img

کنترل کامپیوترهای دیگر بوسیله کروم…

/
/
/
کمپانی گوگل یک ابزار رایگان و بسیار مفید به نام Chrome Remote Desktop را برای کاربران فراهم کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا به صورت از راه دور به یک PC که سیستم عامل ویندوز ۱۰ دارد متصل شده و از طریق اینترنت آن را کنترل کنند.

(این ابزار همچنین با سیستم عامل های ویندوز ۷ و ویندوز ۸ کار می کند). البته کامپیوتر شما حتماً باید برنامه Chrome را بر روی خود داشته باشد و نیز شما باید یک حساب کاربری Gmail داشته باشید تا بتوانید به Chrome وارد شوید و از این قابلیت مفید استفاده کنید.

چرا شما باید از این قابلیت استفاده کنید؟
فرض کنید شما یک کامپیوتر در منزل یا در محل کار خود دارید که بدون این که آن را خاموش کنید آن مکان را ترک کرده اید و این کامپیوتر دائماً به اینترنت نیز متصل باشد. شاید شما سندی را بر روی آن ذخیره کرده باشید که در هنگام دور بودن از آن، به این سند نیاز داشته باشید. اگر این سیستم بر روی خود ابزار Chrome Remote Control را دارد، آنگاه شما می توانید با استفاده از یکی از دستگاه های نوت بوک، گوشی هوشمند، یا تبلت خود به آن متصل شوید و به گونه ای آن سیستم را کنترل کنید که انگار در مقابل آن نشسته اید: پس شما می توانید هر سندی را بر روی این کامپیوتر به وسیله الصاق کردن در یک ایمیل، یا آپلود کردن آن سند به سرویس ذخیره سازی ابری مانند Google Drive برای خود ارسال نمایید.
یا این که فرض کنید قصد دارید که به صورت از راه دور یک برنامه یا فرآیند را بر روی این سیستم شروع و اجرا کنید و این کار زمان زیادی را نیاز دارد، آنگاه چگونه با استفاده از این ابزار کاری کنید که این برنامه شروع به کار کند و در زمانی که شما به دفتر کار یا منزل خود می رسید به پایان رسیده باشد؟
مثال هایی از این قبیل کارهایی که وقت زیادی نیاز دارند می تواند دانلود کردن یک فایل با حجم بسیار بالا بر روی این کامپیوتر، پرینت کردن سندی که بر روی این کامپیوتر است و دارای چندین صفحه است، یا اجرا کردن برنامه ای که برای پردازش کامل نیاز به مدت زمان طولانی دارد، مانند اجرا کردن کدهایی که شما نوشته اید، یا رندر کردن ویدئویی که توسط شما ویرایش شده است، باشند.
و یک دلیل سوم برای استفاده کردن از یک کامپیوتری که دور از دسترس شما قرار دارد، کنترل کردن و نظارت کردن بر وبکم¬ها، چراغ ها یا دیگر دستگاه ها می باشد. اگر شما به صورت از راه دور و از طریق اینترنت با استفاده از نوت بوک یا دستگاه موبایل خود به این کامپیوتر متصل شوید می توانید این گونه وسایل را به خوبی کنترل کنید.
در این گام های مورد نیاز برای برپا کردن ابزار Chrome Remote Desktop را بر روی کامپیوتر شما که دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ است توضیح می دهیم تا به این روش بتوانید به وسیله اینترنت به این کامپیوتر در هرجایی که باشید وصل شوید:

۱- به وسیله حساب کاربری Gmail خود به Chrome وارد (log in) شوید.

۲- برنامه Chrome Remote Desktop را از Chrome Web Store دانلود و نصب نمایید.

۳- آیکن مربوط به برنامه Chrome Remote Desktop را به داخل نوار وظیفه (Taskbar) خود الصاق کنید. این کار به شما امکان می دهد تا دسترسی سریعتری در مواقع نیاز به این برنامه داشته باشید و روشن و خاموش کردن این برنامه آسان تر شود.

