آموزش نکات و ترفندها

/
/
/

آموزش نکات و ترفندها
بازیابی فایل های گم شده پس از ارتقا به ویندوز ۱۰
برخی از کاربران به ما ایمیل می¬زنند و می¬گویند که پس از این که ویندوز ۷ و ۸٫۱ خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده¬اند، تعدادی از فایل¬هایشان گم شده است. همان گونه که مایکروسافت گفته است (www.snipca.com/20348) تعدادی از روش ها را برای رفع این مشکل مطرح می¬کنیم. ما شما را با توصیه¬های مایکروسافت و با جزئیات بیشتری آشنا می¬کنیم، و همچنین روش¬های مشابه مفیدی را هم به شما آموزش می¬دهیم. اگر شما با استفاده از روش های ما توانستید فایل¬های خود را در یک هارد درایو اکسترنال یا حافظه کلاد ذخیره کنید، آنگاه می¬توانید به راحتی این فایل¬ها را به داخل PC خود منتقل کنید.
گام ۱: اگر اخیراً ویندوز خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده¬اید و نمی¬توانید برخی از فایل¬های خود را ببینید، احتمالاً به این دلیل است که ویندوز شما را به یک پروفایل موقتی وارد کرده است. این حساب کاربری اضافی را کمپانی مایکروسافت برای کاربران در حین فرآیند ارتقای ویندوز ساخته است. اگر می¬خواهید چک کنید که آیا با این حساب موقت وارد ویندوز شده¬اید یا خیر، به Settings رفته، Accounts را باز کنید، بر روی ‘Sync your settings’ کلید کنید(۱). اگر در بالای این صفحه یک پیام با عنوان ‘You are logged in with a temporary profile. Roaming options are currently unavailable’ را مشاهده کردید، پس می¬توانید به گام ۲ بروید. اگر این پیام را مشاهده نکردید، به گام ۳ بروید.
گام ۲: اگر قبل از اینکه بدانید از یک پروفایل موقتی استفاده می¬کنید، فایل¬های جدیدی را در سیستم ایجاد کرده¬اید، ابتدا حتماً این فایل¬ها را در یک حافظه خارجی هارد درایو یا یک حافظه کلاد (مانند OneDrive، Google Drive، یا Dropbox) ذخیره کنید زیرا زمانی که شما با حساب کاربری اصلی و واقعی خود وارد ویندوز شوید، دیگر قادر به استفاده از این فایل¬ها نخواهید بود. برای اینکه به این حساب اصلی وارد شوید، سیستم را restart کنید، حساب کاربری خود را در صفحه لاگین انتخاب کرده و ورود (sign-in) را بزنید. حال می¬توانید تمام فایل¬ها، پوشه¬ها و تنظیمات خود را همانگونه که در ویندوز قبلی خود داشتید، مشاهده کنید.
گام ۳: این گام فقط زمانی جواب گو است که شما ویندوز خود را در طول ۳۰ روز گذشته ارتقا داده باشید (اگر غیر این است، این گام را skip کنید). ویندوز به صورت خودکار یک کپی از فایل¬های سیستم عامل قبلی شما را تا ۳۰ روز قبل از ارتقا، نگه داری می¬کند تا این که شاید شما بخواهید آنها را بازیابی کنید. برای دسترسی به این فایل¬ها، Computer را باز کنید، بر روی Local Drive (C:) کلیک کنید، سپس پوشه Windows.old را باز کنید. حال بر روی Users کلیک کرده، سپس بر روی نام کاربری PC خود کلیک کنید. حال همه فایل¬های خود را درون پوشه¬های مربوطه خود مشاهده خواهید کرد. آنها کپی کرده و به PC ارتقا داده شده خود منتقل کنید. توجه داشته باشید که ویندوز به صورت خودکار پوشه ‘Windows.old’ را بعد از ۳۰ روز پاک خواهد کرد.
گام ۴: اگر در اولین بار استفاده از ویندوز ۱۰ با استفاده از حساب مایکروسافت (Hotmail یا Outlook) خود به سیستم وارد شده¬اید، ممکن است ویندوز حساب قدیمی Administrator شما را غیرفعال کرده باشد، و در نتیجه فایل¬های شما را قفل کرده باشد. در این مورد، شما باید مجدداً حساب Administrator خود را فعال نموده و به آن وارد شوید تا بتوانید به فایل¬های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید. برای انجام این کار، در کادر جستجوی موجود در نوار taskbar در پایین صفحه نمایش، عبارت ‘computer management’ را تایپ کرده، سپس بر روی ‘Desktop app’ کلیک کنید. زمانی که باز شد، بر روی منوی آبشاری در کنار ‘Local Users and Grouping’ کلیک کنید و سپس پوشه Users را باز کنید.
