img

بهینه‌سازی و بالابردن امنیت رایانه

/
/
/
قرار است بهینه‌سازی و ارتقاء امنیت پیش فرض در ویندوز را با استفاده از نرم افزار رایگان AVG به شما آموزش دهیم تا بتوانید از رایانه خود در برابر ویروس ها محافظت کنید»

این مطلب به مهارت زیادی نیاز ندارد و ترفند های زیادی را به شما معرفی می کند.
مناسب برای ویندوز های ۱۰ ، ۸٫۱ و ۷٫
اگر می خواهید بیشترین استفاده را از آنتی ویروس خود ببرید به مطالب زیر توجه کنید. استفاده از آنتی ویروس رایگان AVG در کنار هر نرم افزار آنتی ویروس استاندارد در ویندوز به خوبی انجام می شود، سیستم پیش فرض در ویندوز مشکل خاصی ندارد ، اما افزایش سطح ایمنی کار معقولی است. همان گونه که از اسم این آنتی ویروس مشخص است ، نیازی به پرداخت هزینه های برای استفاده از این برنامه نیست و می توانید به طور کاملا رایگان آن را در اختیار داشته باشید. بنابراین توجیهی برای عدم استفاده از آن ندارید ، فایل برنامه را از www.avg.com دانلود کنید. علاوه بر امکانات حفاظت فعال در درایو های رایانه ، مرور گر اینترنت و صندوق ایمیل، می توانید از این برنامه برای اسکن دستی ویروس ها استفاده کنید و در صورتی که آن را به نسخه پولی ارتقاء دهید ، در پرداخت های آنلاین و حملات هکر ها نیز در امان خواهید بود.

۱- آنتی ویروس AVG را به طور رایگان دانلود کنید.
به آدرس اینترنتی www.avg.com مراجعه و با کلیک بر روی دکمه «free download» ( دانلود رایگان) در مرکز صفحه برنامه را دانلود کنید. بعد از اتمام دانلود ، برای اجرای فایل بر روی آن کلیک کنید، برای خارج کردن فایل ها»yes» را فشار دهید. AVG به طور خلاصه برخی از عناصر نصب را دانلود می کند و بعد از اتمام این کار، به منظور شروع نصب «continue» (ادامه) و گزینه نصب ساده را انتخاب کنید.

۲- ورود
در زمان نصب، از شما خواسته می شود تا به اکانت AVG My وارد شوید، با ورود به حساب می توانید از کامل ترین نسخه آن استفاده کنید. باید آدرس ایمیل و رمز عبور را وارد کرده و یک اکانت AVG My بسازید. بعد از این کار ، به صندوق ایمیل خود بروید و لینک ایمیل دریافتی را تایید کنید تا فرایند نصب انجام شود. در نهایت می توانید آیکون این نرم افزار را در دسکتاپ مشاهده کنید.

۳- AVG Zen را باز کنید
AVG Zen یک مرور گر کاربردی است که با استفاده از آن می توانید برنامه های AVG که در یک مکان نصب کرده اید را ببینید. اگر این مرور گر باز نشد ، یا خواستید AVG Zen را بعدا باز کیند ، می توانید با دوبار کلیک بر روی آیکون برنامه در دسکتاپ یا کلیک بر کمان رو به بلا (آیکون های نوار وظیفه مخفی) در سمت راست نوار وظیفه و دو بار کلیک بر روی آیکون این کار را انجام دهید.

۴- اجرای آنتی ویروس رایگان AVG
در مرور گر AVG ، بر روی دکمه مربعی آنتی ویروس کلیک و برنامه را اجرا کنید. یک پنجره جدید باز می شود که دید کلی از سیستم شما، سطح حفاظت ارائه شده توسط این آنتی ویروس و همچنین وضعیت امنیت رایانه شما را ارائه می کند. اگر کاربر جدید هستید ، به شما اطلاع می دهد که این برنامه اسکن امنیتی انجام نداده است ، بنابراین بر روی دکمه اسکن رایانه کلیک و اسکن کامل را آغاز کنید.

۵- اسکن اضافه
اسکن استاندارد کارایی خوبی دارد ، و نتایج اسکن بعد از مدت کوتاهی نمایش داده می شوند، اگر می خواهید یک مرحله بیشتر پیش بروید، AVG یک نوع دقیق تر از اسکن به نام اسکن ویروس عمیق را انجام می دهد. با استفاده از این گزینه می توانید اطمینان حاصل کنید که رایانه شما به طور کامل فاقد بد افزار شده است. برای این منظور ، بر روی چرخ دنده در سمت راست اسکن رایانه کلیک و گزینه اسکن ویروس عمیق( deep scan) را از روی لیست انتخاب کنید.

۶- اسکن های برنامه ریزی شده
برای آن که مطمئن شوید آنتی ویروس رایگان AVG به طور دائم رایانه شما را اسکن می کند ، می توانید یک اسکن را براساس زمان بندی خودتان اسکن نمایید. در زیر پنجره آنتی ویروس رایگان AVG ، بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کرده و دکمه اسکن برنامه ریزی شده در سمت پایین گوشه راست پنجره را فشار دهید. در پنجره ویژگی های اسکن ظاهر شده ، در صورت تمایل یک نام را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید.

۷- پاکسازی
بعد از ساخت یک نوع اسکن جدید ، بر روی لینک منو برنامه ریزی در منو سمت چپ کلیک کنید. سپس بر روی جعبه کنار « Schedule this scan» ( برنامه ریزی این اسکن) کلیک کنید ، تعداد دفعات تکرار اسکن را از منوی کشویی کنار « Schedule time» ( نوع برنامه) انتخاب کنید. زیر «Schedule» ( برنامه)، زمان شروع اسکن را تایید کنید( این ایکون براساس تعداد دفعات تکرار تغییر می کند). بعد از اتمام کار بر روی OK کلیک کنید.

۸- تنظیم حالات غیر فعال
اگر در حال حاضر از یک برنامه آنتی ویروس برای اسکن رایانه خود استفاده می کنید و اگر می خواهید از آنتی ویروس رایگان AVG به عنوان یک برنامه بک آپ گیری بهره ببرید، می توانید این برنامه را در حالت غیر فعال قرار دهید. این کار از اسکن خودکار دستگاه شما جلوگیری می کند، اما می توانید در زمان انتخاب می توانید از یک اسکن ثانویه استفاده کنید. برای این منظور، در قسمت منو ، setting ( تنظیمات) و سپس components (بخش ها ) را انتخاب نموده و در مرحله بعد ، گزینه کنار resident shield را فعال کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text