ترفند ها

/
/
/

ترفندها
درایوها را در کامپیوتر خود با استفاده از ویندوز اکسپلورر پنهان کنید
هارد درایو من به ۴ پارتیشن تقسیم شده است. یکی برای فایل های عمومی، دیگری برای پرژوه های کاری و شخصی که نمیخواهیم کسی به آن ها دسترسی داشته باشد و ۲ پارتیشن دیگر که توسط همسر و فرزندانم استفاده میشوند.
من میخواهم دومین هارد درایو خود را پنهان کنم طوری که فقط خودم بتوانم آن را پیدا کنم. شما میتوانید این کار را بدون نرم افزار شخص ثالث انجام دهید.
روی Start کلیک کنید، regedit را تایپ نموده تا Registry Editor باز شود، enter را فشار دهید سپس به
HKER_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CurrentVersion\Policies\Explorer
بروید. در قاب سمت راست NoDrives راست کلیک کرده، سپس Modify Binary Data را کلیک کنید. سپس به صفحه پشتیبانی ویندوز(snipca.com/15051) مراجعه کنید تا بفهمید کدام کد باینری با حرف درایو شما مطابقت دارد و آن کد را در Value Data تایپ کنید (بجای کدی که از قبل این جا قرار گرفته است).
برای پنهان کردن بیش از یک درایو، کدهای مربوط به دو حرف متفاوت داریو را جمع کنید. مثلا، اگر میخواهید درایوهای C(0400 00 00) و D (0 8 00 00 00) را پنهان کنید در کادر ۱۲۰۰۰۰۰۰”Value Data” را تایپ نمایید. پس از اتمام Enter را فشار دهید و کامپیوتر خود را Restart نمائید.
پس از اینکار تنها راهی که میتوانید به درایو پنهان شده خود دسترسی داشته باشید از طریق وارد کردن حرف درایو در کادر RUN ویندوز است. برای آشکار کردن درایوهای خود، به فایل NoDrives در Registry Editor بروید و مقدار باینری آن را به ۰۰ ۰۰ ۰۰ ۰۰ تغییر دهید.

نقشه کش Google Maps شوید
من به تازگی دریافتم که هرکسی می تواند اطلاعات Google Maps را با استفاده از یک ابزار رایگان مثل Google Map Maker ویرایش کند. با این امکان شما میتوانید ویژگی های نقشه مانند مغازه ها، ساختمان های عمومی و جاده ها را حذف و اضافه و ویرایش کنید. به آدرس www.google.com/mapmaker بروید. ابتدا ثبت نام کرده و وارد شوید و در این صورت یک قاب در سمت چپ می بینید که لیست مکان هایست که به تازگی توسط کاربران اضافه شده اند.
برای اضافه و یا تغییر برخی چیزها، محل آن مکان (یا کدپستی آن) را در نوار جستجو در بالای صفحه تایپ کرده و Enter را فشار دهید. منوی کرکره ای Add New or Edit را کلیک کرده و نوع جانما یا لندمارکی که میخواهید اضافه و یا ویرایش کنید را انتخاب نمائید. پین قرمز رنگ را در محل مربوطه در نقشه قرار دهید، یک طبقه بندی از منوی کرکره ای انتخاب کرده و آن مکان را نامگذاری نمائید.
حال یک قاب در سمت چپ صفحه می بینید که می توانید جزئیات آن مکان، از جمله شماره تلفن، آدرس وب سایت و … را وارد نمائید. هرچه جزئیات بیشتری را وارد کنید، گوگل راحت تر می تواند صحت آن را تائید و تغییرات را بپذیرد. وقتی تمام شد، Save را کلیک کنید. حال باید منتظر بمانید تا این تغییرات توسط کاربران دیگر و گوگل تائید شوند.

