img

مسائل اخلاقي و قانوني در كسب‌وكار الكترونيكي

/
/
/

قوانين و استانداردهاي اخلاقي اغلب پشت سر نوآوري تكنولوژيك قرار مي‌گيرند. تجارت الكترونيكي در حال گرفتن شكل‌هاي جديد به خود است و شيوه‌هاي جديد كسب‌وكار را ممكن مي‌سازد كه ممكن است ريسك‌هاي بيشماري را به همراه داشته باشند (به‌ويژه براي مصرف‌كنندگان شخصي)؛ البته ممكن است همراه با مزايايي نيز باشد. با در نظر گرفتن مسائل اخلاقي مربوط به كسب‌وكار الكترونيكي شروع مي‌كنيم. سپس محيط قانوني را بررسي مي‌كنيم كه در آن تجارت الكترونيكي كار مي‌كند.

مسائل اخلاقي و پياده‌سازي
بيشتر مسائل اخلاقي و پياده‌سازي مرتبط با فناوری اطلاعات به‌طور كلي بر كسب‌وكار الكترونيكي نيز اعمال مي‌شوند.  حريم خصوصي. بيشتر سيستم‌هاي پرداخت الكترونيكي مي‌دانند كه خريدار كيست؛ بنابراين، ممكن است محافظت از هويت خريداران ضروري باشد. رديابي كارمندان نيز یک مسئله حريم خصوصي است: بيشتر شركت‌ها رایانامه كارمندان خود را پايش مي‌كنند و نرم‌افزاري را نصب كرده‌اند كه پايش درون سازماني از فعاليت‌هاي وب را انجام مي‌دهد تا به اين نكته پي ببرد كه كدام كارمندان وقت شركت را صرف فعاليت‌هايي غير از فعاليت‌هاي مربوط به كسب‌وكار مي‌كنند. بيشتر كارمندان دوست ندارند تحت نظر باشند، ولي شركت‌ها ممكن است ناگزير به پايش باشند.
رديابي وب. فايل‌هاي ثبت وقايع، منابع اصلي هستند كه بنگاه‌هاي الكترونيكي اطلاعاتي را در مورد چگونگي استفاده بازديدكنندگان از سايت از آن‌ها استخراج مي‌كنند. اعمال تحليل‌ها بر فايل‌هاي ثبت وقايع به اين معني است كه يا داده‌هاي ثبت وقايع روي يك تأمين‌كننده خدمات كاربردي (ASP) تبديل مي‌شوند يا نرم‌افزاري نصب مي‌شود كه مي‌تواند اطلاعات مرتبط را از فايل‌هاي درون سازمان به دست آورد. با استفاده از نرم‌افزار رديابي، شركت‌ها مي‌توانند حركت‌هاي افراد را در اينترنت رديابي كنند. برنامه‌هايي نظير كوكي‌ها، موجب دغدغه‌هايي در ارتباط با حريم خصوصي مي‌شوند. سابقه رديابي در هارد درايو كامپيوتر شما ذخيره مي‌شود و هر موقع كه از وب‌سايت خاصي مجدداً بازديد مي‌كنيد، كامپيوتر آن را مي‌داند (NetTracker را در sane.com ببينيد). در پاسخ، برخي كاربران برنامه‌هايي مثل Cookie Cutter، CookieCrusher و Spam Butcher را نصب مي‌كنند كه طوري طراحي شده‌اند تا به كاربران اجازه دهند بر كوكي‌ها كنترل داشته باشند. يا آن‌ها فايل‌هاي كوكي خود را حذف مي‌كنند. به هر حال، كشمكش بين كاربران نهايي كامپيوتر و ردياب‌هاي وب تازه شروع شده است. آفت‌كش‌هاي بيشتر و بيشتري براي از بين بردن اين آفات وجود دارند. مثلاً، Privacy Guardian، MyPrivacy و Tracks Eraser Pro نمونه‌هايي از نرم‌افزارهايي هستند كه مي‌توانند با حذف كردن كش مرورگر، سوابق وبگردي و كوكي‌ها، از حريم خصوصي آنلاین كاربران محافظت كنند. برنامه‌هايي از قبيل Ad-Aware به‌طور خاصي براي تشخيص و حذف نرم‌افزارهای جاسوسی طراحی شده‌اند. از دست دادن مشاغل. كاربرد تجارت الكترونيكي ممكن است منجر به حذف برخي كارمندان شركت و همچنين واسطه‌ها و عامل‌ها شود. روشي كه در آن با اين افراد غيرضروری رفتار مي‌شود، ممكن است موجب مسائل اخلاقي شود، مثلاً نحوه مديريت جابه‌جايي‌ها و آيا برنامه‌هاي بازآموزي ارائه مي‌شود.
