نحوه استفاده از توییتر

/
/
/

نحوه استفاده از توییتر
توییتر یک ابزار قدرتمند برای به اشتراک گذاری اطلاعات، پشتیبانی از مشتریان و امور روزمره شما می باشد. در این نحوه شروع به کار با آن را یاد خواهید گرفت.
تقریباً بعد از یک دهه پس از ورود Twitter، این برنامه تبدیل به جذاب ترین شبکه اجتماعی در فضای مجازی شد. توییتر، سرویسی برای چت با دوستان، تعامل با افراد ثروتمند و مشهور، استفاده از تجارت، به اشتراک گذاری لینک های جالب، و البته، تصاویر شما می باشد. البته، اخیراً مورد سوءاستفاده هایی هم قرار گرفته است – نه فقط توسط افراد احمقی که افراد مشهور را تهدید به مرگ کرده اند، بلکه توسط کاربران عادی که ما واقعاً از پیچیدگی های ذهنی آن ها درکی نداریم.
در این راهنما، ما توصیه های کاربردی را برای استفاده هرجه بهتر از توییتر به شما ارائه می دهیم، همچنین ترفندهایی را برای همه کاربران توییتر، چه آنهایی که به تازگی عضو آن شده اند، و چه افرادی که روزانه هزاران توییت را در این شبکه اجتماعی دریافت می کنند. ما تفاوت های عمده بین کانال های شخصی (private) و عمومی (public) در توییتر را ارائه می کنیم. و همچنین نحوه رفتار با حساب های کاربری مزاحم و اسپم، و توصیه هایی از طرف بهترین کاربران توییتر را به شما منتقل می کنیم.
گام ۲: یک نام کاربری به یاد ماندنی انتخاب کنید
مسلماً اولین و مهمترین کار در توییتر، انتخاب نام کاربری می باشد. ۱۰ سال بعد از ثبت نام در توییتر، شما نمی توانید ادعا کنید که نام کاربری شما @BobSmith (علامت @ قبل از هر نام کاربری در توییتر ظاهر می شود) است، پس به دنبال انتخاب یک نام کاربری اصلی برای خود باشید برای مثال، @BrightonBobby، یا @BobTheAccountant را انتخاب کنید. توییتر نسبت به بزرگ و کوچک بودن حروف حساس نیست برای مثال نام کاربری @BrightonBobby برای توییتر هیچ فرقی با @brightonbobby ندارد.
اگر نام کاربری شما از قبل توسط فرد دیگری انتخاب شده است، توییتر نام های کاربری مشابه را به شما پیشنهاد می کند، که در حالت طبیعی شامل اعداد (@BongoBobby3) یا نشان گذاری های اضافی (@Bango_Bobby) می باشد. از انتخاب کاراکترها و علامت های غیرمرسومی که فقط در گوشی های همراه وجود دارند، خودداری کنید. اگر نام کاربری خود را به خوبی انتخاب نکرده اید بعداً می توانید با رفتن به Settings و انتخاب تب Account، این نام کاربری را تغییر دهید. و با عوض کردن این نام کاربری، هنوز تمامی دنبال کننده (follower) های خود را خواهید داشت و از بین نمی روند.
گام ۲: تمرین کنید تا یاد بگیرید
بعد از این که نام کاربری خود را انتخاب کردید، توییتر از شما می خواهد زمینه های مورد علاقه خود و حساب های پیشنهادی، که متعلق به افرادی است که ممکن است آنها را بشناسید، برای پیشنهاد دادن به شما انتخاب کنید. تعدادی حساب را اضافه کنید یا این که یک روز اول خود را برای استفاده از آن سپری کنید و یا این که نگاه کنید تا بیاموزید- نحوه استفاده دیگر افراد را از این سرویس تماشا کنید، نحوه تعامل آنها با هم، و استفاده از مرسومات این سرویس توسط این افراد را نگاه کنید. شما در این مرحله هیچ فالووری ندارید، پس پست گذاشتن در این زمان کار جالبی نیست، چون هیچ کس آن را نمی خواند.
در این مرحله از ثبت نام، توییتر افرادی که از طریق ایمیل و یا شماره تلفن با شما در ارتباط هستند را برای اضافه کردن به لیست فالوورها، به شما پیشنهاد می کند. دنبال کردن و تعامل داشتن با دوستان، راه خوبی برای شروع استفاده از توییتر است، زیرا این افراد نسبت به تازه واردها بیشتر پاسخ گو هستند تا این که بخواهند یک نام مشهور مانند @Lord_Sugar که حدود ۴ میلیون فالوور دارد، را توییت کنند.
