img

هفت نکته کلیدی در سئو

/
/
/

۱-    پژوهش در کلمات کلیدی
//واژگانی که باعث الهام  مخاطبان می شود که تغییر مسیر دهند!
کلمات کلیدی همواره نقش بسیار مهمی در سئو و هدایت ترافیک به سمت وبسایت ها ایفا کردند. ساختار کار کلمات کلیدی زمانی بسیار ساده بود، اما امروزه بسیار پیچیده‌تر شده و لازم است شما از استراتژی کامل‌تری در استفاده از کلمات کلیدی استفاده کنید.
الگوریتم گوگل بسیار پیچیده شده ، بدین معنا که قصد شما از ترکیب واژگانی که جستجو کرده‌اید را جویا می‌شود، سپس در پایگاه داده وبسایت‌های ثبت شده‌اش به دنبال به دنبال بهترین نتیجه ممکن می‌گردد. مشخص کردن قصد و دلیل جستجوی شما توسط گوگل برای این است که نتایج بهتری به شما تحویل بدهد.
استراتژی کلمات کلیدی در این دوره مدرن به مقدار زیادی از آن چیزی که زمانی می‌دانستیم تغییر کرده است، اما کماکان نقشی حیاتی در بخشی از استراتژی کلی دارد. اینکه شروع کنید به نوشتن تمامی کلماتی که درمورد آن مطلب به ذهنتان می‌رسد را بنویسید دیگر فایده ای ندارد ، اینگونه با بازخورد ضعیف مواجه می‌شوید و حتی ممکن است توسط بعضی موتورهای جستجو جریمه شوید.
فهمیدن رفتار مصرف کننده در بازارهای متفاوت می‌تواند بازدهی آنلاین شما را افزایش بسیاری خواهد داد. مسیر مشتری مدرن بسیار پیچیده است ، لذا توجه به لحظات کلیدی بسیار مهم است تا بتوان مردم را به گونه ای تحت تاثیر قرار داد تا محصول شما را خریداری کنند.
یک بخش حیاتی از این فهمیدن این مساله ، درک واژگانی است که مصرف کنندگان استفاده می‌کنند. آیا واقعا می‌دانید که چه واژگان( کلمات کلیدی) و  عباراتی مصرف کننده مورد نظر شما استفاده می‌کند یا وبسایت شما به چه دلیل بازدید دارد؟
پژوهش در باب عباراتی که بتواند مخاطبان شما را به گونه ای الهام بخشد که تغییر مسیر دهند حیاتی است؛ کلمات کلیدی  مقصودی موقعیت بسیار مناسبی هستند برای اینکه بتوانند شما را با مشتریان با کیفیت و آماده خرید مواجه کنند.
این کلمات کلیدی هم میتوانند در دسته دم کوتاه (بیشتر در سطوح بزرگتر جستجو تعمیم پیدا می‌کند) و دم بلند( بیشتر در سطوح کوچکتر جستجو تعمیم پیدا می‌کنند) قرار گیرند. این انواع می‌توانند تاثیر بسزایی در تاثیرگذاری و مقدار کلیک و رقابت داشته باشند.
هدف اصلی در هر پژوهش کلمات کلیدی این است که یافته‌های سراسر محتوی وبسایت شما مثل ابرواژه‌های بک-اند برای سئو و پرداخت به ازای کلیک استفاده شوند. محتوی و کلمات کلیدی دست به دست می‌شوند؛ آنها اساس وبسایت شما هستند که هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو گر کمک می‌کنند تا هدف اصلی صفحات شما را بهتر بفهمند. شروع به ساخت محتوای جذاب در زمینه پژوهش کلیدواژه‌هایی که انجام داده اید کنید، کلیدواژه‌هایتان را به روز کنید و در رقابت پیشی گیرید. بینش خود را به یک کمپین تبلیغات هدفدار منتقل کنید تا آنجا بتوانید بر روی کلمات کلیدی مناسب قیمت گذاری کنید تا واژگان جستجو تبلیغ شما را هدف بگیرند.
همه‌ی اینها به پژوهش شما در زمینه کلمات کلیدی بازمی‌گردند.
رقابت هم خودش می‌تواند کمک کند، اینکه بدانید رقیب‌های درجه یکتان با چه چیزهایی رتبه گرفته‌اند نیز میتواند کمک کند تا گستره‌ی کلید‌واژه هایتان را افزایش دهید. نت برداری از نقاط قوت رقیبتان هم معیاری است برای میزان تمرکز در تعداد رقابت کلید‌واژه‌ای که هدف گیری می‌کنید. تمرکز بر کلمات کلیدی‌ای در در این تعداد و یا کمتر از آن شانس شما برای رتبه گرفتن از آن کلیدواژه‌ها را افزایش می‌دهد.
چه اتفاقی دارد برای الگوریتم گوگل می‌‌افتد؟
گوگل تقریبا سالی ۵۰۰ بار الگوریتم جستجو‌اش را تغییر می‌دهد؛ در حالی که اکثر این تغییرات سطحی اند ، بعضی نیز حاد هستند. برای بازاریابان اینترنتی دانستن زمان و جزئیات این تغییرات بسیار حیاتی است.
از نظر تاریخی این به روز رسانی‌های حاد شامل پروژه های گوگل  Humming Bird،Pigeon ،Panda وPenguin می‌شوند.
بعضی از این‌ها نتایج جستجو را در دست تغییرات قابل توجهی قرار داده اند. آپدیت سال ۲۰۱۲ پنگوئن کمک کرد تا وبسایت‌هایی که نتایج قلابی(اسپم) تحویل کاربران می‌دادند را فیلتر کند. آخرین به روز رسانی آن در ماه سپتامر امسال پنگوئن ۴٫۰ که بهمراه یک المان هیجان انگیز بود که در آن عملیات  به صورت آنی انجام می‌شد. این سیگنال جدید بخشی از هسته‌ی مرکزی الگوریتم جستجو خواهد بود، که با این فیلتر سایت های تقلبی به محض حضور پیدا کردن در رتبه بندی سرچ معدوم می‌شون،قبل ها همین عمل ماه‌ها وقت می‌برد .
درضمن فعالیت آن ریزتر نیز خواهد شد ، بدین معنا که حالا می‌تواند صفحات جدای از هم را علاوه بر کل دامنه  تحت تاثیر خود قرار دهد. قبلا این عمل به صورت یکپارچه در کل وبسایت درنظر گرفته می‌شد که رتبه بندی را برای کل سایت تغییر می‌داد.

