img

Gears of War 4 – چرخ‌دنده‌های جنگ۴

/
/
/

صدایی غرغرکنان که به حدی مهیب بود که قادر درنوردیدن جاده ها و خراب کردن آن ها بود گفت «من می دانستم که تو برمی گردی، و احتمالاً به شدت لبه تیغ قرار داری.» این خطی است که هم برای شخصیت بازی و هم برای خود بازی Gears مناسب است.
این یک سری از بازی ها نیست که در اصل برای PC ساخته شده باشد و Gears of War 4 هم محصول پنجم از این خانواده باشد، بلکه نسخه دوم این بازی برای بازی کردن بر روی Xbox 360 ساخته و وارد بازار شد. ولی اگر شما دوست دارید این بازی را بر روی کامپیوتر خانگی خود داشته باشید، یک نسخه Gears of War Ultimate نیز منتشر شده و در بازار موجود است.
اگر دوست نداشته باشید هم اهمیتی ندارد. این بازی دارای زنجیره‌ای از جنگ های خشن با سلاح گرم پیشرفته است که به وسیله این سلاح جنگی بر علیه هیولاهایی که در زمین هستند شکل می گیرد، این داستان داستان مربوط به عنکبوت های هیولا را وارد بازی کردن است. ما در این جا در مورد اشتاین بک صحبت نمی کنیم. اشتاین بک یک فرد کند است که به صورت پشتیبانی عمل می کند و یک تیرانداز مخفی به حساب می آید که از شما درخواست می کند تا بیاموزید که چگونه در دوره های طولانی خود را در امان قرار دهید، و در عین حال که مراقب خودتان هستید بتوانید از اره برقی خود استفاده کنید، یعنی این بازی مدام دارای صحنه های دوئل سلاح شاتگان است و تا این جنگ ها را به پایان نرسانید قادر به بیرون آمدن از صحنه نخواهید بود. اما سری بازی های Gears به عنوان یک نمونه کاری برای به نمایش گذاشتن قدرت بازی Unreal Engine مورد استفاده قرار گرفته است، و این نمایش دادن به زمانی برمی گردد که پیش نمایش بازی Unreal Engine 3 و حتی قبل از این که ما از مورد بازی Gears of War به بازار باخبر باشیم، منتشر شد و این پیش نمایش از مجسمه های دندانه شکل و نوعی از ساختمان های مخروبه که کاربران در بازی های قدیمی تر به آن ها عادت داشتند استفاده کرده بود. در زمانی که اولین بازی از این مجموعه منتشر شد، برخی از توسعه دهندگان این بازی ها مجله ای به صورت کتاب را منتشر می کردند تا کمی از دیوارهای مخروبه و میدان های بی کیفیت آن زمان خود، رونمایی کنند و به خود ببالند.
در این بازی که ما آن را مورد بررسی قرار داده ایم قابلیت های بیشتری است- بازی Gear 4 یک بازی به شدت زیبا است، و به صورت کامل از کیفیت ۴K پشتیبانی می‌کند، البته اگر کامپیوتری داشته باشید که بتواند این بازی را اجرا کند، از خرید آن پشیمان نخواهید شد. به خصوص، آسمان شب در این بازی با ماه و ستاره های درخشانی که دارد ارزش این را دارد که بازی را مکث کرده و به آن خیره شوید و لذت ببرید. تاثیرات آب و هوا یکی از ویژگی هایی است که در این بازی اضافه شده است، این تغییرات آب و هوا شرایط بازی را برای هردو طرف سخت کرده و این قابلیت را که قابلیتی جدید در دنیای بازی ها است به خطرهای اقلیمی تشبیه کرده اند و برخی این قابلیت را به عنوان تلاشی هوشمندانه برای خلق یک اتفاق جدید در بازی ها می دانند. این تغییرات ابزار جالبی در بازی است، به اندازه ای مهم است که می تواند به اندازه یک قبیله قدرتمند و با شکوه بر روی بازی اثر داشته باشد، پس اگر می خواهید پیشرفت کنید، در شرایط بازی از آب و هوای بد دوری کنید و در زمان های تغییرات اقلیمی پناه بگیرید تا آسیب نبینید. سلاح این بازی دارای محمات بسیار زیادی هستند و این قابلیت خوبی است، زیرا در برخی بازی های دیگر مانند Unreal Tournament شما فاقد محمات جداگانه هستید و تنها زمانی می توانید خشاب اسلحه خود را پر کنید که دشمن را غافلگیر کرده یا سلاح آن ها را پیدا کنید و از فشنگ های آن ها استفاده کنید.
البته، این دشمنان می توانند قبل از این سلاح آن ها را به قصد گرفتن خشاب آن بردارید، هزاران تیم را به سر شما شلیک کنند و از بین بروید، پس در این بازی هردو طرف این مبارزه در این بازی دارای خطوط قرمزی هستند، البته برخی آدم های روباتی در بازی وجود دارند که در همان اوایل شروع بازی به عنوان دشمن شما ظاهر خواهند شد و اصلاً دشمنان خوش اخلاقی نیستند. این جنگ ها و آدم های آهنی، برای معرفی این بازی به افرادی که برای اولین بار این بازی را بر روی PC استفاده می کنند، گزینه های خوبی نیستند، زیرا در یک نگاه خیلی معمولی به نظر می رسند و در یک چشم به هم زدن بارانی از فشنگ ها را بر روی شما آوار می کنند به همین دلیل است که ممکن است باعث شوکه شدن کاربر در همان اوایل شوند. مقدمه ای که به صورت چند تصویر کوتاه به شما نمایش داده می شود، به این امر اشاره دارد که شما جنگ های بزرگ و خشنی را در پیش خواهید داشت و قبل از این که به آرامش برسید باید آن ها را انجام دهید.
با این حال، زمانی که ازدحام (Swarm) بازی افزایش یابد، شرایط عوض می شوند، شخصیت اصلی Locust در این بازی که توسط همان طراح موجودات فضایی در بازی های قبلی، ساخته شده است، با قیافه ای خشمگین و با چهره ای که انگار روز سختی را پشت سر گذاشته است در این بازی ظاهر می شود. اصلی ترین قسمت ها و نقشه های عمده بازی مربوط به پیدا کردن منشاء افرادی است که دست به آدم ربایی زده اند، و این همان هدف اصلی در بازی است. سطوح و مراحل این بازی تقریباً روندی خطی و یکنواخت دارند، البته در برخی از مراحل، شاید شما پاداش هایی مانند مهمات عالی و یا اشیای ارزشمند را بابت اکتشاف های خود به دست آورید. این بازی دارای یک خاصیت جالب است، زمانی که شما در مقابل یک غار داد می زنید، پژواک صدای خود را خواهید شنید، البته ما شک داریم که این قابلیت به صورت کامل حساب شده  باشد.

