img

کاربران از اپل چه انتظاراتی دارند؟

/
/
/

کاربران از اپل چه انتظاراتی دارند؟انتظارات و علاقه‌مندی‌های ما نسبت به دستگاه‌های اپل
دوربین های آیفون هر روز بهتر میشود اما اپل نیاز به نوآوری‌های جدید در زمینه فناوری واقعیت مجازی VR دارد. زمانی بود که لیست خواسته های ما از اپل بسیارطولانی بود و شکاف‌ها و جای خالی‌های زیادی وجود داشت که احتیاج بود توسط کمپانی پرشود. درآستانه  دهمین سالگرد بیانیه رسمی اپل این لیست خواسته‌ها کاهش یافته است. گوشی‌های هوشمند بسیار شگفت‌انگیز و کافی و البته کمی کسل کننده است با این وجود ما میتوانیم توقعات بیشتری از آیفون داشته باشیم و همچنین فهرست خیال پردازی‌های ما درسال۲۰۱۷ می‌تواند موجود باشد.

بهبود بیشتر دوربین آیفون
دوربین‌های گوشی روز به روز بهتر میشود و خواسته ما اینست که اپل روند روبه رشد خود را در این زمینه با آمدن دوربین‌های جدید حفظ کرده باشد. به عنوان طرفدار مدل‌های کوچکتر گوشی خواستار آن هستیم که دوربین دوم که اخیرا در آیفون۶پلاس به کار گرفته شده بود نیز در آنها به کارگرفته شود. تلفیق طراحی سخت‌افزاری با نرم‌افزاری آن میتواند بسیار عالی باشد همچنین سیستم عامل IOS می‌تواند افکت‌های جالب دیگری را حین دسترسی به بالاترین درجه دو دوربین خود عرضه کند. آیا ایفون می‌تواند دوربین جلو و عقب را طوری باهم تلفیق کند تا گرفتن نمای۳۶۰ درجه را برای ما امکان پذیرسازد؟ و توانایی گرفتن فیلمهای افقی وعمودی وانتخاب دلخواه جهت آن هرطور که کاربر میپسندد تابه اشتراک بگذارد. ما مطمئنیم که تیم اپل پر از ایده‌های جذاب جدید است و بی صبرانه منتظریم ببینیم اپل چه ایده هایی را برای سال جدید در نظرگرفته است.
تغییرات فضای icloud
اپل همیشه دوست دارد محصولاتش بیشترین بازدهی راداشته باشند اما میان برنامه‌های افزوده شده و برنامه های اساسی سخت‌افزاری تفاوت وجود دارد طی دوسال اپل از فضای ذخیره‌سازی ابری بیشتر مضایقه میکرد اما اکنون آیفون نیاز دارد تا تغییراتی را ایجاد کند. با انتشار آیفون‌های جدید دیگر خواهان آنیم که فضای ذخیره‌سازی ابری ارتقا داده شده باشد. این موضوع ممکن است بسیار آسان به نظر برسد که فضای ذخیره ابری از پنج گیگابایت به پانزده گیگ یا حتی۲۰گیگ برسد که بهتر است اپل با اضافه کردن مبلغ اضافی به اپل آیدی ما این امر را محقق کند. این اختصاص هزینه محدود ولی لازم است که وقتی یک آیفون خریداری میکنیم فضای ذخیره سازی ابری به ما اجازه می‌دهد با امنیت بیشتری از آن  استفاده کنیم و نگران ارتقای آن به گوشی جدید یا دزدیده شدن آن نباشیم در حقیقت ما هزینه بیشتری را برای نگهداری سندها وتمام عکسهای داخل photo library می‌پردازیم که نسخه پشتیبان ممکن است مخفی بماند. مردم هرگز نباید با اخطار عدم ادامه پشتیبان گیری مواجه شوند مگرآنکه هزینه ذخیره سازی ابری بیشتری را پرداخت کنند.

بهسازی قابلیت family sharing
صحبت از اپل آیدی‌هاست، چندسال پیش اپل قابلیت اشتراک گذاری خانوادگی را معرفی کرد که هنوز حقیقتا آنرا ارتقا نداده، البته این برای گذشته است و اکنون وقتش رسیده که خانواده ها به طور مثال قادر به اشتراک گذاری عکسهای برنامه photo library خودباشند همچنین دیگر مجبورنباشیم مثلا ۱ترابایت فضا خریداری کنیم وسپس هزینه های زیادی را هرماه برای دستگاههای همسرمان نیز جداگانه بپردازیم.