۲-    آنالیز رقبا
برچیزهایی که برای رقابتتان خوب عمل میکند سرمایه گذاری کنید
داشتن یک دید کلی از آنچه رقیب هایتان مشغول انجام هستند یک برتری بزرگ محسوب می‌شود. آنالیز رقیب‌ها دقیقا می‌تواند مشخص کند که چه چیزهایی برای شرکت‌های رقیب‌تان نتایج خوبی داده است و اینکه چگونه می‌توانید روی آن سرمایه گذاری کنید. آنالیز رقابتی یک بخش حیاتی از نقشه بازاریابی هر شرکت برای دستیابی به استراتژی کلی است .
فاکتورهای بسیاری برای درنظر گرفتن وجود دارند ، امروزه هم از همیشه بیشتر شده اند زیرا که تکنولوژی پیشرفت روزافزون دارد و ابزار آنلاین بهبود یافتند. چندی از اقداماتی که باید درنظر گرفته بشوند عبارت اند از :
رقابت خود را مشخص کنید: این مساله لزوما محدود به کمپانی ها یا وبسایتی که همان محتوی ، سرویس یا محصول شما را ارائه می‌دهد نمی‌شود. می‌تواند یک وبسایتی باشد که در نتایج جستجو در کلمات کلیدی‌تان در جامعه یا در سطح وب با شما رقابت می‌کند.
معتبرسازی
آنالیز کردن و فیلتر کردن آن دسته از رقبایی که برای آن موارد رتبه دار هستند و اینکه در چه سطحی قرار دارند.دانستن اینکه رقبای دسته اول شما چه رتبه ای دارند می‌تواند در دستیابی هدفتان مواثر واقع شود.
آنالیز:در وحله اول معیار،رقیبتان در کلیدواژه باشد، با تمرکز بر کلیدواژه‌هایی که در آن شرایط رتبه‌ی شما را افزایش دهد. مقایسه شامل ارتباط کلیدواژه‌ها، رتبه بندی و سطح سرچ می‌باشد.
انتخاب:انتخاب اول ،بهترین کلیدواژه ای است که در آن از دید محتوی و محبوبیت رقابتی تر هستید.
فاصله گرفتن از کلیدواژه‌ها:شما می‌توانید مشخص کنید که ترافیک‌‍تان از کجا تغزیه شود، همچون منابع، پسین پیوندها ، بلاگرها و ولاگرها.

ممکن است موقعیتی برایتان بوجود بیاید که بتوانید روابط‌ متقابلی بدست آورید که برای رقیب‌‌هایتان به خوبی نتیجه داده و محتوی متقاعد کننده‌ای که درگیرکنندگی ثابت شده‌ای با جماعت‌های حاضر بسازید. در شکست دادن رقبا حقیقتا هیچ حدی وجود ندارد، شما می‌توانید بوسیله‌ی رتبه بندی موتورهای جستجو، محتوی ، اشاره‌های اجتماعی ، ایمیل‌ها و بسیاری ابزار دیگر، روی تمامی حرکات بازاریابی آنها جاسوسی کنید .

