img

پرسش و پاسخ ۲۷۶

/
/
/

من واقعا ویندوز۸٫۱ را نمی خواهم
سوال: در سال ۲۰۱۳  من کامپیوتر قدیمی خود را از ویندوز XP به ویندوز ۸  آپگرید کردم و از اینکه چقدر خوب اجرا می شود شگفت زده شدم، به خصوص بعد از اینکه Classic Shell را اجرا کردم. مشکلات زمانی شروع شد که شروع به دریافت یادآوری ها برای آپگرید آن به ویندوز ۸٫۱  کردم، که تا زمانی که شما روشی را برای توقف آنها توسط ویرایش Registry منتشر کردید، ادامه داشت. این روش خوب کار کرد تا ماه نوامبر، زمانی که یک صفحه ظاهر شد که به من می گفت چندین دقیقه برای ذخیره ی کار هایم وقت دارم قبل از اینکه یک آپگرید اجباری به ویندوز ۸٫۱ آغاز شود. من هیچ راهی برای فرار از این نیافتم، و بر خلاف میل من، آپگرید آغاز شد. PC هنوز کار می کند، اما از قبل آهسته تر شده است، به خصوص زمانی که وبسایت ها را با استفاده از FireFox باز می کنید.
پاسخ: ما متوجه هیچ تنزل عملکردی بین ویندوز ۸ و ۸٫۱ نشدیم. ما به ویندوز اخیر برای امنیت راغب هستیم، واین بسیار کسل کننده است که کامپیوتر شما بعد از رفرش سیستم به آن گونه ایی که می خواستید، باز گردد. اگر شما مطمئن هستید که می خواهید به ویندوز ۸ بازگردید، با این وجود، مطمئن شوید که اول از همه چیز backup بگیرید.
PCخود را با استفاده ازبوت کردن ویندوز refresh کنید، با باز کردن صفحه ی استارت، کلیک کردن بر روی آیکن power و پایین نگه داشتن کلید Shift چپ در حالی که Restart را انتخاب می کنید. شما سه گزینه را باید مشاهده کنید: Troubleshoot را انتخاب کنید، حالا PC خود را را رفرش کنید و صبر کنید تا سیستم دوباره بوت شود. حالا از فرآیند رفرش پیروی کنید، زمانی که اعلام شد، مدیا ی مربوط به نصب یا بازیابی ویندوز را قرار دهید. بعد از فرآیند رفرش، صفحه ی استارت را باز کنید ،control را جستجو کنید، و در بین نتایج دنبال Control Panel بگردید. System and Security را انتخاب کنید، بعد Windows Update را انتخاب کنید، سپس بر روی Change Settings در پنجره ی سمت چپ کلیک کنید. در شرایط به روز رسانی های مهم، مطمئن شوید که کامپیوتر برای بررسی کردن آنها تنظیم شده است، اما به شما اطلاع دهد که انتخاب کنید آنها را دانلود یا نصب کنید، سپس بر روی کلید back و سپس بر روی Check for updates کلیک کنید.
در حالی که کامپیوتر در حال یافتن به روزرسانی ها ست، دوباره صفحه ی استارت را باز کنید، عبارت regedit را جستجو کنید، سپس Regedit را در نتایج انتخاب کنید. زمانی که ویرایش کننده ی Registry شروع می شود، مسیر
Hkey-Local-Machine/System/Setup/UpgradeNotification
را در پنجره ی سمت چپ مسیر یابی کنید. در اینجا شما باید ورودی UpgradeAvailable را با شماره ی ۱ مشاهده کنید. در پنجره ی سمت راست بر روی این دو بار کلیک کنید، ۱ را به ۰ تغییر دهید، بر روی OK کلیک کنید سپس ویرایش کننده ی Registry را ببندید. اگر شما این ورودی را ندیدید، شاید نیاز باشد تا این مرحله را تکرار کنید اگر آپگرید اشکال داشته باشد بعدا شروع به ظاهر شدن می کند.
آپدیت ویندوز مهم می باشد و آپدیت های اختیاری برای PC شما ایده آل می باشد و شما باید همه ی آپدیت های مهم را نصب کنید، اما اگر شما واقعا نمی خواهید تا به ویندوز ۸٫۱ آپگرید شوید، شما نیاز دارید تا آپدیت های KB2871389 و KB3008273 را رد کنید.
اینها را در لیست پیدا کنید، تیک آنها را بر دارید، سپس بر روی آنها راست کلیک کرده و Hide Update را انتخاب کنید تا آنها دوباره نمایش داده نشوند. حالا بر روی Instal کلیک کنید تا همه ی آپدیت های مهم دیگر ویندوز نصب شوند .
حالا شما باید به ویندوز ۸ باز گشته باشید، و نه به شما اعلام می شود و نه مجبور می شوید به ویندوز ۸٫۱ آپگرید شوید. توجه داشته باشید، که حالا شما مجبورید آپدیت های ویندوز را به صورت دستی ارتقا دهید، در غیر این صورت آنها بر روی PC شما نصب نمی شوند، حتی اگر آنها بسیار مهم باشند. اگرچه هنگامی که آپدیت ها در دسترس باشند، شما یک یادآوری در صفحه ی ورود خواهید دید، شما باید مطمئن شوید که به صورت دائم آپدیت ویندوز را اجرا کنید، به ویژه حداقل هر ثانیه در روز های چهارشنبه از ماه، زمانی که پچ های رفع اشکال Microsoft در UK قابل دسترس می شوند.