گام ۵: در این مرحله همه حساب¬های کاربری موجود را به صورت یک لیست مشاهده خواهید کرد (که شامل حساب¬های موجود در ویندوز قبلی شما هم می¬باشد). اگر بر روی حساب Administrator یک فلش به سمت پایین قرار داشت، پس حساب شما در حین ارتقا به ویندوز ۱۰ غیرفعال شده است. برای فعال کردن، بر روی آیکن آن دوبار کلیک کنید، و تیک مربوط به ‘Account is disabled’ را بردارید، سپس بر روی Apply و درنهایت بر روی OK کلیک کنید. حال PC خود را restart کنید. زمانی که بالا آمد، حساب کاربری Administrator سابق خود را انتخاب کنید و به آن وارد شوید تا بتوانید به فایل¬های خود دسترسی داشته باشید.
گام ۶: اگر هنوز هم نمی¬توانید فایل¬های خود را پیدا کنید، این احتمال وجود دارد که ویندوز این فایل¬ها را در حین ارتقا به پوشه دیگری انتقال داده باشد. در این مورد، به سادگی اسم یکی از فایل¬ها را جستجو کنید (مثلاً paris holiday) یا نوع فایل (مثل .dox یا .jpg یا .mp3) جستجو کنید. اگر فایلی را در صفحه نتایج مشاهده کردید، بر روی آن راست-کلیک کنید، سپس بر روی ‘Open file location’ کلیک کنید. حال می¬توانید این فایل¬ها را به هرجای سیستم خود انتقال دهید.
گام ۷: اگر هنوز هم نمی¬توانید فایل¬های موردنظر خود را بیابید، احتمالاً به یک پوشه مخفی شده در PC شما منتقل شده¬اند و در صفحه نتایج مربوط به جستجو هم ظاهر نمی¬شوند مگر اینکه آنها را آشکار کنید. برای این کار، در نوار جستجوی پایین صفحه، عبارت show hidden files and folders را تایپ کنید و اولین نتیجه از این جستجو را انتخاب کنید. حال ‘Show hidden files, folders and drives’ را انتخاب کرده و بر روی Apply و سپس بر روی OK کلیک کنید. فایل خود را پیدا کنید و به هرجا که می¬خواهید آن را انتقال دهید.
گام ۸: اگر این روش هم جواب¬گو نیست، در نوار جستجو عبارت indexing options را تایپ کرده و بر روی اولین نتیجه کلیک کنید. حال بر روی گزینه Advanced کلیک کنید، سپس بر روی ‘Troubleshoot search and indexing’ کلیک کنید. حال منتظر بمانید تا ویندوز مشکل را کشف کند، سپس ‘Files don’t appear in search results’ را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کرده و دستورالعمل¬های مربوطه را دنبال کنید. اگر هنوز هم نمی¬توانید فایل¬های خود را بیابید، پس باید سعی کنید آن را یک نسخه پشتیبان که قبلاً گرفته شده، بازیابی کنید. در نوار جستجو عبارت backup and restore را تایپ کرده و بر روی “Restore my files” کلیک کنید و دستورالعمل¬ها را دنبال کنید.
گام ۹: این روش پایانی در جایی به کار می¬آید که شما نمی¬توانید یک فایل خاص را که گم شده است، مانند یک سند، صفحه گسترده یا عکس، پیدا کنید. ویندوز یک کپی از فایل¬های شما را در بازه¬های منظمی در پوشه¬ای تحت عنوان “Previous Versions” نگه داری و ذخیره می¬کند. به سادگی بر روی یک فایل Word یا Excel راست-کلیک کنید، بر روی Properties کلیک کنید، سپس بر روی زبانه Previous Versions کلیک کنید تا این فایل¬ها ببینید. آنگاه می¬توانید به راحتی و با کلیک کردن بر روی هر نسخه¬ای از آنها، نسخه¬های قبلی را بازیابی کنید و برگردانید و سپس بر روی Restore کلیک کنید.
