img

کنترل تلفن هوشمند با استفاده از کامپیوتر خانگی…

/
/
/

بدون تردید Pushbullet یک اپلیکیشن بی نظیر برای خواندن آگاه ساز (notification) ها، فرستادن متن (text) و کار های دیگری مانند آن ها است
شرکت مایکروسافت مدت ها است که بر روی پروژه ی یکپارچه کردن کامپیوتر های خانگی قدیمی با دستگاه های کامپیوتری متحرک (تلفن های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها) کار می کند و باید بگوییم که نتیجه ی آخرین تلاش های این شرکت بر روی این پروژه که در ویندوز ۱۰ جمع آوری شده، جالب توجه است.
یک ویژگی جدید که به همراه به روز رسانی سالانه (Anniversary Update) در اختیار کاربران قرار داده شده، قابلیت جٌفت (pair) کردن تلفن هوشمند و ویندوز ۱۰ است که امکان خواندن و جواب دادن به پیام های متنی را از طریق کامپیوتر ویندوز ۱۰ فراهم می کند. همچنین شما می توانید پیام های متنی را در Cortana دیکته کرده (بخوانید) تا دستیار دیجیتال شما آن ها را یادداشت کرده و بفرستد.
اگر می خواهید امکانات بیشتری برای کنترل کردن تلفن هوشمندتان از طریق کامپیوتر خانگی ویندوز ۱۰ داشته باشید، اپلیکیشن Pushbullet به کمک شما خواهد آمد. با استفاده از این برنامه، بدون دست زدن به تلفن هوشمندتان می توانید آگاه ساز (notification) های آن را بر روی ویندوز ۱۰ مشاهده کرده، به پیام های متنی جواب داده و فایل های مختلف را بین دستگاه های کامپیوتری مختلف فرستاده و دریافت کنید. اگر می خواهید با امکانات این برنامه بیشتر آشنا شوید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

توجه کنید!
تلفن هوشمندتان باید به همان شبکه ای (با سیم یا بی سیم) که کامپیوتر شخصی شما به آن متصل شده، وصل شود.

اپلیکیشن ویندوز
این تصویر، اپلیکیشن ویندوز را نشان می دهد. همان طور که مشاهده می کنید، فهرست در سمت چپ قرار داده شده تا به سادگی بتوانید از ویژگی های مختلف اپلیکیشن مانند فرستادن و دریافت کردن پیام های متنی (SMS)، اشتراک فایل بین دستگاه های مختلف و موارد دیگر استفاده کنید.

انتخاب کنید
اگر دو یا چند تلفن هوشمند دارید، می توانید یکی از آن ها را از این فهرست فُرو ریز (drop down menu)  برای فرستادن SMS انتخاب کنید. این ویژگی برای کسانی که یک تلفن هوشمند برای استفاده ی شخصی و یک تلفن هوشمند برای استفاده های تجاری و کاری دارند، بسیار مفید است.

پیام های SMS
پیام های SMS در این قسمت و درست مانند آن چه در تلفن هوشمندتان می بینید، نمایش داده می شوند. برای جواب دادن به یک پیام تنها کافی است بر روی جعبه ی متنی (text box) پایین آن کلیک کنید.

افزونه‌های مرورگر اینترنت
وقتی Pushbullet را به عنوان یک افزونه (add-on) یا extension بر روی مرورگر اینترنت نصب کنید، به این شکل خواهد بود. در این حالت، Pushbullet مانند یک اپلیکیشن ویندوز کار می کند اما فهرست آن به جای سمت چپ، در بالای آن قرار می گیرد.

جدا کردن پنجره ی بَر افزا از مرورگر اینترنت
برای جدا کردن پنجره ی بَر افزا (add-on) از مرورگر اینترنت تنها کافی است بر روی این نشانه (icon) کلیک کنید. با این کار می توانید Pushbullet را از یک بر افزا به یک اپلیکیشن تبدیل کرده و استفاده ی ساده تری از آن داشته باشید.

کنترل تلفن هوشمند از طریق ویندوز…

۱- نصب Pushbullet بر روی کامپیوتر شخصی ویندوز
به www.pushbullet.com مراجعه کرده و بر روی نشانه ی Windows کلیک کنید تا نصب کننده ی (installer) اپلیکیشن Pushbullet دانلود شود. بعد از دانلود کردن، برای نصب اپلیکیشن، فایل .exe را اجرا کنید. مراحل نصب را دنبال کرده و بعد از نصب شدن اپلیکیشن، آن را اجرا کنید. از شما خواسته می شود که با حساب کاربری گوگل یا فیسبوک وارد شوید (sign-in کنید) پس برای انتخاب یکی از آن ها، بر روی آن کلیک کنید.

۲- نصب Pushbullet در یک مرورگر اینترنت
اگر از مرورگر های اینترنت Chrome، Firefox، Safari یا Opera استفاده می کنید، می توانید به جای نصب کردن اپلیکیشن ویندوز Pushbullet، آن را به عنوان یک بَر افزا (add-on) نصب کنید. یکی از مزیت های استفاده از بَر افزای مرورگر به جای اپلیکیشن ویندوز این است که می توانید در زمان استفاده از هر کامپیوتری و تنها با همگام (sync) کردن مرورگر خودتان از Pushbullet استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که هم اکنون گسترش Edge برای این اپلیکیشن طراحی نشده است.