انتخاب کنید Dropbox چه چیزهایی را در کامپیوتر شما همگام سازی کند
ذخیره سازی ابر یا کلاد یک ویژگی فوق العاده است، این ذخیره سازی خاطر نشان می کند که فایل های با ارزش من غیر از کامپیوتر در جای دیگری هم نگهداری می شوند.
من شخصا از Dropbox استفاده می کنم که یک برنامه Desktop رایگان است (www.dropbox.com/install) که امکان حفظ اطلاعات ذخیره شده را به راحتی فراهم می سازد. بهرحال اگر از این برنامه دسکتاپ استفاده می کنید، فایل های شما هم در هارد درایو و هم در ذخیره سازی ابر پشتیبانگیری می شوند.
شما میتوانید مشخص کنید که Dropbox، کدام فولدرها را درهارد درایو همگام سازی کند و کدام فولدرها فقط در ابر ذخیره شوند. وقتی Dropbox در کامپیوتر شما نصب شد، روی آیکن آن در محل نوتیفیکیشن نوار وظیفه کلیک کنید. آیکن چرخ دنده و سپس Properties را کلیک کنید. در پنجره جدید Account->Selective Sync را کلیک کرده و سپس از کادرهای انتخابی برای انتخاب فولدرهایی که می خواهید Dropbox از آن ها در هارد درایو پشتیبان بگیرد، استفاده کنید. پس از اتمام کار، Update را کلیک نمائید. Dropbox به شما هشدار می دهد که تمام فولدرهای انتخاب نشده از Dropbox حذف می شوند. برای تائید ok را کلیک کنید.

محتوای نوتیفیکیشن را هنگامیکه دستگاه لاک است، پنهان کنید
یکی از ویژگی های جدید اندروید لالی پاپ توانایی پنهان کردن محتوای نوتیفیکیشن ها در زمانی است که تلفن لاک می باشد. این ویژگی زمانی مفید واقع می شود که شما دستگاه خود را گم کرده اید یا اینکه از شما دزدیده¬اند و نمی خواهید کسی آن ها را ببیند. هرکسی که گوشی شما را در دست داشته باشد، تنها میتوانید ببیند که کدام اپ نوتیفیکیشن فرستاده است، مثلا واتس اپ یا فیس بوک، اما نمی تواند نام شخص فرستنده پیام یا محتوای آن را ببیند، مگر آنکه گوشی شما آنلاک شود. برای فعال کردن این ویژگی،
Settings->Sound & notification->When device is locked را کلیک کنید و سپس روی Hide sensitive notification content ضربه بزنید.
وقتی آفلاین هستید خودتان را با بازی دایناسور سرگرم کنید
آخرین نسخه کروم مربوط به اندروید دارای بازی است شما را زمانی که به اینترنت وصل نیستید، سرگرم می کند، مثلا هنگام سفر با هواپیما، میتوانید با قراردادن دستگاه خود در حالت Airplane/Flight Mode گیم بازی کنید.
وقتی آفلاین هستید، کروم را راه اندازی نمایید و سعی کنید یک وب سایت را باز کنید، یک دایناسور کوچک را با این پیام می بینید: “You Are Offline” .روی دایناسور ضربه بزنید تا بازی آغاز شود و پشت سرهم روی دایناسور ضربه بزنید تا از کاکتوسهای بیابان بپرد. این بازی اعتیادآور است، اما فراموش نکنید که در پایان بازی دستگاه را از حالت Airplane/Flight Mode خارج نمائید.