همگام سازی اطلاعات عکسها
از آخرین پیشرفتهای اپل برای برنامه‌های عکس استفاده از فناوری یادگیری ماشینmachine learning است که به شما اجازه میدهد بدون برچسب گذاری امکان جستجو برای اشیاء را بین عکسهایتان داشته باشید.این بسیار خوشاینداست اما هرگاه شما یک دستگاه جدید را راه اندازی کنید باید تمامlibrary شما را اسکن مجدد کند. نرم‌افزارهای ارتقا یافته سال۲۰۱۷ باید به ابر داده های عکس‌ها اجازه همراهی آنها را در فضای ذخیره سازی ابری بدهند تا وقتی که ما یک آیفون دیگری را خریداری  کردیم احتیاج به این نباشد که عکس‌های اسکن شده دیگر دستگاه‌هاکه چهارپنج بار اسکن شده اند دوباره اسکن شوند.

صفحه نمایش بهتر
صفحه نمایش اپل عالیست و همیشه می‌تواند بهتر شود خیرگی چشم در مقابل نور آفتاب هنوز موضوعیت دارد. همه مردم ترجیح می‌دهند که صفحه نمایش در مقابل خراشیده شدن و افتادن مقاوم باشد هر چند آیفون‌ها شکننده نیستند اما اپل هرسال سعی میکند این موضوع را دقیقتر مورد نظر قراردهد.

توسعه قابلیت ضدآب بودن
آیفون۷ اولین آیفونی‌ است که ادعای مقاوم‌بودن در مقابل آب را دارد اما حقیقتا هنوز برای عکس گرفتن در استخر یا زیرآب ایمن نیست. آیفون‌های امروزی ممکن است فقط بعد از فروبردن کوتاه درآب سالم بمانند اما اصولا آنها فقط در مقابل پاشیدن آب مقاوم هستند اپل باید توجه بیشتری به فناوری ضد آب بودن داشته باشد که درمقابل رطوبت بیشتر بتواند سالم بماند.
تجربیات تنظیم و راه اندازی بهتر
خرید گوشی آیفون لذت بخش است اما متاسفانه بیشتر اوقات تجربه تنظیمات و راه اندازی آیفون باشکست مواجه میشود و اطلاعات مجبورند به سختی در آی‌تیونز یا آی‌کلاد حرکت کنند اپل آسان‌تر می‌تواند این تجربه را بهبود بخشد.

iphone se جدید
احتمال می‌رود که آیفون SE طی هر دو سال به روز شود اما شدیدا علاقه‌مندیم که آیفون SE را بهار امسال این‌دفعه با سخت‌افزار قوی ۷-calibre ببینیم. بیشتر مردم اندازه‌های کوچکتر آیفون را می‌پسندند و آیفون SE ثابت کرده که در شگفت‌زده  کردن کاربران موفق شده است.

رویای واقعیت مجازی virtual reality
شاید این آرزو خنده‌دار باشد ولی مافکر می‌کنیم که شاید راهی برای تحقق آن باشد. این آرزوی ماست که ببینیم اپل هدفون‌های مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی VR خود را عرضه کند یا به عبارت دیگر لوازم جانبی که امکان استفاده از آیفون را با هدفون های VR به ما بدهد. آیفون پیشرفت‌ها و توانایی‌های لازم و سنسورهای تجهیزات VR را در اختیار دارد.همه این‌ها به بعضی ابزارهای توسعه‌دهنده ساخت اپل نیاز دارد که این تجهیزات را کنارهم قراردهد. حقیقت این است که اپل بیشتر تمرکز خودرا روی واقعیت افزوده AR قرارداده نهVRبنابراین داشتن هدفون VR کمی بعید به نظر می‌رسد اما ما میتوانیم این آرزو را داشته باشیم.

لیست آرزوهای ما برای ipad
اپل کارهای زیادی در دست اقدام دارد اما سال ۲۰۱۷ می‌تواند سال بزرگی برای آیپد باشد. آیپد ۱۲٫۹ اینچی حدود یک سال و اندی پیش عرضه شد. شکی وجود ندارد که راه‌های بسیاری برای  پیشرفت آی‌پد وجود دارد. به استثنای امسال که سال معرفی آیپد۹٫۷ اینچی بود امسال سال آرامی برای آیپد بوده است. اما باید به آینده خط تولید آیپد خوش بین بود.سال۲۰۱۷ میتواند سال پرباری برای آیپد باشد به هرحال لیست توقعات مااز آیپد بدین قرار است.

