img

بهترین ابزارها برای مجموعه نرم‌افزار های آفیس

/
/
/

چطور بهترین و خارق العاده ترین ابزار های اضافه ایی را که Microsoft Office و Liber Office را دگرگون می کنند پیدا کنید.

افزودن ویژگی های کاربردی  (به عنوان افزونه شناخته می شوند) به مرورگرهای وب – مثل مسدود کننده آگهی ها، نوار جستجو، مدیریت رمز عبور – نحوه استفاده ما از اینترت را تغییر داده است. اما برخلاف ابزار های اضافه ایی که Microsoft Office   و LiberOffice پیشنهاد می کنند، برخی از ما دوست داریم کارهای دیگری با نرم افزار آفیس خود انجام دهیم.در اینجا به شما نشان میدهیم که چطور این نرم افزار های کاربردی ( که در ادبیات مایکروسافت افزونه گفته می شوند)  را برای مجموعه آفیس خود پیدا کنید. همچنین توضیح میدهیم چطور این افزونه ها را نصب و یا حذف کنید و همچنین افزونه هایی را به شما نشان میدهیم که بدون انها نمیتوانید کار کنید.

افزونه های Microsoft Office
برای اولین قدم، فروشگاه آنلاین آفیس را ببینید (www.snipca.com/23124) . بعضی افزونه ها را باید بخرید اما اینهایی که ما معرفی می کنیم رایگان هستند. با گزینه Product and Category  در سمت چپ، می توانید افزونه های مخصوص نرم افزار های آفیس (مثل ورد، اکسل، پاورپوینت و…) را انتخاب کنید و یا بر اساس نوع عملکرد آنها را ببینید  و یا می توانید از آدرس هایی که ما در این مقاله قرار داده ایم برای دسترسی مستقیم به افزونه های مورد علاقه ما استفاده کنید. به محض کلیلک کردن بر روی افزونه مورد نظر به وب سایتی وارد می شوید که اطلاعاتی درباره عملکرد افزونه به شما می دهد. توصیه می کنیم به قسمت جزئیات توجه کنید چرا که به شما می گوید این افزونه ها با کدام ورژن آفیس سازگارند.  برای اینکه ببینید این افزونه ها برای دیگر کاربران کاربردی و مفید بوده در پایین صفحه قسمت نظرات کاربران را بخوانید.
برای نصب افزونه ، روی دکمه سبز رنگ ADD ،کلیک کنید و سپس یکی از محصولات مایکروسافت را از لیست انتخاب کنید. برای مثال گزینه “Open in Word” را انتخاب کنید (تصویر پایین سمت چپ را ببینید) . پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد باز کردن فایل را تایید کنید؛ بله را انتخاب کنید و برنامه مربوطه باز خواهد شد (در مثال ما برنامه ورد). روی گزینه Enable Editing در نوار زرد رنگ بالای صفحه کلیک کنید، و سپس “Trust this app” را که ستونی که سمت راست ظاهر می شود انتخاب کنید. از شما خواسته می شود که به اکانت مایکروسافت خود وارد شوید، البته اگر قبلا وارد نشده ایید (اگر اکانت مایکروسافت ندارید می توانید در این آدرس ثبت نام کنید : signup.live.com ) .
اکثر افزونه ها با Office 2013 و نسخه های جدیدتر سازگار هستند اما اگر شما Office 2013 دارید و برخی افزونه ها نصب نمی شوند می تواند به دلیل عدم ارتقاء Office 2013 به سرویس پک ۱ باشد. به آدرس www.snipca.com/23160 بروید و بر دکمه دانلود کلیک کنید. به محض اتمام دانلود با دبل کلیک فایل را باز کنید و دستورالعمل را دنبال کنید. پس از اتمام نصب از شما خواسته می شود که دوباره سیستم را راه اندازی کنید، پس از ذخیره کردن اسناد خود مطمئن شوید. پس از روشن شدن مجدد سیستم آفیس را باز کنید، حال افزونه ها نصب خواهند شد.

