واقعیت مجازی

/
/
/

واقعیت مجازی شاید عبارت نامفهوم سال ۲۰۱۵ باشد ، اما اگر شما می خواهید چشم انداز جدیدی از دنیای واقعی داشته باشید زمان آن رسیده است که بند ها را محکم کرده و از یک نمای از بالا فقط مخصوص خودتان لذت ببرید – گونه ایی از نما که پیش از این فقط در دسترس خلبان های هلیکوپتر و سوپرمن بود .
در پرواز با هواپیمای بدون سرنشین استاد شوید و شما می توانید از هر چیزی عکس های هوایی بگیرید ، از خانه ی خود گرفته تا از یک مهمانی خانوادگی . حتی شما ممکن است وارد دنیای پر از هیجان مسابقات کنترل از راه دور از نگاه شخص اول شوید – یا شاید بخواهید چندین عینک ایمنی را بپوشید و مثل یک پرنده پرواز کنید .
این ها بسیار آسان تر از آن چیزی است که ممکن است شما انتظار داشته باشید . پرواز با یک هواپیمای بدون سرنشین مدرن بسیار آسان است ، و اگر شما یک مدل حد وسط مثل DJI Phantom را انتخاب کنید این انتخاب هر چیزی را که شما نیاز داشته باشید برآورده می کند . بنابراین چه چیزی مانع شما شده است ؟
در هر صورت یک هواپیمای بدون سرنشین چیست ؟
کلمه ی هواپیمای بدون سرنشین اغلب مربوط به کاربرد های نظامی می باشد ، بنابراین بسیاری از علاقه مندان اصطلاح کواد کوپتر ( هلی کوپتر چهار بال ) را ترجیح می دهند . چهار اشاره به چهار گوشه ی آن دارد که پروانه ها یی که جهت و سرعت پرواز را کنترل می کنند بر روی آنها نصب شده اند . اما زیاد درگیر این قضیه نباشید : Craig Issod مالک droneflyers.com و نویسنده ی Getting Started with Hobby Quadcopters and Drones ( pcpro.link/249drones ) با هر دو اصطلاح راحت می باشد . او به ما گفت ” دوست نداشتن هواپیما های بدون سنشین به علت کاربرد های نظامی درست شبیه دوست نداشتن هواپیماهای مسافربری به علت هواپیما های جنگی می باشد . ”
هواپیما های بدون سرنشین نظامی و تفریحی دارای ساختار اولیه ی مشترک می باشند . در هر دو مورد ، یک کنترل از راه دور برای تغییر سرعت ، ارتفاع و جهت وجود دارد ، در حالی که یک دوربین نصب شده تصاویر را از آسمان ارسال می کند . دو عدد عینک را خریداری کرده و شما می توانید تصاویر را به طور مستقیم در عینک ها داشته باشید ، که به شما این حس را می دهد که واقعا در کابین خلبان حضور دارید .
قیمت کوادکوپتراز حدود ۴۰ پوند برای مدل های اسباب بازی شروع می شود ، اما این ها واقعا اسباب بازی هستند . آنها عموما کوچک و پر سرو صدا هستند ، به همراه باتری هایی که عموما برای چند دقیقه دوام دارند . در مقایسه با آنهایی که در انتهای تکنولوژی قرار دارند مانند DJI Phantom ( بررسی ما را بر روی مدل های Phantom II Vision در آدرس pcpro.link/249phantom ببینید ) ، اما اینها هم می توانند به آسانی دچار سانحه شوند .
Simon Dale بنیان گذار firstpersonview.co.uk گفت ” کوادکوپتر هایی مثل Husban X4 H107 برای تفریح های داخل خانه مناسب می باشد ، اما در مقایسه با Phantom پرواز با آن سخت تر است . ”
” اگر شما چیزی ارزان بخرید شما در آخر دچار تصادف شده و یا آن را در سطل آشغال قرار می دهید ، و در هر صورت یک Phantom را می خرید . نوع ارزان را بخرید ، دو بار خرید خواهید کرد ! ” .
هواپیما های اسباب بازی فاقد یک ویژگی کلیدی می باشند که که مدل های گران تر را بسیار جذاب می کند – رزولیشن بالا ، دوربین با کیفیت بالا . در این صفحات شما چندین تصویر را که با دوربین Phantom گرفته شده است خواهید دید : به آدرس pcpro.link/249drones مراجعه کنید و کیفیت پلیر را به Full HD تغییر دهید تا انواع فیلم های متحیر کننده ایی را که می توانید بگیرید ، مشاهده کنید .
