img

پرسش و پاسخ شماره ۲۷۸

/
/
/

حل مشکلات اینترنت اکسپلورر ۱۱

جستجوگرها
سوال: از زمانی که ویندوز ۱۰ خود را بروز رسانی کرده ام اینترنت اکسپلورر ۱۱ دو خطا می دهد که در ویندوز ۷ اتفاق نمی افتادند.
اول اینکه باز کردن صفحات حدود دو یا سه دقیقه طول می کشد و در نهایت پیغام IE پاسخ نمی دهد مشاهده می گردد.
وقتی که این برنامه را به عنوان مدیر سیستم باز می کنم به سرعت باز می شود بنابراین تلاش کردم تنظیمات دسترسی مدیر را تغییر دهم امّا انجام این کار در ویندوز ۱۰ به نظر خیلی مشکل است. مشکل دیگر یک خطای برنامه نویسی است که در تقریباً در تمام وب سایت هایی که توسط IE 11 باز می کنم ظاهر می شود امّا این خطا در مرورگر Edge وجود ندارد. این من را به شدت عصبانی می کند.
من این مساله را در اینترنت جست و جو کردم و چند راه حل مانند بازگرداندن به تنظیمات اولیه و نصب مجدد IE 11 را امتحان کردم. در Internet Options ، Advanced گزینه های Disable Script debugging و Display a notification about every script error  را تیک زدم.
ویندوز ۱۰ اجازه حذف و نصب مجدد IE 11 را به من نمی دهد. فایل های موقت، کوکی ها و سوابق را پاک کردم و از یک عیب یاب مایکروسافت استفاده کردم ولی  در ویندوز ۱۰ کار نمی کند.
پاسخ: اینترنت اکسپلورر را نمی توان حذف و مجدداً نصب کرد امّا بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه ممکن است مشکل شما را حل کند. روی نمایه Gear، سپس Internet Options کلیک کنید و از تب  Advanced گزینه Reset و سپس Restore advanced settings را کلیک نمایید. دو گزینه Disable script Option باید تیک بخورد و گزینه Display a notification about every script error باید بدون تیک باقی بماند. از تب Security ، در صورت فعال بودن گزینه Default level را انتخاب کنید.
افزونه ها باعث کندی اجرای برنامه می شوند بنابراین در تب Program، Manage add-ons را بزنید و در پنجره ای که باز می شود گزینه Toolbars and Extensions را انتخاب نمایید. تمام گزینه های موجود را تیک بزنید و سپس دکمه غیرفعال را کلیک کنید. گزینه search providers را انتخاب نمایید و تمام موارد به غیر از Bing یا Google را حذف نمایید.  Accelerators را انتخاب کنید و پس از انتخاب تمام موارد گزینه غیر فعال را کلیک نمایید.
گفتید که Edge خوب کار می کند پس چرا به جای IE 11 از آن استفاده نمی کنید؟ اگر Edge را دوست ندارید، Chrome را امتحان کنید (www.google.co.uk/chrome).

ناتوانی در نصب ویندوز ۱۰

ویندوز
سوال: ویندوز ۷ ۶۴ بیتی نسخه خانگی روی لپ تاپ من نصب است. سعی کردم ویندوز خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهم ولی بروزرسانی ویندوز هیچ چیزی را دانلود نمی کند. حتی فهرست فایل های بروزرسانی را نشان نمی دهد. ظاهراً  در حال جست و جوی بروزرسانی های موجود است و ساعت ها به این کا رادامه می دهد ولی هیچ نتیجه ای را نشان نمی دهد.
من طرز فکر فنی ندارم و در استفاده از راهنماهای گام به گامی که پیدا کردم موفق نبودم. برنامه Fix it را از سایت مایکروسافت دانلود و استفاده کردم و ساعت ها به کار کردن آن نگاه کردم امّا مجبور به لغو اجرای آن شدم چون پس از گذشت زمان طولانی نتیجه ای در بر نداشت. ظاهراً افراد دیگری هم چنین مشکلی را تجربه کرده اند. اکنون امکان ارتقای رایگان ویندوز را از دست خواهم داد. آیا راهی برای به کار انداختن بروزرسانی ویندوز وجود دارد؟
پاسخ: چند مرحله برای تعمیر بروزرسانی ویندوز و نصب ویندوز ۱۰ وجود دارد. اولین مرحله بررسی دیسک سخت است. جستجوگر را بازکنید از سمت چپ کامپیوتر را انتخاب کنید و روی دیسک راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. از تب Tools روی گزینه check disk کلیک نمایید.
فوراً شروع به کار نمی کند بلکه باید آن را برنامه ریزی کنید و ویندوز را ریستارت نمایید. برای بررسی اینکه ویندوز به خوبی کار می کند به مسیر Start, All Programs, Accessories, System Tools بروید. روی command prompt کلیک راست بکنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید، سپس فرمان sfc/scannow را وارد کنید. وقتی اجرای فرمان تمام شد فرمان زیر را تایپ نمایید:

Dism.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth.

