img

منوی استارت ویندوز ۱۰ را با استفاده از deep linking سفارشی کنید.

/
/
/

بدون استفاده از deep linking نمی توانید بگویید منوی استارت ویندوز ۱۰ را سفارشی کرده اید.

تغییر جانمایی سمت چپ منوی استارت ویندوز ۱۰، تغییر جای چهارخانه (tile) ها و اضافه کردن شورتکات‌های وب سایت ها، همه ی آن چیزی نیست که می توانید انجام دهید. با استفاده از deep linking می توانید صفحه های مشخصی که در داخل یک اپلیکِیشن از Windows Store وجود دارند را به فهرست شروع اضافه کنید. برای نمونه، اگر در حال خواندن یک کتاب الکترونیکی (eBook) در اپلیکیشن Kindle برای ویندوز ۱۰ هستید، می توانید به جای اپلیکیشن Kindle، همان کتاب را بر روی فهرست شروع قرار دهید (pin کنید). این ویژگی بسیار کاربردی است زیرا اگر اپلیکیشن Kindle را بسته باشید یا از آن برای جستجوی کتاب های دیگری نیز استفاده کرده باشید، می توانید در کوتاه ترین زمان و به سادگی، کتاب مورد نظرتان را دوباره باز کنید و به خواندن ادامه دهید. در ادامه، نمونه های بیشتری برای استفاده از این ویژگی کاربردی ویندوز ۱۰ را بیان خواهیم کرد.
توجه داشته باشید که deep linking تنها برای استفاده در اپلیکیشن های Windows Store طراحی شده اگر چه در برخی از این اپلیکیشن ها از آن پشتیبانی نمی شود.

پوشه های ایمیل (Mail Folders)
اگر می خواهید به یک فولدر مشخص در یک حساب کاربردی ایمیل (مانند alias در Outlook.com) دسترسی داشته باشید، می توانید از کاربر (client) ایمیل داخلی (built-in) ویندوز ۱۰ استفاده کنید. اپلیکیشن را باز کرده، بر روی فولدری که می خواهید آن را به Start menu (فهرست شروع) اضافه کنید کلیک راست کرده و Pin to Start را انتخاب کنید.

نرم افزار OneNote
با استفاده از OneNote ارائه شده در Windows Store می توانید تمام قسمت های آن مانند یک دفتر یادداشت (notebook)، یک بخش (section) مشخص و یا تنها یک صفحه (page) را بر روی Start menu قرار دهید. برای این کار، بر روی دفتر یادداشت، بخش یا صفحه ی مورد نظرتان کلیک راست کرده و Pin to Start را انتخاب کنید.

نقشه ها (Maps)
اگر می خواهید مسیر سفرتان را برنامه ریزی کنید یا به جایی بروید که تا حالا به آن جا نرفته اید، می توانید موقعیت های جستجو شده با استفاده از اپلیکیشن های نقشه یا مسیر یابی را بر روی Start menu قرار دهید. نشانه ی سوزن ته گرد در صفحه ی نمایش نتایج جستجو را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

پول (Money)
دنبال کردن قیمت سهام یا اخبار مالی مربوط به یک شرکت، با اضافه کردن یک چهار خانه ی (tile) زنده بر روی Start menu که اطلاعات مورد نظرتان را به صورت لحظه به لحظه نمایش دهد، آسان تر از همیشه خواد بود. برای این کار تنها کافی است نشانه ی سوزن ته گرد در صفحه ی نمایش نتایج جستجوی اپلیکیشن Money را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

این چهار مورد، تنها نمونه هایی برای نشان دادن ویژگی deep linking بود. در حقیقت با استفاده از این قابلیت ویندوز، تمام اطلاعاتی که به آن ها نیاز دارید، تنها یک کلیک یا یک ضربه (tap) با شما فاصله خواهند داشت.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text