img

Dell XPS 9360

/
/
/

لپ تاب های سری  XPS Dell  چند سالی است که معروف شده اند. آخرین مدل آن  به نسل هفتم تراشه  Core I7    مجهز است ، عمر باتری بسیار بالایی دارد، در حین استفاده آداپتور های زیادی نیاز نیست ،  مانند  MacBookتنها موس و کارت حافظه را وصل کنید. صفحه نمایش  infinity Edge آن را به لپ تاب ۱۲ اینچی نزدیک می کند. Dell  ارزان ترین لپ تاب نیست اما رقابت با آن دشوار است.

قیمت
XPS13  در بالا ترین حالت ۳٫۵ میلیون تومان قیمت دارد، بهترین نسخه آن از  صفحه نمایش ۱۰۸۰P ، رم  ۸ FB   و CPU core I5  و همچنین ۲۵۶ GB SSD استفاده می کند. با جستجوی بیشتر در بازار ، گزینه های دیگر را نیز پیدا می کنید. برای مثال ارزان ترین نسخه آن ، حدود ۳۰۰ هزار تومان ارزان تر است که از ۱۲۵GBSSD به جای ۲۵۶ استفاده می کند.
قیمت نسخه  core i7 حدود ۴ میلیون تومان است . در این جا مدل ارزلوشن بالا ، QHD  و  صفحه نمایش لمسی را بررسی می کنیم. قیمت ها از  ۳ میلیون و ۷۵۰ شروع می شوند که حدود۷۵۰ تومان از  MacBook  قابل مقایسه  و حدود ۱۰۵ از نسخه Touch Bar  ارزان تر است و قیمت آن با HP spectra13 برابری می کند. براساس مشخصات بررسی شده قیمت نسخه مورد نظر حدود ۵ میلیون تومان است که از  ۱۶GB  رم و ۵۱۲SSD  استفاده می کند.

طراحی
XPS13 ترکیب عجیب و خارق العاده متوسط رو به پایین است. مهم ترین ویژگی آن نمایش  infinity Edge است که فاصله میان صفحه نمایش و گوشه های لپ تاب را تا چند میلی متر کاهش می دهد. Dell از این طریق فریم بسیار کمی را برای این دستگاه ۱۳٫۳ اینچی می سازد.
این لپ تاب خیلی به کارکرد ها اهمیت نمی دهد ، اما نوار های پلاستیکی کوچکی در پایین این دستگاه هست که از مسدود شدن تهویه گرما جلوگیری می کند و پایداری را افزایش می دهد. در نتیجه ضخامت ۱۵mm همچنان باریک است اما ظرافت چندانی ندارد. داخل این لپ تاب از کامپیوزیت فیبر کربن نرم ساخته شده است و از آلمینیوم رایج استفاده نشده. Dell  برای کپی لولای MacBook  شرکت اپل تلاش نکرده است ، در این محصول اپل برای باز کردن لپ تاب لازم نیست پشت دستگاه را نگاه دارید. XPS13 تقویت لولا را در اولویت قرار داده است. این یکی از کمیاب ترین لپ تاب های کوچک و حرفه ای است قابلیت حمل بسیار بالایی دارد و از این نظر عالی عمل می کند.

