سوسک کرگد نی چوبی

/
/
/

سوسک کرگد نی چوبی
جرمی کول (www.society6.com) تا مدتها می¬خواست نمونه¬ي یک سوسک کرگد نی را روی دیوار داشته باشد اما نمی¬خواست که یک نمونه¬ي مرده¬ي آن را بخرد. بنابراین تصمیم گرفت که از قابلیت مایا (Maya) و وی¬ری (V-Ray) در فتوشاپ استفاده کند تا یک نمونه¬ي آنرا خودش بسازد. او می¬گوید: من می¬خواستم یک چیزی از طریق رایانه و از جنس چوب بسازم و این آغاز و ابتدای ایده¬ي من بود.
روندِ او ترکیب فتوشاپ و ۳D بود؛ که فتوشاپ از ابتدا تا انتهای آن بخوبی کاربرد داشت. او اضافه می¬کند که: من از فتوشاپ استفاده کردم تا یک بافت (ترکیب) بوجود آوردم. به همین خاطر او موجودات را در مایا شبیه¬سازی کرد و سپس تصاویر آنها را به V-Ray منتقل نمود و از آنجا مجدداً به فتوشاپ برمی¬گرداند تا آنرا برای تصویر نهایی گردآوری نماید. سوسک کرگردنی چوبی اولین نمونه در این سری است. کول هم¬اینک بر روی جانوری بنام جیرجیرک در حال کار است و پس از آن قصد دارد سراغ سوسک شاخدار برود. کول اضافه می¬کند که نام این گروه، سوسک¬های چوبی است.
زیرنویس تصویر ۰۱: زمان ساختن
من عکس¬ها را جمع کردم تا بتوان آنها را براحتی کنار هم چید. من عکس¬ها را با دوتایی کردن (دوبل کردن) لایه و استفاده از فیلتر آفست کنار هم چیدم. سپس خط اتصال آنها را پیدا می¬کردم و در حاشیه¬ي آنها نقاشی می¬کردم.
زیرنویس تصویر ۰۲: بازگشت به سیاهی
من از همان عکس و Hue/Saturation جهت ایجاد بافت تیره¬تر استفاده کردم. من همچنین به یک نقشه¬ي جایابی که جزئیات و روشنایی در هنگام انتقال را بیان کند نیاز داشتم. برای حصول این مورد از افکت سیاه و سفید و از لایه¬های سطحی استفاده کردم تا سیاه و سفیدی چوب را نمایان کنم.
زیرنویس تصویر ۰۳: بال¬های یک سوسک
من برای سوسک مورد نظرم نیاز به بال¬هایی داشتم، بنابراین یک نقاشی سیاه و سفید از آن کشیدم که جزئیات را بیان کند و با بافت مورد نظرم هماهنگ کردم. حالا من آماده بودم که مایا و مدل را باز کنم.
زیرنویس تصویر ۰۴: از مایا به V-Ray و به فتوشاپ
شبیه¬سازی در محیط مایا انجام شد و سپس آنرا به فضای متفاوتی در V-Ray بردم. حالا وقت سرگرمی شروع شد، یعنی آن¬را به فتوشاپ برگرداندم تا تصویر نهایی بدست بیاید.
زیرنویس تصویر ۰۵: تیز کردن نوک¬ها
وقتی فایل¬های انتقالی را به فتوشاپ بردم، با استفاده از فیلتر تیزی هوشمند (Smart Sharpen) جزئیات را ساختم.
زیرنویس تصویر ۰۶: تمرکز
سپس لنز بلور که خود آن از عمق Z استفاده می¬کند را به عنوان لایه¬ي ماسک بکار بردم. این مسأله عمق اثر را باعث می¬شود و میزان حقیقی بودن اجزاء را بهبود می¬دهد. لنز بلور امکان زیادی برای کنترل عمق کانونی می¬دهد.
زیرنویس تصویر ۰۷: درخشش یک نور
برای ایجاد شفافیت و درخشش، همه¬ي لایه¬ها را دوتایی کردم و آنها را ترکیب نمودم (Ctrl+Alt+Shift+E) و آن ¬را نمایش دادم. میزان تیرگی را کاملاً کاهش دادم و پی بردم که این کار شفافیت جزئیات تصویر را بالا می¬برد بدون اینکه جزئیات برجسته شوند.
زیرنویس تصویر ۰۸: دست¬گرمی
برای پایان کار، دوباره لایه¬ها را دوتایی کردم و آنها را با هم ترکیب کردم (Ctrl+Alt+Shift+E) و آن را با تیرگی ۱۵ درصد تنظیم نمودم. این کار به رنگ¬ها عمق می¬دهد و برجستگی¬ها را احیا می-کند.
زیرنویس تصویر آدمک: نوع مواد
کول مایل بود که خود را با ایجاد مواد گوناگون به چالش بکشد. جزئیات بافت¬ها نقطه¬ي بحرانی کار کول هستند. مانند سوسکهای چوبی، او حیواناتی از کاغذ ساخت، و یک عروسک خیمه شب¬بازی نرم درست کرد. او می¬گوید: من این کار را با کشیدن اِسکچ (طرح اولیه) در فتوشاپ آغاز کردم و از این طراحی خوشحال بودم، این گره¬ها را در مایا ایجاد کردم و مدت زیادی در فتوشاپ گذراندم تا به بافت رضایت¬بخش برسم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text