تاثیر اجتماعی
در چندین سال گذشته ، هواپیما های بدون سرنشین واقعا به پرواز در آمده اند . Issod توضیح داده است که ” پرواز همیشه در تصورات بشر بوده است ” . ” هواپیما های بدون سرنشین این امر را ممکن ساخته اند بدون این که شما مجبور باشید واقعا زمین را ترک کنید . توانایی های هواپیما های بدون سرنشین می تواند برای اهداف خلاقانه مثل تصویر برداری ، همچنین کار های تجاری مهار شود ” .
هواپیما های بدون سرنشین می توانند نقش مهمی را در پروژه های فرهنگی و اجتماعی بازی کنند : همان گونه که Dale گفت ، آسمان محدودیت هایی دارد . ” گروه هایی وجود دارند که از هواپیما های بدون سرنشین برای توقف شکار کرگدن ها در آفریقای جنوبی ، برای جلوگیری از ورود های غیر قانونی در برونئو، و برای ردیابی ارانگوتان ها در سوماترا استفاده می کنند .” او به ما گفت ، ” Google در حال کار کردن بر روی هواپیما های بدون سرنشین برای رساندن اینترنت به ملت های در حال توسعه است ، در حالی که گروهی دیگر در حال استفاده از هواپیما های بدون سرنشین برای ایجاد زیر ساخت ها در ملت هایی است که دچار بلایای طبیعی شده اند . ”
یک کمپانی در آلمان وجود دارد که هدف دارد تا از هواپیما های بدون سرنشین برای رساندن دستگاه شوک در عرض چندین دقیقه به قربانیان حملات قلبی ، استفاده کند – بر پایه GPS گوشی هوشمند متعلق به فردی که وضعیت اورژانسی گزارش کرده است .
در همین زمان ، هواپیما های بدون سرنشین می توانند برای اهدافی مشکوک از نظر اخلاقی استفاده شوند . در حالی که مقابله با استفاده از این هواپیما ها برای برای مراقبت و جاسوسی با استفاده از کارآگاهان فضا های شخصی ممکن است ( به صفحه ی pcpro.link/249drones3 مراجعه کنید ، BBC از یکی برای این منظور استفاده می کند ) ، به هواپیما های بدون سرنشین مجوز داده می شود تا بتوانند دزدکی سرک بکشند . ما در مورد زنی شنیدیم که از حمام خود در ی طبقه ی بالا بیرون آمده بود ، در حالی که با یک هواپیمای بدون سرنشین معلق در هوا در بیرون پنجره ی خود روبرو شده بود .
به روز بودن با تکنولوژی یک مورد برای ارائه شکایت قانونی نیست : این که یک هواپیمای بدون سرنشین بر روی یک محیط متراکم پرواز کند ، مثل خیابان ها و شهر ها از قبل غیر قانونی می باشد و Civil Aviation Authority (CAA) دستور داده است تا پرواز دهندگان هواپیما های بدون سرنشین فاصله ۵۰ متر را از همه ی ساختمان ها و وسایل نقلیه حفظ کنند .
اگر شما در حال پرواز یک هواپیمای بدون سرنشین هستید ، شما باید آن را حداقل در فاصله ی ۵۰ متری دور از افرادی که خارج از کنترل شما هستند ، نگه دارید . این بدان معنی است که شما باید به خوبی هواپیما را دور از افراد در اماکن عمومی هدایت کنید ، هر چند اگر شما افرادی را به یک مهمانی شخصی دعوت کرده باشید و به آنها اطلاع داده باشی که در حال فیلم برداری با هواپیمای بدون سرنشین هستید ، این مورد مشکلی ندارد .
همان طور که Dale اشاره می کند ، بعضی بازنگری ها نیاز است که انجام شود : ” هنگامی که قوانین نوشته می شد ، CAA یک اسباب بازی ۱۶ گرمی را که در باغچه ی پشت خانه در حال پرواز باشد و یک دوربین را بر روی خود داشته باشد ، در نظر نداشته است . ” Dale در حال کار کردن با CAA برای تخفیف قوانینی است که در اصل برای هواپیماهای بدون سرنشین بزرگ تر وضع شده اند .
