img

چگونه از هنگ‌کردن سیستم خود جلوگیری کنیم.

/
/
/

جلوگیری از هنگ سیستم - ماهنامه رایانهچرا در برخی لحظات حساس و غیرمنتظره این گونه به نظر می رسد که PC شما در مشکلات بسیاری غرق شده است؟ در حالی که سیستم عامل ویندوز در برطرف کردن مشکلات خودش شهرت دارد و این کار را خوب انجام می دهد، ولی برخی اوقات هستند که ابزارهای توکار این سیستم عامل، خطایاب Troubleshooter یا دیگر خطایاب های توکار، قادر به برطرف کردن این مشکلات نیستند.
هنوز هیچ قابلیت جایگزینی برای این رویکرد خطایاب توکار وجود ندارد، و یکی از بهترین ابزارهای موجود برای این کار Event Viewer است. این برنامه به شما فایل های ثبت شده ویندوز، یک سری اطلاعات ثبت شده در مورد هر اتفاقی که در حال رخ دادن است، را نشان می دهد، از جمله این اطلاعات علائمی از مشکلات مربوط به سیستم هستند که یا آشکار شده اند یا این که هنوز مخفی هستند. اگر با دقت کامل این اطلاعات را ارزیابی و بررسی کنید، قادر خواهید بود دلیل هر نوع از مشکلی را در سیستم عامل ویندوز و در نتیجه در PC خود پیدا کنید، حال آن که این مشکلات می توانند از نوع پیام های خطای واضح برای مسائل گیج کننده مانند رفتار کند و دردسر ساز یا توقف های دوره ای باشند. برای دریافتن این مشکلات و نحوه برخورد با آن ها، این مقاله را بخوانید تا روش هایی برای برطرف کردن این مشکلات را یاد بگیرید.
گام به گام مشکلات PC خود را به وسیله برنامه Event Viewer برطرف کنید.

گام ۱: برنامه Event Viewer را باز کنید.
اگر شما از سیستم عامل های ویندوز ۸ یا ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، آسان ترین راه برای باز کردن Event Viewer فشردن همزمان کلیدهای [Win]+[X] یا راست کلیک کردن بر روی منوی Start و انتخاب این برنامه از منوی Quick Access می باشد؛ اگر از سیستم عامل ویندوز ۷ استفاده می کنید، کلیدهای [Win]+[R] را برای باز کردن جعبه محاوره ای Run فشار دهید، سپس عبارت eventvwr را تایپ کرده و Enter را بزنید. اگر با صفحه ای به نام User Account Control روبه رو شدید، بر روی ‘Yes’ یا ‘Continue’ کلیک کنید.

گام ۲: یک خلاصه دریافت کنید.
در این مرحله صفحه اصلی برنامه Event Viewer ظاهر خواهد شد. بخش وسطی این صفحه باید به شما سه قسمت از اطلاعات را نمایش دهد. تمرکز خود را بر روی قسمت ‘Summary of Administrative Events’ که در بالای صفحه قرار دارد قرار دهید، این قسمت لیستی از انواع رخدادهای مربوط به ساعت گذشته، ۲۴ ساعت گذشته و هفت روز گذشته را به صورت ثبت شده در اختیار شما قرار می دهد. بیشتر به قسمت هایی با عنوان های ‘Critical’، ‘Error’ و ‘Warning’ توجه کنید (اما هنوز جایی برای نگرانی وجود ندارد).

گام ۳: رخدادها را باز کنید.
بر روی علامت ‘+’ که در کنار هریک از قسمت ها قرار دارد کلیک کنید تا آن قسمت را گسترش دهد و خلاصه ای از رخدادهای مربوط به آن را به شما نمایش دهد. تمرکز خود را بر روی انواعی از این خلاصه ها که اخیراً اتفاق افتاده اند (مثلاً در ۱ ساعت گذشته یا ۲۴ ساعت گذشته و یا در ۷ روز گذشته) معطوف کنید، این زمان در حوالی زمانی است که مشکل شما خود را نشان داده است. بر روی یکی از رخدادها دوبارکلیک کنید تا صفحه مربوط به Summary در آن باز شود، سپس از متن های مربوط به تفسیر این گونه مشکلات استفاده کنید تا به شما در ارتباط احتمالی این مشکل با مشکلی که شما به دنبال برطرف کردن آن هستید، کمک کنند.

