img

خانه خود را تبدیل به یک خانه هوشمند نمائید

/
/
/

فکر کنید اکنون تابستان است، و دمای حرارتِ بیرون ۴۰ بالای صفر است، و شما در شرف ترک منزل هستید. همچنان که در حال ترک اطاق‌ خواب هستید، چراغ‌ها به آهستگی تاریک شده و نهایتاً خاموش می‌شوند. شما از حال خانه پایین آمده، و قدم بر خارج از آن می‌گذارید و درب منزل را قفل می‌کنید. داخلِ منزل می-توانید صدای پروانۀ تهویۀ هوا را بشنوید که در حال بازایستادن است.
همچنانکه در خیابان در حال پرسه زدن هستید، نگران آنید که آیا ممکن است قهوه‌‌جوش را روشن گذاشته باشید، اما دربارۀ آن دو بار فکر نمی‌کنید، زیرا این ابزار اکنون بطور خودکار وضعیت را بررسی نموده و مطمئن خواهید شد که خاموش شده است. کمی بعد همان شب، در حوالی ساعت ۱۱:۱۵، پوشش تشک بر روی تخت‌خواب‌تان شما سرد خواهد شد، بنابراین این همان روشی است که پس از آن شما مایل خواهید بود در ساعت ۱۱:۱۵ دستگاه سرمایشی را فراخوانی کنید.
ساخت این نوع از سیستم‌های هوشمندی منزل اکنون میسر شده است. تمامی ابزار هوشمند، لامپ‌های حبابی، حسگرهای درها، و دیگر محصولات نصب شده در منزل می‌توانند بطور خودکار به هنگامی که اعمالی معین فراخوانده شوند، روشن یا خاموش گردند. خانه‌های هوشمند زندگی را آسوده‌تر کرده‌اند، و آنان بطور نوعی برای متناسب نمودن مصرفِ کارآمد انرژی طراحی شده‌اند، که خود باعث ذخیرۀ درآمد و ثروت ساکنانِ این گونه مساکن می‌شوند.
اگر به هوشمند ساختن خانه‌ها و منازل قدیمی خود علاقمند می‌باشید، چگونه این روند را آغاز می‌کنید؟ و چگونه می‌توانید آن را به شکلی فزاینده و هوشمندتر در تمامی طول زمان بازسازی نمایید؟ یک نکتۀ حائز اهمیت انست که شما بایست نام کاربری و رمز عبور پیش‌گزین را به هنگام برپا نمودن آن تغییر دهید، شما خانۀ خود در که در معرض دید هکرها و دیگر تهدیدات موجود است را ترک نموده‌اید.