مدیریت و حذف افزونه های آفیس
برای دیدن افزونه هایی که نصب کرده اید، یکی از برنامه های Office را باز کنید و گزینه Insert را انتخاب کنید سپس روی “Apps for Office” و See All را انتخاب کنید (تصویر بالا را ببینید).  با دبل کلیک رو افزونه صفحه مدیریتی آن در سمت چپ برنامه آفیس تان باز می شود.
برای حذف یک افزونه دیگر نیازی نیست دوباره مراحل بالا را طی کنید و پنجره فروشگاه آفیس را در مرورگر خود باز کنید (ممکن است در اینجا از شما خواسته شود وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید). برای حذف یک افزونه بر روی گزینه Hide در کنار لیست کلیک کنید. حال به آفیس برگشته و روی “Apps for Office” و سپس See All کلیک کنید، متوجه خواهید شد که افزونه ناپدید شده، اگر هنوز وجود داشت روی گزینه Refresh در بالا کلیک کنید. برای بازگرداندن افزونه ای که حذف کرده اید، روی Manage My App و سپس Hidden (در بالا سمت راست) کلیک کنید و سپس Retrive را در سمت راست برنامه در لیست انتخاب کنید.

افزونه های مورد علاقه ما در MS Office
Microsoft Translator
www.snipca.com/23105
می توایند یک فایل ورد یا کل یک رمان را به وسیله این ابزار خارق العاده از زبانی به زبانی دیگر تبدیل کنید. کلمه یا پاراگراف مورد نظر را انتخاب کنید و با کلیک راست و روی گزینه Translate کلیک کنید.  در سمت راست برنامه یک پنل باز می شود. زبان اصلی متن را با استفاده از منو کشویی انتخاب کنید ( معمولا به صورت اتوماتیک زبان اصلی تشخیص داده می شود) و سپس زبانی که می خواهید متن را به آن ترجمه کنید با استفاده از منو کشویی انتخاب کنید. پیش نمایشی از متن را در قسمت پایینی پنل خواهید دید (تصویر بالا را ببینید). برای جایگزین کردن متن ترجمه شده با متن اصلی روی Insert کلیک کنید (زیر پیش نمایش متن) . به جای این کار می توانید با استفاده فلش سمت راست گزینه Insert و انتخاب Copy متن ترجمه را در کلیپ  برد (Clipboard) ذخیره کنید.
نمادها و کاراکتر ها
www.snipca.com/23110
با ابزار سنگین نمادهای آفیس خداحافظی کنید و به جای آن از این افزونه کوچک و جذاب استفاده کنید. بهترین ویژگی آن این است که به شما اجازه می دهد علائم نشانه گذاری خاصی را جست و جو کنید ( مثل نماد کپی رایت) . همچنین به راحتی نمادهای مشابه را دسته بندی میکند، برای مثال می توانید علائم و نمادهای ریاضی و ارزی را یه کجا ببینید.

ویکی‌پدیا
www.snipca.com/23113
امروزه ویکیپدیا به ابزاری برای اطمینان درست بودن حقایق بصورت آنلاین تبدیل شده است، پس دسترسی سریع هنگام کار روی یک سند در آفیس می تواند مفید و کاربردی باشد. افزونه ویکیپدیا به شما این امکان را می دهد که هنگام کار روی اسناد و بدون خروج از برنامه جست و جو کنید و همه متن از فرهنگنامه را به صورت آنلاین در سند خود قرار دهید.

Pickit Free Images
www.snipca.com/23125
Pickit هزاران عکس رایگان را به راحتی در دسترس شما قرار میدهد. ( حتی با وجود اینکه شما را مجبور به کلیک کردن روی گزینه «No thanks, not right now» برای نادیده گرفتن و بستن پنجره های تبلیغاتی مزاحم که در برنامه ایی که افزونه در آن نصب است، می کند) (تصویر سمت چپ را ببینید). پس از این کار در نوار جستجو واژه ای را برای جست و جوی عکس بنویسید، یا در بین مجموعه ها ی موجود که شامل همه چیز، از تصاویر منظره گرفته تا تصاویر مذهبی، جست و جو کنید.