گام ۱۰: کمپانی مایکروسافت می¬گوید شما می¬توانید گاهی اوقات ویندوز را گول بزنید، به این صورت که برای برگرداندن نسخه¬های قبلی از فایل¬ها، پوشه¬ای جدید را تحت همان نام و همان فرمت بسازید. پس، برای مثال، اگر شما نمی¬توانید سندی را به نام “My Life Story” پیدا کنید، به سادگی یک فایل جدید Word با نام “My Life Story” بسازید. حال بر روی فایل جدید خود راست کلیک کنید، و گزینه “Restore Previous Versions” را انتخاب کنید. اگر آیتم هایی را در زبانه Previous Versions مشاهده کردید، فایل موردنظر خود را انتخاب کنید، سپس بر روی Restore کلیک کنید.
تصاویر خود را به سریعترین روش ممکن، سازماندهی کنید
سازماندهی کردن تمامی تصاویر موجود بر بروی یک PC می¬تواند به شدت وقت¬گیر باشد، اما نرم¬افزار رایگان Diffractor این کار را بسیار ساده کرده است. با استفاده از metadata مربوط به تصاویر شما، این نرم¬افزار می¬تواند به صورت خودکار آن ها را در گروه¬های قابل دسترس، مرتب کند- این گروه¬ها مثل rating (میزان اهمیت)، tags (تگ¬ها)، cities (شهرها)، albums (آلبوم¬ها) و years (سال¬ها) می¬باشند- که به کمک این کار در عرض چندثانیه هرچه می¬خواهید، می¬یابید. تمامی تصاویر metadata ندارند، پس ما نحوه اضافه کردن سریع این ویژگی را به تصاویر شما، به شما آموزش می¬دهیم.
گام ۱: به سایت www.diffractor.com رفته و بر روی گزینه Download در سمت راست کلیک کنید، سپس فایل دانلود شده را نصب کرده و برنامه را باز کنید. نرم¬افزار Diffractor به صورت خودکار شروع به import (وارد) کردن پوشه¬های موجود در PC شما می¬کند-فرآیندی ممکن است چندین دقیقه به طول بیانجامد. اگر نتوانست همه پوشه ها را import کند بر روی آیکن ستاره کلیک کنید، مکان پوشه¬های مورد نظر را انتخاب کنید، کلید Ctrl را فشار دهید، پوشه¬های موردنظر خود را جهت import کردن به درون این برنامه انتخاب کنید، بر روی گزینه menu (سه خط روی هم) کلیک کنید، سپس دوبار گزینه Import را بزنید.
گام ۲: مجدداً بر روی گزینه menu کلیک کنید، سپس بر روی Overview کلیک کنید. حال لیستی از تمامی فایل¬های import شده خود را مشاهده خواهید کرد. به پایین صفحه آمده تا تصاویر خود را که به گروه¬های مناسب، تصاویر رتبه بندی شده و تصاویر geotagged (تگ جغرافیایی) تقسیم بندی و تفکیک شده¬اند، ببینید. کمی پایین¬تر رفته تا همه تصاویری را که بر حسب سال مرتب شده¬اند، مشاهده کنید. بر روی هرکدام از این گروه¬ها کلیک کنید، می¬توانید فایل¬های داخل آنها را مشاهده کنید. برای بازگشت به حالت Overview چندبار فلش بازگشت، یا کلید F4 را فشار دهید.
گام ۳: ویژگی metadata تصویر (که شامل مکان و زمان است) در حالت طبیعی به صورت خودکار توسط دستگاه شما به تصویر افزوده می¬شود. با این حال، تمامی تصاویر این اطلاعات را ندارند. نرم¬افزار Diffractor راهی آسان را برای اضافه کردن این اطلاعات به تصویر پیشنهاد می¬¬کند. به قسمت Todo در پایین صفحه Overview بروید. در اینجا، همه گروه¬های مربوط به تصاویری که فاقد metadata هستند را مشاهده خواهید کرد. بر روی هرکدام از آنها کلیک کنید تا تصاویر لیست شده آنها را ببینید.
گام ۴: بر روی تصویری که قصد ویرایش آن را دارید، کلیک کنید. در اینجا شما اطلاعات فنی را در مورد تصویر-شامل نام فایل، حجم تصویر، تنظیمات دوربین، تاریخ، و مدل دوربین- مشاهده خواهید کرد. برای اضافه کردن مکان، بر روی تصویر راست کلیک کرده، و بر روی Locate کلیک کنید. سپس بر روی کادر بالای آن کلیک کرده و نام مکانی را که این تصویر در آن گرفته شده تایپ کنید، و از مکان¬های پیشنهادی مکان مناسب و مدنظر خود را برگزینید و سپس بر روی OK کلیک کنید. بر روی آیکن Edit کلیک کرده تا گزینه¬های پیشرفته تر برای ویرایش عکس را مشاهده کنید.