اولین خانۀ هوشمند من
ما محصولات خانگی هوشمند را مرور کرده ، تجزیه تحلیل کرده‌ایم. ما قادریم بطور قطع اولین خریدِ خوب و مناسبی را برای ایجاد خانه‌ای هوشمند در اولین فرجه را برای اشخاص پیشنهاد نماییم.
برخی از محصولات قابل‌تهیه همان لامپ‌های حبابی هستند. اما بهترست بلافاصله بفکر تهیۀ آنها بیافتید. در نوع خود، آنها چندان عملکرد خارق‌العاده‌ای انجام نمی‌دهند. بهترین مکان برای شروع ، آغاز تهیۀ یک هاب یا مرکز هدایت‌کنندۀ است. یکی از انواع قابل‌پیشنهاد توسط ما برای مبتدیان یک نوع چشمک‌زن ۵۰ دلاری متصل به مرکز تصمیم‌گیرندۀ منزل است. این ابزار چندان کامل نیست، اما ارزان است، و از انواع و اقسام پروتوکل‌‌های ارتباطیِ دیجیتالی منازل در آنجا حمایت می‌کند. هنگامیکه یک مرکز هدایت‌کننده دارید، در آن صورت می‌توانید یک چند لامپ حبابی نیز به آن بیافزایید.
برخی از مجموعه‌های لامپ‌‌های حبابی هوشمند تا ۲۰۰ دلار قیمت دارند. بنا به برخی دلایل ما لامپ‌های چشمک‌‌زن را توصیه می‌کنیم، زیرا بر روی مراکز هدایت‌کنندۀ Wink با اتصال GE همراه با LEDهای متصل شده نیز کار کرده و همخوانی دارند و جزو دیگر محصولات بزرگ اولین تایمرها محسوب می-گردند. با احتساب هر یک ازین لامپ‌ها به بهای ۱۵ دلار ، آنها برخی از لامپ‌های حبابیِ متصل‌شدۀ گرانقیمت در بازار می‌باشند. اگر ۱۵ دلار برای یک لامپ حبابی نامناسب بنظر می‌آید، شما باید بدانید که دوام و طول عمر آنان ۲۲ سال است، و این ابزار ۸۰ درصد انرژی کمتر از لامپ‌های سنتی انرژی مصرف می‌کنند. در نتیجه، این ذخیره می‌توانند سریعاً افزایش بیابد.
شما می‌توانید لامپ‌های حبابی مجزا یا گروهی آنان را از طریق گوشی هوشمند خود بیابید. و نیز این انواع لامپ‌ها توانایی زمان‌بندی نیز دارند، که در آن صورت به هنگام بیداریِ تان روشن شده و زمانیکه محل کار را ترک می‌کنید خاموش می‌شوند.
در اینجا باید گفت که این لامپ‌ها به مانند لامپ‌های حبابیِ فعلی‌تان از میزان درخششی یکسان برخوردارند. مسیر دیگری برای انجام عملی بچگانۀ ، افزودن ماژول‌های تیره و تارکننده لامپ‌های فعلی می‌تواند باشد. کیتِ آغازکننده و ۹۹ دلاری Insteon شامل یک هدایت‌کننده یا hub و دو تاریک‌‌کنندۀ لامپ می‌باشد، که شبیه آداپتورهای دوشاخه‌ای است. شما لامپ موجود را درون ماژول قرار داده و ماژول را درون دیوار فرو می‌کنید رئیس هیئت مدیرۀ Insteon جو دادا (Joe Dada) به ما گفت که یک کاربر جدید می‌تواند کار با این کیت را تنها در عرض چند دقیقه فراگیرد.
یک محصول ساده که ما می‌توانیم برای مبتدیان توصیه کنیم، مدار توان theQuirty Genius  است. مشابهِ آداپتورهای تاریک‌کنندۀ لامپ،مدار  the Quirty نواری حامل انرژی برق است که به شما اجازه می‌دهد آن را در محصولاتی که هم‌اکنون معرفی گردید وارد کنید. این وسیله دو خروجی دارد که می‌تواند از دور و با استفاده از یک اپلیکیشن گوشی همراه (به انضمام دو خروجی گنگ و بدون هوش ) کنترل گردد. هر ابزاری که شما به پریز برق اتصال دهید می‌تواند برای روشن و خاموش کردن آن بر طبق یک زمان-بندی یا دفعاتِ زمانی قابل‌تنظیم برنامه‌ریزی شود.
لامپ‌های حبابی می‌توانند شما را برای مدتی مشغول نگاه دارند، اما در همین زمان، شما ممکن است بخواهید اشیاء و وسایل بیشتری را به برق اتصال دهید. محصولات بسیار اندکی در اطراف و حوالی خانه نمی‌تواند ممکن است وجود داشته باشند که امکان اتصال به اینترنت را نداشته باشند. بر طبق گفتۀ Ryan Fant و Nayeem Hussain، بنیانگذاران مشترک در Home Keen ، کمپانی ارائه‌کنندۀ ابزار خانگی هوشمند دیگری هستند که دستگاه‌های تهویۀ هوای هوشمند می‌سازند.
آنها به ما گفتند : «هر چیزی گرفته از بلندگوها تا خوراک‌پزهای آهسته‌پز امروزه هوشمند هستند». کاسه‌های سوپ‌پز و قهوه‌سازها، اگرچه در حیطۀ کاری آنان است، و اگر شما واقعاً آمادگی دارید که به خارج از خانۀ هوشمند خود بروید، نیاز به ابزاری دارید که بسادگی و به شکلی مناسب هوشمندتر باشند. پوشش تشکِ Luna خود مثالی کامل است.
پوشش Luna (که با سفارش از پیش و در اندازه‌ای فاخر (queen) 199 دلار ، با قطعی شاهانه ۲۱۹ دلار ، و برای اندازۀ شاهانۀ کالیفرنیا ۲۲۹ دلار بها دارند، با پوشش ملحفه‌ای موجود متناسب بوده و با دیگر ابزار و وسائل مرتبط با خواب، مانند ساعت‌های دارای آلارم ، چراغ‌ها و ترموستات نیز قابلیت اتصال دارا هستند. من این پوشش تشکیِ جدید را بطور عملی اخیراً مشاهده کردم، هنگامیکه بنیانگذاران مشترکِ Matteo Franceschetti و Massimo AndreasiBassi به ایجاد یک اطاق خوابِ کامل و البته کاذب برای نمایش عملکردِ آن همت گماشتند. Luna به تعدادی بسیار از حسگرهایی مجهز است که قابلیت یادگیریِ زمان‌های که شما به خواب می‌روید، به چه سرعتی به خواب می‌روید، و در چه درجه حراراتی شما به خوابیدن بر روی تشک تمایل دارید را دارا هستند. این ابزار همچنین ضربان قلب و نرخ تعرّق شما را در هنگام خواب پیگیری کرده، و کمک می‌کند هنگامی را که در معرض تابش نور بوده و غرقِ در خواب هستید را مشخص نمایید. با این اطلاعات، این ابزار می‌تواند به وسیلۀ یک ساعت الآرم‌دار هوشمند در حالیکه پنجره‌ای را که تنظیم کرده‌اید بطور مثال بین ساعت ۶:۱۵  و ۶:۳۵ دقیقۀ شما را بیدار کند، اما آن شما را در صورتیکه غرق خواب هستید بیدار نخواهد کرد.
Framceschetti و Bassi یادآور شدند که یک مؤلفۀ دیگر برای ایجاد خانه‌‌ای هوشمند، یا کمی هوشمندتر IFFT است. IFFT چنین عمل می‌کند که «اگر این، پس آن». این یک وب‌سایت و برنامه‌ای نرم‌افزاری برای گوشی موبایل است که شما برای تحریر و نوشتن دستورهای کوتاه از آنها استفاده می‌کنید، اما بدون هر گونه برنامه نویسی. شما ابتدا حسابی در وب‌سایت IFFT باز می‌کنید و پس از کسب اعتبار به دیگر خدمات آنلاینِ دیگر آن که برایتان قابل استفاده است، متصل می‌گردید، هر موردی اعم از ایمیل گرفته تا فیس‌بوک که وابسته به حساب کاربری شما هستند، پوشش تشک شما را به گونه‌ای هوشمند کنترل می‌کنند. سپس، با برگزیدنِ یکی از انتخا‌ب‌ها بر روی صفحۀ تصویر، شما آنچه را IFTT به عنوان قبض یا رسید می‌نامد، مانند «اگر تشک احساس کند که من بر روی آن قرار گرفته‌ام ، سپس دستگاه قهوه‌ساز هوشمند را روشن کن».