تحت قوانین و دستورات کنونی ، به هر حال استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین برای فیلم گرفتن از یک فعالیت مثل فعالیت های ورزشی در مدرسه مشکل می باشد . Dale اعلام می کند ” پرواز بر روی مدرسه در روز فعالیت های ورزشی مخاطره انگیز می باشد . ” . ” اگر به افراد اطلاع داده می شد و آنها تحت کنترل شما بودند ، سپس این امر ممکن بود ، اما در این صورت این شبیه یک سناریو بود که افراد آماده گرفتن یک عکس هوایی بودند ، تا اینکه شبیه یک روز ورزشی باشد که در آن بچه ها مدام در حال دویدن به این طرف و آن طرف هستند . ”
قضایا مشابه می باشند اگر شما بخواهید یک عکس هوایی از خانه ی خود بگیرید . ” اگر خانه ی شما در فاصله ی ۵۰ متری از یک ساختمان دیگر نباشد ، و شما اجازه ی همسایه های خود را داشته باشید ، و آن همسایه برای گرفتن عکس تحت کنترل شما باشند ، آنگاه شما می توانید این کار را انجام دهید . اما باز هم شما باید در فاصله ی ۱۵۰ متری از هر مکان متراکمی باشید . ” همچنین به یاد داشته باشید قوانین امنیتی مشخص می کند که شما با عکسی که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین گرفته شده باشد ، چه کار می توانید انجام دهید .
پرواز دهندگان حرفه ایی ، با مجوز مخصوص از CAA آزادی بیشتری دارند . Dale می گوید ” فیلم سازان و عکاسانی هستند که تصاویر زنده ی خوبی را از عکس های هوایی گرفته شده از هواپیماهای بدون سرنشین ، ایجاد می کنند . ” . ” این شامل فیلم برداری از جنبه های سقف ها و گاترینگ ها می شود . با استفاده از یک فانتوم شما حتی می توانید یک مدل سه بعدی از یک ساختمان را فقط به وسیله ی پرواز به دور آن و فشار یک دکمه تهیه کنید ( به صفحه ی pcpro.link/249drones4 مراجعه کنید ) که این مناسب برای معمار ها و نقشه بردار ها می باشد .
برای علاقه مندان ، با این وجود ، Issod یک روش محتاطانه برای کار کردن بر روی انتخاب مکان فیلم برداری را توصیه می کند . ” مکان های پرواز باید مناسب سایز و عملیات مولتی روتور ویژه باشد . ” . ” یک هواپیمای به اندازه ی کف دست می تواند به آسانی در یک حیاط کوچک ، جلوی خانه ، یا درون فضای خانه معلق شود ، در حالی که مدل های بزرگتر باید در محیط های بزرگتر به پرواز در آیند .
” تازه کار ها باید عاقل باشند به Google Map نگاه کرده و یک محیط بزرگ را پیدا کنند ( مدرسه ها ، پارک ها و … ) . بهترین مکان ها جا های خالی از جمعیت دارای فضای باز وسیع می باشند و در مقابل آن فضا های پر درخت می باشند . ”
گام های بعدی شما
قبل از خرید چشم بسته ی یک وسیله ی پروازی چندین نکته ی عاقلانه از Craig Issod را گوش دهید : ” نگذارید کیف پولتان برای شما تصمیم بگیرد . چون که می توانید هزینه یک هواپیمای شیک را بپردازید ، به این معنی نیست که باید آن را خریداری کنید . پرواز هواپیمای بدون سرنشین باید به عنوان آموزش شما به عنوان یک خلبان در نظر گرفته شود ، نه این که چون می توانم هزینه یک قطعه ی عالی را پرداخت کنم ، ان را خریداری می کنم ” . اگرچه هواپیما های بدون سرنشین مدرن برای پرواز بسیار آسان می باشند ، او توصیه می کند که به آرامی پیش بروید . او به ما هشدار می دهد ” برای یاد گرفتن چیز های پایه ایی و تبدیل شدن به یک خلبان هواپیمای بدون سرنشین حد وسط یک سال یا بیشتر زمان می برد ” .
و این قطعا درست می باشد . هنگامی که ویرایشگر PC Pro ، Jonathan Bray یک DJI Phantom2Vision+v3 را در پرواز آغازین خود به پرواز در آورد ، یک تند باد به طور غافلگیرانه ایی او را در بر گرفت ، که باعث تصادف با یک درخت گردید ، که بعد از آن حلقه ایی که دوربین را نگه می داشت نییاز بود تا تعویض شود .
” خلبان ها نه تنها باید هواپیمای خود را درک کنند ، بلکه باید شرایط محیطی را که در اطراف آنها است را هم درک کنند . ” Issord به گونه ایی رهبرانه یک هفته پیش از این ه این اتفاق رخ دهد به ما هشدار داده بود .
” درست مانند ملوان ها و یا خلبان های واقعی ، آنها باید سرعت و جهت باد را چه بر روی زمین و چه در هوا درک کنند ” .