بازی اجبار (فورس پلی)
همانطور که عبارت The Force Awakens اصطلاحی بود که توسط طراح بازی آقای JJ Abrams به هوادارن بازی گفت، بازی Gears of War 4 نیز در دست طراحی جدید قرار گرفته است که قابلیت به نام The Coalition را برای انجام همان کار ولی در این نسخه جدید به کار برده است. این قابلیت سعی در ساختن چیز جدیدی ندارد، این قابلیت در بازی کاری می کند تا در زمان های خاصی از بازی، بتوانید دشمنان خود را در موزه های خالی از توریست که به مخروبه تبدیل شده اند، به صورت ضمنی ملاقات کنید. همچنین یک موتورسیکلت نیز ممکن است بر روی ریل قرار داشته باشد، که این موتورسیکلت ما را به یاد بازی های arcade محصول ژاپن، که چتربازهایی از یک هواپیمای غول پیکر از به پایین می پریدند، می اندازند.
چیزی که در این بازی جذابیت دارد و جدید است همان قهرمان های جدید این بازی هستند که در بازی برجسته می باشد، این بازی دارای گرم هیولا می باشد که دارای قابلیت COW2 است و آنقدر شهر را در زیر پاهای خود له می کند و ویران می کند تا این که شما آن را پیدا کنید و با اره برقی خود گردن آن را قطع کنید. در این جا، روبات ها و افراد سیاهی لشکر (Swarm) تقریباً دارای چهره ها و حالت هایی مانند قبل هستند و قطعاً مشابه آن ها را در بازی های قبلی که انجام داده اید، دیده اید. این سیاه لشکر که دشمنان شما هستند به صورت سیلی بر روی شما آوار خواهند شد، این افراد که معمولاً از یک هواپیما به پایین پرتاب می شوند به حدی زیاد هستند که با فرود خود بخش زیادی را از منطقه را پوشش می دهند، و به حدی باهوش هستند که می توانند به صورت مخفیانه به حیطه شما وارد شوند و با سلاح های خطرناک خود شما را نابود کنند و زمانی که روبات ها هم وارد ماجرا شوند، آن زمانی است که نبرد بزرگی را در پیش روی خود خواهید داشت.
در این بازی می توانید به صورت کامل با یک دوست خود بازی کنید، ولی اگر می خواهید در زمان هایی که گیر افتاده اید و در حال کشته شدن توسط دشمن هستید کمکی را دریافت کنید، بهتر است این کار به صورت تیمی متشکل از قبیله های مختلف انجام دهید. یک دوست همیشه منتظر ما بود و از ما استقابل می کرد، و حتی در زمان هایی که قصد داشتم با دیوانه بازی خودم را به وسط یک جوخه از دشمن پرتاب کنم و خودم را به کشتن دهم این دوست با من همراه بود. در حالت دیگر این بازی با نام Horde mode قاتلان بیشتری به بازی اضافه می شوند، که باعث بیشتر شدن کمپین دشمنان شما نیز می شود، و هدف اصلی شما دفاع از خود در مقابل آن ها خواهد بود، اما ما خیلی متاسف شدیم زمانی که دیدیم حالت Beast mode (همان حالت سخت تر شدن است ولی با این تفاوت که شما نقش آدم بدها را بازی می کنید) در این بازی قرار داده نشده است و در مقایسه با بازی های قبلی در این سری، به نوعی از قلم افتاده است.
پس با این اوصاف، این شرحی از بازی Gears of War بود، که جدیداً با آتش هیجان بیشتری به PC (کنسول مورد علاقه ما) آمده است، و قصد دارد که با استفاده از ظاهر و گرافیک خوبی که دارد، سلاح جدید و زیبایی که دارد و همچنین اره های برقی جدیدی که دارد، بتواند خود را در دل سیستم عامل ویندوز ۱۰ نیز جای دهد. حالت کمپین بودن در این بازی خیلی مفید و جالب است، حالت بازی کردن با یک دوست یا co-op فرصت زیادی را برای زنده ماندن به شما می دهد و ارزشمند است، اما نگاهی کلی که به این بازی کنید خواهید دید که توسعه دهندگان در این بازی، در حال برگشتن به عقب می باشند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text