img

آیا گوگل در زندگی ما جاسوسی می‌کند!؟

/
/
/
مقدمه
شرکت های تجاری زیادی در حال پیوستن به رایانش ابری هستند. در حالی که رایانش ابری مزایای زیادی دارد چالش های مدیریتی زیادی را نیز به وجود می آورند که باید به آنها توجه کرد. مخصوصا این نواقص در زمان کار با اتوماسیون آی تی اتفاق می افتد البته زمانی که بخش IT یک شرکت بر اساس زیرساخت های منطقی ساخته و طراحی می شود این نواقص کمتر دیده می شوند. برای رسیدن به این موضوع، شرکت های تجاری و همه سهامداران آنها باید این ۵ مورد را درباره اتوماسیون در محیط ابری ترکیبی در نظر بگیرند.

۱- بدون سرعت، رایانش ابری بی فایده است
شرکت های تجاری به این دلیل از رایانش ابری استقبال می کنند که می توانند سریع تر و بهتر به شرایط غیر قابل پیش بینی بازار واکنش نشان دهند. با رایانش ابری می توانید سریعتر از مزایای قابلیت های جدید دیجیتالی، و انعطاف در کم یا زیاد کردن ظرفیتی که به آن نیاز دارید، بهره مند شوید. البته این بحث ها فعلا در حد نظریه و تئوری هستند. در واقعیت معمولا عوامل بسیاری باعث کاهش و محدود شدن سرعت می شوند که می تواند باعث دور شدن رایانش ابری از چیزی که شرکت ها به آن نیاز دارند شود. اگر بخواهید کتابخانه Ikea و هرچیزی که برای کارتان احتیاج داشته باشید را بخواهید، مشکلی نیست میتوانید آن ها را در کمتر از یک ساعت فراهم کنید. اما اگر سعی در بازگشایی اسرار نهفته در دستورالعمل های آموزشی دارید و یا برای انجام کارها به نیروی کمکی نیاز دارید، آن وقت ممکن است کار شما تا روز بعد هم انجام نشود.
همینطور ممکن است برای یک مدیر سیستم، راه اندازی سیستم های مورد نیاز شرکت شما بر پایه ماشین مجازی تنها چند دقیقه زمان نیاز داشته باشد. اما اگر درخواست ها برای مدیر سیستم از طریق فرایند های دستی ارسال شود، و یا در لیست نوبت درخواست ها قرار بگیرد می تواند باعث از بین رفتن و ناکارآمدی IT و رایانش ابری شود. تاخیر در فرایند های اجرایی مشکل اساسی برای سیستم های مبتنی بر رایانش ابری ترکیبی است و اتوماسین اداری و خودیار می توانند این مشکل را برطرف کنند.

۲- کدنویسی، اتوماسیون نیست
همانطور که گفته شد، شرکت ها می توانند تاخیر در فرایندها را از طریق اتوماسیون حذف کنند. متاسفانه شرکت های زیادی سعی می کنند فرایند های تولید ابری را به شکل فزاینده ای از طریق دستورات برنامه نویسی که توسط تکنیسن ها در خانه نوشته می شود، اداره کنند. به دلایل بسیاری این کار ایده خوبی نیست:
– کدنویسی ناقص بوده و کامل نیست: کدنویسی تقریبا همیشه به طور خودکار کارها و وضایف محدودی را اجرا می کند. این کار ممکن است در زمان صرفه جویی کند اما فرایند های دو طرفه کامل را به صورت خودکار نمی تواند اجرا کند. همچنین امکان کامل کردن چرخه های متوالی را به صورت کامل و بی نقص ندارد.
– کدنویسی شخصی و مبهم است: کدنویسان معمولا کارهایشان را جایی ثبت نمی کنند و یا آن را واضح و شفاف برای کسی توضیح نمی دهند. بنابراین خیلی برای کسی که آنها را وارد می کند کاربردی نیستند.
– کد نویسی بی بدوام و غیرقابل کنترل است: از آنجا که Hard-Cod (کدهایی که امکان جایگزینی در برنامه ها را ندارند و برای درست کردن آنها باید کل برنامه را جایگزین کرد) راهی خاص برای اجرایی کردن وظایفی خاص است، نمی توانند با فرایند های جدید و یا وضایف مشابه تطبیق پیدا کنند. این عدم تطبیق های موجود باعث می شود که کارمندان IT مجبور شوند بارها خود به کنار دستگاه بروند.
– کد نویسی باعث اضافه شدن پیچیدگی به مسائل پیچیده می شود: از آنجا که کدنویسان فعلی کدهایی که توسط برنامه نویسان قبلی نوشته شده را نمی فهمند، به نوشتن راهنمای کدنویسی جدید، به جای سعی در درک کدهای قبل اقدام می کنند. نتیجه باعث اضافه شدن کد های جدید به کدهای قبلی می شود و پیچیدگی های جدید بیشتری به وجود می آورد.
– این ها به معنی این نیست که کدنویسی در IT کارآمد نیست. به بیان ساده تر؛ کدنویسی ابزاری موثر برای به اجرا در آوردن فرایند های تولیدی پیچیده نیست و با توجه به تغییرات کسب و کارها و نیازمندی های جدید تکنولوژی، باید دائما ویرایش و اصلاح شوند.

