img

چگونه کارهای خود را به معرض نمایش بگذاریم…

/
/
/

کارهای هنری خود را به دنیا نشان دهید، سرگرمی خود را به منبع درآمد جانبی تبدیل کنید و یا حتی از توانایی های قتوشاپ خود یک حرفه و کار بزرگ بسازید.
اگر مدتی است با فتوشاپ کار می کنید و شروع به ساختن تصاویری کرده اید که به آنها افتخار می کنید، بد نیست آنها را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید. انتشار کارهایتان به شما امکان دریافت بازخورد ها را می دهد که برای پیشرفت و بهبود کارهای شما فوق العاده ارزشمند هستند و از طرفی راه خوب و مناسبی است برای وارد شدن به دنیای هنر و طراحی.
در این مقاله، نگاهی به چگونی انتشار کارها و در معرض دیده شدن و توجه قرار دادن آنها می اندازیم که می تواند منبع درآمد جانبی و یا حتی آغاز گر حرفه ایی جدید برای توانایی های شما در فتوشاپ باشد.

نمونه کار آنلاین بسازید
برای اینکه کارهایتان دیده شوند، به یک پلتفرم اسنادی برای نشان دادن هنرتان نیاز دارید. این جمله به معنی این نیست که نیاز به یادگیری کد نویسی پیشرفته باری ساخت وبسایت داربد، بلکه وبسایت های اختصاصی زیادی مربوط به جوامع هنری و طراحی وجود دارند که به شما امکان ساخت نمونه کاری جذاب و تاثیر گذار را با سرعت فراوان و رایگان می دهند. به این دلیل که ممکن است فرک کنید کارهایتان به اندازه کافی قوی نیستند و یا ارهای مشابهی وجود دارند از ارائه آنلاین کارهای خود پشیمان نشوید. عماد هلال
(www.behance.net/ehelail)
پیشنهاد می کند که به هر سبک و شیوه ی هنری که کاری خلق کنید همیشه کسانی هستند که کاری شبیه به شما انجام می دهند اما «نباید زمان خود را با فکر کردن به این موارد هدر بدهید، فقط و فقط به خود و کارهایتا فکر کنید». داشتن نمونه کار شخصی آنلاین مثل این است که همه کاریتان را یک جا جمع کرده باشید تا توسط دیگران دیده شوند.
بهترین جا برای شروع، ساخت پروفایلی در جوامع آنلاین و پر کردن آن با کارهایتان است.

DeviantArt (www.deviantart.vom)
مدت هاست که در این زمینه مشغول به کار است و هنوز هم پلت فرمی محبوب برای هنرمندان دیجیتال است. با اینکه بخش های زیادی برای هر نوع و سبک کار وجود دارد، اما اغلب برای نقاشی های دیجیتال استفاده می شود. این وب سایت جای خوبی است که در آن می توانید به احتمال بسیار زیاد بازخوردهای ارزشمندی از هنرمندان درباره کارهای خود دریافت کنید.
Behance یک جامعه تحت وب دیگر است که برای طراحی های گرایکی، عکاسی، عکس های ویرایش شده، نقاشی و طراحی وب سایت بسیار مشهور و محبوب است. همه طیف های هنرمندان را در بر میگیرد، از حرفه ایی ها، و هنرمندان تخصصی تا داتش آموزان علاقمند. با وجود هنرمندان و طراحان بسیار زیاد در Behance، مکان بسیار مناسبی برای در معرض دید قرار دادن کارهایتان است.