۳-    بهبود رتبه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی
در صفحات موتورهای جستجو تملیک پیدا کنید
کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی بخش حیاتی از هر استراتژی موفق سئو هستند. پروفایل شما در شبکه‌های اجتماعی برای افرادی که محصول شما یا سرویس اینترنتی‌تان را دنبال می‌کنند، اهمیت بسزایی دارد.
اینترنت تماما درباره ایجاد و پرورش روابط با مخاطبان ، بیان هویت‌ها و به اشتراک گذاری ایده‌ها است… هویت آن ذاتا اجتماعی است. ساختن کانال‌های اجتماعی‌تان، برند شما را در قلب و ذهن آن دسته از مشتریان مشتاق که قصد شناخت برند شما را از طریق اینترنت دارند نگاه می‌دارد .
به طرز جالبی ، گوگل در حال حاضر اهمیت لایک‌ها و دنبال‌کنندگان در رتبه بندی را تایید نمی‌کند، گرچه ، هرچند هیچ دلیلی براین که چرا سیگنال های شبکه های اجتماعی تایید نمی‌شوند تا در آینده در رتبه بندی جستجو تاثیر گذار باشند. موتورهای جستجو یقینا به دنبال راه‌هایی برای اینکه چگونه از رفتار و فعل و انفعالات ما در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند خواهند بود.
گرچه شبکه‌های اجتماعی موقعیت دیگری برای بدست آوردن مالکیت در موتورهای جستجو بوجودآوردند، خصوصا در مورد برند‌ها، پروفایل‌ها در شبکه های اجتماعی جز اولین گزینه‌ها در لیست‌های جستجو هستند که این امر نشاندهنده برجستگی پروفایل‌های شبکه ‌های اجتماعی در نتایج جستجوی صفحه اول است.
مورد فوق باعث می‌شود خط بین اینترنت و شبکه اجتماعی در شرایط استراتژی‌های سئو محو شود. شما می‌بایستی هویتتان را در کانال‌های اجتماعی بسازید و بخاطر داشته باشید که در هر استراتژی سئو باید به فکر شبکه‌های اجتماعی باشید. قوانین همان اند :
همکاری کلید سرمایه گذاری بر همه‌ی موقعیت‌ها و نقاط دسترسی در سراسر وب است.
به این فکر کنید که اثرات مثبتی که افزایش ترافیک از سمت شبکه اجتماعی برایتان خواهد داشت چه پتانسیل‌هایی را درشرکتتان بوجود می‌آورد. این کانال های اجتماعی میتوانند موتورهای جستجو هم باشند- گروه های دموگرافیک مختلف بر خلاف موتورهای جستجوی رایج، برای دستیابی به محتوی مورد نظر خودشان از کانال‌های شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند.
استفاده از ویدیو را بپذیرید تا مخاطبان خود را سرگرم و درگیر نگه دارید. یوتیوب یک محیط ایده‌آل برای یافتن محتوی ویدیویی است و شامل این نکته‌ی مهم است که گوگل می‌تواند به راحتی محتوی ویدیویی شما را بیابد.
فهم خود را از مخاطبان خود بالا ببرید ، چه کسانی هستند؟ کجا معاشرت می‌کنند؟ درگیر شوید و تعامل داشته باشید. شبکه‌های اجتماعی ممکن است برجستگی بیشتری داشته باشند و تمام تلاش‌هایتان می‌بایستی متمرکز بر این مساله باشند که این نقطه دسترسی از برندتان به مخاطبانش ارزش می‌دهد. بدین صورت که پروفایل شما به صورت منظم به روز خواهد شد ، سرگرم کننده ، درگیر کننده ، جالب و شخصی خواهد بود.
۴-    وبسایت خود را بهینه سازی کنید
توسعه ، طراحی ، محتوی و سئو نقشی برابر در بهینه سازی سایت شما ایفا می‌کنند.
۰۱ – طراحی پاسخگو: یک سایت پاسخگو به صورت خودکار سایز صفحه خود بگونه‌ای تغییر می‌دهد تا متناسب با ابعاد صفحه دستگاهی شود که مخاطب شما بوسیله‌ی آن در حال استفاده از سایت شماست. به طور کلی چهار گونه طراحی پاسخگو وجود دارند؛ مانیتورهای عریض سیستم‌های خانگی ، لپ تاپ  ، تبلت و موبایل .
۰۲– درگاه وبسایت برای ربات‌ها: ربات‌های موتورهای جستجو باید بتوانند به خوبی سایت شما بگردند تا نهایتا بتوانند صفحات وبسایت شما را در صفحات جستجو لیست کنند.این موضوع شامل تگ ربات کلیدواژه‌هایتان هم می‌شود که عمل گشتن و فهرست سازی را اجازه دهد. URLها نیز در نقشه سایت مشمول شده اند و محتوی برای ‌URL یکتا می‌باشد.
۰۳- بسازید تا به اشتراک گذاشته شود: مطمئن شوید تا موقعیت‌های کافی برای به اشتراک گذاری و طرفداری بوجود آمده است. ‌URL بخشی توصیفی است و عنوان صفحه را آشکار می‌سازد؛ شما آیکون‌های بسیاری برای به اشتراک گذاری دارید که آنها با  open graphاز فیس بوک و cards از توییتر برچسب شده اند . مهم تر از هرچیزی اشتراک گذاری ارزش دارد؛ مورد توجه عموم است، جالب است و درگیرکننده.
۰۴- ابرداده: صفحات وب ابرداده را به صورت ابرچسب‌ها دارا اند. این داده برای بهسازی سئو شما و دریافت نتایج بهتر سئو ضروری است. المان‌های ابرواژه‌ها عموما در توضیح محتوی صفحه کاربرد دارند. برای مشخص ساختن توضیح ، تالیف ،ریزداده‌های رمزگذاری متن از schema.org ، ابزار رمزگذاری گوگل ریچ اسنیپت و غیره استفاده می‌شوند.
۰۵ – محتوی و کلیدواژه‌ها: محتوی و کلیدواژه ها دست به دست می‌شوند ، آنها پایه و اساس وبسایت شما هست و هم به شما و هم به موتورهای جستجوگر و هم به کاربرها کمک می‌کند تا منظور صفحات شما را بهتر درک کنند.شروع کنید به ساخت محتوی جذاب هول محور پژوهش کلیدواژه‌تان ، ابرواژه‌ها را به روز کنید و در رقابت پیشی بگیرید.

 

۵-    محتوای مرتبط بسازید
تعامل و تاثیر گذاری ایجاد کنید تا باعث حرکات سود ده از طرف مشتریان شوید.
ساخت و توزیع محتوی مرتبط و ارزشمند برای جذب و بدست آوردن یک گروه مخاطب خاص ، اجزای سازنده بازاریابی محتویی هستند. اهمیت این محتوی در ایجاد اعمال سود ده از طرف مشتریان است. برای بازاریابان اهمیت محتوی در میزان ایجاد تعامل، تاثیرگذاری، آموزش و توضیح اینکه هویت ما بعنوان یک گروه تجاری چه است، می‌باشد.گرچه  میزان اهمیت محتوی از هر کسب و کاری بیشتر و کاملا با سئو در اصکاک است.
بهینه سازی‌های موتورهای جستجو دقیق‌تر و تکنیکی تر است، به گونه ای که بازاریابی محتویی گسترده تر و جامع تر است. حقیقت این است که شما نیازمند هردو درکنارهم هستید؛هریک از آنها بدون دیگری نمیتوانند به درستی کار کنند، محتوی هنوز هم پادشاه است.
شش نکته‌ی فوری برای محتوی عالی
. اگر شما عاشق محتوی تان هستید، آنها عاشق برندتان خواهند شد.
. محتوی خوب باید یک واکنش احساسی را هدف بگیرد.( کلید، محتوی رفتاری است )
. محتوی می‌بایستی بینش جدید و تصور بدست بیاورد.( تا مردم را به فکر بیافکند)
. ارتباطات یک محصول جانبی از تجربیات با محتوی هستند؛ بر روی این موضوی سرمایه گذاری کنید.
. همیشه محتویی بسازید که قابل اشتراک گذاری باشد.
. صرفا برای اینکه محتوی داشته باشید محتوی نسازید.

