب‌مانده است: POI ها؛ نقاط مورد علاقه که می‌توانند هر چیزی از هر نوعی، از یک جایگاه گاز تا یک نمایشگاه عرضه صنایع دستی مستقل از باباها و مامان‌ها در یک شهر بسیار کوچک در لوا، باشند.
جستجوی پی او ای ها در اپل همچنان به شکل نا امیدکننده ای گاهی موفق و گاهی مغلوب است، اما جای تعجب نیست که گوگل مپز (آزاد) معمولاً به طور کامل قابل اعتماد است- و شما در آن نمای خیابان را هم به دست می آورید پس حتی می‌توانید چک کنید که کسب و کاری که پیدا کرده‌اید همانی است که می خواهید- نمای راهبری ماهواره ای برای دنبال کردن سخت تر است، اما موجود است.

 

City Mapper
اگر به اندازه کافی خوش شانس هستند تا در شهری زندگی کنید که با CityMapper پوشش داده می شود- یا بهتر از آن، اگر به طریقی در حال بازدید از یکی از این شهرها به خاطر کار یا تعطیلات هستید- شما به سیتی مپر (آزاد) نیاز دارید.
به نرم افزار بگویید کجا می‌خواهید بروید یا از چه مکانی یا از چه نقطه شروع خاصی راه بیفتید تا شروع به انجام محاسبات راهتان کند.
بهترین بخش نرم‌افزار از هرجهت، ارائه گزینه هایی همچون پیاده رفتن، گرفتن تاکسی (همراه با برآورد قیمت) و تمام انواع وسایل حمل و نقل عمومی جایگزین همراه با زمان حرکت زنده به شماست و همه این‌ها در یک فهرست واضح که به سادگی قابل فهم است قرار دارند. به مجردی که یکی را انتخاب کنید، به شما مقصدها را به نوبت نشان می دهد. شامل هشدار دادن به شما هنگامی که بهتر است برای پیاده شدن از اتوبوس آماده شوید، یا به عنوان مثال در مسیر آن قرار بگیرید نیز می شود. همچنین بسیار عالی با ساعت اپل کار می کند.

 

Fantastical
قیمت: ۲٫۹۹ پوند
یک نرم‌افزار بسیار بهتر از مشابه اپلی خود. این کاملا شرم آور است. ما عاشق Fantastical هستیم، به ویژه به خاطر اینکه باعث می‌شود بسیار بهتر- و کارآمدتر- از فضای نمایشگرمان، برای جادادن بیشتر استفاده کنیم. اطلاعات در همان چهارگوش ها وارد می شوند، اما جذابیت واقعیش برای بسیاری، زبان طبیعی آن برای وارد کردن رویدادهاست. دیگر خبری از سلسله مراتب مختلف و کنترل ها نیست؛ کافی است در آن تایپ کنید:
« ملاقات با کاتلین چهارشنبه بعدی ده صبح در کافه شرکت/ w » و قرار ملاقات صحیح به (در این مورد) تقویم کاری شما اضافه خواهد شد.
عملکردهای سه بعدی لمسی سریعی در طریق صفحه اصلی در دسترس قرار دارند و نرم‌افزار بسیار عالی با ساعت اپل کار می کند. در‌ واقع پیچیدگی آن تنها در رنگ‌های مختلف است که در یک نگاه می‌توانید بفهمید به کدام یک از رویدادهای آینده تقویم تعلق دارند.

 

Cheatsheet
قیمت: آزاد (همراه با موارد قابل خرید داخل نرم‌افزار)
همه ما همیشه در تکه کاغذی مخلوطی از اطلاعات مختلف به همراه داریم: رمزهای وای فای، رمزهای ورودی درب ها و غیره. از همیشه به همراه داشتنشان در سر خود یا گل کاری صفحه مک بوکتان با یادداشت‌های پستیت دست بردارید و در عوض آن‌ها را در Cheatsheet قرار دهید. نرم‌افزاری ساده و در عین حال کارآمد که به شما اجازه ورود اطلاعات این تکه‌ کاغذها را می دهد. یک آیکان برای ساده‌تر کردن کار تشخیص در نظر بگیرید، و سپس همه آن‌ها را فوق‌العاده در دسترس بر روی یک Today widget و یا ساعت اپل خود داشته باشید. دیگر چه می خواهید؟ این نرم‌افزار واقعاً هوشمند است، می‌تواند همچون یک صفحه‌کلید عمل کند، کار تایپ این قطعات داده‌ در هر فیلد یا سندی را تنها با ضربه زدن رویشان ساده می‌کند.