۴- برنامه Chrome Remote Desktop را اجرا و باز کنید. هر زمانی که این برنامه برای شما باز شد، دو نوع از اتصال در اختیار شما قرار داده می شود که می توانید بین این دو انتخاب کنید. انتخاب Remote Assistant برای زمان هایی است که شما و یک فرد دیگر رو به روی کامپیوترهای خودتان هستید و یکی از شما قصد دارد به صورت فیزیکی به کامپیوتر فرد دیگر وصل شود (مثلاً برای اجرای پشتیبانی فنی معمولاً این کار انجام می شود.) در این راهنما و مثال، ما بر روی حالت دوم تمرکز کردیم، که در اصل یک اتصال «تنظیم کن و فراموش کن» می باشد. برای این که کامپیوتر خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید آن را رها کنید تا فرد دیگری با استفاده از یک کامپیوتر یا خودتان به وصیله یک دستگاه موبایل به آن از طریق اینترنت متصل شود، بر روی گزینه Enable remote connections کلیک کنید.

۵- در این مرحله برنامه Chrome Remote Desktop شما را به دانلود و نصب یک فایل نصبی به نام chromeremotedesktophost.msi هدایت خواهد کرد.

۶- بعد از این شما این فایل .msi را نصب کردید، برنامه Chrome Remote Desktop حداقل به شما شش عدد انتخاب می دهد-به این عدد، یک عدد شناسایی شخصی (PIN) می گویسند که شما در هر زمانی که قصد اتصال به این کامپیوتر را به صورت از راه دور داشته باشید، این کد از شما خواسته می شود.

۷- حال می خواهیم کامپیوتر دیگری را که دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ (یا ویندوز ۷ یا ویندوز ۸) می باشد، تنظیم کنیم. این سیستم حتماً باید حداقل یکی از نسخه های استاندارد از برنامه Chrome را بر روی خود به صورت از پیش نصب شده داشته باشد، و البته برنامه Chrome Remote Desktop را هم بر روی خود داشته باشد. و همچنین شما باید با استفاده از یک حساب کاربری Gmail به Chrome بر روی این کامپیوتر وارد شده باشید. شما در منزل خود یا در دفتر کار خود نام کامپیوتر خود را می توانید در زیر قسمت My Computers مشاهده کنید. تنها بر روی نام آن کلیک کنید- در این مرحله است که این برنامه از شما درخواست وارد کردن این کد شش رقمی را می کند، و بعد از وارد کردن این کد شما می توانید بین نوت بوک و کامپیوتر دور از دسترس خود یک اتصال کامل را داشته باشید.

۸- صفحه دسکتاپ مربوط به ویندوز ۱۰ مربوط به کامپیوتر دور از دسترس شما در پنجره برنامه Chrome Remote Desktop ظاهر خواهد شد. شما می توانید با کلیک کردن و کار کردن بر روی مرزهای این پنجره، اندازه آن را تغییر دهید. همچنین می توانید این صفحه را به تمام صفحه تبدیل کنید. اگر هر دوی این کامپیوترها دارای اتصال به اینترنت پرسرعت و قابل اعتماد هستند، این تجربه دقیقاً این حس را به شما می دهد که در پشت همان کامپیوتر نشسته اید و در حال انجام دادن کارهای خود هستید تا میزانی که شما حتی می توانید صداهایی را که از کامپیوتر دور از دسترس شما می آید، به خوبی بشنوید.
شما می توانید در برنامه هایی که بر روی این کامپیوتر دور از دسترس شما قرار دارند متن، اعداد و کاراکترها را به وسیله تایپ کردن به وسیله صفحه کلید موجود بر روی نوت بوک خود وارد کنید. این کامپیوتر راه دور، نشانگر ماوس خود را به شما نمایش نخواهد داد؛ نشانگر نوت بوک شما به صورت مستقیم با کامپیوتر دور از دسترس شما در ارتباط خواهد بود- کافی است بر روی هر چیزی که می خواهید بر روی دسکتاپ ویندوز ۱۰ هدف گیری کنید و در سیستم از راه دور خود بر روی آن کلیک کنید.