طی کردنِ تمام مسیر
هنگامیکه تمامی اصول را رعایت نمودید، می‌توانید قادر باشید تا تمامی مسیر را در خانۀ هوشمند خود طی کنید. پس دیگر چه باقی می‌ماند؟
Insteon CEO Joe Dada می‌گوید : «به آب انداختن یک خانه! ، سوئیچ‌ها و دکمه‌های صفحۀ کلید کمی پیچیده‌اند، آنها کنترل تمامی قسمت‌های برق‌رسانی شده و ابزاری را که در یک اطاق یا بصورت متفرقه قرار گرفته‌اند را در اختیار می‌گذارند. آنها همچنین به شما وضعیت ادوات و ابزارهایی را که مستقیماً قادر به رؤیت آنان نیستید را ارائه می‌کنند، بطور مثال، دانستن آنکه آیا کلیدهای اطاق کودکان هنوز روشن است یا خیر».
Dada گفت اگر شما به نقشه‌برداری واقعی خانه‌تان علاقمند هستید، در مورد افزودن یک ترموستات هوشمند برای کنترل آب و هوا بیاندیشید، به مانند ترموستات Nest ، و حسگرهای درها برای رؤیت جابجایی
داخل و خارجی خانه .افرادی که وارد خانه شده یا از آن خارج می‌‌شوند، از اعمال ابزار هوشمند منزل‌تان شما را باخبر می‌سازند، و در واقع همان دستورات اگر – سپس را ایجاد می‌کنند.
Fant و Hussain از شرکت خانه‌های Keen چنین عقیده دارند که «سه ناحیه یا منطقه وجود دارد که برخی ممکن است در مجهز ساختن خانه در آن مهارت داشته باشند. اگر مشتری در ابتدای امر بر روی امنیت اصرار بورزد ، در آن صورت شاید آنها بتوانند بر روی ضربان‌ یا پالس ADT سرمایه‌گذاری کنند». آنان توضیح می‌دهند که این نکته لازم به ذکر است که پلت‌فرم ضربان یا Pulse یک هزینۀ ماهانه را در قیاس با دیگر انتخاب‌های بازار ایجاد می‌کند. اگر مشتری در ابتدای امر بر امکانات پذیراییِ منزل تمرکز نماید، در آن صورت شاید آنها باید به داخل خانه یا منزل هوشمند و پیشنهادات برگرفته از عملگرهای ارتباطی به مانند Etisalat and Du توجه خود را معطوف دارند. آنها بسته‌هایی پیشنهادی در اختیار دارند که به امکاناتِ ویدئویی غنی‌شده (کابل و جریان) همراه با نورپردازی و کنترل‌های ترموستات وابسته می‌باشند. اگر مشتریان در ابتدا بر امکانات رفاهی توجه کنند، در آن صورت شاید آنان بایستی منزل هوشمند خود را در اطراف ترموستات‌های آموزشی Nest بنا کنند – که همچنین به عنوان اتصال مرکز هدایت‌کنندۀ خانۀ به برقراری ارتباط و هماهنگی بین دیگر ابزار عمل می‌کنند.
قسمتی از زیباییِ محصولاتِ خانوادۀ سیستم Nest آنست که شامل مشاهده‌کنندۀ دودیِ هوشمندی می‌باشد که آنها به آن لقب محافظ خانه و به مانند سادگیِ سیستم دوربین امنیتی، Dropcam Pro را داده‌اند. Nest  از تعداد بسیار زیادی از ابزار ساخته شده توسط دیگرِ کمپانی‌ها نیز حمایت می‌کند. Dada توصیه می‌کند که طرفداران این طرح به کیتِ متصل‌‌شدۀ کمپانی lnsteon توجه نمایند (هزینۀ آن حدود ۳۴۹ دلار است) ، که خود شما یک هاب یا مرکز هدایت‌کننده lnsteon ، دو ماژول تاریک‌کننده، یک ترموستات، یک حسگرِ مربوط به باز و بسته شدن درب‌ها ، یک حسگر حرکتی، و یک حسگر مرتبط با نشتِ آب ، و دوربینی با امکان Wi-Fi می‌باشد.