نصب و حذف افزونه LiberOffice
LiberOffice (www.liberoffice.org)
مجموعه افزونه های انتخابی خودش را دارد (که به آنها Extensions می گوید). برای باز کردن این مجموعه بر روی Tools, Extension Manager و سپس Get more extensions را کلیک کنید. این کار وب سایت افزونه های LiberOffice را باز می کند. بر روی Extensions در بالای صفحه برای جست و جو یا باز کردن یک دسته بندی کلیک کنید.
برای نصب یک افزونه به LiberOffice روی آن کلیک کنید تا وب سایتش باز شود و درآن به دنبال قسمت Current Release بگردید.  بر روی لینک دانلود، برای دریافت آن کلیک کنید ( معمولا در کنار فلش بزرگ سبز رنگ قرار دارد، تصویر زیر را ببیندید). حال به صفحه Extension Manager در LiberOffice باز گردید، بر روی دکمه Add کلیک کنید و فایلی که همین حالا دانلود کردید را پیدا کنید ( معمولا به صورت پیش فرض در پوشه Downloads ذخیره می شود) و با دبل کلیک آن را باز کنید. نحوه نصب را انتخاب کنید “For all users” یا “ Only for me”  . حال برنامه نصب می شود، در این بین ممکن است مجبور شوید برای دیدن آن برنامه LiberOffice را بسته و مجدد باز کنید. برای حذف افزونه، روی Tools و سپس Extension Manager کلیک کنید، افزونه مورد نظر در لیست را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید و Delete را انتخاب کنید.

افزونه های Essential LiberOffice
MultiFormatSave
www.snipca.com/23107
کاربران LiberOffice می دانند ایمیل کردن یک فایل ورد صرفا برای اینکه به دوستتان نشان دهید که Microsoft Word آن را باز نمی کند، چقدر آزار دهنده است. MultiFormatSave این مشکل را حل کرده و به شما این اجازه را میدهد که یک فایل LiberOffice را با فرمتی سازگار با همه برنامه های پردازشگر ورد یا PDF ذخیره کنید. روی آیکون افزونه های (تصویر زیر را ببینید) کلیک کنید و فرمتی که می خواهید را انتخاب کرده و ذخیره کنید.

AltSearch
www.snipca.com/23118
برای باز کردن این ابزار جستجو و جایگذاری، روی آیکون دوربین کلیک کنید (و یا از طریق Tools, Add-Ons, Alternative Searching ). این ابزار حتی عمیق تر از ابزار جست و جوی پیش فرض  LiberOffice عمل میکند و لغات را در پی نوشت ها، یادداشت های پایانی، جدول ها و کادرهای متن؛ پیدا کرده و جایگزین میکند.
Pepito Cleaner
www.snipca.com/23144
پیدا کردن یک ویراستار برای متن همیشه کار آسانی نیست، اما به وسیله Pepito Cleaner می توانید ایراد های متن را برطرف کنید. با این حال نباید این ابزار را با ابزار چک کردن املاء کلمات اشتباه گرفت. در عوض Pepito تناقضات ساختاری در متن ، مثل دو فضای خالی پشت هم، نقطه گذاری و…  را پیدا میکند. نصب آن مقداری متفاوت است، چرا که در سابت LiberOffice وجود ندارد. برای نصب آن از آدرس داده شده در بالا استفاده کرده و بر روی لینک PepitoCleaner.oxt آبی رنگ در بالای صفحه کلیک کنید. برای جست و جو در یک متن، بر روی Tools, Add-Ons و سپس Pepito Cleaner کلیک کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text