همچنان باید درنظر داشته باشیم که اجتماعی که آنرا هدف گرفته‌ایم ، خواهان دفاع و دسترسی هستند. اگر محتوی پادشاه است، پس اجتماع یقینا ملکه است.

 

۶-    برند گونه باشید
هنگام انتخاب نام دامنه وبسایت، آنرا به گونه‌ای انتخاب کنید که در یادها بماند.
دامنه برای هر بازاریابی یک فاکتور خیلی مهم محسوب می‌شود. برای سالهای بسیاری بازاریابان جستجویی دامنه‌هایی شامل کلمات کلیدی هدف گرفته شان بوده است تا میزان ctr شان افزایش یابد و به گرفتن رتبه‌های بالاتر در موتورهای جستجو کمک کند.
در راستای به روز رسانی‌های اخیر گوگل این کار دیگر مثل قبل کارآمد نخواهد بود. کلمات کلیدی دیگر نباید بخش اصلی تصمیم شما در انتخاب نام دامنه تان باشند؛ فاکتورهای بسیاری برای درنظر گرفتن وجود دارند. برند شما موضوع اصلی است و دامنه شما بنیانی است که بر روی آن می‌بایستی برند آنلاین خود را بسازید.
چند نکته که در انتخاب دامنه بهتر است در ذهن داشته باشید؛ در ذهن ماندگار باشد( کاربران نیازمند یافتن ، به یاد سپردن و به اشتراک گذاشتن هویت کمپانی اینترنتی شما در فضای شلوغ اینترنت هستند)، مرتبط باشد، احساس معتبربودن بدهد( انتخاب نامی حرفه ای از نظر فنی)، مطمئن شوید که به آسانی هجا بشود و طول آن بسیار محدود است( یک یا دو کلمه ایده‌آل است). برخوردی متعادل بین برندگانه بودن و از نظر لغوی غنی بودن داشته باشید تا به برنده‌ی میدان باشید.

 

۷- ساده بهتر است
استفاده از کاراکترهای اضافی ، اعلام وکلمات خیلی سخت و پیچیده و بلند را در دامنه خود فراموش کنید. مگر اینکه بخواهید امر به یاد سپردن اسم URL شما برای مردم سخت‌ شود.

اندازه گیری ، آنالیز و ارزیابی
با استفاده از یک چرخه تحلیلی کم سود، تصمیمات خود را با اعتماد به نفس بگیرید.
ما می‌توانیم داده بسیاری داشته باشیم اما به بینش نیازمندیم. چه کارهایی با داده می‌توان کرد تا آنرا ارزشمند ساخت؟
یک چرخه تحلیلی کم سود به شما کمک می‌کند تا فرضیه سازی، آزمایش ، امتحان ، اندازه گیری ، آنالیز ، ارزشگذاری و در نهایت عمل کنید.
فرضیه سازی
به داده بنگرید و سوال بپرسید. چگونه می‌‌توانیم آن‌را تفسیر کنیم تا فرضیه‌ای بسازیم و آنرا امتحان کنیم . چه کارهایی قرار است بکنیم و چه قرار است بدست آوریم؟
آزمایش
این یک فرصت برای یادگیری است، داده ، نتایج و جوابهای بیشتری بدست آورید تا فرضیه بسازید. امتحان کردن مرتب به شما توانایی آزمودن و تایید فرضیه‌ها، آموخته‌ها وکیفیت اثر این تغییرات را می‌دهد. این آزمایش‌های دیجیتال توسط  داده بدست آمده از الگوریتم‌های تنومندی چون  الگوریتم آزمون آ/ب و الگوریتم‌های آزمون چند متغیره و چند صفحه‌ای بهینه‌سازی و امتحان شدند.
مثال‌هایی در این باره:
. آزمایش آنالیز محتوی ؛ که لندینگ پیج‌ها (Landing Page) را بر اساس بزرگترین تبدیلات نسخه بندی می‌کند.
. آنلالیز آزمون آ/ب بر نتایج تلاش‌هایتان
آزمودن تغییرات بر قسمتی از مزایده‌هایی که تبلیغات شما در آن شرکت کرده بودند.
.امتحان تغییرات علیه رتبه بندی شما
معیاردهی تاریخ ها و تغییراتی که در راستای ترافیک، جاگذاری صفحات و تبادلات انجام شده است.
نظرسنجی‌ها هم راه بسیار خوبی برای اندازه گیری ، آنالیز و ارزیابی هستند، به طوری که به شما اجازه می‌دهند که غریزه‌هایتان را به بینش تبدیل کنید. با پرسیدن سوال‌های کیفیتی ، می‌توانید بفهمید که کاربرانتان چگونه فکر‌می‌کنند و می‌توانید از حدس زدن در این باره صرف نظر کنید. اینگونه درکل تصمیمات هوشمندانه تری‌ می‌توانید بگیرید و این کار وقتی علیه یک رقیب نقد‌ می‌شوید تاثیر بیشتری دارد.
. اندازه گیری و آنالیز
بعد از آزمونی موفق این سوال را بپرسید ، چرا عملی شد؟ به یک مثال بزرگ‌تر نگاه کنید و دوباره آزمون را تکرار کنید(آزمودن آزمون!). اگر عملی نشد، دوباره انجامش دهید. فرضیه جدیدی بسازید ، داده را درک کنید ( چه چیزی برجستگی دارد؟- یادگیری).  اگر کاملا هم یک شکست محسوب نمی‌شود پس به نمونه نگاهی بیاندازید ( شاید زیادی کوچک بوده!). نمونه دیگری را به روش دیگری بیازمایید. با آنالیز داده بدست آمده می‌توانیم بیشتر راجع به مشتری‌هایمان بفهمیم.
ارزیابی
بیاموزید و عمل کنید، داده را به فرمی ترجمه کنید که هم خودمان ، هم موکلینمان و هم مشتریانمان با آن ارتباط برقرار کنند و بفهمند.  داستان‌ها طنین می‌اندازند و داده‌ها را قابل لمس و به یاد ماندنی می‌کنند. استفاده از ابزارهای بصری نیز بسیار مفید است زیرا ۶۶% مغز ما تصویری عمل می‌کند و برای درگیری نیازمند لمس آن موضوع است.
رشد
با گرفتن تصمیمات خود با اعتماد به نفس می‌توانید بر اساس فهمی که از مشتریاینتان دارید آن تجربه دیجیتال که انتظارش را دارند به آنها بدهید.