قابلیت اتصال
XPS13  از USB 3 port استاندارد و یک USB-C Thunderbolt 3 socket  استفاده می کند. شاید انتظار داشته باشید که بعد از چند سال از  دو USB-C slot  دیگر نیز برخوردار باشد، اما با وجود پهنای باند  ۴۰Gb بر ثانیه Thunderbolt3  ، حتی یک پورت هم کافی است. یک شیار کارت Full-HD هم هست که در میان لپ تاب های حرفه ای کمیاب تلقی می شود( برای ما عجیب است که زیرا ما هر روز از یکی از آن ها استفاده می کنیم) مانند HDML  با کابل مناسب، Thunderbolt port  به جای خروجی ویدیو اختصاصی قابل استفاده است.
صفحه کلید و موس لمسی
یکی از تاثیرات جانبی کوچک کردن  XPS13   جاسازی یک موس کوچک است. با این وجود ، از صفحه کلید و صفحه موس خیلی راضی نیستیم.
صفحه موس از شیشه طرح دار ساخته شده است ، فاصله میان شکاف چپ و راست ۵۰/۵۰ است و فاصله سمت راست را به یک سوم کاهش نداده اند که احتمال خطا های تصادفی در فشردن دکمه ها افزایش پیدا می کند، اما به دلیل  اندازه کوچک  XPS13  با این مشکل رو به رو نشدیم.
صفحه کلید خوبی دارد. اندازه های کامل هستند، فاصله میان کلید ها مناسب است، کمی از الگو ultra-slim بزرگ تر است. همان طور که در این لپ تاب مشاهده می شود، Dell  سعی می کند برخی از ویژگی های قدیمی مورد علاقه کاربران با سابقه را نگاه دارد. برای مثال صفحه کلیدbacklit  است که با توجه به قیمت قابل پیش بینی بود، با این وجود شاید برخی از شما دوست نداشته باشید که  Dell  که کارکرد های ثانویه برای کلید های بالا  و پایین انتخاب کرده است. این یکی از کمیاب ترین لپ تاب های کوچک و حرفه ای است قابلیت حمل بسیار بالایی دارد و از این نظر عالی عمل می کند.

نمایش
Dell، دو نسخه از XPS13 را تولید کرده است که هر کدام ویژگی مختلفی دارند ، اما هر دو از طراحی  infinity edge  بهره می برند.  ما مدل  QHD+ را بررسی کردیم که از نمایش  ۲۳۰۰X1800  پیکسل برخوردار است و به ۴K نزدیک تر است تا ۱۰۸۰P در لپ تاب های ارزان تر. از این نظر خوب است  و استفاده از لپ تاب های ۱۰۸۰p را ترجیه می دهیم، با این وجود، تنها کارشناس ها می توانند تفاوت میان این دو را تشخیص دهند.
کیفیت صفحه نمایش مناسب  است ، اما رنگ شناسی نشان می هد که پوشش رنگ به اندازه  Pro  یا  Super-Saturated Razer Blade Stealth    خوب نیست.  XPS13 به ۹۵ درصد از  Srgb ، ۷۵٫۴   DCI P3 و   ۷٫۰۹  Adpbe RGB می رسد.
وقتی می گوییم  XPS13 به جای نمایش کامل رنگی عادی از صفحه کامل گسترده استفاده می کند منظور چیست؟ در حالت ایده آل، می خواهیم چند درصد از پوشش  Srgb فرا تر برویم ، با  این وجود ، از صفحه نمایش کنونی راضی هستیم.
رنگ ها مشخص هستند و کنتراست در این عامل تاثیر دارد (  براساس  نور صفحه نسبت کنتراست  تا ۹۳۵:۱ می رسد که نسبت خوبی تلقی می شود). نور حداکثر هم مناسب است که به  ۲۴۵cd/m2 می رسد. با وجود صفحه نمایش براق ، این مقدار از روشنایی باعث می شود تا  Dell  در محیط باز قابل استفاده باشد.
یک تفاوت دیگر میان  لپ تاب های ۱۰۸۰p  و  QHD+ این است که در این بررسی از صفحه نمایش لمسی استفاده شد. چند گرم به وزن دستگاه اضافه می کند( که قابل مشاهده نیست)، اما عیب های دیگر را آشکار نمی کند. هر دو مورد ، رویه شیشه ای و لایه کاهش تشعشع دارند.