گام ۵: نام عکس خود را تغییر داده و به آن یک عنوان (caption) دهید. کلیدواژه¬ها (keywords) را که در کادر Tags می¬باشد، اضافه کنید (این کار باعث می¬شود بعداً به آسانی و با استفاده از یک جستجوی کلیدواژه¬ای عکس را بیابید). به عکس خود Rate دهید و نام خود را برای copyright وارد کنید. اگر کادر تاریخ و زمان آن خالی است، یک تاریخ و زمان وارد کنید. اگر نیاز بود با استفاده از گزینه Straighten شیب عکس را تغییر داده و با استفاده از جهت¬ها عکس را بچرخانید. به پایین تر آمده تا هفت اسلایدر دیگر را هم مشاهده کنید که به شما کمک می¬کنند ترفندهایی را بر روی عکس پیاده کنید (شامل روشنایی، کنتراست و شدت رنگ¬ها). بر روی آیکن شبیه به تیک کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شوند.
گام ۶: برای ویرایش کردن چندین عکس با یک بار انجام این کارها، در صفحه Overview پوشه یا گروه موردنظر خود را انتخاب کنید (در گام ۳ ببینید). کلید Ctrl را فشار داده و عکس¬های موردنظر خود را جهت ویرایش انتخاب کنید. برای انتخاب همه تصاویر موجود در پوشه کلیدهای Ctrl+A را فشار دهید. بر روی عکس¬های انتخابی خود راست-کلیک کنید تا بتوانید به تصویر مکان اضافه کنید، آن را بچرخانید، تغییراندازه دهید و بر روی آنها تگ قرار دهید. همچنین می¬توانید آنها را کپی یا منتقل و یا پاک کنید، یا این ایمیل کنید و یا آنها را در شبکه¬های اجتماعی به اشتراک بگذارید. با این اطلاعات افزوده شده، تصاویر شما راحت¬تر از قبل در صفحه Overview پیدا می¬شوند.
گام ۷: همچنین می¬توانید با استفاده از نوار جستجو تصاویر خود را پیدا کنید. برای دیدن تصویر مورد نظر خود در نوار جستجو یک مکان (مانند “Budapest”)، یا یک کلیدواژه (مثل “Holiday”)، یک سال (مانند “۲۰۱۳”)، یک تاریخ خاص (مانند “۲۰۱۴ november”)، یا یک Rate (مانند “rating four”) وارد کنید. بر روی آیکن zoom (بزرگنمایی) کلیک کرده تا اندازه آیکن کوچک شده عکس را در صفحه نمایش تغییر دهید. گزینه هوشمند آن به شما اجازه می¬دهد جستجوی خود را فیلتر کرده و این فیلتر کردن با استفاده از معیارهایی مانند (حجم، نوع، مکان، rate، و تاریخ) می¬باشد. بر روی آیکن Play کلیک کنید تا به صورت slideshow (نمایش پشت سرهم) تصاویر خود را در حالت تمام صفحه مشاهده کنید.
iPad خود را هک کنید تا فضای خالی بیشتری را داشته باشید
محدودیتی که در محصولات iOS وجود دارد این است که نمی¬توان به وسیله حافظه¬های SD card به آن¬ها حجم بیشتری را اضافه کرد، پس به سرعت حافظه آن¬ها پر خواهد شد. عوامل اصلی این پر شدن هم فیلم¬ها و عکس¬ها هستند، اما قسمت مربوط به cache دستگاه شما هم می¬توانند حافظه شما را اشغال کنند. ما به شما نحوه پاک کردن دائمی فایل¬های چندرسانه¬ای اضافی و قرار دادن الگوریتمی برای پاک کردن cache را آموزش خواهیم داد، و از این پس می¬توانید چندین گیگابایت از حافظه خالی بیشتری را داشته باشید. ما در این آموزش از یک آیپد استفاده می¬کنیم، اما این فرآیند برای آیفون نیز مشابه است.