GPS مناسب حجم کارت حافظه نمی باشد
سوال: من اخیرا یک Mazda با GPS فراهم شده به وسیله ی TomTom خریده ام. این ابزار با نقشه های اروپایی ذخیره شده بر روی یک کارت SD ارائه شد، اما زمانی که من سعی کردم تا با آخرین نقشه ها آپدیت کنم، TomTomHOME مخصوص اپلیکیشن ها به من گفت که این آپدیت برای یک کارت ۴GB بسیار بزرگ می باشد. من مجبور شدم تا یک نقشه ی کوچک تر دانلود کنم، که فقط بخش کوچکی از اروپا را پوشش می دهد، چیزی که من را خشنود نمی کند. آیا ممکن است از کارت بزرگ تری از این که تامین شده استفاده   کرد ؟
پاسخ: اگرچه TomTom می  گوید که سیستم راه یابی کنونی Mazda از کارت های SD و SDHC پشتیبانی می کند، این فقط سایز های تا حجم ۴GB را ارائه می کند، که عجیب به نظر می رسد اگر حجم نقشه های اروپایی بیش از این است. کارت های SD ارزان هستند، و اگرچه چیزی وجود ندارد تا شما را متوقف کند که یک کارت ۸GB را امتحان کنید، کارتی را با نرخ سرعت کلاس ۱۰ بخرید تا عملکرد را به حداکثر برساند.
با خاموش کردن سیستم احتراق، کارت کنونی را از ماشین جدا کنید، کارت جدید را جا گذاری کنید و در شکاف کارت را ببندید. سیستم احتراق را روشن کنید، به حالت NAV سوییچ کنید، منتظر پیغام « نقشه ایی پیدا نشد» باشید، سپس چندین ثانیه بیشتر صبر کنید قبل از اینکه سیستم احتراق را روشن کنید. برای چندین ثانیه صبر کنید قبل از اینکه کارت را جدا کنید و آن را درون جایگاه کارت SD قرار دهید. TomTom HOME اکنون باید این را به عنوان یک ابزار جهت یابی شناسایی کند، که بعد از آن می توانید آخرین نرم افزار را نصب کنید. اگر این کار نکرد، می توانید در هر زمانی به کارت SD اصلی Mazda باز گردید.