۳- نصب Pushbullet بر روی تلفن هوشمند
این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل Android و iOS تلفن های هوشمند طراحی شده و در اختیار کاربران آن ها قرار گرفته است. تنها کافی است به App Store یا Google Play Store مراجعه کرده و پس از جستجوی Pushbullet، مراحل نصب آن بر روی تلفن هوشمندتان را دنبال کنید. بعد از نصب اپلیکیشن، آن را اجرا کرده و از همان حساب کاربری به کار برده شده در مرحه ۱ برای وارد شدن به آن استفاده کنید.

۴- فرستادن پیام های متنی از ویندوز ۱۰
با کلیک کردن بر روی SMS در فهرست سمت چپ اپلیکیشن در ویندوز ۱۰ می توانید پیام های متنی را نوشته و آن ها را بفرستید. در این قسمت می توانید گفتگو های انجام شده (conversation ها) را مشاهده کرده و برای شروع گفتگو با یکی از کسانی که در فهرست مخاطبانتان قرار دارد، بر روی نام شخص مورد نظر کلیک کنید. همچنین با انتخاب New text message می توانید دستگاه کامپیوتری که می خواهید پیام متنی از طریق آن فرستاده شود را مشخص کرده، شخص مورد نظر را از فهرست فُرو ریز (drop down menu) انتخاب کرده و بعد از نوشتن متن، بر روی Return کلیک کنید.

۵- گرفتن پیام های متنی
وقتی یک پیام متنی برای شما فرستاده شود، یک آگاه ساز (notification) در گوشه ی پایینی سمت راست پنجره ی دسکتاپ ویندوز ۱۰ ظاهر می شود. برای جواب دادن تنها کافی است بر روی Reply کلیک کنید (یا ضربه بزنید). در این قسمت هم می توانید متن مورد نظرتان را نوشته و هم می توانید پیام های فرستاده شده و دریافت شده ی قبلی را مشاهده کنید. تمام پیام هایی که از طریق ویندوز دریافت می کنید یا آن ها را می فرستید، بر روی تلفن هوشمند شما نمایش داده می شوند.

۶- مشاهده ی تماس های تلفنی
اگر کسی با تلفن هوشمندتان تماس بگیرد، Pushbullet از طریق ویندوز ۱۰ به شما اطلاع می دهد. در زمان زنگ خوردن گوشی، یک آگاه ساز شامل شماره ی تلفن، عکس و نام ذخیره شده ی تماس گیرنده در تلفن هوشمند شما بر روی صفحه ی ویندوز ظاهر می شود. اگر چه نمی توانید از Pushbullet برای جواب دادن به تماس ها استفاده کنید (مگر این که نسخه ی Pro آن را نصب کرده باشید) اما این ویژگی می تواند در زمانی که تلفن هوشمندتان در جیب لباس، کیف یا کوله پشتی و یا در اتاق دیگری است، شما را از تماس های تلفنی آگاه کند.

۷- فرستادن سریع فایل ها به تلفن هوشمند
یکی از بهترین ویژگی های Pushbullet، امکان فرستادن فایل به تلفن هوشمند است. روی فایل (های) انتخاب شده کلیک راست کرده و Pushbullet را از فهرست باز شده انتخاب کنید. سپس، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید. این ویژگی تنها برای فرستادن فایل به تلفن هوشمند نبوده و با استفاده از آن می توانید هر فایلی را به کامپیوتر هایی که Pushbullet بر روی آن ها نصب شده است بفرستید.

۸- فرستادن فایل ها از تلفن هوشمند
با استفاده از اپلیکیشن Pushbullet می توانید فایل ها را از تلفن هوشمندتان، بدون نیاز به ایمیل یا استفاده از بلوتوث، به کامپیوتر شخصی یا دستگاه های کامپیوتری دیگر بفرستید. برای نمونه، برای فرستادن یک عکس، آن را روی تلفن هوشمندتان باز کرده و share را انتخاب کنید. اکنون تنها کافی است Pushbullet را انتخاب کرده و دستگاه کامپیوتری مورد نظرتان را مشخص کنید.

۹- استفاده از Cortana
اگر از یک تلفن هوشمند دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ یا اپلیکیشن Cortana بر روی یک تلفن هوشمند اندروید استفاده می کنید، می توانید از Cortana برای نمایش دادن آگاه ساز ها و جواب دادن به پیام ها استفاده کنید. در Cortana بر روی Sync notifications ضربه زده (tap کرده) و سپس Missed call notifications، Incoming message notifications و App notifications sync را روشن (فعال) کنید. در کامپیوتر های ویندوز ۱۰ تنها کافی است تظیمات (settings) را باز کرده و Send notifications between devices را انتخاب کنید.

۱۰- فرستادن یک پیام متنی با صدای خودتان
با استفاده از Cortana تنها کافی است پس از گفتن Hey Cortana, text، نام شخصی از فهرست مخاطبانتان که می خواهید پیام متنی برای او بفرستید را بگویید. سپس، متنی که می خواهید بفرستید را دیکته کرده (بخوانید) و بعد از تمام شدن آن، کلمه ی Send را بگویید. به کمک Cortona و Pushbullet فقط باید برای شارژ کردن، تلفن هوشمندتان را از جیبتان خارج کنید. شما می توانید هر کار دیگری را بدون دست زدن به آن انجام دهید!

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text