گام ۱: ابتدا باید مطمئن باشید که از آخرین ورژن سیستم عامل iOS استفاده می¬کنید (ورژن ۹٫۳٫۱ در زمان نوشتن این مقاله، جدیدترین است). برای انجام این کار، بر روی Settings بزنید، به مسیر General>Software Update بروید. اگر آخرین ورژن را بر روی دستگاه خود دارید، پیام “Your software is up to date” را دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت، گزینه¬هایی را می¬بینید که شما به دانلود و نصب آخرین ورژن این سیستم عامل تشویق می¬کنند. دستورالعمل¬های آن را دنبال کنید تا اینکه سیستم شما restart شده و به آخرین ورژن iOS ارتقا یابد. اگر برای آپدیت سیستم عامل خود حافظه کافی ندارید، قبل از اجرای این گام، گام بعدی را برای بازیابی مقداری فضا دنبال کنید.
گام ۲: باز هم Settings را باز کرده، بر روی General بزنید، سپس در پایین صفحه Storage & iCloud Usage را انتخاب کنید تا فضای در دسترس خود را مشاهده کنید. برای اینکه با جزئیات کامل ببینید کدام برنامه¬ها حجم بیشتری را اشغال کرده اند، بر روی Manage Storage بزنید (حجیم¬ترین برنامه¬ها در ابتدای لیست ظاهر می¬شوند). هربرنامه¬ای را که از آن استفاده نمی¬کنید با انتخاب Delete App و سپس مجدداً Delete App پاک کنید. این باعث پاک شدن برنامه و پاک شدن تمامی فایل¬های مربوط به آن می¬شود.
گام ۳: حال ما روش پاک کردن دائمی فایل¬های چندرسانه¬ای ناخواسته و بی¬استفاده را به شما آموزش می¬دهیم. برای مشاهده همه تصاویر و ویدئوهای خود برنامه Photos را باز کنید (ویدئوها به همراه آیکن کوچکی به شکل دوربین نمایش داده می¬شوند). در سمت راست بالای صفحه بر روی Select بزنید، سپس فایل¬هایی را که قصد پاک کردن آنها را دارید انتخاب کنید. سپس، بر روی آیکن سطل زباله بزنید، و بر روی گزینه Delete بزنید. فایل¬های شما در این مرحله بلافاصله پاک نمی¬شوند و به یک پوشه¬ای به نام Recently Deleted منتقل می¬شوند که این فایل¬ها در این پوشه به مدت ۳۰ روز نگه¬داری می¬شوند (و به شما فرصت بازگرداندن فایل¬ها را می¬دهند).
گام ۴: برای پاک کردن متوالی و دائمی این فایل¬ها و پاک کردن فضای اشغال شده حافه دستگاه خود، بر روی Albums که در پایین برنامه Photos قرار دارد بزنید، سپس پوشه Recently Deleted را انتخاب کنید. سپس در بالا و سمت راست این صفحه بر روی Select بزنید و Delete All را انتخاب کنید، سپس تعدادی از فایل¬ها که قصد پاک کردن دارید، را پاک کنید. شما همچنین می¬توانید تمامی پادکست¬هایی را که به آنها گوش داده¬اید پاک کنید. برنامه Podcasts را باز کرده، بر روی My Podcasts در پایین بزنید، به سمت چپ آن swipe (با انگشت بر روی صفحه کشیدن) کنید، و بر روی Delete بزنید. برای پاک کردن آیتم¬های دیگر هم همین روش را تکرار کنید.
گام ۵: برای اینکه فایل¬های موجود در cache دستگاه خود را پاک کنید باید یک فیلم را اجاره کنید (نیازی به خرید فیلم نیست). ابتدا میزان حافظه خالی خود را چک کنید (گام ۲ را ببینید). سپس سایت iTunes Store را باز کنید و به قسمت Films بروید. فیلمی را پیدا کنید که حجم آن از فضای خالی موجود در دستگاه شما بیشتر باشد (برای مثال، هرکدام از سری فیلم¬های Lord of the Rings حدود ۶ تا ۱۰ گیگابایت حجم دارند). برای دیدن اطلاعاتی درمورد حجم فایل این فیلم، قسمت Information آن را ببینید. حال اطمینان حاصل کنید که کیفیت HD آن را انتخاب کرده¬اید، پس بر روی دکمه Rent بزنید، سپس گزینه Rent HD Film را بزنید. نگران نباشید، برای انجام این کار اتهامی به شما وارد نیست.