۹- برای اجرا کردن یک دستور ترکیبی Ctrl+Alt+Del، یا فشار دادن دکمه Print Screen بر روی کامپیوتر دور از دسترس خود، می توانید بر روی دکمه هایی که این عملیات را انجام می دهند کلیک کنید؛ این دکمه بر روی منوی گزینه ها در برنامه Chrome Remote Desktop لیست شده اند.

۱۰- برای قطع کردن اتصال با کامپیوتر دور از دسترس خود می توانید بر روی آیکن موجود در سمت راست منوی گزینه ها کلیک کنید.

۱۱- کمپانی گوگل برنامه هایی را برای سیستم عامل های اندروید و iOS به صورت رایگان در دسترس همه قرار داده است تا بتوانند با استفاده از آن ها، کامپیوتر دور از دسترس خود را با استفاده از یک گوشی هوشمند یا تبلت کنترل کنند. این برنامه به شما اجازه می دهند تا از صفحه کلید مجازی گوشی یا تبلت خود برای تایپ کردن در کامپیوتر دور از دسترس خود به راحتی استفاده کنید.
به صورت پیش فرض، این برنامه های موبایل نشانگر ماوس را که بر روی دسکتاپ ویندوز ۱۰ در کامپیوتر دور از دسترس شما قرار دارد نمایش می دهند. شما می توانید با استفاده از کشیدن انگشت خود بر روی صفحه لمسی گوشی یا تبلت خود این نشانگر را کنترل کنید. این نشانگر از راه دور را می توانید خاموش کنید، آنگاه با غیرفعال کردن این نشانگر قادر خواهید بود تا بر روی آیکن ها یا دیگر مولفه های موجود در رابط کاربری ویندوز ۱۰ ضربه بزنید که در حالت عادی باید بر روی آن قرار می گرفید و با استفاده از یک تاچ پد یا ماوس بر روی آن کلیک می کردید.

۱۲- زمانی که دیگر نمی خواهید کامپیوتر از راه دور شما از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد، می توانید برنامه Chrome Remote Desktop را بر روی آن باز کنید، نام این کامپیوتر خود را در که در زیر My Computers قرار دارد پیدا کنید، و بر روی Disable remote connections کلیک کنید.
۱۳٫ شما باید تنظیمات مربوط به انرژی را بر روی کامپیوتر دور از دسترس خود به گونه ای تنظیم کنید که بعد از این که این کامپیوتر را رها کردید بر روی حالت sleep قرار نگیرد. در غیر این صورت، احتمالاً شما قادر به وصل شدن به این کامپیوتر به وسیله نوت بوک یا دستگاه موبایل خود نخواهید بود زیرا به حالت خواب فرو رفته است.
در سیستم عامل ویندوز ۱۰، شما می توانید حالت sleep را در برنامه Settings خاموش کنید. برای این کار بر روی System و سپس بر روی Power & Sleep کلیک کنید. به طور مشابه (در ویندوز ۷) می توانید در قسمت Control Panel به این کار دسترسی داشته باشید. بر روی System and Security کلیک کنید، سپس در زیر قسمت Power Options، بر روی گزینه Change when the computer sleeps کلیک کنید.
بهترین کار در این زمینه این است که شما اتصال مربوط به کامپیوتر میزبان خود را در زمانی که که نیازی به دسترسی پیدا کردن به آن به صورت از راه دور ندارید، در معرض دید باقی نگذارید. به عنوان یک قانون کلی، تنها دسترسی remote desktop را برای یک کامپیوتر آن هم برای مدت زمان مشخص فعال کنید (یا حداقل برای افرادی که به آن ها اعتماد دارید آن را فعال کنید) تا بعدا بتوانید از طریق اینترنت به آن دسترسی داشته باشید. اگر به این قابلیت نیازی ندارید آن را خاموش کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text