Nikola Miljkovic (www.behance.net/NKML)
علاوه بر پروفایل در فیس بوک و اینستاگرام و تلنت هاوس نمونه کارهایش را در Behance هم ارائه کرده است. با بیش از ۴۵٫۰۰۰ پروژه دیده شده در Behance، او تنها هنرمندی است که به خوبی کلید دیده شدن کارهایتان را می داند: « برای دیده شدن کارهایتان در Behance باید پروژه ای خوب و البته ارائه دیداری بهتری هم داشته باشید. برای مثال، عکس های کلوزآب خوبی از کارهایتان اضافه کنید، و یا هر چیزی که از آن برای کارتان استفاده کرده اید اضافه کنید و … همچنین مهمترین نکته برای داشتن دنبال کننده بیشتر این است که باید پروژه های دیگر را هم ببینید و بازخوردی برای آنها ارائه کنید».
این نکته آخر برای ساختن یک جامعه مجازی بر روی پلت فرم دلخواه شماست. اگر درباره کارهایی که از آنها خوشتان می آید نظر بدهید، افراد بیشتری خواهد بود که در پاسخ به شما به صفحه شما می آیند و کارهایتان را خواهند دید. جیک لاولوک

(www.behance.net/jakeldesigns)
با کلیدی بودن این نکته موافق است :» اگر می خواهید کارهایتان برای بار اول دیده شوند، من پیشنهاد می کنم که جمعیتی کوچک بسازید، کارهای یکدیگر را به اشتراک بگذارید و بهم کمک کنید. در نتیجه این جامعهکوچک، رشد خواهد کرد و افراد بیشتری کارهای شما را خواهند دید.»
با اینکه می توانید به آسانی از Behance و Deviant Art به عنوان محل های اصلی حضور آنلاین خود استفاده کنید، اما می توانید وب سایتی رایگان یا کم هزینه هم برای نمونه کارهای خود بسازید. Adobe هم سرویس جدید خود برای افراد خلاق را با عنوان Adobe Portfolio ارائه کرده است که با Behance مرتبط است و برای اعضای Creative Cloud رایگان است. یکی دیگر از گزینه های مورد علاقه هنرمندان و طراحان
Carbonmade(httpa://carbonmade.com)
است که وارد دنیای میزبانی وب شده و رایگان نیست اما قیمت منصفانه ایی هم دارد ( ۶ دلار برای یک ماه) و در صورتی که قصد پیش بردن کار هنری خود را داشته باشید قابل گسترش است.
اگر بخواهید کارهای هنری شما به خوبی دیده شوند، حضور داشتن در همه صفحات اجتماعی، می تواند کمک شایانی به شما بکند. مجموعه داران کارهای هنری مثل
Abduzeedo (http://adbuzeedo.com/)
و
From Up North (www.fromupnorth.com)
و مجله های هنری دیجیتال مثل Photoshop Creative بهترین کارهای موجود در اینترنت و صفحات وب را به نمایش می گذارند، پس برای اینکه مشا هم مورد توجه قرار بگیرید، باید در صفحات اجتماعی حضور داشته باشید.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید
اینکه یه وبسایت برای نمونه کارهای خود داشته باشید، عالی است اما اهمیت زیادی دارد که محتوای آن را تا جایی که می توانید با افراد زیادی به اشتراک بگذارید. این ها به این معنی است که می توانید از رسانه های اجتماعی هم استفاده کنید، و به این معنی است که می توانید تا جایی که امکان دارد کارهای خود را در بین افراد مختلف و زیادی پخش کنید. ممکن است شبکه مناسب برای کارهای خود را پیدا کنید و از طریق آن بتوانید نتایج بهتری را هم دریافت کنید، پس در این کار آزمون و خطای زیادی وجود دارد.