ویندوز را ریستارت کنید و در bit.ly/ wutrouble404 به Windows Update Troubleshooter بروید. روی گزینه Run now برای ویندوز ۸ یا ۷ کلیک نمایید.
نرم افزارهای امنیتی را پاک کنید. پنجره  control panel  را باز کرده و روی گزینه بروزرسانی ویندوز کلیک کنید. گزینه change setting را کلیک کنید، Install updates automatically را انتخاب و دو گزینه پایین را تیک بزنید. کامپیوتر خود را خاموش و روشن کنید و بروزرسانی ویندوز را امتحان کنید. احتمالاً کار می کند.
مجبور نیستید از بروز رسانی ویندوز استفاده کنید. به جای آن می توانید به مسیر bit.ly/win10upgrade404 بروید و یک نصاب ویندوز ۱۰ را دانلود کنید. مطمئن ترین راه برای ارتقا، دانلود یک ابزار ساخت رسانه از bit.ly/mctool404 است. این به شما اجاز می دهد که ارتقا به صورت خودکار آغاز شود یا فابل های نصب را روی یک دی وی دی یا فلش USB می نویسد و از آن جا اجرا می کند.

حل مشکل بروزرسانی ۷-Zip

نرم افزار
سواال: من از راهنمایی های ارائه شده در جلد ۴۰۰ کاربر وب برای بروزرسانی نسخه ۷-Zip خود و نصب کنترل کننده نرم افزار شخصی استفاده کردم. یعنی من آخرین نسخه از ۷-Zip را دارم امّا یک نسخه قدیمی تر را نیز دارم. مشخصات این نسخه قدیمی به صورت زیر است:
اسم فایل: ۷z.dll
نوع: پسوند برنامه کاربردی
نسخه: ۹٫۲۰٫۰٫۰
من یک کامپیوتر رومیزی لنوو دارم و فایل در پوشه زیر قرار دارد:
C:\Program Files (x86)\Lenovo\Driver & Application Auto-installation
استفاده از کنترل کننده نرم افزار شخصی برای بروز رسانی موفقیت آمیز نبود. جست و جوهای من نشان می دهد که آخرین نسخه از ۷zip.dll را دارم بنابریان آیا کنترل کننده نرم افزار شخصی گیج شده است یا یک نسخه جدید تر از این فایل وجود دارد که باید نصب شود؟
پاسخ: گاهی اوقات نرم افزار از فایل های فشرده استفاده می کند که شامل حذف کننده های برنامه ۷-Zip یا Zip می شود. به نظر می رسد که برخی از برنامه ها و راه اندازهای لنوو از فشرده سازی ۷-Zip استفاده می کنند و حاوی چیزی هستند که احتمالاً یک نسخه بروز از ۷z.dll بوده است امّا اکنون قدیمی است. تغییر این فایل ممکن است باعث ناموفق بودن نرم افزارها یا بروزرسانی ها شود. بهترین کار این است که آن را تنها بگذارید ولی می توانید آن را به جای دیگری منتقل کنید و سپس آن را با یک نسخه از ۷z.dll از پوشه ۷-Zip جایگزین نمایدد. اگر این کار مشکل ساز شد، فایل قدیمی را به سرجای اولش بازگردانید.

به کار انداختن مجدد وایبر

نرم افزار
سوال: نرم افزار پیام رسان وایبر به خوبی روی ویندوز ویستای کامپیوتر من کار می کرد تا هفته گذشته که شروع به بروزرسانی خود کرد و در نیمه راه متوقف شد. آن را کاملاً حذف و نصب مجدد کردم، رجیستری را پاک کردم، ویندوز را به تاریخ قبل برگرداندم و مواردی از این دست. هربار، می گوید که نصب موفقیت آمیز بوده امّا هنگامیکه سعی در باز کردن برنامه دارم فقط این پیام را دریافت می کنم: وایبر کار نمی کند. یک مشکل مانع از اجرای صحیح برنامه شده است.  ویندوز برنامه را می بندد و در صورت وجود یک راه حل به شما ارائه می کند.
پاسخ: ویندوز ویستا خیلی قدیمی است امّا طبق نیازهای سیستم وایبر، باید با آن سازگار باشد. اگرچه دو مشکل بالقوه وجود دارند. برخی از نسخه های وایبر با نرم افزار امنیتی کسپراسکایناسازگار هستند. حتی اگر این نرم افزار را ندارید بهتر است نرم افزار امنیتی خود را خاموش کنید و بعد چک کنید که آیا وایبر به درستی اجرا می شود یا خیر.
تنها گزینه دیگربروزرسانی همه چیز است. ویندوز ویستا و وایبر را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید. راه اندازهای قدیمی ممکن است مشکل ساز باشند و از آنجاییکه ویندوز شما ویستا است ممکن است یکی از نسخه های بسیار قدیمی آن را داشته باشید. راه اندازهای صوت و تصویر ممکن است باعث ایجاد مشکل شده باشند بنابراین جدیدترین راه اندازها را از وب سایت سازنده دانلود کنید.
اگر پیدا کردن راه اندازها برایتان مشکل است از یک ابزار بروزرسانی راه انداز رایگان مثل Driver Booster 3 Free (bit.ly/booster404) استفاده کنید. همه چیز را یکجا بروزرسانی نکنید. یک راه انداز را بروزرسانی کنید  وقبل از نصب راه انداز بعدی بررسی کنید که آیا کامپیوتان به خوبی کار می کند. بدین طریق اگر یک راه انداز بروز رسانی شده با سیستم شما سازگار نباشد، می توانید به نسخه قبلی برگردید. فراموش نکنید که نسخه های Ios و اندروید برنامه وایبر برای تلفن های همراه و تبلت ها در فروشگاه های برنامه های کاربردی مربوط به آن ها وجود دارند. می توانید تا زمان حل مشکل کامپیوتر خود از آن ها استفاده نمایید.

