پرسش و پاسخ

/
/
/

پرسش و پاسخ
PDF ها را نمی توانم باز کنم
پرسش: من یک کامپیوتر ویندوز ۷ و یک پرینتر Pixma iP4850 کانن خریداری کرده ام که از طریق USB وصل شده است و قبلاً هیچ مشگلی با آن نداشتم. اخیراً وقتی می خواهم یک سند PDF را از Adobe Reader پرینت کنم، سند چاپ نمی شود و کل کامپیوتر لاک شده و نیاز به راه اندازی مجدد دارد. این اتفاق از زمانی افتاد که من صورت حساب بانکی خود را به صورت PDF دانلود کردم، اما قبلاً هم این کار را بدون هیچ مشگلی انجام داده بودم. تمام اسناد دیگر به خوبی چاپ می شوند.
من Adobe Reader را با استفاده از Adobe Reader and Acrobat Cleaner Tool حذف کردم و ورژن جدید این برنامه را دوباره نصب نمودم. همچنین جدیدترین درایو پرینتر را نیز نصب کردم ، هیچ کدام از این کارها موثر نبود. ورژن قبلی Adobe Reader را هم امتحان کردم . مشگل هنوز وجود دارد و من قادر نیستم PDF هایی که دارم را چاپ کنم. می توانید به من کمک کنید؟ آیا باید یک PDF reader دیگر نصب کنم؟
پاسخ: شما تمام اقدامات اولیه در این رابطه را امتحان کرده اید، اما باید عیب یاب چاپ را هم امتحان کنید، troubleshooting یا عیب یابی را جستجو کرده و از میان نتایج Troubleshooting را اجرا نمایید. روی قسمت Hardware and Sound کلیک کنید، سپس Printer را انتخاب و برای اجرای فرآیند Next را کیک نمایید. این امکان وجود دارد که خطاها شناسایی و برطرف شوند، البته اگر شکتان به Adobe Reader نیست. نصب یک PDF Reader شخص ثالث به شما امکان می دهد تا مطمئن شوید که PDFها از یک نرم افزار دیگر چاپ می شوند.
به فرض اینکه این کار انجام شود، ما به دنبال تنظیمی خواهیم بود که ممکن است در Reader ایجاد مشکل کند.اولین پیشنهاد ما بررسی گزینه های داخل خود دیالوگ چاپ است: بررسی کنید که پرینتر درست انتخاب شده باشد، سپس سعی کنید اندازه صفحه را از Fit به Actual تغییر دهید. همچنین گزینه زیر Comments &Forms را از Document and Markups به Document تغییر دهید.
اگر کار نکرد، احتمالاً مشگل مربوط به مد محافظت شده Reader است که باعث بروز مشکلات چاپ شده است. از منوی Edit ، Preferences را انتخاب کنید و تب Security (Enhanced) را باز نمایید. علامت تیک را از کنار Enable Protected Mode بردارید، با پیام تایید موافقت کنید سپس پنجره Preferences را ببندید، Reader را ببندید، چند ثانیه صبر کنید و آن را restart نمایید، سپس دوباره امتحان کنید.

تصویر
گزینه های مقیاس بندی Reader در برخی پرینترها ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود
دانلود کردن ویدیوها را متوقف کنید
پرسش: من به تازگی تلفن نکسوس ۵ خود را به اندروید لالی پاپ آپگرید کرده ام و حس خوبی دارم. اما یک مشکلی وجود دارد: من از فایر فاکس استفاده می کنم و وقتی اولین بار سعی کردم ویدیویی را به صورت آنلاین از آن تماشا کنم از من پرسید که آیا می خواهم آن را دانلود کنم یا با اپ Photos آن را تماشا کنم. من فکر کردم که نمی خواهم هیچ کدام از آنها را انجام دهم – فقط می خواستم ویدیوها مثل قبل به طور خودکار اجرا شوند- اما وقتی این سوال چندین بار از من پرسیده شد گفتم می خواهم دانلود کنم. حال هر بار که می خواهم ویدیویی را در صفحه وب تماشا کنم باید آن را در موبایل خود دانلود نمایم. چگونه می توانم جلوی این کار و تکرار این پرسش را بگیرم؟
پاسخ: شما باید app preferences مربوط به محتوای ویدیوی خود را در تلفن reset نمایید. یک روش برای انجام این کار نصب یک اپ video player جدید است. تلفن متوجه خواهد شد که یک گزینه جدید برای اجرای ویدیو دارد و دفعه دیگر آن را به عنوان یک گزینه به همراه دو گزینه گذشته ارائه می دهد.
در غیر اینصورت تنها راهی که از نظر ما می ماند reset کردن تمام app preferences است که البته می تواند کمی آزاردهنده باشد چون باید مجددا گزینه های خود را برای تمام محتواها و عمل های دیگر انتخاب نمایید.
برای این کار، نوار نوتیفیکیشن را پایین بکشید و روی آیکن آبی رنگ ضربه بزنید، سپس روی آیکن چرخ دنده کنار آن ضربه بزنید. صفحه Settings را به پایین پیمایش کرده و روی Apps ضربه بزنید سپس روی آیکن منوی سه نقطه ای در گوشه راست صفحه ضربه زده و Reset app preferences را انتخاب نمایید. هشدار را بخوانید و روی Reset Apps ضربه بزنید.حال باید به تلفن خود بگویید که وقتی محتوا های مختلف را باز می کنید از کدام اپ ها استفاده کند.