دو ابزار خوب برای بینشی بهتر
SEM RUSH
www.semrush.com
رهبر دنیا در زمینه پژوهش رقابتی در بازاریابی اینترنتی است که به شما اجازه سودبری از رقبایتان و توسعه محتوی عالی و استراتژی‌های تبلیغاتی می‌دهد. این سایت بینش گیری نسبت به استراتژی رقبا در  تبلیغات نمایشی، جستجوی ارگانی و پولی و ساخت روابط را آسان می‌کند. داده خود را شخم بزنید و زیرو رو کنید و با داده رقیبان از هر نظر مقایسه کنید و با چند کلیک سختی کلیدواژه خود را بدست آورید ، همچنین می‌توانید کمپین‌های جهانی برای وبسایت خود بسازید و تمام اندازه گیری‌های لازم را بدون درنظر گرفتن رقیب‌ها ،رتبه بندی کلیدواژه و سلامت صفحه‌ای را یکجا داشته باشید.
WOORANK
www.woorank.com
ماهانه بیش از ۷۵۰۰۰ سایت در WOORANK ارزیابی و بازبینی می‌شوند. و نرم افزار تحت وب ساده ای دارد که آنا عمل بازبینی وبسایت را انجام می‌دهد و بسیاری اطلاعات ارزشمند به همراه یکسری وظایف در اختیارتان قرار می‌دهد؛ این به شما کمک می‌کند که رتبه های بالاتری در موتورهای جستجو دست پیدا کنید و بازدید کنندگان بسیاری را به مشتری تبدیل کنید، از وضع رقبایتان در جریان باشید و بازگشت بیشتری از سرمایه گذاری دیجیتال خود داشته باشید. به هر مقدار که بخواهید می‌توانید سایت‌های مختلف را بازبینی کنید و پیشرفت خود را به صورت آنی مشاهده کنید. ارزیابی کنید که چگونه رتبه وبسایت خود را بهینه کرده و دیده شدن خود را در اینترنت طی سئو ، شبکه‌های اجتماعی و دیگر موارد بهبود بخشید.

سیستم رتبه دهی گوگل؛ چگونه کار می‌‌کند؟
گوگل از تکنولوژی ماشین خودآموز به نام ” مغزرتبه ده “(Rank Brain) برای کمک به رساندن رتبه‌های جستجویش استفاده می‌کند.
این سیستم هوش مصنوعی برای پردازش نتایج جستجوی گوگل استفاده می‌شود ، این سیستم با اعتبار دهی ماشین خود آموز و هوش مصنوعی کاری می‌کند تا به صورت یکپارچه حجم‌های زیادی از اطلاعات را در گستره زیادی از زبان‌ها به مقادیر ریاضی تبدیل کند. به این  سیستم‌ها حامل می‌گویند.
اگر مغز رتبه ده کلمه ای ببیند که با آن آشنایی ندارد ماشین به صورت خودکار حدسی می‌زند که به چه کلمات یا عباراتی ممکن است معنی دهد و نتیجه را طبق آن تصفیه می‌کند.
مغز رتبه ده فقط بخش کوچکی از الگوریتم کلی جستجوی گوگل است. به گفته‌ی گوگل این سیستم سومین فاکتورمهم در تعیین حاصل  در نتیایج جستجو است.
این نکته با استراتژی تعیین کلیدواژه شما به خوبی گره می‌خورد، زیرا که مغز رتبه ده تمرکز خود را بر این مساله گذاشته است که بهترین نتیایج را برای کاربرانش نشان دهد.