در کدام جایگاه قرار دهم ؟
سوال: من یک مادربرد Asus مدل B85M-E و دو ماژول حافظه دارم. آیا شما می توانید به من توضیح دهید من از کدام یک از سوکت های DIMM برای عملکرد حافظه دو کانالی باید استفاده کنم ؟هنگامی که من سیستم را ساختم از جایگاه های A1 و B1 استفاده کردم، که سیاه هستند، اما در مسئله ی ۳۲۷ شما Asus مدل B85M-G را بررسی کردید که مشابه سیستم من است. بررسی کننده ی شما گفته بود که DIMM ها باید برای عملکرد دو کانالی، در جایگاه های متوالی قرار بگیرند .
پاسخ: ما Asus مدل B85M-E بررسی نکرده ایم، اما جایگاه های این بر اساس رنگ کد گذاری شده اند به گونه ایی که: سیاه برای A1 و B1 و زرد برای A2 و B2 می باشد. شکل دهی کنونی شما باید عملکرد دو کاناله را به شما ارائه کند، اما شما می توانید این را با استفاده از ابزار رایگان CPU-Z از آدرس www.cpuid.com تایید کنید. زمانی که نصب شد، نرم افزار را اجرا کنید، بر روی نوار Memory کلیک کنید، و تایید کنید که این Dual in the Channel#  را درجعبه ی واقع درقسمت بالای راست، نشان می دهد. اگر این چنین بود، سیستم به درستی نصب شده است. برد B85M-G بسیار مشابه است، و باید مشابه باشد.  متاسفانه نمونه ی مورد بررسی ما از آن زمان به Asus بازگشت خورده است، بنابراین ما قادر نبودیم تا بررسی های بیشتری انجام دهیم که چرا این سیستم به گونه ایی متفاوت رفتار می کند.

حرکت و رفتار در ویندوز ۸٫۱
سوال: سال قبل به من یک لپ تاپ lenovo Yoga 2 که ویندوز ۸٫۱ را اجرا می کرد، داده شد. این سیستم خوب است، اما من این مورد را که زمانی دستم را در امتداد پد لمسی می کشم و منو های مختلفی ظاهر می شوند، دوست ندارم. آیا می توانم این مورد را خاموش کنم ؟
پاسخ: پد لمسی به حرکات لبه ایی جارویی پاسخ می دهد، این یک ویژگی ویندوز ۸ می باشد، اما شما می توانید آنها را غیر فعال کنید. صفحه ی استارت را باز کنید و عبارت Control را تایپ کنید، سپس از بین نتایج Control Panel را انتخاب کنید. اگر از نمایش به صورت لیست استفاده می کنید، بر روی Mouse کلیک کنید، در غیر این صورت Hardware and Sound را انتخاب کنید سپس Mouse  را در عنوان Devices and Printers انتخاب   کنید. در ریز برنامه ی Mouse، نوار Device setting را انتخاب کنید و بر روی دکمه ی Settings کلیک کنید تا قسمت Synaptics Control Pane را باز کنید. تیک گزینه ی Enable Edge Swipes را بر دارید، سپس بر روی OK کلیک کنید تا تغییر ذخیره شود و از صفحه خارج شوید.

