img

شایعات گوشی iPhone 8

/
/
/

شایعات گوشی iPhone 8با اینکه مردم هنوز هم برای به دست آوردن iPhone 7 صف می کشند اما از حدس زدن در باره iPhone سا ل آینده دست بر نمی دارند.

سال ۲۰۱۷  دهمین سال تولد iPhone است به همین خاطر طبیعی به‌نظر می‌رسد که شرکت اپل برای ساختن نسخه ویژه‌ای برای این سالگرد تمام امکانات خود را بسیج کرده باشد.
اگر  از iPhone 7 برای به رسیدن به iPhone 8  ( یا هر نامی که شرکت اپل انتخاب کند) گذشته اید، به نظر می رسد گوشی سال آینده طراحی جدیدی برای شما که منتظرش هستید داشته باشد.فقط انتظار نداشته باشید جک خروجی هدفون به گوشی برگردد.

جدید ترین‌ها چه هستند؟
شایعات: براساس یک گزارش که در Korea Herald منتشر شده و …؛ iPhone 8 انقلاب جدید شرکت اپل، دارای صفحه نمایش OLED پلاستیکی است که تمام سطح گوشی را پوشانده است. این گزارش تایید کننده این شایعات است که اپل در سال آینده ۳ مدل iPhone را عرضه میکند، یه مدل ویژه با صفحه نمایش OLED  خمیده و دو مدل با LCD  تخت.
همچنین اپل امیدوار به استفاده از «تکنولوژی لمسی»  جدیدی برای متفاوت کردن iPhone 8 از دیگر گوشی های هوشمند دارای OLED  است. بنابر گزارش های خبرگزاری Korea Herald ،اپل از شرکت Samsung Display خواسته حدود ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون قطعه پلاستیک OLED برای استفاده در iPhone 8 بسازد.

باورکردنی است؟

اپل درنظر دارد iPhone 8  را با صفحه نمایش خمیده عرضه کند، با اینکه شیشه OLED برای صفحه نمایش های تخت بهترین است اما برای صفحه های خمیده هم قابل استفاده است. حال که میبینیم اپل ویژگی های خاصی نظیر دوربین دوگانه را برای گران قیمت ترین مدل iPhone  در نظر دارد، تعجب هم نمی کنیم اگر iPhone 8 خمیده به عنوان نسخه ویژه عرضه شود. همانطور که سال آینده iPhone 7s و ۷S Plus را با LCD خواهیم دید، مدل جدید iPhone 8 را هم با OLED خواهیم دید.

رنگ جدید قرمز؟
شایعات:  گزارش شده که اپل روی سه مدل جدید iPhone  برای سال ۲۰۱۷ کار میکند: نسخه های تکراری و آپدیت های  iPhone 7s و ۷S Plus و iPhone 8 تمام شیشه ایی با طراحی کاملا جدید. شایعات متناقض ویژگی های متفاوتی برای هر گوشی بیان میکنند اما جدید ترین آنها این است که: مدل های ۷S و ۷S Plus با رنگ جدید قرمز لاکی ارائه خواهند شد. بر اساس مرکز اپل در ژاپن سایت Macotakara مدل S گوشی علاوه بر رنگ های مشکی، مشکی براق، ارغوانی، طلایی و نقره ایی در رنگ قرمز هم خواهد داشت.
باور کردنی است؟ : احتمال دارد.
Macotakara سابقه درخشانی درباره شایعات محصولات اپل دارد، خیلی قبل تر حذف جک هدفون iPhone را پیش بینی کرد.  سایت ها و وبلاگ ها به نقل از تامین کننده ی تایوانی، KGI Securities هم که گفته بود ۷S  و ۷S Plus هم مانند ۷ و ۷ Plus شبیه هم خواهند بود، نظریه ایی متفاوت دارند: همه مدل های ۲۰۱۷ تمام شیشه ایی و با شارژر های بدون سیم خواهند بود.

