img

NVIDA GEFORCE NOW

/
/
/

خدمات اجرای بازی ، دسترسی به بازی ها از طریق یک سیستم مانند Netflix ، ارسال فرمان ها و دریافت داده های صوتی و تصویری از یک سرور در هر جای دنیا در زمان واقعی را ممکن می سازند.

اولین تلاش ها در این سرویس ها ، از جمله سرویس های از کار افتاده Onlive ناموفق بودند و با تاخیر ورودی متصل می شدند، اما از آن زمان مدت زیادی می گذرد. سرویس GeForce Now شرکت Nvidia یکی از بهترین نمونه ها در این زمینه به حساب می آید. GeForce Now به یک Nvidia Shield TV ( تلوزیون محافظت) نیاز دارد که در مقایسه با اجرای Playstation Now و GameFly کمی محدود تر است ، این برنامه ها برای برخی از پلتفرم های تلوزیون در دسترس هستند. اجرای بازی های PC بدون استفاده از یک رایانه با کیفیت، توسط یک Shield TV با قیمت بسیار پایین تر و با کیفیت بالا تر انجام می شود.
انواع GeForce Now
دو نوع از خدمات GeForce Now وجود دارد و هر کدام از توانایی متفاوتی برخوردار هستند. GeForce Now برای Shield در این جا بررسی می شود ، این سرویس پولی است و دسترسی نامحدود به یک کتابخانه را ممکن می سازد ، این کتابخانه بیش از ۱۰۰ بازی را شامل می شود، حق اشتراک سی هزار تومان در هر ماه است و می توان بازی های PC جدید را با قیمت های عمده خریداری کرد. همان طور که قبلا اشاره شد ، برای این منظور به Nvidia Shield TV نیاز است.
GeForce Now برای Mac و PC تنها به عنوان یک سرویس خدمات اولیه در دسترس است و ساختار قیمت گزاری متفاوتی دارد. برای اجرای بازی ها در Mac یا PC برای اعتبار هایی را از سرور های Nvidia خریداری کنید. می توانید با ۲۵ دلار ، ۸ ساعت با یک PC 1060 یا چهار ساعت کار با PC GTX 1080، یا ۲۰ ساعت با GTX 1060 کار کنید. مفهوم خرید زمان پردازش بر روی سرور ها ، در علم و پروژه های تجاری موضوع جدیدی نیست، اما برای گیمر ها یک خلاقیت جدید به حساب می ِآید. در مقایسه با Shield TV 600 هزار تومانی و حق اشتراک ۳۰ تومان برای هر ماه زیاد نیست.

بازی ها
کتابخانه بازی GeForce Now کوچک است ،اما بازی های زیادی را در خود جای می دهد. اشتراک، دسترسی شما به بیش از ۶۰ بازی از جمله
Batman: Arkham games ، five Lego ، Saint Row IV ، Thief ( 2014) ، Tomb Raider ( 2013) و Sleeper Clasic Marlow Briggs
و Mask of Death را ممکن می سازد. این سرویس بازی های تکی زیادی از جمله محصولات جدید و شناخته شده Lego را ارائه می کند. برای مثال می توان به بازی‌های
The Force Awakens ، Mad Max ، No Man›s Sky ، Shadow Warrior 2 ، Soma, The Witcher 3
اشاره کرد. اکثر بازی ها با استفاده از کد های اجرا قابل خریداری هستند ، بنابراین ، می توانید در صورت تمایل آن ها را در PC نصب و اجرا کنید.
نمی توان گفت این بهترین مجموعه از بازی ها است ، برای مثال بزرگ ترین بازی هایPC مانند Battlefield 1 و Call of Duty: Infinite Warefare در این مجموعه وجود ندارند. اما Navidia با Ubisoft اعلام همکاری کرد که تعداد بازی های درجه بر روی GeForce Now را افزایش می دهد. Ubisoft تمام بازی های موجود در سرویس UPlay را اضافه می کند و بازی های مانند Assassin›s Creed: Syndicate ، Far Cry Primal ، For Honnor وWatch Dog 2 را شامل می شود. این بازی ها از ویژگی ذخیره سازی ابری و خرید میان کتابخانه ای برخودار هستند و این بدین معناست که می توانید با خرید بازی ها بر روی UPlay ان ها را بر روی GeForce Now اجرا کنید ( با این وجود ، همچنان به اشتراک نیاز است). اکثر بازی ها با استفاده از کد های اجرا قابل خریداری هستند ، بنابراین ، می توانید در صورت تمایل آن ها را در PC نصب و اجرا کنید.
نکته ای برای گیمر ها
کتابخانه بازی شاید کوچک به نظر برسد، اما بازی ها متنوع هستند و بیش از ۶۰ بازی را شامل می شود.