 

Keynote
قیمت: ۷.۹۹ پوند
اگر برای دانستن اینکه تا چه حد نرم‌افزارهای روی آیفون می‌توانند جاه طلب (ولی در عین حال کارا) باشند مثالی می خواهید، به فراتر از نرم‌افزار جایگزین پاورپوینت اپل، Keynote نگاه نکنید. چه در حال انجام تویک های آخرین دقیقه در دسته اسلایدی که در مک بوک خود ساخته‌اید (و با آی کلاد همگام کرده اید)، درست قبل از ارائه یک پرزنت کاری، هستید چه در حال ساختن یک چیز جالب از چرک نویس هایی که همه روی آیفونتان قرار دارند؛ مجموعه ابزارهای ارزشمند کی نوت، به شکل شگفت آوری پیشرفت کار شما را موفقیت آمیزتر می سازند. به علاوه، اگر به درگاه برق آیفون خود یک کابل HDMI یا VGA متصل کنید، می‌توانید مستقیماً از روی گوشی (به صورت اختیاری می‌توانید ارائه خود را با ساعت اپل کنترل کنید)، به جای این طرف و آن طرف بردن لپ تاپ، سمینار خود را ارائه دهید.

 

+Camera
قیمت: ۲.۹۹ پوند
فیلترهای موجود در کمراپلاس، چیزی بیش از قابل قبول نیستند- اگرچه حقیقت این است که قادرید آن‌ها را روی هم چیده و توانایی آن‌ها را تنظیم کنید که در این صورت می‌توانند چند شات تماشایی به عنوان نتیجه به شما بدهند- اما به دو دلیل این نرم‌افزار در لیست ما حضور دارد. دلیل نخست ابزار ویرایشی که در بخش Lab برای تنظیم حرارت، نما و غیره هستند-به ویژه افکت دراماتیک که می‌توانید با Clarity Pro آن را به دست آورید- همگی به سادگی قابل استفاده اند و خروجی خوبی را تولید می کنند. دلیل دیگر، ابزارهای عکسبرداری آن است. چند کنترل دستی عالی برای تعادل رنگ سفید، ISO و سرعت شاتر اضافه می کند، به شما اجازه تنظیم فوکوس و نقطه نمایش را به صورت جداگانه می‌دهد و تاثیرگذارتر از همه این است که به شما توانایی قفل کردن بخش‌های لنز دوربین آیفونتان در یک وضعیت را می‌دهد که باعث فوکوس به مراتب نزدیک‌تر نسبت به نرم‌افزار پیش‌فرض می‌شود و می‌توان به وسیله آن ماکروشات های درجه یکی انداخت.

 

VSCO
گاهی حس می‌کنیم که تعداد نرم‌افزارهای ویرایش عکس برای آیفون از تعداد اتم های جهان دیدنی بیش تر است. اما VSCO (آزاد، همراه با موارد قابل خرید داخل نرم‌افزار) از عهده جدا کردن خود از بقیه برآمده است. بله، این نرم‌افزار حقیقتاً تعدادی ابزار فوق‌العاده برای ویرایش دستی تصاویر شما در اختیار دارد. اما جایی که در آن واقعاً می درخشد، بخش فیلترهای زیبا و ظریفش است. نرم‌افزار شامل چند فیلتر می شود، چندتای دیگر را می‌توان به صورت رایگان اضافه کرد، و چند مجموعه هم در موارد قابل خرید نرم‌افزار در دسترس قرار دارند، اما به عنوان راهی برای تقلب در روش عکس برداریتان، مثل اینکه شما عکس‌ها را از صفحات یک فصلنامه نوگرا درباره آماده سازی و فلت وایت گلچین کرده باشید، بی‌نظیر هستند.
در اینجا اشاره‌ای تقدیرآمیز بهPixelmotor (با قیمت ۳.۹۹ پوند) می‌کنیم، به عنوان مهم ترین وسیله ویرایش عکس شبیه به فتوشاپ، و اینستاگرام (آزاد) همه جا در دسترس، که به مراتب بیشتر از آنچه اکثر مردم ممکن است برایش اعتبار قائل باشند باعث پیشرفت ابزارهای ویرایش تصویر شده است.

 

Tweetbot
قیمت: ۷.۹۹ پوند
مطمئنا، شما می‌توانید تنها از نرم‌افزار رسمی آزاد Tweeter App استفاده کنید- و بله، این راهی برای اطمینان از دسترسی به تمامی جدیدترین قابلیت‌های تویتر چه خوب چه بد، به محض آماده شدنشان است- اما برای ما هیچ جایگزینی برای Tweetbot وجود ندارد.
سریع و قدرتمند است، در حالی که به سادگی به شما اجازه تنظیم فیلترهای بی صدا و پیچیده را می‌دهد تا جریان شما را تا حد ممکن متناسب و جذاب نگه دارد، جایگاهتان در جدول زمانی را میان چندین دستگاه (که شامل نسخه مک بوکی هم می شود) همگام می‌کند و همان‌گونه که در اینجا می بینید، نه تنها پیگیری می‌کند که چه کسی تویت های شما را پسندیده، پاسخ داده یا نقل قولی برایشان فرستاده و غیره، بلکه حتی در خصوص آن خودپسندی های شایع میان ما، مثل اینکه، در هفته گذشته چقدر در تویتر مشغولیت داشته‌اید هم پیگیر است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text