شارژر وایرلس؟
شایعات: اخیرا شواهی مبنی بر تایید شایعات اولیه به گوش می رسد. تحلیل گر شرکت KGI Securities مینگ چی کو، احتمال درست بودن پیش بینی اش در مورد اینکه  iPhone 2017 قابی تمام شیشه ایی خواهد داشت را دوبرابر می داند. طبق گفته های Kuo اپل برای راحت تر کردن استفاده از شارژر بیسیم به استفاده از شیشه روی آورده. با اینکه بعضی گوشی های هوشمند و پلاستیکی شارژر های بدون سیم دارند، اما استفاده از شیشه سریع تر  و با میزان نویز کمتر است.
خبرهای خوب: Kuo انتضار دارد که اپل در تمام iPhone های ۲۰۱۷ خود از جمله نسل بعدی ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی نسخه های ۷ و ۷Plus،  از شارژر بدون سیم استفاده کند. اپل می تواند تصمیم بگیرد  که ویژگی ها را به همان iPhone 8 5.8 اینچی با انحنای کمتر محدود کند، اما با انتظار ساخت دوباره ۷S و ۷S Plus به صرت تمام شیشه ایی، افزودن شارژر بدون سیم می تواند مردم را به خرید محصول جدید ترغیب کند، Kuo از این امر اطمینان کامل دارد.
بر اساس شایعات توزیع کننده محصولات، پیش بینی میشود که تولید اکثر iPhone  ها تا نیمه دوم سال ۲۰۱۷ وحتی زودتر انجام شود. بر اساس گزارش ها، توزیع کنندگان با توجه به تولید ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون از مدل iPhone 6 در سال ۲۰۱۴، انتظار تولید ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون iPhone  جدید را دارند.
امکان پذیر است؟  بله. اضافه شدن شارژر بدون سیم یکی از اولین شایعاتی بود که در مورد مدل iPhone 8 پیش رو شنیدیم و بدون شک این شایعات تا عرضه آن در سال آینده ادامه خواهد داشت. اگر اپل تصمیم به افزودن شارژر بدون سیم داشته باشد پس تغییر تمام بدنه به شیشه منطقی خواهد بود و همین مساله دلیل حرکت اپل به سمت شیشه را نشان می دهد. با اینکه iPhone  های کوچک تر ممکن است به دلیل محدودیت های تولید فاقد OLED باشند اما افزودن شارژر بدون سیم در هر مدل، می تواند iPhone  جدید را به محصولی تبدیل کند که همه خود را ملزم به خرید آن بدانند.

صفحه نمایش خمیده؟
شایعات: iPhone 8 می تواند صفحه نمایش خمیده داشته باشد؛ به نحوی که به آرامی به سمت گوشه ها تا شود. بر اساس مجله The Wall Street Journal، اپل از تامین کنندگان قطعات خواسته چند نوع صفحه نمایش OLED خمیده، با زرولوشنی بالاتر از گوشی های Samsung بسازند. iPhone   با صفحه نمایش OLED به احتمال بسیار زیاد مدلی گران قیمت خواهد بود. علاوه بر این اپل در حال آزمودن ۱۰ مدل جدید از دستگاه جدید است که احتمال داده می شود با ویژگی های جدید به استقبال دهمین سالگرد iPhone را در سال ۲۰۱۷ می رود.
باور کردنی است؟: قبلا شنیدیم که اپل به دنبال آوردن صفحه نمایش های OLED به خط تولید iPhone  است. با وجود اینکه این صفحه نمایش ها برای تولید کنندگان گران تمام می شوند، اما منتطقی به نظر می رسد که صفحه نمایش OLED  برا مدل ها iPhone  با رزولوشن بالاتر در نظر گرفته شود. با کاهش میزان فروش iPhone فشار زیادی روی عرضه iPhone 8 وجود دارد. بنابراین جای تعجب نخواهد داشت که اپل مجدانه در حال آزمایش مدل های گوناگون برای عرضه iPhone انقلابی جدیدی در سال آینده است.
تاشدن مثل کتاب؟
شایعات: ممکن است بتوانید مثل بستن یک کتاب iPhone جدید را تا کنید. اپل اخیرا برای نوعی iPhone که طراحی شبیه کتاب دارد و با صفحه نمایش OLED تا نصفه خم می شود، گواهی ثبت اختراع گرفته است.

باور کردنی است؟: اینکه اپل همچین گواهی ثبت اختراعی دریافت کرده الزاما به معنی تولید محصولی واقعی نیست. علاوه بر این اپل به تازگی کارکردن روی OLED  را آغاز کرده و ممکن است زمان کافی برای تولید صفحه نمایش خمیده و تا شونده برای iPhone 8  نداشته باشد.

