img

۴ ویژگی کاربردی GMail

/
/
/

4 ویژگی کاربردی GMailاگر نگوییم Gmail بهترین ارائه دهنده ی خدمات پُست الکترونیکی (رایانامه یا ایمیل) است، بدون تردید می توانیم بگوییم یکی از بهترین ها است و اگر شما هنوز هم از ویژگی های ابتدایی آن استفاده می کنید، باید بدانید که هنوز مزه ی قابلیت ها و ویژگی های بی نظیر آن را نچشیده اید. تعداد زیادی افزونه (extension یا گسترش) بر روی Chrome برای Gmail وجود دارد که می توانند به انجام ساده و سریع کار های شما کمک کنند. در این مقاله به چهار افزونه ای که هر کاربری به آن نیاز خواهد داشت، اشاره خواهیم کرد.

 

۱- Full Contact
واکنش همه ی ما در زمان دریافت یک ایمیل از حساب های کاربری حرفه ای (تجاری)، کم و بیش یکسان است. در ابتدا نمایه (profile) های آن ها در LinkedIn، Facebook، Twitter و شبکه های اجتماعی دیگر را بررسی می کنیم تا اطلاعاتی درباره ی آن ها به دست بیاوریم.
افزونه ی Full Contact (به نشانی fullcontact.com) اطلاعاتی مانند عنوان های شغلی، جزئیات شرکت و حساب های کاربری فرستنده ی ایمیل را در اختیار شما قرار می دهد. به کمک این افزونه، بدون این که از Inbox خارج شوید می توانید پُست های آن ها در شبکه های اجتماعی را مشاهده کنید. شما می توانید یادداشت های مورد نظرتان را اضافه کرده و تمام اطلاعات کاربردی را در فهرست نشانی (address book) خودتان هم زمان (sync) کنید تا همیشه آن ها را در دسترس داشته باشید.
با استفاده از Full Contact می توانید نمایه (profile) های فرستنده ی ایمیل و جزئیات مربوط به آن ها را مشاهده کنید.

 

۲- Snapmail
هرگز به شما توصیه نمی کنیم که کلمه ی عبور حساب کاربری یا اطلاعات مهمی مانند آن را از راه ایمیل برای کسی بفرستید اما اگر مجبور به این کار شدید، افزونه ی Snapmail (به نشانی snapmail.co) به شما اطمینان می دهد که اطلاعات فرستاده شده در یک مدت کوتاه و تنها توسط کسی که شما می خواهید دیده می شود. این افزونه، یک دکمه ی Snapmail در کنار دکمه ی Send اضافه کرده که با فشار دادن این دکمه، پیام شده رمز گذاری (encrypt) شده و یک URL برای آن ساخته می شود و پس از آن برای گیرنده فرستاده خواهد شد. وقتی شخص مورد نظر شما بر روی لینک فرستاده شده کلیک کند، یک زمان سنج با شمارش معکوس ظاهر شده و به او اطلاع می دهد که این پیام تا ۶۰ ثانیه ی دیگر به صورت خودکار از بین می رود.
افزونه ی Snapmail ایمیل های مهم را رمز گذاری کرده و آن ها را به صورت خودکار از بین می برد

 

۳- MixMax
شعار افزونه ی MixMax (به نشانی mixmax.com)، «بی نظیر کردن ایمیل» است. این افزونه، ویژگی ها و قابلیت هایی مانند رَد گیری ایمیل، دسترسی به قالب های پیش فرض و زمان بندی فرستادن ایمیل در آینده (send later) را به Gmail اضافه می کند.
ویژگی Instant Scheduling برای تنظیم قرار های ملاقات نفر به نفر (دو نفره) از هر نظر عالی به نظر می رسد. می توانیم بگوییم که MixMax همه ی کار های شما را انجام می دهد و دیگر لازم نیست شما یا طرف مقابلتان به دنبال یک زمان مناسب بگردید یا جواب ایمیل درخواست ملاقات را بدهید. شما زمان های مورد نظرتان را در تقویم گوگل (Google Calendar) انتخاب کرده و MixMax آن ها را به ایمیل شما اضافه می کند. طرف مقابل شما زمان مورد نظرش را انتخاب کرده و MixMax پس از قرار دادن آن در تقویم هر دوی شما، تاییدیه ی آن را برای هر دو نفر می فرستد. در حقیقت MixMax مانند دستیار شخصی شما برایتان کار می کند.
MixMax ویژگی های بی نظیری مانند «زمان بندی قرار های ملاقات» را به Gmail اضافه می کند

 

۴- MailTrack
افزونه ی MailTrack (به نشانی mailtrack.com) تمام ابهام هایی که در مورد ایمیل های پاسخ داده نشده وجود دارد را از بین می برد. این افزونه با استفاده از علامت تیک، شما را از وضعیت یک ایمیل آگاه می کند. اگر یک تیک در کنار ایمیل قرار گرفته باشد، نشان می دهد که ایمیل ارسال شده و اگر دو تیک در کنار آن قرار گرفته باشد، نشان دهنده ی این است که ایمیل توسط دریافت کننده، مشاهده شده است. از همه جالب تر این است که اگر ایمیلی را برای چند نفر فرستاده باشید، این افزونه به شما اطلاع می دهد که کدام یک از آن ها ایمیل را خوانده اند و کدام یک از آن ها هنوز آن را باز نکرده اند.
این افزونه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته اما اگر می خواهید از ویژگی هایی مانند هشدار روی دسکتاپ (real-time desktop notifications) و گزارش فعالیت های روزانه (tracking-activity report) استفاده کنید، باید ماهانه مبلغی در حدود ۱۵ هزار تومان بپردازید.
افزونه ی MailTrack به شما اطلاع می دهد که کدام یک از ایمیل های شما توسط دریافت کننده ی آن خوانده شده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text