مجازی سازی واقعیت
سوال: چندین سال قبل من سیستم اجرایی مجازی سازی IBM، VM/370 و VM/SP را نصب کردم و آن را حفظ کردم. به وسیله ی آنها، من توانستم یک ماشین مجازی مانند آنچه را که سیستم اجرایی MVS مربوط به IBM را اجرا می کند، یا حتی خود VM را، تعریف کنم، که می توانست به عنوان یک ماشین مجازی اجرا و بوت شود. آیا هیچ یک از ارائه دهنده های متعدد مجازی سازی در دسترس برای PC می توانند به من این امکان را دهند تا کاری مشابه را به وسیله اجرای سیستم ویندوز XP قدیمی ام به عنوان یک ماشین مجازی برای نسخه های جدید تر ویندوز و یا حتی لینوکس، انجام دهم ؟
پاسخ: این قطعا به وسیله ی یک نرم افزار رایگان از VMWare، ممکن می باشد. شما نیاز دارید تا برای یک حساب رایگان، ثبت نام کرده و VMWare vCenter Converter Standalone را از آدرس www.vmware.com/go/getconverter دانلود کنید.
شما همچنین نیاز دارید تا یک ورژن از VMWare player را چه برای ویندوز و چه برای Linux از آدرس http://tinyurl.com/330vmware دانلود کنید تا بتوانید از ماشین مجازی ( VM ) استفاده کنید.
vCenter Coverter Standalone را بر روی سیستم XP نصب کنید و نصب Local را هنگامی که اعلام شد، انتخاب کنید، سپس برنامه را اجرا کنید. بر روی دکمه ی Convert machine کلیک کنید، و در صفحه ی بعد  Powered-on machine and This Local machine  را انتخاب کنید. بر روی Next کلیک کنید، سپس نوع برنامه ی مقصد را به VMWare Workstation یا دیگر ماشین های مجازی VMWare تغییر دهید و محصول  VMWare را به VMWare Player 6.0.x تغییر دهید. یک مکان را برای VM انتخاب کنید، این نیازمند فضای کافی برای ذخیره ی کل محتویات ماشین ویندوز XP شما می باشد، بنابراین یک ذخیره ی قابل جداسازی یا شبکه ایی ایده آل می باشد. بر روی Next کلیک کنید، و دوباره بر روی next در صفحه ی انتخاب ها، و در آخر بر روی Finish کلیک کنید تا  VM جدید، ایجاد شود. این مدتی زمان خواهد برد.
در مدتی که VM در حال ایجاد شدن است، VMPlayer را بر روی ویندوز مقصد یا سیستم Linux نصب کنید: به آسانی نصب کننده را اجرا کنید و زمانی که خواسته شد یک آدرس ایمیل فراهم کنید. زمانی که VM ایجاد شد، دایرکتوری و فایل های ماشین مجازی را در یک فولدر در سیستم میزبان، کپی کنید، سپس VMware Player را اجرا کنید، بر روی Open a Virtual Machine کلیک کنید، و آن را به فولدر هایی که در بر دارنده ی VM هستند، آدرس دهی کنید، فایل .vmx را انتخاب کنید و بر روی Open کلیک کنید. شما می توانید حافظه ی VM یا دیگر تنظیمات سخت افزاری را تغییر دهید، و یا فقط ماشین را با آیکن Play روشن کنید.
ماشین مجازی باید تا جای ممکن به کامپیوتر XP قدیمی شما نزدیک باشد، اما اگر شما برنامه دارید تا از VM از همین حالا استفاده کنید، فراموش نکنید که که شما نیاز دارید تا از این back up بگیرید از آنجایی که شما یک PC فیزیکی را انجام می دهید. این بهترین است که این را با back up گیری از PC میزبان انجام دهید که شامل فایل های VM می باشد. متاسفانه، VMWare Player تصاویر لحظه ایی را از VM ایجاد نمی کند، که به شما این اجازه را می دهد تا یک تصویر را از ماشین مجازی ذخیره کنید – شما برای این کار نیاز دارید تا VMWare Workstation را خریداری کنید.

 

چگونه می‌توانم وب‌سایت‌ها را به همان شکلی که ظاهر می‌شوند، پرینت کنم؟
پرسش: تا به حال مجبور به پرینت کردن وب‌سایتی نبوده‌ام، اما اخیراً به شدت نیاز داشتم که چند تا از صفحات اینترنتی را پرینت کنم تا به همان شکل در پوشه‌ها خودم ذخیره کنم. با این حال در مرورگر Chrome، سربرگ‌ها و قالب این صفحات اینترنتی، به همان شکلی که بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شدند، ذخیره نمی‌شدند و تصاویر و متن‌های موجود در آنها به اندازه زیادی جابه‌جا می‌شدند. وب‌سایت‌های دیگر هم همین مشکل را داشتند. دلیل این مشکل چیست؟ و آیا راه ساده‌ای وجود دارد که بتوانیم صفحات وب را به همان صورتی که در صفحه مشاهده می‌کنیم، با استفاده از دستور پرینت ذخیره کنیم؟
پاسخ: در این به هم ریختگی چندین مشکل دخیل است، اما اکثر این مشکل‌ها به این واقعیت برمی‌گردند که بسیاری از صفحات اینترنتی با استفاده از زبان برنامه‌نویسی CSS (حالت صفحات با فرم آبشاری) برای ساختن لایه‌ها و سربرگ‌ها الکترونیکی، ساخته شده‌اند. این امر وب‌سایت‌ها را قادر می‌سازد تا با اندازه‌های صفحه متنوع و دستگاه‌های مختلف سازگار شده و در اندازه کامل نمایش داده شوند. با این حال، اگر برنامه‌نویسی که کار وب-سایت را انجام داده است کار اضافی انجام دهد و برای پرینت صفحه از فرم صفحات الکترونیکی استفاده کنند، آنگاه گزینه Print موجود در مرورگر شما قطعاً یک تعدادی از محتواهای CSS را نخواهد دید.
در مرورگر Chrome، فعال کردن تیک مربوط به ‘Background graphics’ در قسمت Print (بر روی More Settings باید کلیک کنید)، گاهی اوقات این مشکل را برطرف می‌کند. با این حال، اگر به دنبال روشی هستید که همیشه جواب دهد، افزونه رایگان Nimbus ‘Screenshot and Screencast’ را از سایت (www.snipca.com/20473) دانلود و نصب کنید. این افزونه می‌تواند به هر تعداد از صفحات وب را که نیاز داشته باشید با پهنای یک برگه A4 برای شما ذخیره کند، و سپس می‌توانید آن‌ها را پرینت کنید.
بعد از این که این افزونه نصب شد کافی است بر روی آیکن جدید N در نوار ابزار Chrome کلیک کنید، و سپس گزینه ‘Entire Page’ را انتخاب کنید و تمام. حال اگر مایل باشید می‌توانید این تصویر را ذخیره کنید، اما اگر قصد ذخیره آن را ندارید کافی است بر روی Print Image کلیک کرده و مراحل آن را طی کرده و آن را پرینت کنید.