لینوکس
حل مشکل چاپگر Xpress
سوال: می خواهم یک چاپگر لیزری C410W Xpress سامسونگ را به یک کامپیوتر شخصی با سیستم عامل ابونتو ۱۶٫۰۴  متصل کنم. فایل را از سایت سامسونگ دانلود کردم و راه انداز چاپ جامع برای سیستم ابونتو را نیز دانلود کرده و آن ها را از حالت فشرده خارج کردم. هرچند مطمئن نیستم که در مرحله بعدی چه کاری باید انجام دهم . چاپگر را از طریق کابل با موفقیت متصل کردم امّا می خواهم به صورت بی سیم به آن وصل شوم.
سعی کردم از فرامین مربوطه برای نصب نرم افزار دانلود شده استفاده کنم امّا فقط پیغام خطا دریافت کردم و هیچ اتفاقی نیافتاد. و نمی توانم چیزی را چاپ کنم. فکر کردم که CUP ها احتمالاً این چاپگر را شناسایی می کنند امّا اشتباه می کردم. چگونه باید آن را نصب کنم؟
پاسخ: از طریق کابل USB به چاپگر خود متصل شوید سپس نرم افزار چاپگر را که از وب سایت سامسونگ دانلود کرده اید را نصب کنید. برای انجام این کار یک پوشه مثلاً به نام سامسونگ درون پوشه Home خود بسازید و فایل را درون آن قرار دهید. یک پنجره Terminal باز کنید و از طریق فرمان cd ~ /Samsung به درون پوشه مورد نظر بروید. با استفاده از tar xvf file name ،فایل را از آرشیو استخراج کنید( filename را با نام فایل دانلود شده جایگزین کنید). با این کار ممکن است یک زیر پوشه برای فایل ها ایجاد شود. با فرمان cd foldername به پوشه بروید و فرمان sudo ./install.sh را تایپ کنید.
ممکن است لازم باشد که کامپیوتر و چاپگر را خاموش و روشن کنید. بعد از اینکه چاپگر به وسیله کابل USB ره اندازی شد می توانید امتحان کنید که آیا به صورت بی سیم کار می کند یا خیر. کابل USB را جدا کنید، سپس به مسیر Printers Pannel و Add a network printer بروید. چاپگر به صورت خودکار شناسایی خواهد شد.

ویندوز
بزرگتر کردن گزینه های منو
سوال: اخیراً صفحه نمایش خود را از ال جی ۲۲ اینچی به یک ایسوس ۲۸ اینچی PB287 تغییر داده ام. وضوح تصویر روی ۲۱۶۰*۳۸۴۰ پیکسل تنظیم شده است. سرعت انطباق تصویر۶۰ هرتز است. سیستم عامل این کامپیوتر ویندوز ۷  ۶۴ بیتی است و اتصال از طریق درگاه تصویر صورت گرفته است.
مشکل من در ارتباط با نرم افزار Adobe Photoshop Elements 12 است. ویرایشگر عکس به صورت تمام صفحه باز می شود ولی تمام نمایه های ابزار ونوارهای منو در مقایسه با اندازه پنجره بسیار کوچک هستند. این مساله در برنامه نجوم استلاریوم من نیز روی می دهد. هنگامیکه پنجره به اندازه صحیح صفحه باز است، نوارهای منو به قدری کوچک هستند که به سختی می توانم آن ها را بخوانم. هر دو برنامه در نمایشگر قبلی خوب بودند. آیا راهی برای تغییر اندازه نوار منوها و نمایه ها در برنامه ها وجود دارد؟
پاسخ: برخی از اجزای صفحه نمایش مانند نوارهای ابزار، رکمه ها، نمایه ها و منوها به صورتی طراحی شده اند که ابعاد آن ها (به جای واحد های طول مانند سانتی متر) در پیکسل اندازه گیری می شوند. پیکسل های روی یک نمایشگر ۴K کوچکتر از پیکسل های روی صفحه نمایش استاندارد هستند بنابراین اجزای صفحه نمایش نیز کوچکتر خواهند بود. به Control Panel بروید، Display را باز کنید و گزینه تغییر اندازه متن و سایر موارد موجود در صفحه نمایش را پیدا کنید. گزینه متوسط -۱۲۵% یا بزرگتر- ۱۵۰% را امتحان کنید.

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text