img

اسکن اسناد بر روی دستگاه های اندرویدی…

/
/
/

نرم‌افزار اسکنرِ فایل ABBYY گوشی همراه شما یا تبلت شما را به ابزاری قدرتمند برای اسکن کردن اسناد بدل می‌سازد. در ابتدا تنها برای iPhone و iPad در دسترس بود، اما اکنون برای اندروید نیز نسخه‌ای انتشار یافته است. نسخۀ رایگان به شما این امکان را می‌دهد تا اسناد – نظیر فیش‌ها و رسیدها ، مقاله‌های مجلات ، صفحات کتاب و غیره را – اسکن کرده، فیلترهایی را بکار برده ، دورنمای آن را اصلاح و محصول نهایی را ، ذخیره، و فایل اسکن‌شده را به عنوان یک فایلِ JPEG یا PDF به اشتراک گذارید.
اسکنرِ فایل ABBYY : bit.ly/fscan404 |  زمان : ۱۰ دقیقه

۱- برنامه را نصب و راه‌اندازی کنید . به شما این انتخاب داده خواهد شد تا آن را به برنامۀ نسخۀ کامل و پرداختی ارتقاء دهید، که در آن امکانِ بازشناسیِ کاراکتریِ نوری  (OCR) افزوده شده است. ازین بگذرید، و شما را به صفحۀ اسکن هدایت خواهید شد. بر روی دکمۀ دوربین را ضربه بزنید تا اولین سندتان اسکن شود. تنها از تبلیغاتِ زائد واقع در زیر چشم‌پوشی کنید ( ارتقاء آنها را از بین خواهد برد).

۲- بر روی Apply ضربه بزنید تا شاخصۀ چینشِ – خودکار فعال گردد، سپس دوربین وسیلۀ خود را بر سندی که می‌خواهید آن را اسکن کنید، نشانه‌ بروید. اگر آن متن دارای زمینه‌ای تیره است، بر روی دکمۀ flash ضربه بزنید تا امکان فلش زدن را فعال کنید. هنگامیکه آیتم مورد اسکن در کانون قرار گرفت، بر روی دکمۀ بزرگ مدوّر ضربه می‌زنید تا از آن عکس یا تصویر تهیّه کنید. تا آنجا که می-توانید صفحات مورد لزوم را ‘اسکن’ کنید.

۳- تعداد اسکن‌هایی که شما انجام داده‌اید در کنار دکمۀ Scan (یا بالای آن در نحوۀ قرارگیری landscape) نشان داده می‌شود. اینجا را ضربه بزنید تا صفحۀ اسکن‌ها باز شده و بتوانید نتایج را مرور کنید. اگر عقیدۀ خود را دربارۀ آنچه اسکن نموده‌اید تغییر می‌دهید، بر روی شمایل صندوقچه و به منظور حذف تصاویر ضربه زنید. فلش یا پیکان شما به عقب به صفحۀ اصلی بازمی‌گرداند.

۴- دکمه‌های فیلتر در نوارِ زیر اسکن به شما اجازه می‌دهد تا بین نماهایِ اصلی، سیاه و سفید، بی‌رنگ و رنگی تغییر ایجاد کنید. سیاه و سفید بهترین انتخاب برای متنِ عادی یا معمولی است. شما می‌توانید قسمتی از تصویر را برای از بین بردنِ عناصر ناخواسته حذف کنید. و آن را به چپ یا راست بچرخانید . دکمه‌های فیلتر میلۀ فیلتر را به حالت‌های روشن و خاموش می‌چرخاند.
۵- دکمه‌های بیشتر به شما اجازه می‌دهند تا تصویر را دوباره اختیار کنید (تا آن را واضح‌تر کنید، بطور مثال، یا هر گونه متن از دست رفته‌ای را مشمول قرار دهید) یا آن را حذف کنید. هنگامیکه از نتیجه رضایت حاصل شد، بر روی دکمۀ Save (ذخیره) ضربه زنید تا فایل اسکن‌شده را در پوشۀ Documents، آنجا که قادر خواهید بود تا آن را رؤیت کنید، ذخیره سازید.

۶- با زدن ضربه بر دکمۀ سه نقطه‌ای یک منوی شامل انتخابات مختلف به میان می‌آید تا یک اسکن را به اشتراک گذارده، و صفحات بیشتری را اضافه کنید و به امکان properties ، آنجا که می-توانید نام تصویر را تغییر دهید و اندازه یا سایز کاغذ را تنظیم کنید ، دسترسی حاصل کنید. دکمه‌‌های بالای صفحۀ تصویر به شما اجازه می‌دهند تا نام یک فایل اسکن شده را جستجو کرده و به آن برچسب‌هایی را الصاق یا اضافه کنید. ۳ بر روی دکمۀ دوربین به منظور اسکن نمودن صفحاتی بیشتر ضربه زنید، یا یک مورد اسکن را انتخاب کنید تا فایل مرتبط باز شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text