سخت افزار Nvidia
اخیرا Nvidia سرور GeForce خود را ارتقاء داده است و سرور های GPU( واحد پردازش گرافیکی) از ساختار شرکت Pascal استفاده می کنند. این بدین معناست که سیستم های اجرا کنده بازی ها که Shield TV شما را اچرا می کنند ، از قدرتمند ترین سیستم های بازی موجود هستند. از نظر Navidia ، پردازش گر های گرافیکی جدید نشان می دهند که GeForce Now می تواند بازی های جدید مانند Witche 3 را در ۶۰ فریم در ثانیه و تا ارزلوشن ۱۰۸۰p اجرا کند. اما اجرا بازی های ۴k را انتظار نداشته باشید. ۴k به یک رایانه محلی قوی نیاز دارد که آن را در خارج از سایت پردازش کند و سپس در Shield TV اجرا می شود، این درحالی است که حفظ تاخیر ورودی پایین یک مشکل فنی است و پرش هایی در صفحه رخ می دهد.
برای استفاده بهینه از GeForce Now با یک اینترنت سریع و قابل اطمینان نیاز دارید. Nvidia برای اجرای تمام بازی ها حداقل به ایترنت ۱۰ مگابایت بر ثانیه نیاز دارد و بازی های ۱۰۸۰ p به اینترنتی با ۵۰ مگابایت بر ثانیه نیاز دارند در حالت ایده آل این بدین معناست که باید با یک کابل Shield TV را به مودم وصل کنید. این روش در آزمایش ها( آزمایشگاه های رایانه در شبکه آزمایش Fios و اتصال های خانگی کابلی به مودم) نیز نتایج بهتری را ارائه کرده است. این سرویس حتی با وای فای نیز خود عمل می کند، اما تصویر بریده و فشرده سازی فیلم در این حالت رایج است، حتی زمانی که مودم تنها چند متر با Shield TV فاصله داشته باشد.

اجرای بازی با GeForce Now
من بازی های Devil May Cry 4 ، Mad Max و Shadow Warrior 2 را بر روی GeForce Now اجرا کردم. برای بازی DMC4 ، به طور کامل به اینترنت وای فای نیاز داشتم. کاهش سرعت به کاهش کیفیت تصویر منجر می شد ، چون برای تنظیم خدمات، فشرده سازی انجام می شد ، اما این بازی ۹ سال پیش تولید شده بود و در مقایسه بازی های دیگر قدیمی تر به حساب می آید ، بنابراین مشکل چندان جدی نبود( نسخه به روز رسانی شده بازی Devil May Cry 4 Definitive بهتر است ،اما در GeForce Now موجود نیست. مهم تر آن که GeForce Now ورودی های من را پاسخگو، ثابت و بدون تاخیر نگه می دارد. این ویژگی در بازی های اکشن مانند DMC4 مهم تر است ، زیرا تاخیر ها در انجام حرکات بازی و حملات تاثیر می گزارند.
Shadow Warrior 2 را با استفاده از وای فای و اتصال با سیم اجرا کردم و تفاوت ها در هر دو حالت آشکار بود. اجرای بازی با استفاده از وای فای به کاهش کیفیت در طول بازی منجر شد ، اما گیم پلی واکنش نشان می داد. از طرف دیگر استفاده از کابل ایترنت عالی بود. ۱۰۸۰ p را پردازش می کرد و نسبت فریم و عملکرد بالا را تضمین می کرد ، انگار که بازی به صورت محلی اجرا شده است. Mad Max هم نتایج مشابهی داشت. زمانی که با اتصال با سیم بازی کردم ،Wasteland خوب بود و Mad Max در رانندگی و جنگیدن واکنش های سریعی داشت. اجرا از طریق وای فای در مواردی به کاهش کیفیت منجر شد ، اما بازی کردن غیر ممکن نبود.

نتیجه گیری
GeForce Now شرکت Navidia از نظر فنی یک سرویس خارق العاده به حساب می آید. در صورتی که از یک اتصال شبکه سریع برخوردار هستید و می توانید Shield TV را با کابل به مودم خود متصل کنید، آن گاه می توانید بازی ها را مانند PC اجرا کنید. کتابخانه خیلی بزرگ نیست، اما با توجه به حق اشتراک ۳۰ هزار تومان در ماه مناسب است. خرید های تکی بازی معمولا نسخه قابل اجرا بر روی PC محلی را نیز شامل می شوند ، این بدین معناست که می توانید بازی های خریداری شده را براساس نیاز خود اجرا کنید. مسئله اصلی شرایط Shield TV است. اما خود Shield TV ویژگی های کاملی دارد، از اجرا کننده رسانه ۴K استفاده می کند و بسیار قدرتمند است. در هر صورت، امتحان یک دستگاه بازی ثانویه ضرر ندارد.
GeForce Now می تواند بازی های جدید مانند Witche 3 را در ۶۰ فریم در ثانیه و تا ارزلوشن ۱۰۸۰p اجرا کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text