img

جایگزین ابزار های ضروری ویندوز…

/
/
/

اگر از برنامه های Photo Gallery , Movie Maker, Windows Live Mail در ویندوز استفاده می کنید وقت آن رسیده که دست از این کار بردارید و آنها را با ابزار های رایگان جایگزین کنید. –

 

شاید برنامه Windows Live Mail (WLM) را به خاطر  برنامه فوق العاده ایمیلش استفاده میکنید. شاید راحتی و آسانی استفاده از ابزار های ویرایش ویدئو در برنامه Movie Maker را دوست دارید، یا از Photo Gallery برای مرتب کردن عکس های دیجیتالیتان استفاده می کنید. هر دلیلی هم که داشته باشید مجموعه Windows Essentials 2012 و ابزارهایش در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ توسط مایکروسافت از بین می روند و مایکروسافت به طور رسمی پشتیبانی از محبوب ترین مجموعه نرم افزاری رایگانش را قطع میکند.

نه تنها مجموعه Windows Essentials دیگر از طریق وبسایتش
(www.snipca.com/23166)
قابل دانلود نیست بلکه حتی اگر از قبل برنامه های این مجموعه را نصب کرده اید، ادامه استفاده از آنها  بالقوه نا امن و خطرناک است. چراکه مایکروسافت دیگر برای این ابزارها آپدیت امنیتی منتشر نمی کند و امکان اینکه سریعا مورد نفوذ هکر ها و بد افزارها قرار بگیرند وجود دارد. مایکروسافت اذعان میکند که اکنون استفاده از برنامه های مجموعه Essentials “ریسک امنیتی” را افزایش میدهد. امن ترین راه پیش رو متوقف کردن همزمان استفاده از تمامی ابزار های Windows Essentials و استفاده هرچه سریع تر از ابزارهای جایگزین است. فعلا آنها را از سیستم حذف نکنید چرا که قبل از استفاده از ابزار های جدید به جای قدیمی ها، باید اطلاعات خود را در آنها وارد کنید. وقتی که آماده بودید می توانید با کلیک کردن بر روی “uninstall a program” در کنترل پنل و سپس انتخاب Windows Essentials 2012 و کلیک بر  Uninstall/Change،  و سپس
“Remove one or more Windows Essentials programs”
همه گزینه ها را انتخاب کنید و سپس Uninstall را بزنید. حال به خواندن متن ادامه دهیه تا متوجه شوید از چه ابزارهای رایگانی می توانید به جای آنها استفاده کنید.
WINDOWS LIVE MAIL
۱- در سادگی بهترین است.
اگر به استفاده از برنامه ایمیل نصب شده اهمیت نمی دهید، به جای آن می توانید از طریق مرورگر به عنوان جایگزین استفاده کنید. کاربرهای
Gmail (mail.google.com)
و
Outlook.com/Hotmail (outlook.live.com)
قبلا با این روش آشنا شده اند. درحقیقت بیشتر سرویس دهندگان ازجمله BT, TalkTalk به شما اجازه وارد شدن به حساب کاربریتان از طریق مرورگر وب را می دهند. خوبی این کار این است که دیگر نیازی به نصب و آموزش استفاده از یک برنامه جدید را ندارید.  همچنین سطح امنیت را افزایش می دهد، چراکه دیگر ضمیمه های مخرب در کامپیوتر شما دانلود نمی شوندمگر اینکه خودتان دانلود شدن آنها را انتخاب کنید.

۲- بهترین ها برای ویندوز ۱۰
کاربران ویندوز ۱۰ می توانند برنامه Mail را در هنگام نصب برای سیستم عامل خود انتخاب کنند. برنامه Mail، علاوه بر Outlook.com به صورت مجازی با دیگر انواع حساب های ایمیل سازگار است. استفاده از آن آسان است، اما در ابتدا مقداری نا آشنا به نظر می رسد چرا که مثل یک اپلیکیشن طراحی شده (برخلاف برنامه سنتی دسکتاپ). با برناهه های  Calendar و People (مخاطبین) کاملا یکپارچه و سازگار است اما فقدان برخی ویژگی های پیشرفته WLM احساس می شود؛ از جمله نمایش منو ها و پنل های قابل تنظیم و پشتیبانی خودکار از RSS Feed ها.

۳- بهترین ویژگی ها
جایگزین ترجیحی ما برای WLM برنامه eM Client (www.emclient.com) است که برنامه دسکتاپ و رایگانی است که ویژگی های مشابه بسیاری از جمله منو ها و پنل های قابل تنظیم دارد. این برنامه بصورت مجازی از همه انواع حساب های ایمیل مثل POP,IMAP و ایمیل های تحت وب از جمله Outlook.com, Gmail پشتیبانی می کند و کاملا با ابزار های تقویم و مخاطبین سازگار است.  حتی می تواند به صورت خودکار اطلاعات را از WLM ( با انتخاب Menu – File – Import from Windows Live Mail، مطابق تصویر بالا) به راحتی و بدون دردسر، انتقال دهد.