عدم واسطه‌گري و واسطه‌گري مجدد. يكي از جالب‌ترين مسائل تجارت الكترونيكي مربوط به حذف مشاغل، واسطه‌گري است. واسطه‌ها دو نوع خدمت را ارائه مي‌دهند: (۱) انطباق و فراهم‌سازي اطلاعات و (۲) خدمات ارزش افزوده از قبيل مشاوره. اولين نوع خدمت (انطباق و فراهم‌سازي اطلاعات)، مي‌تواند كاملاً خودكار شود و بنابراين، اين خدمت احتمالاً به‌عنوان خدمت رايگان بازارهاي الكترونيكي و پورتال‌ها در نظر گرفته مي‌شود. نوع دوم خدمات (خدمات ارزش افزوده) نيازمند خبرگي هستند و بخشي از اين خدمات مي‌توانند خودكار شوند. واسطه‌هايي كه تنها (يا اساساً) اولين نوع خدمت را ارائه مي‌دهند، ممكن است حذف شوند، پديده‌اي كه به آن عدم واسطه‌گري  گفته مي‌شود (حذف واسطه‌ها).
به‌عنوان مثال، خطوط هوايي بليت‌ها را مستقيماً به مشتريان مي‌فروشند و اين امر موجب حذف برخي آژانس‌هاي مسافرتي مي‌شود. فروش‌هاي مستقيم از توليدكننده به مشتريان، ممكن است موجب حذف خرده‌فروش‌ها شود. از طرف ديگر، واسطه‌هايي كه نوع دوم خدمات را ارائه مي‌دهند يا كساني كه واسطه‌گري الكترونيكي را مديريت مي‌كنند و تحت عنوان واسطه اطلاعاتي شناخته مي‌شوند، نه تنها باقي مي‌مانند، بلكه واقعاً ممكن است كار آن‌ها رونق پيدا كند. اين پديده، واسطه‌گري مجدد  ناميده مي‌شود. مثلاً، در واسطه‌گري مجدد آژانس‌هاي مسافرتي، فعاليت‌هاي جديد ممكن است شامل سازمان‌دهي گروه‌هايي باشد كه به مكان‌هاي خارق‌العاده و شگفت‌انگيز مي‌روند. بنابراين واسطه‌ها ممكن است در ستيز با توليدكنندگان باشند، زیرا نگران اين مسئله هستند كه كانال‌هاي آنلاین تأثير منفي بر كانال‌های فروش‌ سنتي داشته باشند. مثلاً، Wal-Mart و Home Depot به Black & Decker هشدار دادند كه آن‌ها محصولات خود را از قفسه‌هايشان خارج مي‌كنند، چناچه Black & Decker شروع به فروش مستقيم محصولات خود روي اينترنت كند. همچنين، مديران اجرايي فورد در مواجهه با شكايات واسطه‌ها، با قطع برنامه‌هاي فروش آنلاین خودرو در آينده موافقت كردند.

مسائل قانوني خاص تجارت الكترونيكي
اغلب مسائل قانوني مرتبط با تجارت الكترونيكي هستند. هنگامي كه خريداران و فروشندگان يكديگر را نمي‌شناسند و حتي نمي‌توانند همديگر را ببينند (آن‌ها حتي ممكن است در كشورهاي متفاوتي باشند)، احتمال كلاهبرداري و بزه‌هاي ديگر روي اينترنت وجود دارد. در طي چند سال اول تجارت الكترونيكي، عموم افراد درگير مسائلي از اين دست بودند، از ايجاد بانك مجازي كه پس از واريز وجه از طرف سرمايه‌گذاران، ناپديد مي‌شد، گرفته تا دستكاري قيمت‌هاي سهام روي اينترنت. متأسفانه كلاهبرداري در اينترنت رو به افزايش است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text