عملکرد
تفاوت اصلی میان  XPS13 و مدل های قبلی این است که این مدل از  CPUهای  karby lake  استفاده می کند.  می توانید میان چیپست های core I5-7200U و  i7-7500U یکی را انتخاب کنید، دستگاه استفاده شده در این بررسی به  بالا ترین میزان  CPU  و  رم ۱۶ و ۵۱۲SSD مجهز است.
اگر به دنبال استفاده های سبک هستید ، لازم نیست از مدل های حرفه ای استفاده کنید و اگر عملکرد مهم نباشد ، باید لپ تاب های غیر قابل حمل  چهار هسته ای را انتخاب کنید. intel core i7  استفاده شده در این بررسی ، یک چیپست دو هسته دارد. تنها تفاوت هایی در زمان بازی مشاهده می شود و عملکرد تغییری نمی کرند.
به طور کلی ، به دلیل  ۲۵۶SSD  عالی، عکس العمل سریعی دارد و Intel core I7-7500U ، برای نیاز های روزمره کافی است.
با توجه به اندازه کوچک ، این یکی از بهترین دستگاه ها است. ، این لپ تاب در  Geenbench   نمره ۷۹۹۳ و در  PCMARL 5( خانگی) نمره ۲۴۹۹ را کسب کرد.نمرات  Razer  Blade Stealth  توصیف شده ، کمی بالا تر است.
مهم تر آن که شاخص  صدا در  XPS13 حتی در فشار هم پایین است و در استفاده روزمره از آن لذت بخش بود.
اما همان طور که قبلا گفته شد  مانند هر لپ تاب دیگر در این سطح ، در بازی نسبتا ضعیف عمل می کند . XPS13 به  GPU  یکپارچه HD 620 مجهز است که از نوع   iris استفاده شده در   MacBook ها    ضعیف تر عمل می کند.
انتظار نداشته باشید بتوانید بازی های جدید را در آن اجرا کنید. در سطح  ۷۲۰p و خاموش کردن تمام گزینه های گرافیکی Thief  در  ۲۰٫۷fps قابل اجرا نیست که در تنظیمات قوی سطح آن به ۶٫۲fps در ۱۰۸۰p  کاهش پیدا می کند. در رزلوشن کامل حتی نگاه کردن به بازی هم دشوار است.
بازی  Alien:isolation کمی بهتر اجرا می شود ، که در میانگین ۷۲۰p تنها  ۳۲ftp  استفاده می کند و گرافیک پایینی دارد ، با این وجود بازی های کمی می توانند با عملکرد ۱۴fps 1080p  کار کنند.
البته اگر مجموعه از بازی های دهه ۱۹۹۰  و اوایل دهه ۲۰۱۰ را مبنا قرار دهیم ،Dell می تواند بسیاری از آن ها را اجرا کند.

عمر باتری
عمر باتری این لپ تاب برای ما عجیب بود. در بازی های ۷۲۰p ،۱۲٫۵ بدون شارژ کار کرد ، که نتیجه عال به حساب می آید. از یک باتری ۶۰wh استفاده می کند که در مقایسه با مدل های سال قبل و اکثر رقبا قوی تر است. برای مثال  HP Spectre، باتری ۳۸wh دارد.
این نقطه قوت تا حد زیادی به مدیریت برق Dell بستگی دارد که در مقاسیه با رقبا بهتر است. این بدین معناست که در استفاده های طولانی ، مدت بیشتری را بدون شارژ کار می کند. بهینه سازی های شرکت  Dell هوشمند انجام می شوند ، اما جادویی نیستند.

صوت
بلند گو ها قوی هستند، اما به اندازه باتری خارق العاده نیستند. از Stereo driver ها استفاده می شود که در کنار و پایین لپ تاب قرار دارند. صدای آن ها بلند است ، وزن زیادی ندارند و کیفیت صدای MacBook Pro را ندارند، جدیدا هیچ لپ تابی از چنین بلند گو هایی برخوردار نبوده است.

رای نهایی
XPS13 یک لپ تاب ultra-portable  عالی است که بهترین مدل ویندوز ۱۳ اینچ تلقی می شود. Dell  چندین معیار را مد نظر قرار داده است  که تدبیر خوبی به حساب می آید.footprint آن در مقایسه با رقبا کم تر است ، رزلوشن صفحه نمایش عالی دارد ، اما رنگ نمایش به جای  super-saturated  عادی است.  ترکیبی از اتصال های جدید و قدیمی هست که با عمر بالای باتری وجود دارد و منو های مدیریت مصرف برق باعث شده تا باتری این دستگاه در مقایسه با مدل های هم تراز از نظر قیمت ، بهتر باشد. این ترکیب عالی است و از نظر ما خرید این لپ تاب توصیه می شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text