گام ۳: در مقابل چشم های کنجکاو، از توییت ها حفاظت کنید
به صورت پیش فرض هر چیزی که شما در توییتر منتشر می کنید، در دامنه ای عمومی قرار داده می شود. هرکسی می تواند آن را بخواند، حتی اگر آن ها از فالوورهای شما نباشند، می توانند از طریق جستجوی گوگل یا پیدا کردن صفحه شخصی شما در توییتر این پست ها را بخوانند. اگر نمی خواهید که افراد دیگر پست های شما را ببینند، به Settings بروید، Security and Privacy را انتخاب کرده و تیک مربوط به Protect My Tweets را فعال کنید.
اکنون افرادی را که به عنوان دوست (فالوور) تایید کرده اید قادر خواهند بود که پست های شما را ببینند. این کار، محدودیت هایی را برای نحوه استفاده شما از این شبکه اجتماعی قرار می دهد: دیگران نمی توانند مجدداً شما را توییت کنند، وتنها افرادی که برای دوستی تایید کرده اید می توانند پاسخ شما به توییت های خود را ببینند. پس تا زمانی که @PiersMorgan شما را فالوو نکند، شما قادر نخواهید بود که دیدگاه های خود را بر روی پست هایش قرار دهید.
گام ۴: چه چیزی خصوصی (Private) محسوب می شود
یک اشتباه کلاسیک در توییتر، این تفکر است که توییت ها و دیدگاه هایی برای یک شخص قرار دهیم، فقط توسط همان شخص خوانده می شود. در واقع، هرفردی که شما دوتا را فالوو کرده باشد، می تواند این پیام را بر روی جدول زمانی خود مشاهده کند، و این توییت همچنین در قسمت جستجو و همچنین در صفحه توییتر شما قرار داده می شود. اگر می خواهید به صورت خصوصی با کسی در تعامل باشید، از سیستم پیام مستقیم (DM)، که از منوی Messaging قابل دسترسی است، استفاده کنید. اخیراً توییتر یک امکان را برای DM های گروهی فراهم کرده است، که به شما اجازه می دهد با بیشتر از یک نفر چت کنید. به صورت پیش فرض، شما می توانید فقط به افرادی DM ارسال کنید که از اعضای فالوورهای شما هستند، اما شما می توانید با فعال کردن تیک مربوط به Secturity and Privacy در Settings به هرکسی اجازه دهید که پیام مستقیم (DM) را برای شما ارسال کند.
گام ۵: در حالی که توییت کردن نام کاربری فردی، آن را خصوصی نمی کند، با این حال به این معنی است که تنها افرادی که شما دو نفر را فالوو کرده اند می توانند این پیام ها را ببینند. اغلب شما توییت هایی را مانند “@GaryLineker was wrong about that offside” خواهید دید، که تنها فالوورهای ارسال کننده این مطلب و Gary می توانند این پست را ببینند. اگر می خواهید همه فالوورها این پست را ببینند، یک علامت ‘.’ را به صورت “.@GaryLineker was wrong about that offside” قرار دهید.
گام ۵: یک Twitter Client تهیه کنید
وب سایت توییتر برای کاربران قوی، بسیار ضعیف عمل می کند: timeline شما به صورت خودکار آپدیت نمی شود، و پاسخ ها و پیام های دایرکت (DM) مخفی می باشند. برای این که همزمان با کار خود، چشمتان به توییتر هم باشد، یک Twitter client را برای PC خود دانلود کنید. برنامه مورد علاقه ما TweekDeck برای Google Chrome است، که می توان آن را در taskbar کامپیوتر قرار داد و به صورت مجزا از نرم افزارهای دیگر کار می کند. حتی اگر Chrome شما باز نباشد، این برنامه باز هم برای کار کردن مشکلی ندارد.
TweekDeck دارای ستون های جداگانه ای برای timeline، notification ها، پیام ها و مورد علاقه ها، شما می باشد، که همه به صورت لحظه ای آپدیت می شوند. همچنین می توانید برای مدیریت کردن بیش از یک حساب کاربری در توییتر از TweekDeck استفاده کنید. ما تم تیره آن را ترجیح می دهیم و از کوچک ترین فونت ممکن استفاده می کنیم، که هردوی این تنظیمات را می توانید با کلیک کردن بر روی آیکن چرخ دنده در پایین و سمت چپ پنجره این نرم افزار، مشاهده کنید. اگر شما از مرورگر Chrome استفاده نمی کنید، می توانید TweekDeck را به عنوان یک برنامه تحت وب از tweekdeck.twitter.com تهیه کنید. برای تمام صفحه شدن پنجره TweekDeck از کلید F11 استفاده کنید.