۳- IT تنها ذینفع رایانش ابری نیست
کسب و کارها از رایانش ابری تنها برای توسعه IT استفاده نکردند، بلکه برای گسترش تجارت و همچنین برای مقیاس پذیرتر کردن تجارت خود اقدام به استفاده از آن می کنند. بنابراین هر اتوماسیون ابری نیاز به برآورده کردن پیش نیازهای تجار بخش های It و غیر IT دارد:
– خط های تولیدی کسب و کارها (LOBs): اتوماسیونی که بر IT وابسته باشد، در حقیقت اتوماسیون نیست چرا که هنوز به مداخله دستی بین تامین کننده ابری و مصرف کننده ابری دارد. در نتیجه اتوماسیون ابری باید شامل تجارت های خود گردان باشد که به کاربران و مدیران سمت شرکت امکان فعال کردن خدمات از جایی که منطقی هست میدهد. در موارد مورد نیاز، مدیران خط های تولیدی کسب و کارهاباید امکان تایید و یا رد کرد درخواست کاربر را داشته باشند.
– HR: واحد HR استخدام، ترفیع، جابه جایی و اخراج کارمندان را بر عهده دارد. زمانی که افراد استخدم می شوند، باید به آنها خدمات ابتدایی داده شود و امروزه بسیاری از آنها مبتنی بر رایانش ابری هستند. نوع مجوز های خدمات آنها زمانی که ترفیع می گیرند و یا جابه جا می شوند باید تغییر کند. و زمانی که اخراج می شوند، تمامی مجوز های خدمات آنها و یا حسساب های کاربری آنها باید از تمام سرورهای داخلی و خارجی حذف شود.
– IT: تنها بخشی نیست که از اتوماسیون رایانش ابری منفعت می برد اما می توان گفت بزرگترین آنهاست. وضایف عادی و روتین از منابع IT استفاده می کند و توانایی آن را برای حرکت به جلو و تاثیر گذاری بیشتر در پروژه های استراتژیک کند تر می کند. اتوماسیون از طریق رایانش ابری، باید بتواند کاملا نیاز های IT را برایعملکردهای کامل ، مدیریت و همچنین گشترش تجارت ها برآورده کند.

۴- اتوماسیون رایانش ابری باید بتواند به خوبی جابه جا شود.
به لطف گسترش تکنولوژی، به زودی حجم کاری می تواند به راحتی بین دیتا سنترها و تامین کنندگان رایانش ابری جا به جا شود. این انعطاف پذیری به کسب و کارها امکان این را می دهد که تکنولوژی های برتر و بهتر، ارزان تر، امنیت قوی تر و انطباق بهتر را انتخاب کنند. اتوماسیون ابری باید بتواند به خوبی جابه جایی حجم کاری و تغییر و تحولات اکوسیستم را از چند لحاظ پشتیبانی کند:
– پشتیبانی از پلت فرم گسترده: IT نباید مجبور به استفاده از راه حل های مختلف اتوماسیون برای حجم کاری متفاوتی که در حال اجرا روی پلت فرم های گوناگون است و یا جابه جا کردن حجم کاری باشد. یک راه حل اتوماسیون خوب باید بتواند از همه انتخاب های غیر ابری و یا ابری پشتیبانی کند.
– آسان کردن جابه جایی پلت فرم: علاوه بر پشتیبانی از پلت فرم های چندگانه، یک پلت فرم در سطح بزرگ تجاری باید بتواند نیازهای کاری را به شدت کم کند تا کار دستی خارج از اتوماسیون برای جا به جا کردن حجم کاری بین پلت فرم ها در اتوماسیون و سیاست های کاری متفاوت کمتر شود. جا به جایی آسان بین دو پلت فرم از سیاست های موجود در یک اتوماسیون نقشی کلیدی در چالاکی و سرعت بالای حجم کاری دارد.
– تجربه ثبات: انتقال به سیستم های فروشندگان و استراتژی های ابری، نباید مانع دستیابی سریع افراد به منابع شود.. حجم کاری در زمان اجرا باید کمترین تاثیر را روی کارگر ها داشته باشد. پس معرفی یک رابط کاری که به صورت خودکار استفاده از منابع ابری مناسب را مدیریت می کند آنها را به زیرساختی یکپارچه برای افراد خارج از IT تبدیل می کند.

