img

چگونه آدرس IP خود را در دستگاه های مختلف پیدا کنیم…

/
/
/

اگر شما می خواهید مشکلات مربوط به شبکه خود را برطرف کرده و همه کارهای حرفه ای را بر روی آن انجام دهید، نیاز به یافتن آدرس IP خود خواهید داشت.—
هر کامپیوتری بر روی یک شبکه دارای یک آدرس IP مختص خود است، که معادل آدرس پستی در اینجا بر روی کامپیوتر است. شما در حالت عادی نباید نگران باشید که آدرس IP شما چه چیزی است، یا مجبور به استفاده از آن نیستید، اما گاهی اوقات باید این آدرس را پیدا کنید. برای مثال، اگر می خواهید از کامپیوتر خود فایل هایی را به اشتراک بگذارید، یا این که بازی های آنلاین را در محیط اینترنت انجام دهید، دانستن IP آدرس امری حیاتی است. همچنین گاهی اوقات مجبورید IP مربوط به مودم خود را بدانید تا از این طریق به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید. در این جا نحوه پیدا کردن این اطلاعات را از روی هر کامپیوتری به شما آموزش می دهیم.
– ویندوز
کلیدهای Windows+R را فشار دهید، سپس صفحه ای که بالا می آید دستور “control netconnections” را تایپ کرده و Return را بزنید. این کار، صفحه اتصالات شبکه شما را باز خواهد کرد. از این لیست، بر روی آیکن network connection که آبی رنگ است کلیک کنید، و از نوار ابزار مورد نظر، بر روی View Status of this connection کلیک کنید. اگر شما نمی توانید این گزینه را ببینید، باید ابتدا در نوار ابزار بر روی “>>” کلیک کنید. بر روی دکمه details کلیک کنید تا یک dialog box جدید باز شود. آدرس مربوط به Ipv4 که به صورت لیست وجود دارد، آدرس آی پی کامپیوتر شما را مشخص می کند. آدرس آی پی مربوط به مودم شما در قسمت IPV4 Default Gateway قرار دارد.
یک روش مشابه برای یافتن این اطلاعات است که کلیدهای Windows+R را فشار داده و سپس دستور ‘cmd’ را تایپ کنید، و Enter را زده تا صفحه مربوط به command prompt باز شود. اکنون عبارت “ipconfig” را تایپ کرده و Enter بزنید. این کار، تمامی مشخصات مربوط به اتصالات شبکه، از جمله آی پی شما را نمایش خواهد داد.
– اندروید
سیستم عامل اندروید، متاسفانه فقط آدرس IP اخیر شما را نشان می دهد، اما آدرس IP مربوط به مودم شما را نمایش نمی دهد. برای دسترسی به این اطلاعات در سیستم عامل اندروید نیاز به یک برنامه مانند Network Info || (tinyurl.com/332networkinfo) دارید. زمانی که این برنامه را نصب کردید، به شبکه وای فای خود متصل شوید، برنامه را اجرا کرده و بر روی تب WiFi بزنید. در زیر قسمت IP آدرس خود و همچنین در قسمت Gateway می توانید آدرس آی پی مربوط به مودم خود را مشاهده کنید.
– iPhone/ iPad
به قسمت Settings بروید، Wifi را انتخاب کرده و بر روی آیکن ‘i’ در کنار شبکه ای که به آن متصل هستید، کلیک کنید (این آیکن در بالای لیست قرار دارد و در کنار آن یک تیک قرار دارد). آنگاه آدرس IP مربوط به گوشی و همچنین مودم شما به دقت نشان داده می شوند.
– Mac OS X
در این سیستم عامل، از منوی Apple قسمت System Preferences را باز کرده و Network را انتخاب کنید. شبکه فعال خود را انتخاب کنید که این شبکه معمولا با رنگ سبز نشان داده شده است. برای اتصالات سیمی (اتصال از طریق Ethernet) آدرس های IP خود را به صورت لیست شده در زیر قسمت IP Address مشاهده خواهید کرد، و آدرس مودم شما در مقابل گزینه Router قرار دارد. برای اتصالات بی سیم، بر روی Advanced کلیک کرده، سپس بر روی TCP/IP کلیک کنید. آنگاه آدرس IP گوشی و مودم خود را در یک لیست مشاهده خواهید کرد.
یک راه مشابه برای انجام این کار این است که Terminal را باز کنید، سپس عبارت ‘ipconfig’ را تایپ کنید تا همه اطلاعات مربوط به اتصالات شبکه خود را مشاهده کنید، و همچنین برای مشاهده Gateway (لینکی بین کامپیوترهای مختلف در یک شبکه است) خود، عبارت ‘route-n get default’ را تایپ کنید.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text