چرا Gmail این پیام را نشان می‌دهد؟
پرسش: من بدون هیچ مشکلی از مرورگر Google Chrome بر روی PC قدیمی خودم که از نوع Dell بود، سال‌ها استفاده می‌کردم. اخیراً هم این مرورگر به خوبی کار می‌کرد اما مدتی است که Gmail اخطار ‘This version of Chrome is no longer supported. Please upgrade to a supported browser’ را به من نشان می‌دهد. همچنین در این جا یک لینک رد کردن وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک کنم همه چیز به حالت طبیعی برمیگردد. قسمت مربوط به ‘Supported browser’ هم یک لینک است که مرا به صفحه گوگل هدایت می‌کند و در آنجا مشخص می‌شود که مرورگرهای Chrome، Firefox، Internet Explorer و Safari همگی پشتیبانی شده‌اند. من Internet Explorer راهم استفاده کردم و بازهم همان پیام خطا را مشاهده کردم، اما در Firefox چنین پیامی وجود نداشت-در این مرورگر جیمیل بدون ادعا کارش را انجام می‌داد. مشکل از کجاست؟ آیا باید نگران باشم؟

پاسخ: این پیام یک هشدار است که می‌گوید شما در حال استفاده از نسخه قدیمی Chrome هستید و Gmail دیگر از این نسخه پشتیبانی نمی‌کند. و دلیل آن هم همانند ماه آوریل امسال این است که گوگل کاربران مرورگر کروم را از دردسرهای آپدیت کردن این مرورگر بر روی ویندوزهای XP و Vista معاف، و البته راحت کرده است. اگر شما نسخه‌ای از کروم را استفاده می‌کنید که از قبل بر روی یکی از این سیستم‌عامل‌ها نصب شده است، بازهم به کار کردن خود ادامه خواهد داد اما از این پس قابل آپدیت کردن نیست، و این خطر ناامنی را برای حریم خصوصی شما به شدت افزایش می-دهد.
برای استفاده از تمامی قابلیت‌های جدید Gmail، باید جدیدترین و به روزترین مرورگری را از بین مرورگرهای پشتیبانی شده توسط جیمیل استفاده کنید، یا این که حداقل یک نسخه قبل‌تر از جدیدترین نسخه را داشته باشید. در غیراین صورت، Gmail، به صورت نمایش HTML باز خواهد شد. اگر قبلاً از حالت نمایش HTML استفاده کرده‌اید (چون برخی از مردم این حالت را ترجیح می‌دهند)، پس تغییر خاصی را نخواهید دید-به جز این که ظاهر این پیام اخطار در این نمایش عوض خواهد شد.
این همان دلیلی است که شما همین پیام را در مرورگر Internet Explorer (IE) مشاهده می‌کنید. کاربران ویندوز ویستا فقط می‌توانند تا نسخه IE9 از این مرورگر را استفاده کنند، درحالی که اگر بخواهید Gmail را به صورت کامل با قابلیت‌های آن استفاده کنید باید نسخه‌های IE10 یا IE11 را داشته باشید. با این حال، از آنجایی که Firefox هنوز از Vista پشتیبانی می‌کند، پس شما جدیدترین نسخه این مرورگر را می‌توانید داشته باشید- و به همین دلیل است که این پیام را در Firefox مشاهده نخواهید کرد.
اگر می‌خواهید در شرایطی امن به استفاده از مرورگر کروم ادامه دهید، و درعین حال از همه قابلیت‌های Gmail استفاده کنید، پس لازم است که ویندوز ویستای خود را ارتقا دهید. اگر قصد تعویض ویندوز خود را ندارید، پس استفاده از کروم دیگر ریسک بالایی دارد و می‌توانید به جای آن از Firefox به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود استفاده کنید زیرا مرورگر Firefox هنوز هم برای کاربران ویستا آپدیت می‌شود.

