img

با چند کلیک، رجیستری ویندوز۱۰ را شخصی‌سازی کنید

/
/
/

ویندوز ۱۰ یک سیستم عامل فوقالعاده است، اما همچنان نیز دارای برخی از قابلیتهای مزاحم میباشد، مخصوصاً قابلیتهای مربوط به محیط خصوصی و تبلیغات آن کمی دردسرساز هستند. برخی از این قابلیتهای مزاحم را میتوان به راحتی از منوی Settings از میان برداشت، اما برخی دیگر بسیار پیچیدهتر هستند و از میان برداشتن آنها نیازمند اجرای چند ترفند بر روی رجیستری (Registry) در این ویندوز میباشد. اگر دوست ندارید این کار را انجام دهید، نرمافزار Win10 Wizard به شما اجازه میدهد بسیاری از تنظیمات مربوط به رجیستری ویندوز ۱۰ را تغییر دهید، و تنها با استفاده از چند کلیک ساده، یک رابط کاربری دوستداشتنی برای خود ایجاد کنید.
این نرم افزار دارای منوهای جداگانه ای برای حریم خصوصی (Privacy)، امنیت (Security) و خدمات مکانی (Location Services) میباشد، و به راحتی میتوانید بسیاری از قابلیتها از جمله تبلیغات هدفمند (targeted advertising)، نوتیفیکیشنهای بازخورد (feedback notifications)، و یادآورهای نرمافزارها (app reminder) را غیرفعال نمایید. این نرمافزار همچنین دارای ابزارهای مفیدی برای اسکن کردن PC شما از نظر سختافزاری میباشد-در این اسکنها، مشکلات مربوط به سازگاری یافت میشود و در حین ارتقا اگر یکی از درایورهای شما ناقص شده باشد، این اسکن به شما پیشنهاد نصب مجدد یا جایگزینی و ترمیم آن را میکند.


گام ۱)
نرمافزار Win10 Wizard در هنگام بالا آمدن، هر مشکل ناسازگاری سخت افزار با سیستم عامل را که در حین فرآیند ارتقا به این ویندوز جدید، به وجود آمده باشد، نشان میدهد. بر روی ‘Device & App Compatibility’ کلیک کنید تا این ناسازگاریها را مشاهده نمایید. درایورهایی که با موفقیت نصب نشدهاند، در زیر قسمت Drivers نشان داده شده اند و برنامه هایی که پاک شده اند در منوی آبشاری Applications نمایش داده شده اند.
گام ۲)
برای بازگشت به منوی اصلی Win10 Wizard گزینه Done را انتخاب کنید، سپس برای مشاهده تنظیمات حریم خصوصی ویندوز ۱۰ بر روی گزینه ی Privacy کلیک کنید. برای این که ویندوز ۱۰، نشان دادن تبلیغات هدفمند به شما را متوقف کند، تیک مربوط به گزینهی ‘Disable and reset Advertising ID and Info’ را فعال نمایید.

گام ۳)
شما میتوانید با فعال کردن تیک برای ‘Disable Transmission of Typing Information’ به کمپانی مایکروسافت اجازهی دیدن و دنبال کردن حروف تایپی خود را ندهید. اگر حس کردن که نوتیفیکیشنهای مربوط به Action Center مزاحمتی برای شما ایجاد میکنند، میتوانید با غیرفعال کردن تیک مربوط به گزینهی ‘Disable App Notifications’ آن را غیرفعال کنید.

 

گام ۴)
ابزار SmartScreen آدرسهای منابعی (URL) را که در برنامههای ویندوز وارد میکنید، دنبال میکند (همینطور هم تعدادی از فایلهای را که دانلود میکنید تحت کنترل دارد) تا مطمئن شود این فایلها و آدرسها بیخطر هستند. برای غیرفعال کردن آن، تیک مربوط به گزینهی ‘Disable Smart Screen Filter for URLs’ را غیرفعال کنید.

گام ۵)
برای جلوگیری از این که ویندوز ۱۰ مرتباً از شما در مورد تشخیص مسائل و رابط کاربری بازخورد طلب کند، تیک مربوط به گزینهی ‘Disable Feedback Reminders’ را فعال نمایید. همچنین شما میتوانید موتور جستجوی Bing را در منوی Start غیرفعال نمایید و برنامه OneDrive را خاموش کنید. بر روی Done کلیک کنید و اگر از شما پرسید که سیستم را برای به کارگیری تغییرات restart کنم، گزینهی No را انتخاب کنید.

گام ۶)
بر روی دکمهی Location Services کلیک کنید. برای این که مانع استفاده کردن ویندوز ۱۰ و برنامههای آن از موقعیت مکانی شما شوید، همهی تیکهای مربوطه را فعال نمایید، سپس Done را بزنید. در نظر داشته باشید که غیرفعال کردن این تنظیمات میتواند بر روی برخی از عملکردهای ویندوز ۱۰ تاثیر داشته باشد. مثلاً با غیرفعال کردن Location دیگر قادر به استفاده از سخنگوی Cortana نخواهید بود. پس اگر بعد از غیرفعال کردن به هرکدام از این تنظیمات نیاز داشتید، میتوانید آن را دوباره فعال کنید.

گام ۷)
ویندوز ۱۰ به صورت خودکار در مورد نحوهی عملکرد خود، اطلاعاتی را با کمپانی مایکروسافت به اشتراک میگذارد. برای غیرفعال کردن این به اشتراکگذاری، منوی Security را از Win10 Wizard باز کنید و تیک مربوط به ‘Disable Telemetry’ را فعال کنید. تا در این منو هستید میتوانید از همینجا ‘Wifi Sense’ را نیز غیرفعال کنید-این ابزاری است که به صورت خودکار شما را به شبکههای وای-فای موجود متصل میکند.

گام ۸)
ویندوز ۱۰ به گونهای تنظیم شده است که Windows Updates را با PCهای دیگر در شبکهی داخلی (Local network) شما به اشتراک بگذارد. برای غیرفعال کردن این قابلیت و جهت این که به صورت مستقیم بتوانید این آپدیتها را از سرورهای مایکروسافت دانلود کنید، تیک مربوط به گزینهی ‘Disable Windows Update via Peer-to-Peer’ را بردارید.
گام ۹)
در منوی Themes از نرمافزار Win10 Wizard، شما میتوانید تم تیره را فعال کنید و قابلیتهایی مانند Volume Control و Battery Indicator را خاموش نمایید. همچنین میتوانید ابزار Action Center را پاک کنید. برای اعمال تغییرات خود، بر روی Done کلیک کنید و زمانی که از شما درخواست restart کرد، گزینه Yes را انتخاب نمایید.

گام ۱۰)
برای باز کردن فضای اشغال شدهی حاصل از ارتقای سیستم عامل به ویندوز ۱۰ در هارد درایو، بر روی Reclaimation کلیک کنید. انتخاب گزینه ‘Clean my System now’ یک اسکن کامل را بر روی هارد انجام میدهد و گزینههای مربوط به بازگشت به ویندوزهای ۷ یا ۸ را پاک خواهد کرد، پس قبل از استفاده از این گزینه، مطمئن شوید که از ویندوز ۱۰ رضایت دارید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text