تصویر
با reset کردن app preferences اندروید شانس دیگری برای انتخاب گزینه های پیش فرض خواهید داشت

پهنای باند متواری
پرسش: من یک شبکه کوچک متشکل از ۵ کامپیوتر دارم و اخیراً یک کامپیوتر ویندوز اکس پی پرو جایگزین ویندوز ۷ پروفشنال ۶۴ بیتی کرده ام، اما امانم را بریده است. اما به نظر من این کامپیوتر باعث ترافیک¬های مدوام اینترنت است که مرور کردن وب را برای هر کدام از کامپیوترها به شکل مجازی غیر ممکن می سازد و باعث کندی پهنای باند من شده است. می دانم که کامپیوتر جدیدم مسئول این مشکل است چون وقتی کابل اترنت را جدا می کنم مسیریاب به سرعت آرام می شود و اگر آن را دوباره وصل کنم مسیریاب دوباره به همان وضعیت قبل برمی گردد.
من یک اشتراک فعال Microsoft Office 365 Home در این ماشین دارم و می دانم که Microsoft OneDrive بخشی از این پکیج است، اما حتی وقتی که OneDrive را می بندم، مشگل همچنان ادامه دارد. با استفاده از Resource Monitor سعی کردم بفهمم کدام اپلیکیشن ها مسئول این فعالیت اینترنتی هستند اما این کار فقط به من نشان داد که اکثر ارتباط های TCP من با svchost.exe(Network Service) آغاز می شوند که خیلی به من کمک نمی کند.
خلاصه نمی دانم پیکربندی سرورم ضعیف است یا اینکه اتفاق های مشکوکی در حال رخ دادن هستند.
ابتدا شک من به مورد دوم بود چون تمام نمونه ها از پورت محلی ۳۳۸۹ استفاده می کردند که توسط Remote Desktop Protocol (RDP) استفاده می شد، اما خودم از راه دور به این کامپیوتر متصل شدم ، یک قانون فایر وال برای ارتباط های وارد شونده به پورت ۳۳۸۹ به این کامپیوتر وجود دارد. تلاش های مجازی مداوم برای کامپرومایزکردن سیستم از طریق RDP من را آزار می دهد، اما مطمئن هستم که از پسورد لاگین مطمئنی استفاده می کنم.
پاسخ: قبلاً در مورد ارتباط های RDP به کامپیوتر شما هشدار داده بودیم. برای بالا بردن ایمنی در قانون فایر وال RDP باید رنج IP راه دور را به حداق ممکن کاهش دهید و نیز این قانون را به گونه ای زمانبندی کنید که وقتی در خانه هستید، غیرفعال شود. اگر سرویس گیرنده با دسترسی راه دور به شما اجازه می دهد تا نوع پورت TCP که استفاده می کند را پیکربندی کنید، این کار به شما کمک می کند تا آن را به یک پورت با شماره بالاتر تنظیم کنید. یک پورت مجزا در رنج ۴۹,۱۵۲-۶۶,۵۳۵ انتخاب کنید و فایروال خود را پیکر بندی کنید تا از آن پورت خارجی به پورت ۳۳۸۹ کامپیوتر شما فوروارد شود.
ترکیب این مراحل تعداد تلاش های RDP را کاهش می دهد چون افراد کمتری به پورت¬ Expose شده دسترسی خواهند داشت.
برخی از یوتیلیتی می توانند دانش شما را در مورد ترافیک شبکه کامپیوتر بالا ببرند، اما در این مورد ما NetBalaner را پیشنهاد می کنید ( رایگان از سایت netbalacer.com ). این نرم افزار را نصب و راه اندازی کنید و از منوی ویندوز Process Info را انتخاب نمایید. سپس روی عنوان ستون Downloaded یا Uploaded کلیک کنید تا فرایند ها طبق مصرفشان از شبکه مرتب شوند، بیشترین مصرف در بالا قرار می گیرد.هر فرایندی که می خواهید بیشتر راجع به آن بدانید انتخاب نمایید و تب Process Info را در پایین پنجره کلیک نمایید.