از Google Now جدید استفاده کنید
گوگل حس و حال تازه ای به Google Now بخشیده است. اگر آن را بروز نکرده اید، Play Store را باز کنید، روی سه خط در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید، My apps و سپس Update All را ضربه بزنید. حال Google Now را باز کنید، روی Set Up و سپس Yes, I’m In ضربه بزنید.
حال تیم¬های ورزشی و عناوین تحقیقاتی ( عبارت هایی که برای استفاده از این اپ سرچ می کنید) خود را که در زیر عنوان های رنگی لیست شده اند را می بینید. برای اضافه کردن ریمایندر یا یادآوری کننده و اختصاصی کردن تنظیمات اپ خود، روی سه خط در بالا سمت چپ ضربه بزنید. یک ویژگی جدید به شما امکان می دهد که نتایج تیم خود را پنهان کنید تا وقتی بازی را بعدا نگاه می کنید، نتیجه را ندانید و بازی برایتان تازگی داشته باشد. روی سه نقطه در بالا سمت راست تیم خود ضربه بزنید، سپس روی Hide Scores ضربه بزنید. به سمت راست سوئیپ کنید تا انتخاب نمائید که آیا میخواهید بروزرسانی های آن تیم ادامه داشته باشد و تیم های بیشتری را برای پیگیری بیافزائید.

عکس هایی که درDropbox پشتیبان گرفته اید را از دستگاه خود حذف نمائید
Carousel Dropbox یک اپ اندرویدی و iOS رایگان است که یک راه آسان برای مدیریت عکس های Dropbox ارائه می دهد. شما میتوانید آن را تنظیم کنید تا عکس ها بطور خودکار پس از ذخیره شدن در Dropbox از دستگاه شما حذف شوند. اگر فضای ذخیره سازی کمی در دستگاه خود دارد این یک ویژگی به شما کمک می کند.
پس از آنکه Carousel را نصب کردید، آن را باز کرده و با استفاده از اکانت Dropbox ، ثبت نام کنید (یا زمانی که اعلام می شود یک اکانت جدید بسازید). بگذارید این اپ تمام تصاویر موجود در دستگاه شما را در Dropbox آپلود کند. سپس در صفحه خانه Carousel، روی سه خط در گوشه چپ ضربه بزنید، سپس Setting (در iOS روی More سپس Settings ضربه بزنید). روی Free Up Space ضربه بزنید تا ببینید چقدر فضا میتوانید ذخیره کنید. سپس مجددا روی Free up Space ضربه بزنید تا عکس هایی که از دستگاه شما در Dropbox اپلود شده اند، حذف شوند.
اگر از یک دستگاه iOS 8 استفاده می کنید، عکس ها به فولدر Recently Deleted می روند. برای حذف دائمی آن ها، اپ Photos را باز کنید، روی Album->Recently->Deleted->Select و سپس Delete All ضربه بزنید.
برای حذف ورودی های مجزا، روی آن ها چندثانیه فشار دهید و سپس روی Resume ضربه بزنید و برای حذف تاریخچه مرور خود، روی آیکن سطل زباله در پائین سمت راست ضربه زده و Yes را انتخاب کنید. به سمت راست سوئیپ کنید تا بخش Speed Dial را ببینید که به شما امکان دسترسی و ذخیره صفحاتی که اغلب بازدید می کنید را می دهد.
مجددا به سمت راست سوئیپ کنید تا به بخش Discover دسترسی داشته باشید که اخبار جدید کشور را نشان می دهد.اخبار به ۱۴ بخش تقسیم می شوند (تجاری، هنری، سرگرمی، سبک زندگی و …) که همگی بطور پیش فرض انتخاب شده اند. برای اختصاصی کردن این دسته بندی، روی آیکن چرخ دنده ضربه زده، سپس آن بخش هایی را که میخواهید حذف کنید.