گام ۴: جزئیات رخداد را نمایان کنید.
تمامی نمونه های مربوط به صفحه رخداد را مرور کنید، و تمرکز خود را بر روی زمان و تاریخی که این اتفاق ها رخ داده اند معطوف کنید. این کار به ارتباط دادن این رخدادها به مشکل شما کمک می کند، اما در قسمت های مربوط به ‘Critical’، ‘Error’ و ‘Warning’ همه چیز را به دقت بررسی کنید تا اگر یکی از این رخدادها به مشکل شما ارتباط داشت از آن باخبر باشید. از هریک از این رخدادها یک یادداشت بردارید، سپس در انتها این یادداشت ها را بخوانید تا هریک از آن ها را به صورت دقیق تر ارزیابی کنید.

گام ۵: کمک آنلاین دریافت کنید.
از هریک از این رخدادها و توضیحات مربوط به آن ها یک یادداشت بردارید-سربرگ Details اطلاعات و داده های فنی تری را در اختیار شما قرار می دهد. شما متوجه یک لینک ‘Event Log Online Help’ را در پایین سربرگ General مشاهده خواهید کرد که اگر بر روی این لینک کلیک کنید یک پیام به شما نمایش خواهد داد-این پیام این است: متاسفانه این قابلیت بر روی ویندوز ۱۰ کار نمی کند، اما نگران نباشید. به جای این کار، مرورگر خود را باز کنید و به وب سایت مایکروسافت وارد شوید.

گام ۶: عبارت TechNet را جستجو کنید.
در قسمت محصولات مایکروسافت (Microsoft Products) گزینه ‘Windows Operating System’ را انتخاب کنید، اما گزینه ‘All Versions’ را دست نخورده باقی بگذارید. شماره ID رخداد موردنظر خود را در جعبه ‘Event ID’ وارد کنید، و تا همین منبع در برنامه Event Viewer (مانند ‘Application’) در جعبه مربوط به ‘Event Source’ نمایان شود. بر روی گزینه ‘Go’ کلیک کنید تا یک لیست از نتایج مطابقت داده شده را به شما نشان دهد. بر روی یکی از این ها کلیک کنید تا در مورد این مشکل اطلاعاتی را کسب کنید؛ اگر چند ورودی وجود داشت، باید همه آن ها را باز کرده و مطالعه کنید.

گام ۷: جستجوی خود را گسترده کنید.
ممکن است TechNet نتایجی را به دنبال نداشته باشد (یا این که اطلاعات بدیهی در مورد آن مشکل را ارائه دهد که در واقع کمکی به رفع مشکل نمی کند). ولی تسلیم نشوید. در برنامه Event Viewer یادداشت هایی را از روی Event ID، Source و توضیحات موجود در زیر سربرگ General برای خود بردارید. سپس این یادداشت ها را در موتور جستجو تایپ کنید تا شاید نتایج بهتری را به شما نشان دهد. شاید روش های بهتری در مورد عیب یابی کردن را از طریق یک صفحه وب یا یک گروه گفتگو در اینترنت یاد بگیرید.

گام ۸: جستجوی خود را دقیق تر و محدودتر کنید.
اگر تعداد نتایج نمایش داده شده در موتور جستجو خیلی کم بودند، این جستجو را با کلمات کمتری انجام دهید یا عبارت های مربوط به Source یا Event ID را از عبارت های جستجوی خود حذف کنید. اگر این بار تعداد خیلی زیادی از نتایج نمایش داده شدند، با اضافه کردن اطلاعات بیشتری به آن ها، جستجو را محدودتر کنید. مثلاً، سعی کنید نام فایل های موجود در رخدادها را در این جستجو وارد کنید، یا این که اطلاعات عمومی بیشتری را وارد کنید، برای مثال نسخه ویندوز خود، دستگاه سخت افزار، یا برنامه نرم افزاری خود را وارد کنید.

گام ۹: عبارت های جستجو
اگر شما قادر به یافتن اطلاعاتی که به دنبال آن ها هستید نباشید چه اتفاقی می افتد؟ احتمالاً در این حالت رخدادهایی که برای دنبال کردن نیاز دارید از بین رفته اند. به صورت دستی اطلاعات ثبت شده از رخدادها را باز کنید تا جستجوی شما دقیق تر شود. در بخش سمت چپ به نام Windows Logs را گسترش دهید تا این اطلاعات را در دسته هایی مشاهده کنید. از سربرگ Applications برای جستجو به دنبال مشکلات مربوط به برنامه استفاده کنید تا مشکلات موجود در سیستم و ویندوز شما و همین طور سخت افزار شما، نمایان شوند.

گام ۱۰: وقایع ثبت شده را فیلتر کنید.
وقایع ثبت شده، تمامی اطلاعات را که اکثر این اطلاعات غیرمرتبط هستند-حداقل در عیب یابی کردن یک مشکل- را ذخیره می کنند. بر روی عبارت ‘Filter Current Log’ در بخش سمت راست این برنامه کلیک کنید تا بتوانید این لیست را به چندین روش مختلف فیلتر کنید: این روش ها عبارتند از زمان رخداد، نوع رخداد (بر روی critical، error و warning تمرکز داشته باشید)، منابع رخداد (Event sources)، ID ها، کلیدواژه ها یا هر ترکیب دیگری. بعد از این کار بر روی ‘Ok’ کلیک کنید.