هماهنگ‌سازی مدلهای ipad pro
یکی از عجیب‌ترین مسائل درباره آیپد ۱۲٫۹ اینچی وآیپد ۹٫۷ اینچی این است که هردوی آنها خواستگاه مشترک دارند به طوری که هیچکدام از آنها کاملترین محصول آیپد نیست چرا که هر شاخصه‌ای که یکی از آنها ندارد دیگری دارای آن است.امیدواریم که اپل هر دو مدل آیپد را امسال بهبود ببخشد و دریک تراز قرار دهد. برای آیپد ۱۲٫۹ اینچی به معنی اضافه‌شدن صفحه نمایش با قابلیت true tone است زیرا آیپد بزرگ می‌تواند با دمای رنگ محیط همگام شود و طیف گسترده رنگ‌هایی که در imac وmacbook  وiphone و ipad9.7 اینچی هست را نیز پشتیبانی کند.نسخه موبایلی(سلولی) مدلهای بزرگتر همچنین میتواند از فناوری سیمکارت داخلی به جای سیمکارت فیزیکی موجود در آیپد ۹٫۷ اینچی استفاده کند .برای مدل آیپد ۹٫۷ اینچی این بدان معناست که از usb-c نسل سوم و قابلیت شارژسریع دوباره و انتقال سریع اطلاعات پشتیبانی کند.

گسترش خانوادگی
اندازه اپل شخصیست و هرکسی بنابر دلایل مختلف اندازه‌های گوناگونی را برای استفاده انتخاب میکند آیپد ۱۲٫۹ اینچی به نوعی بزرگ است و گاهی میتوان به جایش از آیپد ۹٫۷ اینچی استفاده کرد که کم جاست. کسانی هم ممکن است مشخصات آیپد ۹٫۷ اینچی را بپسندند ولی ترجیح دهند ازاندازه ۷٫۹ اینچی استفاده کنند. نکته اینجاست که صفحه نمایش بزرگ ۱۲٫۹ اینچی امکان مدیریت صحیح برنامه های چندکاره multi tasking رابه آیپد میدهد.

سیستم عامل iOS جدید
امیدواریم که امسال موسم انتشار نسخه‌های به روز شده سیستم عامل آی او اس برای آیپد باشد. نسخه آی او اس۹ که در پاییز ۲۰۱۵ عرضه شد دارای قابلیت چند کاره و میانبرهای صفحه کلید و ویرایش‌های صفحه لمسی بود اما آی او اس۱۰ به کلی آیپد را فراموش کرده بود. زمینه‌های مختلفی وجود دارد که ios باید به آن‌ها توجه داشته باشد. قابلیت چندکاره بودن برنامه‌ها میتواند راه‌حل مناسبی باشد همچنین رابط متراکم‌تر که اجازه پیدا کردن آسان برنامه‌ها را به ما بدهد ضروریست. قابلیت کشیدن و پرتاب‌کردن برنامه‌ها خوشایند به نظر میرسد. راه‌های بهتر نیز برای تمرکز صفحه کلید میان برنامه‌های on screen و توانایی برای ایجاد میانبرهایی که بتواند برنامه‌ها را در نمای split وارد یکدیگر کند نیز ضروریست.در حقیقت اشکالات زیادی برای آیپد وجود دارد.استفاده از استیکرها در ارسال پیام  و بعضی مشخصاتی که حذف شده از قبیل بازکردن فایلها در دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی آیپد پرو را کارآمدتر میسازد.
پشتیبانی از لوازم جانبی بهتر
وجه تمایز آیپد پرو چیست؟ قلم نوری یا کانکتور هوشمند؟ الان زمانش رسیده است که آیپد قلم مخصوص خود را ارتقا بخشد توسط یک دکمه شاخص که اجازه پاک‌کردن را نیز به مابدهد. ایده‌های جالبی برای لپ‌تاب و تبلت و دستگاه‌های iOS اپل وجود دارد مانند اضافه‌کردن درگاه USB-C علاوه بر درگاه lightning البته نه به عنوان جایگزین آن و همچنین اضافه کردن قابلیت پشتیبانی از لوازم جانبی‌ای که دارای USB-C هستند. بی‌گمان  می‌توان روی لوازم جانبی کانکتور محور حساب کرد.
امیدواریم که شاهد نسخه جدید صفحه کلیدهای هوشمند که به‌آن کلیدهای مدیا و کلید escape اضافه شده‌باشد باشیم و البته درنظر گرفتن صفحه کلید تاشو که به طور خاص برای آیپد طراحی شده باشد.جدای ازین مسائل جالب به نظر می‌رسدکه اپل بتواند تجربه موفقی در زمینه اتصال دهنده‌های هوشمند داشته باشد. به هرجهت امید می‌رود سال۲۰۱۷ شاهد تولید بیشتر در خط تولید اپل باشیم با ایده سخت‌افزارهای هماهنگ شده و نرم افزارهای ارتقاء داده شده و نیز پر از سورپرایزهای جدید در زمینه قلم مخصوص اپل و صفحه کلید هوشمند یا اصلا لوازمی که کاملا جدید رونمایی می‌شوند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text