img

تلفن هوشمند OnePlus 3T

/
/
/

one plus

گوشی فوق العاده OnePlus 3 با یک مدل جدید و به روز شده جایگزین شده است که قیمت آن ۷۰ پوند بیشتر است. حال خبر خوب است که گوشی OnePlus 3T هنوز یک گوشی ارزان قیمت است و تعدادی از دستاوردهای هوشمندانه را با قیمتی با خود به ارمغان آورده است که برخی از پرچمداران با قیمت‌های بالاتر هم در رقابت با آن ها هستند.
گوشی OnePlus 3T دارای قیمت ۳۹۹ برای مدل ۶۴GB است، و قیمت این گوشی برای یک مدل ۱۲۸GB برابر با ۴۳۹ پوند است. حال وظایف مربوط به پردازش در این گوشی به عهده یک پردازنده ۲٫۳۵GHz Qualcomm Snapdragon 821 است، که درواقع یک به روز رسانی و ارتقای مستقیم از پردازنده ۲٫۱۵GHz Snapdragon 820 است که در محصولات OnePlus 3 یافت می شدند، درحالی که ظرفیت باتری در این گوشی جدید افزایش یافته است و از میزان ۳۰۰۰mAh به ۳۴۰۰mAh رسیده است، و البته این باتری جدید مجهز به سیستم جدید Dash Charge می باشد که به شما اطمینان می دهد با نیم ساعت شارژ کردن گوشی، می توانید یک روز کامل را از آن استفاده کنید.

هسته گوشی
گوشی OnePlus 3T علاوه بر ارتقای پردازنده، خصوصیات مربوط به هسته های استفاده شده در نسل های قبلی خود را به ارث برده است. مثلاً، پردازنده Qualcomm Snapdragon 821 در این گوشی به وسیله یک رم ۶۴GB پشتیبانی می شود و شامل واحد پردازنده گرافیکی Qualcomm Adreno 530 در خود می باشد. همانطور که شما و هرکس دیگری انتظار دارد، قرار دادن چنین خصوصیات و فناوری های درجه یکی در یک گوشی هوشمند منجر به لذت بردن کاربر در استفاده از این گوشی می شود، و یک گوشی کامل را که قادر به انجام هرکاری برای کاربر باشد، در دست او قرار می دهد.
در تست Geekbench 4 این گوشی در حالت تک هسته ای نمره ۱۹۰۳ و در حالت چندهسته ای نمره ۴۲۷۳ را به خود اختصاص داد. به این دلیل که این گوشی نسبت به گوشی قبلی خود یعنی OnePlus 3، که به ترتیب در تست های تک هسته و چند هسته ای نمرات ۱۶۸۹ و ۴۰۲۶ را کسب کرد، دارای دستاوردها و ارتقاهای شفافی است، این ارتقاها OnePlus 3T را در مقامی قرار داده است که بتواند با گوشی های درجه اولی مانند Samsung Galaxy S7 و Google Pixel که قیمت این دو گوشی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ پوند از گوشی OnePlus 3T بیشتر است، رقابت کند.
عملکرد گرافیک در این گوشی دست نخورده باقی مانده است، و این همان چیزی است که شما از یک گوشی OnePlus با همان پردازنده گرافیکی قبلی انتظار خواهید داشت. گوشی OnePlus 3T با داشتن متوسط نرخ قاب ۴۷ قاب بر ثانیه در تست Manhattan 3.0 متعلق به بنچ مارک GFXBench GL، به نظر می رسد که ذات اجداد خود را حفظ کرده است.  با این حال، به طرز عجیبی باتری این گوشی که دارای ظرفیت ۳۴۰۰mAh و ظاهراً قوی تر از باتری موجود در گوشی قدیمی تر است، در تست مربوط به پخش فیلم ما، با میزان روشنانی صفحه نمایش ۱۷۰cd/m2، عملکرد ضعیف تری داشت و این امر عجیبی است. این گوشی مدت زمان ۱۳ ساعت و ۲۲ دقیقه دوام داشت، و در مقایسه با دوام باتری OnePlus 3 که مدت زمان ۱۶ ساعت و ۵۶ دقیقه بود، بسیار کمتر است. گفته شده است که از نظر تئوری ما انتظار داشتیم که با خرید این گوشی جدید، حداقل در استفاده های روزمره شاهد یک گوشی بهتر باشیم.
فناوری Dash Charge در این گوشی نیز از جمله قابلیت های جالب و مفید آن است، ولی این ادعا که «با نیم ساعت شارژ به مدت یک روز کامل از این گوشی استفاده کنید» بحثی است که باید به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد. در حالی که این درست است که ما در مدت زمان ۳۰ دقیقه از میزان باتری ۴۹ درصد به ۹۲ درصد رسیدیم (و برای رسیدن به ۱۰۰ درصد مدت زمان ۲۴ دقیقه علاوه بر آن ۳۰ دقیقه زمان نیاز داشت)، ولی میزان ۴۳ درصد از باتری برای همه افراد جهت استفاده روزمره کافی نیست مخصوصاً اگر شما استفاده زیادی را از گوشی می کنید. در این زمینه سلیقه ها متفاوت است.  دوربین پشتی این گوشی هم عالی است: این دوربین کیفیت ۱۶ مگاپیکسل دارد و دیافگرام آن f/2.0 است، این دوربین دارای قابلیت‌های فوکوس خودکار و ثبات نوری تصویر می باشد. کیفیت تصاویر این دوربین در محیط های کم نورتر کمی کاهش می یابد اما در کل، این یک دوربین قوی می باشد.