تصویر
این اسکرین شات تعدادی جلسه دسکتاپ از راه دور مشکوک به همراه یک آدرس IP مشکوک را نشان می دهد

از اطمینانم صرف نظر می کنم
پرسش: من هیچ وقت هنگام نصب نرم افزار، کادری که می گوید “Always trust software from…” را تیک نمی زنم چون احتمال دارد مالکیت یا سیاست های آن کمپانی تغییر کند و شما نمی توانید به آنها اطمینان کنید.چند روز پیش وقتی مشغول بروز کردن نرم افزار پرینتر برادرم بودم، بطور تصادفی گزینه اطمینان همیشگی به نرم افزار را قبول کردم. حالا خیلی ناراحتم و می خواستم بدانم آیا راهی برای جبران اشتباهم هست. می توانید به من کمک کنید؟
پاسخ: ویندوز اطمینان به نرم افزار و بروزرسانی ها را آسان کرده است، اما معلوم نیست که برای تغییر نظر شما چه کار باید کرد . ابتدا منوی استارت یا صفحه استارت را باز کنید، “MMC”را بدون علامت گیومه تایپ کنید و enter را فشار دهید. وقتی Management Console راه اندازی شد، منوی Fileرا باز کنید، Add/Remove Snap-in… را انتخاب کنید، در لیست روی Certificates دوبار کلیک کنید و وقتی اعلام شد اکانت Computer را انتخاب نمایید. در ویندوز ۷ Finish راکلیک کنید یا در ویندوز ۸ Next و سپس Finish را کلیک نمایید، بعد برای قبول یا رد دیالوگ Ok را کلیک نمایید.
در قاب اصلی روی Certificates و سپس Trusted Publishers دوبار کلیک کنید.در نهایت روی Certificates دوبار کلیک کنید تا لیست کمپانی هایی که قبلا به آنها اطمینان کرده بودید را بینید. هر کدام را که می خواهید حذف کنید را انتخاب و Delete را فشار دهید. دفعه دیگری که نرم افزار آن شرکت را نصب یا بروز می کنید، از شما کسب اجازه می شود، درست مانند قبل.

تصویر
اطمینان به نرم افزار یک کمپانی آسان است، اما صلب اطمینان از آن کمپانی دشوار است

اپ اندرویدی قدیمی من را پیدا کنید
پرسش: چند سال قبل وقتی اولین تلفن اندرویدی خود را خریدم اپ Network Rail وجود نداشت و من یک برنامه شخص ثالث خوب خریداری کردم که از آن زمان تا به حال از آن استفاده می کردم. اخیراً یک تلفن جدید خریده ام اما اپ مورد اعتماد من در آن نصب نمی شود و نمی توانم آن را در Play Store پیدا کنم. اپ قطار این شرکت را امتحان کردم به نظرم وحشتناک بود و اپ های National Rail یا Trainline را هم دوست ندارم. آیا راهی هست اپ قدیمی خودم را برگردانم؟
پاسخ: متاسفیم که اپ خوبی که بابت آن پول پرداخت کرده بودید را از دست دادید، اما اگر این اپ در Play Store نیست، احتمال آن می رود که دیگر بروز یا پشتیبانی نمی شود. اگر در مورد اپ Croworc Train Times صحبت می کنید، این برنامه هم در اندروید کیت کت و هم در لالی پاپ کار می کند بنابراین باید بتوانید آن را دوباره نصب کنید.
به Play store بروید، روی آیکن منو در گوشه چپ ضربه بزنید، روی My apps، سپس روی تب ALL ضربه بزنید تا تمام اپ های مربوط با اکانت اندروید به ترتیب وقوع زمانی لیست شوند. پیمایش کنید تا Train Times (یا اپی که در نظر دارید) را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید و سپس در صفحه اپ روی نصب یا install ضربه بزنید.

تصویر
My app را در Play store جستجو کنید تا اپ هایی که قبلا از آن ها استفاده می کردید را پیدا کنید

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text