گام ۷: Mute کردن، Block کردن و Report کردن افراد
توییتر دچار طاعونی از دیوانه ها و احمق ها، اسپمرها و ترول ها شده است. اگر شما یک فرد مشهور نباشید، بعید است که مزاحمت زیادی برایتان ایجاد شود، اما دانستن این که با این افراد دردسرساز چگونه باید برخورد کرد، امری ضروری برای همه افراد است. توییتر برای مقابله کردن با این افراد به شما سه گزینه داده است: mute، block و report
Mute، توییت های فردی را از روی timeline شما مخفی می کند، و به آن فرد اجازه می دهد که هر پیامی که می خواهد برای شما ارسال کند، اما تا زمانی که شما مایل نباشید و mute را برای آن فرد خاموش نکنید، هیچ یک از این پیام ها را نمی بینید. این یک راه خوب برای بی توجهی کردن محترمانه به یک فالوور مزاحم است. Block کردن فردی باعث می شود که نتواند شما را فالوو کند و تمامی پیام های آن فرد از روی timeline شما پاک می شود. این کار این فرد را از خواندن پیام های شما بازنمی دارد، اما تعامل این فرد را با شما متوقف می کند. Report عکس العمل شما نسبت به یک اسپم، پیام خشن یا تهدید آمیز است، که ممکن در مورد آن توییتر تحقیقاتی را دنبال کند. توییتر در مورد سوء استفاده ها ثبت و بازرسی دقیقی ندارند، اما قول هایی در مورد بالابردن امنیت این شبکه محبوب اجتماعی داده شده است. همه این گزینه ها را می توانید با کلیک کردن بر روی سه نقطه در زیر هر توییت بر روی وب سایت توییتر، یا برنامه های متنوعی که برای توییتر ساخته شده است، مشاهده کنید.
گام ۸: توییت های مربوط به موضوع های خاص را فیلتر کنید
شاید برای شما پیش آمده باشد که دوست دارید فردی را فالوو کنید اما از یک موضوع خاص که آن فرد دنبال می کند، خسته شده اید. برنامه های Twitter Client مانند TweetDeck و دیگر برنامه ها به شما اجازه می دهند بر اساس کلید واژه ها، توییت ها را فیلتر کنید. در برنامه TweetDeck این کار را می توانید با کلیک کردن بر روی آیکن چرخ دنده Settings، و انتخاب گزینه Mute از از پنل سمت چپ و سپس انتخاب محتوای Text انجام دهید. واژه یا عبارتی را که دوست دارید برای خود ممنوع کنید (مانند ‘Arsenal’) به قسمت Using اضافه کنید و بر روی Mute کلیک کنید. اکنون همه این پست ها تا زمانی که از این کلید واژه استفاده کنند، از timeline محو می شوند.
گام ۹: از پرشدن inbox خود توسط پیام های توییتر جلوگیری کنید
به صورت پیش فرض، توییتر برای هشدار دادن به شما برای تمامی پیام ها، از حساب ایمیل شما استفاده می کند: هرزمان که فردی شما را در یک پست mention کند، یا کسی یکی از پست های شما را مجدداً پست کند، پس هر اتفاقی که می افتد شما از آن باخبر خواهید شد. اگر قصد دارید ایمیل خود را از زیر بار این همه هشدار و اعلان توییتر خلاص کنید، به Settings رفته، قسمت Email notifications را باز کرده و تیک مربوط به تمامی جعبه ها را بردارید. مگر این که شما یک فرد فوق العاده مشهور باشید و قصد داشته باشید هر زمان که فردی شما را فالوو می کند، اعلان مربوط به آن را دریافت کنید یا این که برای دریافت پیام ها در direct از این Email notifications استفاده کنید. در غیر این صورت کاری خنده دار است.
گام ۱۰: ترافیک توییتر خود را تجریه و تحلیل کنید
هر کاربر توییتر می تواند از ترافیک مصرفی خود در آدرس analytics.twitter.com باخبر شود. این سایت به شما یک بازدید کلی از کارهایی که انجام داده اید، تعداد توییت هایی که گرفته اید، یا این که چه پستی بیشترین توییت را دریافت کرده اید. بر روی تب Followers کلیک کنید تا درصد مربوط به فالوورهای مرد و زن خود، علاقه های آنها، و محل زندگی آنها را مشاهده کنید. این قسمت پر از اطلاعات مفید است و می توانید این اطلاعات را به Excel برده و ذخیره کنید.

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text