گام ۵: به این دلیل که حجم فایل فیلم از حافظه خالی موجود در دستگاه شما بیشتر است، یک پیام تحت عنوان Cannot Download را مشاهده خواهید کرد، که دو گزینه OK و Settings را در خود دارد. گزینه Settings را انتخاب کنید، به General رفته و برای میزان فضایی خالی خود به Storage & iCloud Usage بروید. در اینجا متوجه خواهید شد که فضای خالی شما به اندازه چندصد مگابایت اضافه¬تر از قبل شده است. دلیل این امر، آن است که دستگاه شما برای این که بتواند فضای مورد نیاز برای فیلم را خالی کند به صورت خودکار شما را از شرَ فایل¬های cache خلاص می¬کند.
گام ۷: گام¬های ۶ و ۷ را تکرار کنید تا هردفعه حجم بیشتری از فضای اشغال شده دستگاه خود را آزاد کنید. مجدداً توجه کنید که باید حجم فیلم انتخابی در هر مرحله از فضای خالی موجود در دستگاه شما بیشتر باشد. بعد از اطمینان حاصل کردن از حجم، به فیلم برگردید، HD را انتخاب کرده و Rent را بزنید و سپس Rent HD Film را انتخاب کنید. بازهم گزینه Cannot Download را مشاهده خواهید کرد. بر روی Settings، سپس General بزنید، و سپس Storage & iCloud Usage را بازکنید تا فضایی خالی دستگاه خود را ببینید. هرزمان که این کار را انجام می¬دهید، کمی حجم بیشتر را به فضای خالی دستگاه خود اضافه می¬کنید. تا زمانی این کار را ادامه دهید که دیگر امکان پذیر نباشد. زمانی که امکان پذیر نباشد به این معنی است که فضای cache دستگاه شما کاملاً پاک شده است.
مشکل بالا آمدن ویندوز ۷ را حل کنید
در چند هفته اخیر، تعدادی از کاربران به ما ایمیل زده¬اند و در مورد مشکل بالا آمدن ویندوز بر روی PC خود، بعد از نصب آخرین Windows Update از ما سوال کرده اند. این کاربران همگی از PC های ASUS که سیستم عامل ویندوز۷ بر روی آنها است، استفاده می¬کرده¬اند، اما این مشکل ممکن است در هر نسخه ای از ویندوز به وجود بیابید. ما با تغییر یکی از تنظیمات مربوط به BIOS نحوه حل کردن این مشکل را به شما آموزش می¬دهیم.
گام ۱: اگر اخیراً یک Windows Update نصب کرده¬اید و در زمان reboot کردن سیستم، پیام¬های خطا را مشاهده می¬کنید، وحشت زده نشوید. این به دلیل نحوه قرار داده شدن یکی از گزینه¬ها به نام Secure Boot در تنظیمات BIOS کامپیوتر شما است که به صورت پیش¬فرض بر روی برخی از PC ها (مخصوصاً مدل¬های ایسوس) فعال شده و این مشکل را ایجاد کرده است.
گام ۲: برای حل کردن مشکل، PC خود را restart کنید، سپس زمانی که سیستم در حال بالا آمدن است و قبل از دیدن صفحه لاگین ویندوز، یعنی زمانی که صفحه BIOS را مشاهده می¬کنید، شروع به فشار دادن کلید موردنیاز برای ورود به BIOS کنید (در اکثر کامپیوترهای ASUS این کلید Del است). زمانی که به BIOS وارد شدید، کلید جهت سمت راست را فشار داده تا به تنظیمات Boot برسید. سپس جهت پایین را فشار دهید تا به گزینه Secure Boot برسید که این گزینه برجسته شده است، سپس Enter را بر روی آن بزنید.
گام ۳: در صفحه¬ای که ظاهر می¬شود، با استفاده از کلیدهای جهت خود به OS Type بروید، سپس Enter را فشار دهید. خواهید دید که گزینه “Windows UEFI mode” به صورت پیش¬فرض انتخاب شده است. از کلید جهت پایین برای انتخاب Other OS (سیستم عامل های دیگر) استفاده کنید، سپس Enter را فشار دهید. حال برای ذخیره این تغییرات و خروج از BIOS کلید F10 را فشار دهید. پیامی خواهید دید که از شما می¬پرسد آیا قبل از restart کردن سیستم، تغییرات را ذخیره کند یا خیر، گزینه Yes را انتخاب کرده و Enter را بزنید. زمانی که ویندوز بالا می-آید بر روی Start Windows Normally کلیک کرده و با استفاده از ویندوز طبیعی خود کار را ادامه دهید. مشکل برطرف شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text