چگونه کاربران را در ویندوز ۱۰ سوئیچ کنم؟
پرسش: من اخیراً یک PC جدید خریده‌ام که بر روی آن ویندوز ۱۰ نصب بود. PC قبلی من که ویندوز ۷ بر روی آن نصب بود دارای دو حساب کاربری بود، یک حساب متعلق به من و دیگری متعلق به شریکم بود. این PC قدیمی از بین رفت، به همین دلیل مجبور شدم همه تنظیمات ویندوز قبلی را بر روی این ویندوز به صورت دستی انجام دهم. در ویندوز ۷ ما می‌توانستیم به سرعت و با استفاده از گزینه ‘Switch User’ موجود در Start بین این دو حساب سوئیچ کنیم، به این صورت سندهای لازم باز می‌ماندند و به راحتی در حساب دیگر برای شریکم قابل دسترسی بودند. به نظر می‌رسد که این قابلیت در ویندوز ۱۰ وجود نداشته باشد، زیرا خاموش کردن و restart کردن تنها گزینه‌های موجود هستند. آیا این امکان وجود دارد که چیزی را بر روی ویندوز ۱۰ فعال، یا نصب کنم یا به نوعی تنظیمات آن را عوض کنم تا به گزینه ‘Switch User’ دسترسی داشته باشم؟

پاسخ: نیازی به دست‌کاری کردن تنظیمات در ویندوز ۱۰ نیست، زیرا قابلیتی که شما نیاز دارید هنوز در این ویندوز وجود دارد. سه راه برای رسیدن به این گزینه وجود دارد، اما هیچ یک از آنها مشهود نیستند. احتمالاً راحت‌ترین راه کلیک کردن بر روی Start، سپس کلیک کردن بر روی User name خود در بالای این منو، است. حال، تنها کافی است بر روی نام حساب کاربری دیگر کلیک کنید.
اگر ترجیح می‌دهید که از میانبرهای صفحه‌کلید برای اینکار استفاده کنید، پس در این ویندوز می‌توانید برای باز کردن جعبه Shut Down Windows کلیدهای Alt+F4 را فشار دهید، و سپس از منوی آبشاری این جعبه، گزینه ‘Switch User’ را انتخاب کنید. یا راه دیگر استفاده از میانبری است که تقریباً همه جا کار می‌کند، کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را فشار داده و در صفحه‌ای که نمایش داده خواهد شد، گزینه ‘Switch User’ را انتخاب کنید.

چگونه ویدئوهای YouTube را بر روی DVD قرار دهم؟
پرسش: من می‌خواهم فرمت فیلم‌های یوتیوب را به DVD تبدیل کنم. من برنامه‌ی Windows DVD Maker را برای روی ویندوز ۷ خودم دارد و یک حلقه دیسک خالی دی‌وی‌دی را نیز تهیه کرده‌ام. اما برای این کار نمی‌توانم هیچ گزینه عملیاتی را پیدا کنم، آیا انجام این کار ممکن است؟