بینگ چطور؟
بینگ را فراموش نکنید ، خصوصا وقتی که سهم و سود دهی‌اش از بازار موتورهای جستجو در حال افزایش است. با گسترش انبوه سیستم های ویندوز ده و دستگاه‌های سری سرفیس و حضور بعنوان موتورجستجوی پیشفرض ،علاوه بر آن دستگاه‌های ویندوزفون و ویندوز ده موبایل که تمامی نتایج جستجوی خود را از بینگ دریافت می‌کنند. بینگ ممکن است که جمعیت بالایی از کاربران داشته باشد ، از جهتی که یکسری کاربران از نسل‌های قبل تر سیستم پیشفرض را تغییر نمی‌دهند و برای مثال کروم را نصب نمی‌کنند. همواره یک چشم خود را بر بینگ نگاه دارید زیرا که براین موضوع که در صنعت امروزه جستجو گرچه نوآوری کلید موفقیت است، آسایش در وفاداری و تمرکز آن بر درگیرسازی است ، چیره است.
دوران هیجان انگیزی در پیش داریم اما هیچ شکی نیست که گوگل پادشاه جستجوی دسکتاپ‌ها بوده و تا آینده‌ای دور خواهد بود.

ده ابزار برای دست‌آوری به موفقیت در سئو
GT METRIX
Gtmetrix.com
سرعت و توان وبسایت خود را بیازمایید و نکات مهم پیشنهادی برای بهسازی آنرا مرور کنید. این سایت ابزاری رایگان برای آنالیز توان وبسایت شماست و نکاتی اجرایی پیشنهاد می‌کند تا هم برای کاربران و هم برای بهبود هم ضریب‌اعتماد وبسایت شما در جستجو اعمالی انجام دهید.
GOOGLE ANALYTICS
Support.google.com/analytics
آنالیز درجا تمام داده‌های سایت از تمام نقاط دسترسی به آن‌ها . اندازه گیری بازگشت سود تبلیغات شما با بینش عمیق تر و فهم بهتر از تجربه مشتریان شما. درک وبسایت و کاربران شما برای ارزیابی بهتر بازدهی وبسایتتان از محتوی ، محصولات و غیره.
GOOGLE ADWORDS
www.google.co.uk/adwords
با استفاده از سرویس Google Adwords به صورت محلی یا در سطح دنیا تبلیغ کنید و مشتریان را به کالاهایی که در جستجوی‌ آن هستند ،جذب کنید. ابزارهای رایگانی چون برنامه ریز کلیدواژه به شما کمک می‌کنند تا کمپین شبکه جستجوی خود را با یافتن کلید‌واژه های ایده‌آل و تخمین زدن نحوه عمل آنها بسازید.
OPTIMIZELY
www.optimizely.com
رهبر دنیا در زمینه در زمینه پلتفرم بهینه‌سازی تجربیات سرویس آزمون آ/ب را بر روی وبسایت و موبایل ها ارائه می‌دهد. OPTIMIZELY با تکنولوژی که در دست دارد توانایی اجرای آزمایش‌های پیاپی را بر وبسایت ها و موبایل‌ها و دستگاه‌های متصل بهم اجرا کند.
SCREAMING FROG
www.screamingfrog.co.uk
با ابزار Seo Spider شرکت SCREAMING FROG، خزش پذیری وبسایت خود را بیازمایید و مشکلات آنرا پیدا کنید. این ابزار غیرهوشمند به شما اجازه خزیدن در URL سایت و واکشی اجزای کلیدی روی سایت را می‌دهد تا سئوی درون صفحه سایت خود را آنالیز کنید. المان های کلیدی شامل لینک‌های خراب ، رسیدگی به تغییر مسیرها ، ابرداده ها و داده‌های تکراری می‌شوند.
AHREFS
Ahrefs.com
AHREFS ابزاری کارآمد برای بازاریابی سئو و پژوهش پیوندها است. دارای بزرگترین و دقیق ترین پایگاه اطلاعاتی از پیوندها می‌باشد. نگاهی به تمام پیوندهای سایتتان بیاندازید، مراجع آی‌پی متفاوت، بلوک‌های کلاس سی ، دامنه‌های یکتا و انواع پیوندهایی که سایتتان دارد را ببینید.
AWR CLOUD
Awrcloud.com
AWR CLOUD یک سروس تحت وب برای دنبال رتبه و گزارش دهی است که توان گزارش دهی از رتبه‌های محلی با اشاره دقیق به جزئیات را دارد. این سرویس برای هرکسی که داده‌ای قابل اعتماد و امن ، رتبه رقبا و گراف‌های جامع در طول در بازه‌های زمان میخواهد مناسبت است.
COPYSCAPE
www.copyscape.com
مطمئن شدن از اینکه دیگران محتوی شما را تکثیر نمیکنند حیاتی است.  COPYSCAPEابزاری رایگان برای چک کردن دزدی محتوی از سایتتان است که به شما کمک می‌کند این مشکلات احتمالی را بازبینی کنید. این ابزار به شما نشان می‌دهد اگر دیگران از داده شما تکثیر کرده‌اند و یا اگر محتوی خودتان خود تکثیر شده است.
COPYSCAPE
Browserstack.com
با دسترسی همزمان به چند دسکتاپ و چند مرورگر، وبسایت خود را برای سازگاری بین مرورگرهای رایانه و موبایل بیازمایید. COPYSCAPE به شما توانایی اجرای زنده آزمون مرورگر و بازدید چگونگی رندر (پرداخت شدن) محتوی در سایت شما را می‌دهد.
SURVEY MONKEY
Surveymonkey.co.uk
با SURVEY MONKEY سوالات کیفیتی بپرسید تا بفهمید کاربران راجع به سایت شما چه فکری میکنند. این ابزار رایگان به شما اجازه ایجاد نظرسنجی‌های فوری را می‌دهد تا بتوانید غریزه‌ها را به بینش تبدیل کنید. این بدین معناست که داده‌ای که لازم دارید را بدون نیاز به حدس و گمان بدست آورده و راحت‌تر میتوانید تصمیمات هوشمندانه بگیرید.