۵- برنامه و خدمات رایانش ابری که به دست افراد می رسند.
اغلب دیدگاه IT در خصوص رایانش ابری به مانند کدهای برنامه هایی است که در رایانش ابری اجرا می شوند مثل سرور، فضای حافظه و زیر ساخت های شبکه باید برای پشتیبانی از برنامه ها مورد استفاده قرار گیرند. با این حال می توانید هر چقدر که بخواهید از سرور های Amazon استفاده کنید. تا زمانی که خدمات درست و مناسب را به افراد درست و مناسب نرسانده اید نتوانسته اید نیازهای اولیه کسب و کار خود را بر آورده کنید. جنبه های کلیدی برای این دسترسی کاربران برای تامین و تنظیم شامل این موارد می شود:
– دسترسی های دقیق و جزئی: افراد نیاز به دسترسی به همه برنامه ها و سرویس های مناسب بر اساس نقش خاص ومسئولیت های خود دارند. همچنین نباید دسترسی های این برنامه ها و سرویس ها شامل مواردی باشند که برای نقش و وظایف فرد مناسب نیستند. یک سیستم اتوماسیون رایانش ابری باید بتواند این نیازها را براساس سیاست های کلی، که به راحتی قابل تنظیم و اصلاح باشند فراهم کند.
– آگاهی از محتویات مورد استفاده کاربران: امروزه افراد به شدت در حال افزایش استفاده از وسایل ارتباطی سیار هستند و از دستگاه های مختلف زیادی استفاده می کنند. برای ایمن نگه داشتن کسب و کار خود، اتوماسیون ها ی ابری باید بتوانند امکان دسترسی ها و سیاست های دسترسی ها را در هر بار استفاده کاربران اجرایی کنند، مواردی مانند شبکه غیر امن Wi-Fi، زمان روز، موقعیت جغرافیایی و …
– فروشگاه های برنامه/خدمات سمت کاربر: همانطور که در بالا اشاره شد، خط های خودگردان تولیدی کسب و کارها (LOB) بخشی مهم از اتوماسیون ابری هستند. برای دستیابی به همه مزایای سلف سرویس بودن این خدمات، اغلب توصیه می شود که ابزاری شبیه فروگاه تعبیه شود که به کاربر امکان باز کردن برنامه هایی که به آنها دسترسی دارد را میدهد. این کار دیدی بهتر نسبت به منابع ابری به کاربران می دهد.

نتیجه گیری
در نهایت می توان گفت رایانش ابری ترکیبی مدلی متقاعد کننده برای تامین کنندگان برنامه هاست. با این حال، برنامه ها و زیرساخت های ابری به تنهایی برای دادن توانایی دیجیتال که به کارمندان شما به نحوی که ایمن و کامل باشد، کافی نیستند. برای دستیابی به این مورد، شما باید اتوماسیونی مبتنی بر سیاست های انتطباقی از فرایند هایی که افراد برای دسترسی به این سرویس های ابری نیاز دارند، داشته باشید. با استفاده از اتوماسیون، کسب و کار شما سریع تر، موثر تر و ایمن تر خواهد بود و می توانید قابلیت رقابتی بیشتری در دنیایی مملو از فروشگاه های دیجیتال به آن بدهید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text