گام ۱۱: یک نمایش خصوصی را ایجاد کنید.
اگر قصد فیلتر کردنی را دارید که برای شما اطلاعات مفیدی را در مورد چندین واقعه ثبت شده به ارمغان آورد، یا این که فیلتری را ایجاد کنید و امیدوار باشید که در آینده راحت تر به آن دسترسی داشته باشید، برای این کار بر روی ‘Create Custom View’ در زیر ‘Actions’ کلیک کنید. این گزینه نیز دقیقاً مانند فیلتر کردن عمل می کند-برای بررسی کردن وقایع بیشتر از یک عدد در نمایش خصوصی خود، بر روی منوی آبشاری ‘Event logs’ کلیک کنید و وقایعی را که دوست دارید مشاهده کنید بر روی آن ها تیک قرار دهید.

گام ۱۲: نمایش خود را ذخیره کنید.
بر روی ‘OK’ کلیک کنید، سپس یک نام کاملاً واضح و مناسب را برای نمایش خصوصی خود انتخاب کنید و تعیین کنید که قصد دارید آن را در کجای درخت ‘Custom Views’ در بخش سمت چپ ذخیره کنید. اگر پیش بروید قادر خواهید بود که در هر زمان دلخواه به صورت مستقیم به این نمایش دسترسی داشته باشید- این یک میانبر ساده و عالی برای عیب یابی های هدفمند است که یک دوره طولانی از زمان را به بررسی و نظارت کردن اختصاص می دهد.

گام ۱۳: هشدارهای را زمانبندی کنید.
برنامه Event Viewer به شما اجازه می دهد تا هشدارهایی را ایجاد کنید که در زمان رخ دادن برخی وقایع خاص به شما هشدار دهد. این کار برای عیب یابی کردن مشکلات ریزتری که به نظر می رسد با مشکل شما ارتباطی ندارد مفید می باشد، همچنین قبل از اتفاق هرچیزی به شما هشدار می دهد که یک واقعه بد در حال رخ دادن است. زمانی که شما رخداد مورد علاقه خود را تعیین مکان کردید تا آن را نظارت کنید، بر روی گزینه
‘Attach Task to This Event…’
کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.

گام ۱۴: هشدارها را ایجاد کنید.
نام هشدارها را به نامی تغییر دهید که قادر باشید به راحتی آن را در قسمت Task Scheduler (در گام بعدی توضیح داده شده است) بتوانید شناسایی کنید، و سپس دوبار بر روی ‘Next’ کلیک کنید. هیچ از گزینه های Email یا ‘display a message’ کار نمی کنند، پس تیک مربوط به ‘Start a program; را به صورت فعال رها کنید و بر روی ‘Next’ کلیک کنید. عبارت msg را در جعبه اسکریپت Program/script موجود در ‘Add Arguments’ وارد کنید و سپس در ادامه پس از نوشتن پیام خود علامت * را قرار دهید (برای مثال، ‘*Error Alert’ را وارد کنید). سپس بر روی ‘Next>Finish>OK’ کلیک کنید.
گام ۱۵: هشدارها را حذف کنید.
در نهایت شما نخواهید که هشدارها برای شما نمایش داده شوند (شاید به این دلیل است که شما مشکل را حل کرده اید). برای حذف آن، Task Scheduler را باز کنید.
برای این کار در جعبه جستجو عبارت scheduler را تایپ کنید و زمانی که ظاهر شد بر روی آن کلیک کنید و ‘OK’ را بزنید. عبارت

Library>Event Viewer Tasks

را گسترش دهید، بر روی هشدار موردنظر راست کلیک کنید و گزینه ‘Delete’ و سپس ‘Yes’ را انتخاب کنید.

گام ۱۶: عیب یابی را آسان تر کنید.
حال که شما پایه های مربوط به نحوه کار کردن Event Viewer را دریافت کرده اید، پس می توانید از آن استفاده کنید تا در پیدا کردن مشکلات به شما در آینده کمک کند. با ارزیابی کردن وقایع ثبت شده در سیستم با استفاده از رابط مربوط به آن، می توانید اطلاعاتی را که نیاز دارید پیدا کنید و نه تنها با استفاده از آن می توانید مشکل PC را تشخیص دهید، بلکه راه حلی را نیز برای برطرف کردن این مشکل پیدا کنید تا مشکل PC شما برطرف شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text