img

فرستادن مدارک به وسیله ی WhatsApp

/
/
/

اشتراک فایل های PDF با استفاده از ویژگی های جدید Documents در WhatsApp

بدون تردید WhatsApp یکی از بهترین نرم افزار ها برای ارسال رایگان پیام های متنی، تصویری و ویدئویی در دنیای مجازی است.
ویژگی جدید Documents این اپلیکیشن به سرعت در میان کاربران WhatsApp مطرح شد و مورد استفاده قرار گرفت. این ویژگی در تمام نسخه های WhatsApp قابل استفاده بوده اما هر دو طرف استفاده کننده از آن باید اپلیکیشن خودشان را به روز کرده باشند. بهتر است همیشه اپلیکیشن ها را به روز نگه دارید تا در کنار استفاده از ویژگی های جدید، به روز رسانی هایی که برای اصلاح کردن باگ ها وجود دارند را نیز دریافت کنید.
برای به روز رسانی WhatsApp در یک تلفن هوشمند اندروید کافی است Google Play را باز کرده، بر روی نشانه ی سه خط موازی اُفقی در گوشه ی بالایی سمت چپ صفحه ضربه زده و May Apps & Games را انتخاب کنید تا در صورت وجود داشتن به روز رسانی جدید برای این اپلیکیشن، آن را مشاهده کنید. در صورت وجود داشتن به روز رسانی، بر روی آن ضربه زده و برای نصب آن، مجوز های لازم را تایید کنید.
در تلفن های هوشمند iPhone باید به App Store مراجعه کرده و بعد از انتخاب زبانه ی Update در گوشه ی پایین سمت راست، در صورت وجود به روز رسانی برای WhatsApp بر روی آن ضربه بزنید.
البته شما می توانید در هر دو پایگاه (platform)، به روز رسانی های خودکار را پیکر بندی کنید. از آن جایی که دریافت و نصب خودکار این به روز رسانی تنها در زمان اتصال به شبکه Wi-Fi صورت می گیرد، می تواند به عنوان گزینه ای برای استفاده ی بهتر و بهینه تر از اینترنت سیم کارت قابل توجه باشد اما بهتر است در فاصله های زمانی مشخص و کوتاه، وجود به روز رسانی ها را بررسی کرده و مواردی که اهمیت بیشتری دارند را در نخستین فرصت دریافت و نصب کنید.

گام ۱
اپلیکیشن WhatsApp را اجرا کرد و بر روی یکی از گفتگو (chat) ها در زبانه ی Chats ضربه بزنید تا باز شود. البته می توانید برای شروع یک گفتگوی جدید با یکی از افرادی که در فهرست مخاطبینتان قرار دارد، بر روی نام شخص مورد نظر در زبانه ی Contacts ضربه بزنید. بر روی نشانه (icon) گیره ی کاغذ در گوشه ی بالایی سمت راست صفحه کلیک کرده تا یک پیوست (attachment) به پیامتان اضافه کنید.

گام ۲
در این قسمت شش نشانه نمایش داده می شوند. اگر امکان فرستادن مدرک (documents) توسط WhatsApp برای شما وجود داشته باشد، نشانه ای که در بالا قرار گرفته، Document خواهد بود. البته اگر تغییرات ظاهری برنامه انجام نشده باشد، نشانه ی Gallery را به عنوان نشانه ی بالایی مشاهده خواهید کرد (در به روز رسانی انجام شده، ارسال عکس و فیلم که به صورت دو نشانه ی جدا از هم Photo و Video بود، در یک نشانه به نام Gallery قرار گرفته اند). بر روی نشانه ی Documents ضربه بزنید. اگر طرف مقابل شما اپلیکیشن WhatsApp خودش را به روز نکرده باشد، پیامی بر روی صفحه نمایش ظاهر شده و این موضوع را به شما اطلاع می دهد. اگر طرف مقابل از به روز ترین نسخه ی اپلیکیشن استفاده کند، فهرستی از مدارک ذخیره شده بر روی تلفن هوشمند شما نمایش داده می شود. البته در حال حاضر تنها از فایل های PDF در این ویژگی جدید پشتیبانی شده است. برای فرستادن هر کدام از این فایل ها تنها کافی است بر روی آن ضربه زده و Send را انتخاب کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text