سئو درون صفحه و سئو برون صفحه
عوامل درون صفحه برای هر پروژه سئو حیاتی هستند. این موضوع شامل ابرواژه‌های سایت مثل تگ‌های تیتر ، هدر ، ابرتوضیحات(HTML) ، دفعات بار شدن صفحه، قابلیت خزش سیستم و میزان همخوانی سئو و طراحی سایت (CSS) می‌شود.
برای آزادسازی تمام پتانسیل سئو،بهینه سازی تمیز و درست درون صفحه‌ای برای هر وبسایتی لازم است. یکی از دلایلی که بسیاری از سایت‌های قدرتمند دیگر در لیست برترهای سازمانی جای ‌نمی‌گیرند بی توجهی به مسائل ابتدایی سئو درون صفحه‌ای در سایتشان است.بهترین نصیحت این است که همیه مطمئن شوید صفحات ساختار مناسبی دارند، کلیدواژه‌ها‌یتان مشخص و سیگنال‌ها به درستی به گوگل فرستاده می‌شوند.
وقتی در سایتی، سئو درون صفحه‌ای اجرا می‌شود متقابلا سئو برون صفحه‌ای در خارج آن انجام می‌شود، سئو برون صفحه‌ای فقط لینک‌های ارتباطی را شامل نمی‌شود بلکه شامل تلاش‌های شما در شبکه‌های اجتماعی ( میزان معروفیت، لینک‌های اشتراک گذاشته شده)، سیگنال‌های مورد اعتماد( مثل اهرازهویت و SSL  ) و لینک‌های ارتباطی( کیفیت آنها بسیار مهم است) می‌شود. اینها عوامل خارجی مواثر بر سایت شما ‌می‌باشند که در افزایش رتبه سایت شما در صفحات موتورهای جستجو تاثیر دارند. بخصوص اشاره برندها و پست کردن‌های مهمانان بخش مهمی از هر فعالیت سئو برون صفحه‌ای است. سئو برون صفحه ای درواقع به گوگل می‌گوید که دیگران راجع به سایت شما چه فکری می‌کنند.
یک هشدار مهم : موارد فوق را بصورت غیرطبیعی تولید نکنید زیرا که ممکن است از طرف گوگل مجازات بشید. بخصوص لینک‌ها میتوانند تاثیرات مثبت و منفی در عملکرد سایتتان داشته باشند.

جستجوی سازمانی بر علیه جستجوی محلی
جستجوی سازمانی و محلی هردو در سئوی پیرامون خود رفتار یکسانی دارند تا بهترین تجربه را به کاربر منتقل کنند.
موتورهای جستجو همواره تلاش بر این خواهند داشت تا به کاربران بهترین نتایج را برای پرسش‌ مد نظرشان نشان دهند.
هرچند، کسب و کار های فیزیکی که در مکان خاصی دفتر دارند متمایل به رتبه‌های بالاتر در جستجوی محلی می‌باشند. کسب و کار‌های کوچک‌تر یا آنهایی که حوالی یک نقطه فیزیکی ثابت تمرکز دارند از اینگونه هدفگذاری سود می‌برند.
اگر میخواهید کسب و کارتان به ازای یکسری عبارات جستجو شده در منطقه‌ای خاص نمایان شود، کلید این کار در جستجوی سازمانی است. هنگام ساخت استراتژی محلی و هدفگذاری سازمانی، فهمیدن اینکه کاربران شما چه مقاصیدی دارند واجب است.

 

ده نکته مهم درمورد تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل که باید بدانید :