یکی از معروف ترین رسانه های اجتماعی در این زمینه، اینستاگرام است، این برنامه در حقیقت برای وسایل بصری و دیداری طراحی شده است. همانند محبوب ترین پروفایل های اینستاگرام، داشتن دنبال کننده زیاد نیازمندطبک و روشی منحصر به فرد و خاص است. عکس های خود را به دقت انتخاب کرده و تصمیم بگیرید کدام یک مناسب سبکی است که می خواهید به دنیا ارائه کنید. از استفاده ازفیلتر ها خودداری کنید چراکه کار شما باید آنطور که آن را تزئین کرده اید دیده شود. فراموش نکنید حتما از هشتک ها # استفاده کنید، افراد جدید از این طریق می توانند شما را پیدا کنند. پر استفاده ترین ها
#photoshop، #digitalart
و بسیاری دیگر هستند اما فراموش نکنید حتما از هشتک های مخصوص به سبک خودتان مثل #illustration, #stilllife, #cgi استفاده کنید تا زمانی که دیگر کاربران به دنبال کار خاصی می گردند به کارهای شما هم برخورد کنند.
دنیل آریستیزبال یکی از هنرمندانی است که به شدت در اینتساگرام مشهور شده است و تا این تاریخ بیش از ۸۰٫۰۰۰ دنبال کننده دارد.
(http://instagram.com/darias88)
از همه پلت فرم هایی که او برای ارائه کارهایش استفاده می کند، اینستاگرام موفق ترین بوده است. «اگر بخواهم صادق باشم، واقعا خوش شانس بودم، ابتدا پست های گوناگونی می گذاشتم اما هیچ پیشرفت خاصی نداشتم، یه یاد دارم که Behance
(www.behance.net/danielaristizabal)
را باز کردم و چند ماه بعد اینستاگرام (سه سال پیش). از همان ابتدا مردم واکنش های مثبتی به کارهایم داشتندو کم کم دنبال کننده های قدرتمندی پیدا کردم. انستاگرام برای حساب کاربری خودش مصاحبه ای از من منتشر کرد که سرعت زیادی به کار من داد».
وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، نمی توان از فیسبوک و تویتر گذشت، و باید برای نشان دادن کارهایتان در هر دو پروفایل داشته باشید. فیس بوک به شما امکان ساختن صفحه برای طراحی هایتان را می دهد پس نیازی نیست که از صفحه شخصی خود برای ارائه هنرتان استفاده کنید. از آنجا که اکثر مردم پروفایل فیسبوک دارند، راهی خوب برای معرفی کردن کارهایتان است علاوه بر اینکه می توانید به آسانی و با سرعت طرح های خود را به اشتراک بگذارید، به راحتی می توانید مخاطبان خود ار با کاهایتان درگیر کنید و نظر آنها را برای کارهای خود داشته باشید.
شاید تویتر ساختار واضحی نداشته باشد، بیشتر برای به اشتراک گذاری جملات احساسی مناسب است تا کارهای با شکوه هنری، با این حال جامعه هنری قوی ایی دارد. مثل اینستاگرام، استفاده از هشتک های درست برای دیده شدن اهمیت زیادی دارد، اما با کاراکترهای محدود باید انتخاب های خود را با دقت بیشتری انجام دهید. جیک لاولاک
(www.behance.net/jakeldesigns)
می گوید جدای از همه شبکه های اجتماعی که استفاده می کند، او احساس می کند که کارهایش در تویتر بیشتر دیده می شود (@jakeLDesign) :»طی چند ماه اخیر جمعیت کوچکی درست کرده ام که با هم صحبت می کنیم، آنها از کارهایم را پشتیبانی می کنند و با دوستانشان به اشتراک می گذارند که باعث می شود کارهای من بیشتر دیده شوند».
Pinterest گزینه فوق العاده دیگری است که برای نشان دادن کارهای تصویری مناسب است. اگر سبک های مختلف و تنوع کاری بیشتری دارید، ساختن صفحه های گوناگون برای هر کدام از کارها آسان است. نسبت به سایر شبکه های اجتماعی پیدا کردن دنبال کننده در آن سخت تر است اما به نظر می رسد دنبال کننده های وفادارتر ی داشته باشد که مرتبا صفحه هایی که دنبال می کنند را بازبینی می کنند.