۳ مدل جدید؟
شایعات: براساس گزارش جدید از تحلیل گران KGI Securities اپل در سال جدید سه مدل iPhone 8 را عرضه خواهد کرد. یک مدل با صفحه نمایشOLED 5.5 اینچی و دوربین دوگانه. یک مدل با صفحه نمایش LCD 5.5 اینچی و همچنین دوربین دوگانه. و مدل سوم IPhone 4.7 اینچی با صفحه نمایش LCD  و سیستم تک دوربینه، بسیار شبیه به مدل فعلی iPhone 7  خواهد بود.

باور کردنی است؟:  KGI Securities زمانی که صحبت از پیش بینی سخت افزار iPhone میشود می درخشد و مدت زیادی است که این تحلیل گران زنجیره تامین از حرکت اپل به سمت صفحه نمایش OLED در سال ۲۰۱۷ سخن می گویند. اپل مدت هاست که از صفحه نمایش OLED در Apple Watch، و نوار لمسی در MacBook Pro استفاده کرده پس به نظر میرسد به عنوان قدم بعدی، استفاده از این نوع صفحه نمایش در iPhone منطقی باشد. قبلا خبرگزاری Bloomberg گزارش هایی در خصوص مذاکره اپل با شرکت Sharp به عنوان تامین کننده صفحه نمایش OLED داشته است.
OLED  نسبت به LCD مزیت های زیادی دارد. علاوه بر جلب توجه کننده بودن، OLED  به اپل این امکان را می دهد که iPhone  با تحدب کمتر و صفحه نمایش خمیده یا قابل تا شدن بسازد که قابلیت شگفت انگیز بودن iPhone 8 را تقویت می کند. در این برحه زمانی شایع شده که iPhone 8 انقلابی خواهد بود.
بازگشت به تمام شیشه ایی؟
شایعات: ممکن است اپل تصمیم جدید بگیرد و iPhone 8 را با جلو و پشت شیشه ایی عرضه کند، چیزی شبیه به iPhone 4  و ۴S . البته iPhone 8 و ۸ Plus از این مدل ها ی ۳٫۵ اینچی، بزرگتر خواهند بود. Ming-Chi Kuo تحلیل گر KGI Securities که نگاهی عمیق به چرخه تامین کنندگان اپل دارد، پیش بینی میکند که اپل مدل ارزان قیمتی با بدنه آلمینیومی و مدلی گران قیمت تر با بدنه استیل خواهد ساخت.  شیشه باعث می شود گوشی ظاهری درخشان مثل مدل iPhone 7 مشکی براق داشته باشد  اما نسبت به مدل آلمینیومی براق در برابر خط و خش حساس تر باشد.

باور کردنی است؟: لبه. همه چیز به منابع بر میگردد. معمولا زمانی که صحبت از تغییرات سخت افزاری اپل مشود، Ming0Chi Kou  تحلیل گر KGI میدرخشد. این امکان وجود دارد که اپل تصمیم های جدیدش در مورد طراحی را بر اساس مدل iPhone 7  مشکی براق که از ماه دسامبر عرضه آن آغاز شده، داشته باشد. بر اساس گزارش KGI 30 تا ۳۵ درصد از پیش خرید ها در سراسر جهان برای مدل مشکی براق بوده و این میزان در چین بیشتر و بین ۴۵ تا ۵۰ درصد بوده است.

در آخر صفحه نمایش OLED ؟
شایعات: تا به اینجای کار اپل از LCD استفاده کرده اما گزارش شده که مذاکراتی با شارپ برای تامین صفحه نمایش OLED برای استفاده در iPhone سال آینده، داشته است. بر اساس خبرگزاری Bloomberg اپل به چند دلیل قصد استفاده از چند تامین کننده OLED را دارد. شارپ ۵۶۶ میلیون دلار روی کارخانه های تولید OLED  که از ماه ژوئن آینده تولید صفحه نمایش ها را آغاز می کنند، سرمایه گذاری کرده است.

باور کردنی است؟:  بله. آینده از آن OLED است، چرا که تکنولوژی منعطف تری نسبت به LCD  دارد و به اپل امکان تولید قاب نازک و افزودن دکمه Home به صفحه نمایش را می دهد. اپلیکیشن های زیادی وجود دارن که حرکت به صفحه نمایش های OLED  را ممکن میکنند و اپل را مجاب به در نظر گرفتن آنها برای گوشی آینده میکند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text