اهداف خودرا مشخص کنید اهداف به شما کمک می‌کنند تا موفقیت وبسایتتان را رقم بزنید. از اهدافتان برای اندازه‌گیری یکسری اعمال خاص انجام شده توسط کاربران وبسایتتان که به موفقیت کسب و کار شما کمک می‌‌‌کند ، استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید مقداری سرمایه برای تبدیلات درنظر بگیرید. پیاده سازی دنبال‌گری وقایع دنبال کردن وقایع را اضافه کنید تا درمورد اتفاق‌های مختلف در مورد تراکنش‌های مرتبط با محتوی وبسایت‌تان اطلاعات داشته باشید. وقایع ، تراکنش‌های کاربران است که می‌توان آنها را به صورت مستقل از خوده صفحه یا ایجاد بار روی صفحه دنبال کرد. مثل دنبال لینک‌های مصرفی ، دانلودهای پی دی اف و ثبت فرمها آنها. هشدارهای گوناگون سیستم تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل سیستمی ارائه می‌کند که توسط آن می‌توان به صورت خودکار تغییرات در اندازه‌های کلیدی و اهدافتان در وبسایتتان را دنبال کنید و درصورت بروز هرگونه تغییر هشدار بگیرید. برای مثال وقتی سطح بازدید از مقداری گذشت توسط ایمیل یا پیامک با خبر شوید. عوامل جمعیتی با فعال سازی گزارش عوامل جمعیتی به فهم بهتر مخاطبین خود در دسته های جنسیتی ، سنی و علایق بپردازید. این ابزاری قدرتمند برای جمع آوری اطلاعات در دستان شماست که شما را در راستای ساخت محتوی خلاقانه کمک می‌کند. رسانه خرید‌ می‌کند تا بسازد و مخاطبین میخرند تا توسعه دهند. مدیریت کننده تگ‌ گوگل این ابزار رایگان برای بازاریابان اضافه کردن و مدیریت تگ‌های وبسایت ها را به همراه دنبال کردن تبدیلات، تجزیه تحلیل ترافیک سایت‌ها و بازاریابی مجدد را آسان می‌کند. تنها با چند کلیک و بدون تغییر کد وبسایتتان می‌توانید پیاده‌سازی‌هایتان را دنبال کنید. دنبال کردن بین دامنه‌ای اگر یک زیردامنه دارید ، فراموش نکنید دنبال کردن میان دامنه ای را فعال کنید تا همواره منبع اصلی را نگه دارید. این ابزار تجزیه تحلیل ترافیک سیستم را برای برسی دو سایت مرتبط را بعنوان یک بخش ممکن می‌کند( مثل یک سایت تجارت الکترونیک و یک سایت فروشگاه ) . فیلترها فیلترها می‌توانند برای شامل کردن و جدا کردن زیردامنه‌ها از ترافیک و راه اندازی فیلترهای درونی که در یک نگاه مشاهده می‌شوند را راه اندازی کنید. بعنوان مثال می‌توانید از فیلترها برای جداسازی ترافیک از آدرس‌های آی‌پی داخلی و درگاه‌های پرداخت درونی و مراجعات هرز استفاده کنید. صفحات۴۰۴ دنبال کردن مشکلات بخش مهمی از مشاهده سلامت سایت شماست تا از سیگنالهای مشخص کننده تجربیات بد یک کاربر در سایت همواره باخبر باشید. دنبال کردن صفحات ۴۰۴( صفحات یافت نشده) برای یافتن ومشخص کردن آنها در یک گزارش گزارش و چگونگی برخورد کاربران با این صفحات حیاتی است تا آنها را درست کنیم. FUNNEL TRACKING اندازه گیری تبدیلات برای هر برند اینترنتی حیاتی است. اندازه گیری نقطه نهایی تبدیل به سادگی داستان کامل را برای تمامی سایت‌های بازگو نمی‌کند. FUNNEL TRACKING مراحلی که یک بیننده تا تبدیل نیاز دارد را برجسته‌تر می‌کند. شما میتوانید موانع را ببینید و فانل خود را بهینه سازی کنید. ECOMMERCE TRACKING این ابزار به شما تواناییی انازه گیری تراکنش ها و درامد تولیدی از سایت شما را می‌دهد. فقط لازم است آنرا یک بار ، همان وقتی که کاربر فرایند بازدید را تمام کرده انجام دهید سپس می‌توانید داده‌های فروش را با داده‌های مصرفی سایت مثل نشست‌ها، میزان پرش و منبع و میانگین ترافیک را مرتبط کنید.

 

جستجوی با صدا
با توجه به میزان رشد جستجو با صدا ، پتانسیل بسیاری بر عملکرد تمام کسب و کار ها دارد ( بخصوص آنهایی که محلی اند ) . ComScoreتخمین زده تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰درصد از تمام جستجوها توسط جستجو با صدا انجام شوند. رشد لحظه ای آن همگام با دستگاه‌های شخصی راه را باز کرده است. این موضوع چالشی جدید برای کسب و کارهای محلی ایجاد کرده است. با این سمت و سوی پیشرفت می‌توان دید که دیگر پرسش‌ها مثل امروز نباشند و بیشتر به صورت درخواست یک امر فوری شوند. همچنین، روند طبیعی برای جستجوی محلی ارائه دهندگان سرویس حالت از پیش وقت گیری پیدا خواهند کرد.

 

پنج جا برای دنبال کردن

Thinking juce
Twitter.com/thinkingjuce
این آژانس یکپارچه ، که برای دنیای دیجیتال ساخته شده یکی از بلندمرتبه ترین های انگلستان و از بهترین آژآنس‌های یکپارچه است.
MOZ
Twitter.com/moz
نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل  ترافیک سئو در بازاریابی . یک جمع پرجنب و جوش برای بازاریابی اینترنتی  با منابع بسیار برای یادگیری بازاریابی درونمرزی.
GOOGLE
Twitter.com/google
نیازی به گفتن ندارد : اخبار و به روز رسانی های گوگل
SEARCH ENGINE LAND
Twitter.com/searcheland
اخبار روزانه ،خبرهای داغ ، تازه‌های صنعت ، معرفی ویژگی‌های جدید و تغییرات محصولات در پلتفرم‌های معروفی که بازاریابان اینترنتی استفاده می‌کنند.
MATT CUTTS
سرپرست سابق گروه وب اسپم در گوگل که در حال حاضر با سازمان خدمات اینترنتی آمریکا کار می‌کند.

 

منابع برتر
MOZ
Moz.com
شرکتی که منابع ، نصایح و پشتیبانی رایگان برای افرادی که در زمینه بازاریابی فعالیت می‌کنند ارائه می‌دهد. ماموریت این گروه این است که تا جایی که می‌توانند معتبر ، سخاوتمند، جالب، شفاف و همدلانه و قابل قبول باشد.
GOOGLE HELP CENTER
Support.google.com/webmasters
منابع آموزش کنسول جستجوگر با راهنمایی‌هایی برای مبتدیان به همراه فاروم‌ها و گزارش‌ها و آموزش‌هایی برای حرفه‌ای‌ها و امثال آنها. در صفحات آن گشتی بزنید وخود را بعنوان شریک ثبت کنید.
NEIT PATEL’S BLOG
Neilpatel.com/blog
نیل جزو موسسین  Crazy Frog ، hello Bar وKISSmetrics است. او به شرکت‌هایی مثل آمازون ، NBC ، GM ، HP و VoaCom کمک می‌کند تا درآمدهایشان را افزایش دهند. مجله وال استریت او را بعنوان موثرترین فرد در اینترنت نامیده، مجله فوربز نیز به او لقب یکی از ده بازاریاب برتر اینرنتی را داده؛ Enterprneur گفته که او یکی از صد کمپانی نابغه جهان است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text