PHOTO GALLERY
۱- بهترین برای سادگی
برنامه Google Photo ابزاری برای چیدمان، دیدن، ویرایش و به اشتراک گذاری به صورت آنلاین و با کاربری آسان و ساده است. برای آپلود و ویرایش فایل ها به اینترنت نیاز دارید اما اصل عکس هایتان در کامپیوتر می مانند و همیشه به آنها دسترسی دارید. همچنین می توانید تمام عکس ها را در گوشی موبایل، تبلت و کامپیوترتان همگام سازی کنید (با استفاده از ابزار آپلود رایگان گوگل،
www.snipca.com/23181
و با این کار راهی آسان و امن برای پشتیبان گیری عکس هایتان دارید. ما پیشنهاد میکنیم اگر به عکاسی علاقه دارید عکس هایتان را با همان رزولوشن اصلی ذخیره کنید چرا که تنظیمات جایگزین نسخه ای فشرده از عکس هایتان می سازد که ممکن است جزئیات عکس را کاهش دهد. به یاد داشته باشید با این انتخاب فضای ذخیره رایگان تان تا ۱۵ گیگابایت کاهش می یابد در حالی که می توانید نسخه های با کیفیت بالا را بدون محدودیت حجم ذخیره کنید.

۲- بهترین برای ویندوز ۱۰
ابزار های ساخته شده در ویندوز ۱۰ مورد انتقادات بسیاری قرار گرفته اند اما اگر به دنبال ابزاری آسان برای چیدمان، دیدن و ارتقاء عکس هایتان می توانید از ابزارهایی بدتر از اپلیکیشن Photos هم استفاده کنید. می توانید هر زمان که گوشی یا دوربین تان متصل وصل می شود، عکس ها (ویدئو ها) را وارد کرده و آلبوم و نمایش اسلاید ها را در OneDrive بارگذاری کنید یا می توانید عکس ها را با کمک راهنما یا به صورت خودکار اضافه یا تنظیم کنید.
۳- بهترین ویژگی ها
اگر علاقه ای به استفاده از ابزار آنلاین ندارید، یا ابزار های در دسترس بیشتری می خواهید، برنامه
IrfanView (www.irfanview.com)
احتمالا بهترین انتخاب شما خواهد بود. دو ابزار را در اختیار شما قرار می دهد، یکی IrfaView Thumbnails که در آن می توانید عکس ها را باز کرده، ببینید و بچینید؛ و دیگری خود برنامه IrfanView که می توانید در آن عکس هایتان را تبدیل و ویرایش کنید. تقریبا همه انواع فایل های عکس را پشتیبانی میکندو گستره وسیعی ویژگی ها یی از جمله تبدیل دسته ایی فایل ها، سازنده اسلاید شو و… را در اختیارتان قرار میدهد. آخرین نسخه آن ابزارها و ویژگی های بیشتری، از جمله گزینه های بیشتر برای پردازش دسته ای فایل ها و فیلتر ها و افکت های جدید را در بر می گیرد.

MOVIE MAKER
۱- بهترین برای سادگی
برای برش های ساده  یا بهبود ویدئو ها، می توانید از ابزار رایگان ( اگرجه ابتدایی) ویرایش ویدئو که توسط YouTube (www.youtube.com/editor)  ارائه شده، استفاده کنید. جدول زمانی دارید که می توانید به آسانی با کشیدن و رها کردن (drag and drop) با آن کار کنید، چند عنوان و قابلیت انقال، و گزینه افزودن صدا. مثل دیگر ابزارهای آنلاین به اینترنت نیاز دارید ( اینترنتی نسبتا سریع برای بارگذاری فایل های ویدئو) . همچنین به حساب کاربری Google یا YouTube نیازدارید و باید با تبلیعات هم کنار بیایید. از طرف دیگر این ابزارها به راحتی قابل استفاده هستند و می توانیدو ویدئو های خود را از طریق ارسال لینک با ایمیل با دیگران به اشتراک بگذارید.

۲- بهترین برای سازندگان DVD
برنامه VSDC Free Video Editor
(www.snipca.com/23202)
رایگان بوده و محیط و کارایی بسیار آشنا برای بیشتر سازندگان ویدئو دارد.  با کشیدن و انداختن کلیپ ها به ترتیب و یا با جابه جایی آنها ویدئو خود را بسازید، سپس با انجام ویرایش و زمانی که همه چیز در جای خود قرار گرفت می توانید ویرایش های دیگر را انجام دهید. حتی در نسخه رایگان می توانید فایل خروجی را به هر فرمتی از جمله DVD و موبایل، دریافت کنید. صفحات آزار دهنده ای که شما را به پرداخت برای نسخه ویژه برنامه دعوت می کند خواهید دید، اما می توانید با کلیک بر دکمه ادامه ،آنها را رد کنید.

۳- بهترین برای ویژگی ها
اگر احساس می کنید برنامه Movie Maker  سرعت شما را پایین می آورد، می توانید برنامه Lightworks در نسخه های ۳۲ یا ۶۴  بیت ( با توجه به نوع سیستم) را از آدرس
www.snipca.com/23203
دریافت کنید. برنامه Lightwork برای ویرایش فیلم های هالیوودی ( جدیدترین نمونه فیلم Silence از مارتین اسکورسیزی) استفاده می شود ، با اینکه آموزش های بسیاری روی وب سایت ها برایش وجود دارد اما کار کردن با آن می تواند هیجان انگیز باشد. نسخه رایگان کارایی کاملی دارد اما خروجی ویدئو ها محدود به MPEG-4 شده (نه  ۴K) همچنین برخی ویژگی های گسترده نسخه حرفه ای (۲۵۰  یورو) از جمله پشتیبانی از سخت افزار های ویرایش ویدئو حرفه ای را ندارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text