پاسخ: دو فرآیند برای این کار باید انجام شود: ذخیره کردن کلیپ‌های یوتیوب با فرمت‌های ویدئویی بر روی هارد کامپیوتر، و سپس اضافه کردن این فایل-های ذخیره شده به نرم‌افزار Windows DVD Maker و رایت کردن آن.
شما باید به خوبی این نکته را مدنظر قرار دهید که هر کلیپ برای استفاده شرایط خاصی را طلب می‌کند. برای حاصل کردن اطمینان از نوع کلیپی که دانلود می‌کنید، در زمان جستجوی کلیپ در یوتیوب در بالای قسمت نتایج بر روی دکمه Filter کلیک کنید و سپس گزینه ‘Creative Commons’ را انتخاب نمایید تا تمام کلیپ‌هایی که در قسمت نتایج می‌بینید دانلود رایگان داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین Creative Commons موجود در یوتیوب به www.snipca.com/20463 مراجعه کنید.
سپس یک کلیپ را از یوتیوب دانلود کنید. بسیاری از سرویس‌های وب هستند که می‌توانند کلیپ‌های یوتیوب را برای شما دانلود کنند، اما یکی از راحت‌ترین راه‌ها TubeNinja است، زیرا در این حالت تنها کاری که باید بکنید این است که عبارت ‘dlv’ را به آدرس لینک ویدئوی یوتیوب اضافه کنید-با وارد کردن این عبارت بلافاصله بعد از قسمت ‘www.’ فیلم قابل دانلود خواهد بود. پس مثلاً اگر آدرس ویدئوی موردنظر شما www.youtube.con/1223456 باید، آن را ویرایش کنید و به www.dlvyoutube.com/123456 تغییر دهید و Enter را فشار دهید. با این کار شما به لیستی از لینک‌های دانلود هدایت می‌شوید. کیفیتی از این کلیپ را که برای شما مناسب است انتخاب کنید تا دانلود آغاز شود.
سپس به Windows DVD Maker رفته و بر روی ‘Choose Photos and Videos’ بعد از ‘Add Items’ کلیک کنید، به مسیر کلیپ‌های دانلود شده بروید، کلیپ‌ موردنظر را انتخاب کرده و Add را بزنید. برای کلیپ‌های بیشتر همین کار را تکرار کنید. حال بر روی Next کلیک کنید و  منوی مربوط به DVD را انتخاب کنید. برای تغییر نام آن اقدام کنید، سپس بر روی Burn کلیک کرده و با دنبال کردن روند بعداز آن، رایت را شروع کنید.

چگونه دستگاه‌های قدیمی را از لیست آمازون حذف کنم؟
پرسش:  من در حدود یه دهه است که از آمازون استفاده می‌کنم، و در طی این مدت کتاب‌های الکترونیکی را از آن خریداری کرده‌ام و بر روی ۱۵ دستگاه-از iPhone 3GS گرفته تا Kindle Paperwhite و چندین مدل در بین این دو محصول- مطالعه کرده‌ام. مشکل من این است که منوهای ‘Deliver to’ و ‘Send a free sample to’ من با همه آن دستگاه‌های قدیمی که اکنون دیگر از آنها استفاده‌ای نمی‌کنم، قاطی و درهم ریخته شده‌اند. می-دانم که این مشکل بزرگی نیست، اما باعث کند شدن روند انجام کارهای من می‌شود. همچنین، به برخی دلایل گوشی iPhone 6s جدید من با عنوان ‘Kevin’s 4th iPhone’ شناخته می‌شود، که از نظر فنی درست است، زیرا این چهارمین آیفونی است که من خریده‌ام، اما همین‌طور هم گیج کننده است. چگونه می‌توانم این لیست را پاک‌سازی کنم تا فقط دستگاه‌های مورداستفاده من یعنی iPhone 6s و Kindle Paperwhite را نشان دهد؟ و آیا می‌توانم نام ‘Kevin’s 4th iPhone’ را تغییر دهم؟

پاسخ: شما باید از صفحه ‘Manage your content and devices’ با آدرس www.amazon.co.uk/mycd دیدن نمایید. در این صفحه به حساب خود وارد شوید (Log in)، بر روی دستگاه‌های خود (Devices) کلیک کنید و یک دستگاه را انتخاب نمایید. سپس برای حذف کردن این دستگاه از لیست موردنظر، بر روی لینک Deregister کلیک کنید و مجدداً برای تایید بر روی Deregister کلیک کنید.
و در پاسخ دوم شما باید گفت بله، شما می‌توانید نام ‘Kevin’s 4th iPhone’ را تغییر دهید. بر روی این دستگاه کلیک کنید و در مقابل گزینه Device name بر روی لینک Edit آن کلیک کنید. نام جدید را به دلخواه وارد کرده و Save را بزنید.