سرعت کامپیوتر خود را با استفاده از USB بالا ببرید
ویندوز ویژگی¬ به نام ReadyBoost دارد که خیلی معروف و شناخته شده نیست و حافظه موجود در دستگاه ذخیره سازی فلش خارجی (مثل کارت های حافظه USB) را به حافظه خارجی برای کامپیوتر شما تبدیل می کند. این کار به سرعت کامپیوتر شما کمک می نماید بخصوص اگر کامپیوتری با کمتر از ۴گیگابایت رم دارید.
برای استفاده از ReadyBoost، حافظه خود را داخل کامپیوتر قرار دهید، از منوی Start ، Computer را انتخاب کرده و بر روی درایو دستگاه ذخیره سازی خود راست کلیک کنید و سپس Properties را انتخاب نمائید. سپس تب ReadyBoost را کلیک کنید، گزینه Dedicate this device یا Use this device را با توجه به اینکه آیا میخواهید فضای خالی به منظور ذخیره سازی در دستگاه باقی بماند یا خیر، کلیک نمائید. اگر Use this device را کلیک می کنید، عدد کادر کنار اسلایدر را تنظیم کنید به گونه ای که بیشتر از آن مقداری که ویندوز در پائین پنجره پیشنهاد می کند، نباشد. سپس Ok را کلیک کنید. شما میتوانید از ReadyBoost همزمان با چندین دستگاه استفاده کنید.
ReadyBoost در حال حاضر از حافظه ذخیره سازی دستگاه شما استفاده می کند تا سرعت کامپیوتر را بالا ببرد. می توانید این ویژگی را هر وقت که بخواهید غیرفعال نمائید. به پنجره برگردید و Don’t use this device را انتخاب نمائید.

کامپیوتر خود را سریع تر خاموش و روشن کنید
اگر خیلی طول می کشد تا کامپیوتر شما خاموش شود، راه ساده ای برای سرعت بخشیدن به این پروسه وجود دارد، روی دکمه Start کلیک کنید، regedit را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در Registry Editor به محل زیر بروید:
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEMCurrentContorlSet->Control
و در قاب سمت راست، WaitTokill¬ServiceTimeOut را دوبار کلیک نمائید. در کادر Value data باید عددی بین ۱۲۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ را ببینید. این اعداد برحسب هزارم ثانیه هستند و مدت زمانی را نشان می دهند که طول می کشد تا ویندوز خاموش شود (۱۲۰۰۰ = ۱۲ ثانیه)
شماره داخل کادر را با ۱۰۰۰۰ عوض کنید، ok را کلیک کرده و بینید زمانی که کامپیوترتان را خاموش می کنید چه واکنشی نشان می دهد. فقط صفر را در کادر تایپ نکنید چون در این صورت ویندوز فرصت اینکه درست خاموش شود را ندارد و منجر به خطا می شود. اگر با عدد ۱۰۰۰۰ دچار مشکل نمی شوید، به تدریج این عدد را به ۹۰۰۰ و ۸۰۰۰ و … در هربار خاموش کردن کامپیوتر، کاهش دهید. اگر با خطا مواجه شدید این شماره را افزایش دهید تا زمانی که کامپیوتر شما به درستی خاموش شود.

مقیاس های رنگی را به سلول های خود اضافه نمائید
اگر داده های عددی زیادی را در اکسل سازماندهی می کنید، نمی توانید تنها با نگاه کردن به اعداد آن ها را مقایسه کنید. شما میتوانید یک جدول بسازید، اما یک گزینه سریع تر، استفاده از مقیاس رنگی است که یک تصویر فوری از نحوه مقایسه مقادیر بایگدیگر در صفحه گسترده شما ارائه می دهد.
برای این کار، اعدادی را در اکسل که میخواهید در مقیاس رنگی بگنجانید را هایلایت نمائید. سپس Conditional Formatting (که در بخش Styles تب Home قرار دارد) را کلیک نمائید و مکان نمای خود را به Color Scales ببرید. حال مکان نمای خود را به روی تک تک گزینه های مقیاس-رنگی که متناسب داده های شماست ببرید و هرکدام را که میخواهید کلیک نمائید. تمام سلول ها به همان رنگی در می آیند که با مقدار آن تطابق دارند (مثلا ۱۰۰درصد به رنگ سبز، ۵درصد به رنگ زرد و ۱۰ درصد به رنگ قرمز خواهد بود)

