img

معرفی نرم افزار MAGIX Vegas Movie Studio Platinum 14

/
/
/

به روز رسانی جزئی انجام شده است ، اما این نرم افزار همچنان سریع است و یک ابزار موثر برای ویرایش فیلم ها به حساب می آید.
Creative software (نرم افزار خلاق) سرمایه گزاری بزرگ است، شاید به سرمایه مالی زیادی نیاز نباشد اما یادگیری آن زمان بر است.
MAGIX Vegas Movie Studio Platinum در گذشته های دور فروش خوبی داشته است. سونی در ماه می ۲۰۱۶ این نرم افزار را به Magix فروخت و به تازگی اولین به روز رسانی انجام شده است. ویژگی های این به روز رسانی به گونه ای تغییر کرده است که معصولات دیگر شرکت Magix را به کاربران معرفی می کند.
شروع کار با MAGIX Vegas Movie Studio Platinum 14 چندان جالب نیست.برای فعال سازی نرم افزار ارائه آدرس ایمیل ضروری بود و باید حساب خود را در Magix ثبت می کردید. تا قبل از وارد کردن فیلم همه چیز خوب پیش رفت و بعد اعلام شد که این برنامه قبلا با یک ایمیل دیگر ثبت شده است. فرمان غیر فعال سازی نرم افزار در منو کار نمی کرد و مجبور شدیم آن را حذف و دوباره نصب کنیم.

از صفحه لمسی استفاده نکنید
بعد از رفع این مشکل، در همان محیط آشنا قرار گرفتیم. حالت ویرایش ساده در نسخه ۱۳ از بین رفته است، بنابراین دکمه های طراحی شده برای عملیات های صفحات لمسی بسیار بزرگ هستند. بنابراین همه چیز شبیه نسخه ۱۲ است اما طرح رنگ ها پر رنگ تر و طراحی تغییر کرده است. آن ها یی که از صفحات لمسی استفاده می کنند ، دچار مشکل می شوند ، اما برای افراد دیگر بهتر است زیرا همه چیز در صفحه مرتب شده . مشاهده دست گیره ها در گوشه های اشیاء خطوط زمانی برای ساخت سایه ها ما را خوشحال کرد. در نسخه ۱۳ ، باید ابزار را تغییر می دادید.
شماره مسیر اکنون به ۲۰۰ رسیده است که از نسخه ۱۳ ، ۲۰ مورد افزایش داشته . اشیاء کمی به بیش از ۲۰ مسیر نیاز دارند و نبود مسیر های پوشه کافی یا ترتیب های تو در تو، مدیریت پروژه ها را دشوار می سازد، اما بهتر از یک محدوده تصادفی استفاده نشود.
اکثر ویژگی های جدید دیگر از Vegas Pro 13 گرفته شده اند. پنجره Trimmer (برش فیلم) برای برش فیلم ها قبل از اضافه کردن آن ها به خط زمان با تغییر مکان نشانه گر موس بر روی مانیتور پیش نمایش به راحتی در پایین تغییر می کند. با این وجود، قبلا هم با کشاندن مستقیم نشانه گر به سمت پایین این کار انجام می شد.

نظرات
ویرایش فیلم هایی که همزمان با استفاده از چند دوربین گرفته شده باشند به راحتی با استفاده از Multicam ( چند دوربینه)انجام می شود. این یک ویژگی قدیمی است، اما می تواند در فیلم برداری های مراسم عروسی و جلسات و ارائه های دانشگاهی مناسب داشت ، زمانی که چندین دوربین از چند زاویه فیلم برداری را انجام داده اند.
این ویژگی برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ و در Vegas Pro 8 ظاهر شد که از چهار فیلم پشتیبانی می کرد و جا به جایی میان آن ها آسان بود. برای این منظور یا از کلیک بر روی صفحه نمایش split screen (صفحات جدا شده) یا صفحه کلید استفاده می شد. نگه داشتن کلید Ctrl فاصله یک ثانیه ایجاد می کند که حرکت جالبی است.
اما آماده کردن نرم افزار برای ویرایش چند دوربینه ساده تر و تمیز تر است. سعی کردیم از دستورالعمل های راهنما استفاده کنیم، به خصوص این که می خواستیم مسیر های فیلم ( و نه صدا) را قبل از ساخت یک مسیر چند دوربینه استفاده کنیم. فرایند باید خودکار تر انجام شود.
یکی از مزایای این نرم افزار نسبت به رقبا این است که ویرایش چند دوربینه ویژگی های ویرایش دیگر را صحبت نمی کند. کلیپ ها بر روی مسیر های چند دوربینه عادی هستند و می توان اندازه آن ها را تنظیم کرد و حالت های عوض شدن فیلم و افکت ها را به کار برد.، حرکت تصادفی فیلم ها همگام سازی را دشوار می سازد.
یک افکت شکلی جدید رنگ هایی را به گوشه های اضافه می کند. معمولا از آن برای تاریک کردن گوشه و شبیه سازی لنز های قدیمی استفاده می شود، اما نبود حالت های ترکیب به این معناست که رنگ ها در گوشه ها صاف هستند. شش حالت تغییر فیلم جدید از NewBlueFX وجود دارد و برای مثال می توان به تغییر Shake ( تکان دادن) اشاره کرد که فیلم ها را در هنگام تعویض تکان می دهد.
یک برنامه جدا به نام DVD Architect 7 با DVD و Blue-ray کار می کند. این یک نسخه کامل است که به جای DVD Architect Studio با Vegas Pro کار می کند. DVD Architect با Movie Studio Platinum 13 ترکیب شد و ویژگی های پیشرفته مانند ۳D Blue-ray و زیر نویس را به همراه آورد. همه کاربران از آن استفاده نمی کنند ، اما رایت کردن سی دی همچنان رایج است.

فروش
Magix از یک نرم افزارMusic Maker نیز برخوردار است. این یک برنامه خانگی برای تولید موسیقی است که به تنهایی ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد. کار با آن آسان و جالب است ، در برخی از محیط ها کارکرد های زیادی ندارد اما برای مثال از پردازش صوتی سبک تنظیم خودکار استفاده می کند. سایت Magix ادعا می کند که این نرم افزار ۵۰۰۰ نمونه و شش ابزار مجازی دارد ، اما تنها ۵۲۸ نمونه و یک ابزار را مشاهده کردیم.، بقیه موارد دانلود می شوند، که گزینه دانلود نیز در منوی Help مخفی است. این نرم افزار به گزینه های خرید بیشتر مجهز است و از این طریق می توان با قیمت های حدود چهل و پنج تا هفتاد و پنج هزار تومان بسته های محتوایی را خریداری کرد. می توان از Music Maker برای رایت آهنگ استفاده کرد ،اما این تکنیک های سریع کارایی خوبی ندارند.
Vegas Movie Studio یک ابزار عالی برای مصارف خانگی و تجاری است. کنترل های دقیق، رابط های کاربری آسان و همخوانی با Vegas Pro باعث شده تا گزینه خوبی برای کاربران حرفه ای باشد. بعد از نسخه ۱۳، سه سال است که پیشرفت های زیادی را مشاهده نکرده ایم، با این وجود عناصر Adobe Premiere برای کاربران جدید جالب تر است ، و ابزار های انیمیشن زیادی را ارائه می دهد ، اما Vegas Movie Studio از نظر دقت و سرعت و ابزار های ویرایش عالی است و این برای ادامه کار با آن کافی به حساب می آید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text