جایگزین مکمل
شاید شما فکر کنید که اگر یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی را در جلوی یک گوشی قرار دهند، تصاویر سلفی خوبی را از شما می گیرد، اما متاسفانه در این گوشی این اتفاق رخ نداد. ما در یافتیم که تصاویری که با استفاده از دوربین جلوی این گوشی گرفته می شوند دارای ترکیبی خیلی بدی از درخشندگی زیاد و تعادل نامناسب رنگ ها، چه در محیط داخل و چه در محیط خارج از منزل، می باشند. ولی این اتفاق در دوربین جلوی ۸ مگاپیکسلی موجود در گوشی Google Pixel رخ نخواهد داد، و این امر ثابت می کند که عدد مربوط به پیکسل های دوربین شرط کافی برای تعیین کیفیت آن نیست.
این ها قابلیت‌های جدیدی بودند که به این جای کار به این گوشی اضافه شده بودند؛ حال بحث خود را معطوف به طراحی و صفحه نمایش این گوشی می کنیم، که هیچ تغییر خاصی را نسبت به OnePlus 3 نداشته است. از نظر فنی، پنل پشتی موجود در OnePlus 3T کمی تخت تر است، اما تنها هواداران گوشی های OnePlus ممکن است متوجه این تغییر ریز شوند. شاسی این گوشی دقیقاً مانند قبل است و از جنس آلومینیوم آنودایز ساخته شده است، و هنوز هم در دست گرفتن آن راحت و لذت بخش است، حتی با یک دست هم به راحتی قابل استفاده است. این گوشی از قرار دادن دو سیم کارت همزمان پشتیبانی می کند، به این معنا که می توانید از این گوشی هم به عنوان یک تلفن خانگی و هم یک گوشی برای کار به صورت همزمان استفاده کنید، و البته این گوشی دارای پورت USB Type-C است که به این وسیله نیز شارژ می شود.
این صفحه نمایش با اندازه ۵٫۵ inch هنوز هم اندازه مناسبی را دارد مگر این که فردی از این گوشی انتظار یک فبلت را داشته باشد، و پنل صفحه نمایش این گوشی از نوع ۱۰۸۰*۱۹۲۰ AMOLED می باشد. این میزان از رزولوشن نسبت به برخی از رقبای این گوشی که قیمت بالاتری دارند، پایین تر به نظر می رسد، و بدون شک برخی کارها در این گوشی برای صرفه جویی هزینه ها صورت گرفته است، اما به جز حالتی که شما قصد استفاده از این گوشی برای واقعیت مجازی را داشته باشید، می توان گفت که این یک گوشی کارا و جانفشان است. با این اندازه از صفحه نمایش، هر فایلی با کیفیت بالاتر از ۱۰۸۰p به سختی اجرا می شود و در این مورد رقبای این گوشی که دارای فناوری های QHD و ۴K هستند موفق تر عمل می کنند.
برای استفاده روزمره، صفحه نمایش OnePlus 3T عملکرد خوبی دارد. ما بیشترین میزان روشنایی را در این صفحه نمایش محاسبه کردیم و با وجود این که دارای کنتراست بالایی بود، این روشنایی به میزان ۴۲۱cd/m2 ثبت شد. در میزان پوشش رنگ ها باید گفت که این صفحه نمایش میزان ۹۳٫۲ درصد از طیف رنگی RGB را پوشش می دهد و هنوز هم درخشان و با کیفیت به نظر می رسد. پس در این جا رکورد صفحه نمایش موجود در OnePlus 3 شکسته نشد پس می توان گفت که این کمپانی در مورد صفحه کلید عملکرد ضعیفی را داشته است.
معامله گوشی
گوشی OnePlus 3T یک گوشی هوشمند فوق العاده است، و از برخی نظرها که زیاد هم نیستند، این گوشی پیشرفت خوبی را نسبت به گوشی OnePlus 3 داشته است. مثلا قابلیت های عملکرد پردازش و سرعت شارژ شدن در این گوشی بهتر از قبل شده است. ولی این که این تغییرات باعث افزایش ۷۰ پوندی قیمت این گوشی شده است امری ایده آل نیست و خصوصاً به این دلیل عادلانه نیست که با وجود این باتری آن بزرگ تر شده است و ظرفیت آن را افزایش داده اند ولی حتی ضعیفتر از قبل نیز شده است.  در واقع، با این که این گوشی پیشرفت خارق العاده و زیادی را نسبت به OnePlus 3 نداشته است، ولی اگر نگاهی به گوشی هایی با این دامنه قیمت انداخته باشید، و نگاهی به قابلیت‌های این گوشی کنید، خواهید فهمید که این گوشی دارای توانایی های منحصر به فردی در این قیمت است. بازهم، باید گفت که این گوشی یک پرچمدار کش است. به این دلیل کشنده پرچمدار نامیده شده است که با این وجود که قبلاً گوشی OnePlus 3 در بازار وجود داشت، اما اکنون که OnePlus 3T به بازار وارد شده است، دیگر گوشی های OnePlus 3 حتی در دست خرده فروش ها نیز برای فروش موجود نمی باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text