در ارتباط با هزینۀ محافظت و نگهداری
تصمیم‌گیری بر روی خرید محصولات، بدست آوردن آنان، نصب ، و تنظیمات مربوطه خود به ایجاد و هدایت دستوراتی برای استفاده از آنان در کوتاه مدت محسوب می‌شود، اما روی هم رفته ، این یک سرمایه-گذاری تک‌کلیدی بر هر محصول بر روی سفارش زمانیِ حدوداً ۳۰ دقیقه‌ای به حساب می‌آید. بر طبق گفته-های Fant  و Hussain در خانه‌های هوشمند Keen، به جهت محافظت از آن ابزار و سیستم‌های خانگی ، بهرجهت، مشتریان ارزش و بهای لازم اما نه بسیار زیاد متقبل خواهند شد.
آنان به ما گفتند :»در بیرون و خارج از حیطۀ یک محصول به ندرت اتصال با شبکه و جایگزینی باطری‌ها از دست خواهد رفت. هزینۀ صرف‌شده بر روی حفاظت و پشتیبانی محصولات خریداری شده از خانه‌ای هوشمند نباید چنان سرسام‌آور باشد». همچنین افزودند : غالب محصولاتی که از پشتوانۀ دیداریِ مشتریان بهره‌مند می‌گردند، باید بهایی هم‌سان با حفظ و حراست از دیده‌بان‌ها یا حسگرهای دودیِ میانگین برخوردار باشند. هر محصول وابسته به خانه‌های هوشمند که خود به پیچیدگی و غنای زندگی مشتریان در بهترین حالت و یک محصول طراحی‌شدۀ فقیر میباشد و در بدترین حالت راه‌‌حلی برای تعقیب و پیگیری مشکل و معضل پیش‌آمده می‌تواند بنظر آید.

خانه هوشمند

Smart Home

محصولات هوشمند

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text