چگونه ایمیل‌ها را در مرورگر Opera پرینت کنم؟
پرسش: من برنامه جدید Opera Mail را استفاده کرده‌ام. تا کنون به این نتیجه رسیده‌ام که استفاده از آن در حد قابل قبولی آسان است، اما در حین استفاده به یک مشکل کوچک برخورد کردم که نتوانستم خودم آن را رفع کنم. در واقع هیچ راهی را برای پرینت کردن ایمیل‌هایم نتوانستم پیدا کنم. من مطمئنم که باید این کار امکان داشته باشد و دلیل این مشکل این است که من چیزی را فراموش کرده‌ام. انجام چه کاری را فراموش کرده‌ام؟
پاسخ: شما دکمه منو را فراموش کرده‌اید، این دکمه در زیر لوگوی Opera Mail در بالا سمت راست، مخفی شده است. مانند بسیاری از برنامه‌های مدرن، Opera Mail دارای رابط کاربری ساده‌ای است، و تنها چندتا دکمه نمایان دارد. شما می‌توانید همه گزینه‌های دیگر-همچون پرینت کردن- را با کلیک کردن بر روی این دکمه بیابید.
برحسب تصادف، زمانی که گزینه‌های پرینت را باز کردید (نشانگر ماوس خود را بر روی Print قرار داده و بر روی ‘Print options’ کلیک کنید)، شما می‌توانید با استفاده از میانبر Ctrl+P جعبه مربوط به پرینت را فراخوانی کنید.

جعبه جستجوی ویندوز ۱۰ من کجاست؟
پرسش: من اخیراً ویندوز ۱۰ را دانلود کرده‌ام و فرآیند عادت کردن من به این ویندوز فوق‌العاده به خوبی پیش می‌رود. یک مشکلی که من با آن دارم این است که در پایین صفحه نمایش من هیچ جعبه جستجویی وجود ندارد. طبق کتابی که در مورد ویندوز ۱۰ مطالعه کرده‌ام، باید یک جعبه جستجو در پایین صفحه، درکنار دکمه Start قرار داشته باشد-در تصویر این جعبه جستجو نشان داده است. امکان دارد لطفاً به من کمک کنید این جعبه جستجو را در پایین صفحه نمایش خودم داشته باشم؟
پاسخ: چند احتمال وجود دارد: اول، طبیعت این کتابی که شما خوانده‌اید این گونه می‌نماید که طراح و نویسنده آن از نسخه بتای (قدیمی‌تر) ویندوز ۱۰ استفاده کرده‌اند. پس امکان دارد برخی از قابلیت‌ها برای آنها وجود داشته است و درمورد آن‌ها در کتابشان بحث کرده‌اند، حال این ویندوز نسخه‌اش تغییر کرده است و قابلیت‌هایی حذف شده است. مسلماً، Windows 10 Technical Preview دارای یک نوار جستجو بوده است که در کنار منوی Start قرار داشته است، اما برای نسخه شما این نوار برداشته شده است.
با این حال، این امکان هم وجود دارد که شما برخی از قابلیت‌ها را فعال نکرده‌اید. درحالی که منوی Start دیگر فاقد یک نوار جستجوی دائمی است، این امکان وجود دارد که یکی از این نوار جستجوها را در Windows Taskbar قرار دهید. اما در مدل کنونی و مرسوم ویندوز، گزینه‌های ضروری تنها زمانی ظاهر می‌شوند که یکی از گزینه‌هایی که هیچ ارتباطی با آنها ندارد، انتخاب شده باشد.
بر روی قسمت خالی taskbar (نوار پایینی صفحه) راست-کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید. تب taskbar را باز کنید و تیک مربوط به گزینه ‘Use small taskbar buttons’ را غیرفعال کنید. بر روی OK کلیک کنید. حال مجدداً بر روی taskbar راست-کلیک کنید، نشانگر ماوس را بر روی Search قرار دهید، سپس تیک مربوط به گزینه ‘Show search box’ را که اکنون ظاهر شده است، فعال کنید.
درنهایت اگر زمانی به این نتیجه رسیدید که به این search box نیازی ندارید. در ویندوز ۱۰ می‌توانید بر روی Start کلیک کنید و فقط شروع به تایپ کردن کنید- آنگاه با شروع تایپ شما، یک جعبه جستجو به صورت خودکار ظاهر می‌شود.

 

ماهنامه کامپیوتری رایانه

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text