از سرگرمی ها و تفریحات خود درآمدزایی کنید
زمانی که تحسین هایی برای کارهای آنلاین خود پیدا کنیدو شروع به جمع کردن دنبال کننده کنید، شاید به این فکر بیافتد که می توانید از این استعداد خود درآمد زایی هم بکنید. راه های آسانی هستند که می توانید در کنار طراحی های خود درآمدهایی هم داشته باشید.
برای مثال، اگر قبلا در DeviantArt عضو هستید، چند گزینه برای کسب درآمد از این طریق خواهید داشت. می توانید درخواست مقداری کارمزد از طریق پروفایل خود با ایجاد قراردادی برای بعضی کارهای هنری دیجیتال خود داشته باشید که دنبال کنندگان بر اساس سبک خاص شما قیمت و هزینه خاص خود را براساس کار و برنامه کاری خود تنظیم کنید. این سایت فروشگاهی هم دارد
(http://shop.deviantart.com)
که می توانید در آن انتخاب کنید که برای عکس های آپلودی شما مبلغی برای پرینت آنها بر اساس قیمت های سایر کارهای مشابه فروخته شود. می توانید درصد مشخصی سود برای هرکدام از محصولات فروخته شده خود داشته باشید.
DeviantArt به این دلیل خیلی مشهور و محبوب شده که افراد زیادی در آن هستند و تصویر های زیادی هم در آن آپلود شده استو این موارد باعث می شود به راحتی بتوان آنها را برای پرینت لیست کرد. با این حال، همه این ها به این معنی است که این فروشگاه اشباع شده و اینکه بتوانید در آن موفق شوید خیلی سخت خواهد بود مگر اینکه کارهای شما به عنوان “Daily Deviation” انتخاب شوند و در این مجموعه مشخص و برجسته شوند.
وب سایت های دیگری هم هستند که به شما امکان فروش کارهایتان را به عنوان پرینت شده یا محصولات دیگر می دهند و البته می توانید در آنها فروشگاهی شخصی داشته باشید که می توانید در شبکه های اجتماعی دیگر یا جاهای دیگر آنها را تبلیغ کنید. یکی از بهترین و شناخته شده ترین ها در دنیای خلاقیت،
Society6 (https://help.society6.com)
است. شما می توانید کارهای هنریتان را پست کنید و شرکت برای شما محصولات مورد نظرتان را در بسته بندی برای شما ارسال می کند. برای اغلب اندازه ها و در سایز های مختلف می توانید محصولات اختصاصی خود را سفارش داده و قیمت ها را بر اساس قیمت پایه، مثل دیگر محصولات؛ مثلا قاب محافظ گوشی به عنوان محصولی خاص تعیین کنید.می توانید از یک کار و طراحی خود چندین مدل مختلف و محصولات متنوع در اندازه های گوناگون سفارش دهید.
با اینکه هر کسی می تواند در Society6 ثبت نام کند، بعضی سایت ها مثل
https://fab.com
گزینشی تر عمل می کنند و البته این هم به این معنی است که می توانید درآمد بیشتری برای طرح های خود داشته باشید. دنیل آریسیزابال
(www.behance.net/danielaristizabal)
کارهایش را در Fab می فروشد و کعتقد است این کار به ساخت پروفایل شخصی و درآمد بیشتر کمک می کند:» کارهای شما قیمت های مناسبی خواهند داشت، پول بیشتر همیشه کمک خواهد کرد. من پیشنهاد می کنم با سایت مستقیما معامله کنید. آنها معمولا قیمت خیلی پایینی پیشنهاد می کنند اما گاهی می توانید با مذاکره مقداری قیمت را بالا ببرید.»
Design By Humans
(www.designbyhumans.com)
وبسایت فروشنده ای است جامعه ایی هنری ساخته است علاوه بر آن می تواند به محل فروشگاه رفته و از طرح خود تی شرت ساخته و پرینت بگیرید. سودها مشخص هستند اما می توانید درآمدی خوب با طراحی درست و مناسب برای تیشرت داشته باشید. همچنین با عضو شدن در جامعه ایی بزرگتر می توانید با طراحان مختلفی تعامل داشته و از آنها مطالبی ساد بگیریدو پروفایل خود را گسترش داده و پیشرفت کنید.