متن را به Outlook اضافه کنید تا خود به خود تکمیل شود
گاهی اوقات متوجه می شوید که یک مطلب را بارها و بارها در ایمیل های مختلف تایپ می کنید. مثلا خودتان را معرفی می کنید یا میخواهید یک بخش از ایمیل مخاطب عام داشته باشد و بخش دیگر شامل چیزهای شخصی تر باشد.
شما میتوانید به هردلیلی از ویژگی Quick Parts برای ذخیره کردن جمله ها، پاراگراف ها یا حتی کل صفحه های متن استفاده کنید و هر وقت که بخواهید به کار ببرید.
در Outlook گزینه New E-Mail را در گوشه سمت چپ کلیک کنید و هرچه را که میخواهید به ایمیل خود اضافه کنید را تایپ نمائید. متن را هایلایت کنید، تب Insert را در بالا کلیک کنید، سپس در بخش Text ، Quick Parts و Save Selection to Quick Parts Gallery را کلیک و سپس ok را کلیک نمائید.
شما میتوانید با کلیک کردن Quick Parts و انتخاب آن یا با تایپ کردن متن دریک ایمیل، این متن را داخل ایمیل ها بگنجانید و بعد با دیدن گزینه autocomplete، Enter را فشار دهید.

ویندوز مدیا پلیر
استفاده از میانبرهای صفحه کلید برای کنترل مدیا
استفاده از میانبرهای صفحه کلید سریع ترین و آسان ترین راه برای کنترل کامپیوتر است. Windows Media Player دارای رنج کاملی از میانبرهای صفحه کلید برای اجرای موسیقی و کلکسیون DVD است. مثلاً Ctrl+F را فشار دهید تا به تراک بعدی یا فصل بعدی DVD یا Ctrl+S را فشار دهید تا به قبل از آن بروید (یک راه ساده برای بخاطر سپردن F برای جلو و B برای عقب).
اگر صفحه کلید مدیا که شامل دکمه های پیچیده برای Play و Mute و غیره است را ندارید میتوانید از کلیدهای Function برای انجام این کارها استفاده نمائید. کلید F7 صدای WMP را قطع/وصل می کند. F8 و F9 میزان صدا را به ترتیب کاهش و افزایش می دهد و Ctrl+S اجرای تراک را متوقف می کند. برای دیدن لیست کامل میانبرهای صفحه کلید WMP به www.snipca.com/15073 بروید.

به ایستگاه های رادیویی اینترنتی گوشی بدهید
اگر خواستار تغییری در کلکسیون موسیقی شخصی خود هستید، میتوانید از طریق WNP به هر کدام از هزاران ایستگاه رادیویی اینترنتی موجود وصل شوید. بخش آبی رنگ را راست کلیک کرده (کنار Play، Burn و Sync در بالا سمت راست) سپس مکان نمای خود را به View ، Online Stores حرکت دهید و Media Guide را کلیک نمائید. یکی از آن ها را کلیک کرده سپس Listen را در زیر تامنبل ایستگاه رادیویی کلیک نمائید.

اجرای موسیقی را زمانی که از برنامه های دیگر استفاده می کنید، کنترل نمائید
اگر میخواهید هنگام کار با برنامه های دیگر در کامپیوتر خود سریعاً به موزیک پلیر دسترسی پیدا کنید، می توانید پنجره Now Playing ویندوز مدیا پلیر را در بالای پنجره¬های باز خود، نگه دارید. در گوشه چپ Organize و سپس Options را کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود، تب Player را کلیک کنید، کادر کنار Keep Now Playing on top of other windows و سپس Apply و OK را تیک بزنید. یک تراک را اجرا کنید و سپس ctrl+3 را فشار دهید تا مد Now Playing فعال شود در این صورت یک پنجره کوچک ظاهر می شود که تراک در حال اجرا را نشان می دهد. شما می توانید با کشیدن گوشه های این پنجره سایز آن را تغییر دهید و با حرکت دادن مکان نما روی آن به کنترل های اجرا موسیقی دسترسی داشته باشید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text