img

پنج ویژگی گوگل مپ برای آسان‌تر کردن سفرها

/
/
/

نقشه های گوگل ،پیدا کردن کوتاه ترین فاصله بین مکان ها را آسان می کند ،  اما شاید گاهی به دنبال کوتاه ترین مسیر نباشید و بخواهید از زیبایی های جاده استفاده کنید. خوشبختانه ، گوگل همیشه نزدیک ترین راه ها را به شما نشان نمی دهد.
تنظیمات مناسب را انجام دهید و با استفاده از نقشه های گوگل در اندروید و IOS ،  زیبا ترین مسیر ها را برای مقصد، بهترین رستوران های محلی را پیدا کنید، هر چیزی که مشاهده کردید را ثبت کنید و در هتل های محلی اقامت داشته باشید و از مناظر بیرون از شهر لذت ببرید.

۱-  از جاده های فرعی استفاده کنید.
اگر می خواهید نقشه های گوگل، جاده های بکر را به شما نشان دهد، به دستورالعمل های زیر توجه کنید. اول، جستجوی معمولی را انجام دهید_ بر روی دکمه مسیر یابی آبی نزدیک پایین صفحه کلیک کنید، حتما جاهای خالی “from”( مبدا) و “to” ( مقصد) را به درستی پر کنید. سپس بر روی منوی سه نقطه ای بر روی گوشه بالای صفحه کلیک و گزینه route ( مسیر) را انتخاب کنید. در بین گزینه های نمایش داده شده از اتوبان ها ،عوارضی ها  و مسیر های دریایی صرف نظر کنید. می توانید یک ، چند یا تمام این موارد را غیر فعال کنید.
بعد،  نقشه های گوگل، مسیر طولانی تر اما ( شاید) زیبا تر را برای رسیدن به مقصد به شما معرفی می کند. اما قبل از شروع سفر، مطمئن شوید که این مسیر ها خیلی دور افتاده یا خطرناک نیستند.
۲- نقشه های منطقه را برای گوشی دانلود کنید.
وقتی که از مسیر های دورافتاده و زیبا برای رسیدن به مقصد استفاده می کنید یا در بیرون از شهر قدم می زنید، شاید دسترسی شما به اوپراتور های تلفن همراه قطع شود. اگر می خواهید از نقشه های گوگل استفاده کنید، قبل از حرکت آن ها را دانلود و نسخه آفلاین را استفاده کنید.
اول نقشه های گوگل برای محل مورد نظر خود را جستجو کنید و برچسب موقعیت(location) در پایین صفحه را انتخاب کنید. سپس دکمه دانلود را فشار دهید ( شاید در وسط صفحه  و کنار دکمه های save ( ذخیره) یا share ( به اشتراک گزاری) باشند).بعد ، مربع انتخاب را بکشید تا منطقه مورد نظر شما را پوشش دهد. هرچه منطقه انتخاب شده بزرگ تر باشد ، فضای ذخیره سازی بیشتر نیز نیاز است.
تنظیمات مناسب را انجام دهید و با استفاده از نقشه های گوگل در اندروید و IOS ،  زیبا ترین مسیر ها را برای مقصد و  بهترین رستوران های محلی را پیدا کنید، هر چیزی که مشاهده کردید را ثبت کنید و در هتل های محلی اقامت داشته باشید و از مناظر بیرون از شهر لذت ببرید.
بعد از این که نقشه ها را دانلود کردید،  می توانید بدون استفاده از اینترنت ، مسیریابی و جستجو را انجام دهید، اما ، جزئیات مربوط به شکار های محلی در حالت آفلاین محدود است.
۳- در داخل  و اطراف هتل گشت بزنید.
اگر پیدا کردن هتل برایتان دشوار است،  اگر به دنبال جای مناسب برای اقامت هستید، می توانید با استفاده از street view ( نمایش خیابان) ، گزینه های خود را محدود کنید. بر روی نام هتل بر روی نقشه گوگل کلیک کنید ،  به دنبال خیابان های نزدیک بگردید،  بر روی کمان ۳۶۰ درجه در گوشه صفحه کلیک کنید. اگر خوش شانس باشید ، مالک هتل یا حتی مسافر ها، تورهای مجازی را با استفاده از street view  ایجاد کرده اند ، فقط باید بر روی نقشه جستجو کنید.  حتی اگر تورهای street view برای منطقه مورد نظر شما وجود نداشته باشد،  حداقل می توانید در منطقه گشت بزنید. هتلی را بر روی نقشه گوگل پیدا کنید، بعد برای مشاهده زمین های اطراف جستجو بر روی نقشه را انجام دهید.

۴- رستوران های محلی را پیدا کنید.
اگر به دنبال محل های خلوت برای صرف غذا هستید ،  با استفاده از نقشه ، رستوران ها و کافه های محلی را پیدا کنید.
نقشه گوگل را باز کنید، بر روی دکمه اصلی در گوشه بالای سمت چپ کلیک کنید، سپس به دنبال  رستوران ها  و کافه های محلی بگردید. تب ها در بالای صفحه در تعیین غذا( صبحانه، ناهار ، شام و غیره ) کمک می کنند و اگر در میان دسته بندی های مختلف جستجو کنید ، گزینه “ where locals eat”( غذاخوری های محلی) را پیدا خواهید کرد. رستوران مناسب را مشاهده می کنید؟ بر روی read more ( ادامه مطلب) کلیک کنید و عکس ها ، منو ، ساعات کار و جدول های ساعات شلوغ رستوران را ببینید.
۵- خاطرات را ثبت کنید.
اگر نمی خواهید خاطرات سفر از ذهن شما دور شود ، نقشه های گوگل با استفاده از یک ابزار، مکان های بازدید شده را یادآوری می کند،اما اول از همه باید تنظمیات حریم خصوصی را فعال کنید.
Location setting  ( تنظمیات موقعیت)، به گوگل کمک می کند تا موقعیت دستگاه های مختلف متصل به گوگل مانند گوشی اندروید را پیدا کند. شرکت گوگل تنها از داده ها برای موقعیت یابی و ارتقاء امکانات محلی استفاده می کند و تنها شما می توانید به تاریخچه موقعیت دسترسی داشته باشد.( برای دسترسی به تنظیمات تاریخچه موقعیت بر روی دستگاه Nouqat  اندروید، بر روی  settings<location< google location history. کلیک کنید.)
اگر به گوگل اعتماد دارید ،  می توانید از یک ویژگی موقعیت به وسیله تاریخ به نام (your time line) جدول زمانی شما استفاده کنید که جدول زمانی و نقشه موقعیت های شما در یک روز مورد نظر را نشان می دهد.
برای باز کردن  your time line ، بر روی دکمه نقشه های گوگل در گوشه بالای سمت چپ صفحه و سپس  your timeline  کلیک کنید. برای مشاهده مکان های سفر بر روی نقشه  و خط زمانی موقعیت ها بر روی یک روز از تقویم کلیک کنید ( اگر نقشه های گوگل اشتباه کند ، می توانید اطلاعات را ویرایش کنید). مسیر های طی شده ، زمان ترک مبدا و رسیدن به مقصد به شما نشان داده می شود. حتی تصاویر گرفته شده در طول مسیر نیز قابل مشاهده است. با این وجود، نقشه های گوگل در تعیین وسیله نقلیه استفاده شده دقیق نیست.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text