فتوشاپ را به یک حرفه تبدیل کنید
برای آنهایی که استعداد و توانایی های خوبی دارند، فتوشاپ می تواند به یک حرفه تبدیل شود. شاید شما ابتدای راه باشید، برای مثال ممکن است دانش جویی فارغ التحصیل از رشته های طراحی، هنر دیجیتال، طراحی گرافیکی باشید. یا شاید تازه یک پروفایل ساخته اید و می خواهید کارهای خودتان را ارائه کنید و مخاطبین بسیاری به دست آوریدو توجه خوبی به کارهایتان جلب کنید تا بتوانید حرفه ایی تمام وقت به جای درآمد جانبی از سرگرمی برای خود فراهم کنید.
در این صنعت، همه چیز به هم ربط دارند، اما همیشه فروختن اولین کارها سخت ترین قسمت است. اول اینکه باید چک کنید حضور آنلاین شما به بهترین شکل کارهایتان را نشان می دهد. کارهایی را که فکر می کنید به خوبی نمایانگر توانایی های شما نیستند را تزئین کنید تا بهتر دیده شوند. بهتر است کارهای شگفت انگیز کمی داشته باشید تا اینکه همه کارهایی که تا به حال ساخته اید را ارائه کنید. در شبکه های اجتماعی فعال باشید و کارهایتان را به اشتراک بگذارید.
گاهی اوقات برای شروع بهتر است خدمات خود را رایگان ارائه کنید. اینکه نمونه کارهای خود را به نحوی که به خوبی بیانگر سبک مورد علاقه شما باشد طراحی کنید اهمیت زیادی دارد. از شرکت ها و شبکه های اطراف خودتان شروع کنید ببینید می توانید کاری برای آنها انجام دهید؟ مثل طراحی لوگو برای تجارت و کسب و کار دوستانتان می تواند در نهایت اتفاقات خوبی برایتان رقم بزند.
اینکه بتوانید همیشه با مد روز پیش بروید هم اهمیت زیادی دارد. مد های طراحی خیلی زود عوض می شوند و اگر بتوانید جدید ترین شیوه ها و تکنیک ها را ارائه کنید، طرفداران بیشتری خواهید داشت. جیک لاولاک معتقد است:» اگر به دنبال شروع یک حرفه و کار در طراحی هستید مهم ترین نکته این است که کارهایتان را با همین ابزارها و متد های فعلی که طراحان دیگر از آنها استفاده می کنند، به روز نگه دارید. در این صورت شما مشتری های احتمالی را به دلیل به روز نبودن از دست نخواهید داد.» وب سایت های زیادی هستند که بر روی روش ها و متد روز تمرکز دارند، آنها را حتما مطالعه کنید.
همکاری با یک شرکت طراحی به شما کمک می کند سطح توانایی های خود را در امور تجاری بالا ببرید. با شرکت های محلی تماس بگیرید و ببینید می توانید موقعیت شغلی یا موقعیتی برای یادگیری در آنها پیدا کنید. گزینه دیگر، شرکت های طراحی آنلاین هستند که با شبکه گسترده ایی از طراحان کار می کنند. جیک لاولاک برای یک شرکت طراحی آنلاین کار می کند و معتقد است این کار برای شروع یک حرفه راه خیلی خوبی است :» شرکت های طراحی آنلاین در پیدا کردن مشتری به شما کمک می کنند و می توانید از کار با آنها تجربه های خوبی به دست آورید و می توانید توانایی ها و قابلیت های خود را بیشتر و بیشتر تمرین کنید و البته از این راه هم درآمدی کسب کنید. علاوه بر این آنها شما را به افراد جدید معرفی می کنند که می توانند در بهبود طرح ها به شما کمک کنند.»
برای اینکه به عنوان یک هنرمند یا طراح حرفه ایی کار کنید باید به سختی تلاش کنید تا بتوانید خود را از میان رقبایتان بالا بکشید. این کار، حرفه ایی محبوب است که هر کسی می تواند به آن وارد شود، اما برای آنها که توانایی های خوب و سبک محبوبی دارند می تواند بهترین تصمیمی باشد که تا به حال گرفته اند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text