او همچنین به ما هشدار داده بود که بسیاری از خلبان ها این ندای درونی را به خود می دهند که ” بگذار ببینیم این هواپیما چه کار هایی می تواند انجام دهد ” . نتیجه می تواند فاجعه باشد ، بسیاری از هواپیما های بی سرنشین در مقدار زیادی از آب گم شده اند یا در فاصله ای بسیار دور غرق شده اند .
هم Issod و هم Dale درباره ی عشق خود به کوادکوپتر ها متحد هستند ، و مشتاق هستند تا عشق خود را با دیگران تقسیم کنند . ” یک حس رضایت محض از این وجود دارد . یاد گرفتن ، و سپس استاد شدن در یک مهارت جدید همیشه لذت بخش است ، و پرواز با هواپیمای بدون سرنشین یک استثنا نمی باشد .
” به علاوه ، این یک فعالیت خارج از خانه است – بر خلاف بازی های ویدیویی – و این یک فعالیت اجتماعی می باشد . یک اتحاد آنلاین رو به رشد وجود دارد ، و همچنین ملاقات ها و مسابقات روبه رشد آفلاین هم وجود دارد . این تکنولوژی شامل اجزائی از قبیل الکترونیک ، هواشناسی ، آیرودینامیک ، عکاسی ، تئوری های رادیویی ، طراحی آنتن ، قوانین هوا فضا ، و بسیاری دیگر در کنار این ها می باشد . این یک فرصت را برای مردم فراهم می کند تا درباره ی همه ی اینها اطلاعات کسب کنند .
ما در آغاز هشدار دادیم که ممکن است شما وسوسه شوید . اما Dale – شاید تعجب برانگیز نباشد که که این ایده را به ذهن بیاورد که یک کارخانه ی فروش هواپیما های بدون سرنشین را راه اندازی کرد – فکر می کند این چیزی بیش از بحث پول می باشد . ” قیمت این هواپیما های بدون سرنشین قابل مقایسه با DSLR های غیر تخصصی و یا لنز می باشد . برای همه ی چیز هایی که این هواپیما ها می توانند به زندگی شما وارد کنند ، فکر میکنم که بسیار عالی باشند .
چگونگی به پرواز در آوردن DJI PHANTOM
گام ۱ . شارژ کردن و نصب کردن
اول از هر چیز شما نیاز دارید تا سه باتری آن را شارژ کنید : یکی برای دریافت کنده ی وایرلس ، یکی برای کنترل از راه دور ، و یکی برای خود کوادکوپتر . شما همچنین نیاز
دارید تا پروانه ها را متصل کنید – به آسانی آنها را در جای خود بچرخانید ، به کد های رنگی توجه داشته باشید – و درپوش پلاستیکی دوربین را بر دارید – مکانیسم را در جای خود قفل کنید .
گام ۲ . تلفن خود را متصل کنید
DJI Phantom از گوشی هوشمند شما برای نمایش منظره از دوربین نصب شده بر روی دستگاه استفاده می کند ، بنابراین شما نیاز دارید تا اپلیکیشن DJI ( در دسترس برای اندروید ، iOS ، و ویندوز ) را دانلود کنید ، فرستنده و گیرنده را روشن کنید و متصل شوید . اکنون شما قادر خواهید بود تا آنچه دوربین می بیند را ببینید ، به آن دستور دهید تا عکس بگیرد یا فیلم بردرا شروع کند .
گام ۳ . هواپیما را روشن کنید
حالا مطمئن شوید کنترل از راه دور روشن است ، و خود Phantom را از طریق کلید روشن/خاموش بر روی جایگاه باتری روشن کنید . برای امنیت ، شما نیاز دارید تا ان را دوبار فشار دهید : یک فشار کوتاه ، و به دنبال آن دکمه را نگه دارید تا هر چهار تا چراغ روشن شود . در این زمان ، چندین قدم به عقب بردارید و هر دو دسته کنترل را به سمت پایین و عقب بکشید .
گام ۴ . بلند شدن
زمانی که پروانه ها شروع به چرخش می کنند ، برای بلند شدن آماده است . جوی استیک ها را در حالت خنثی قرار دهید ، سپس به آرامی جوی استیک سمت چپ را به سمت بالا فشار دهید ، و Phantom به زیبایی به پرواز در می آید . چیزی که توجه هر بیننده ایی را جلب می کند این است که Phantom چه ثباتی دارد . مگر اینکه باد قوی وجود داشته باشد که در این شرایط نباید آن را به پرواز در آورید .
گام ۵ . حرکات ابتدایی
حالا زمان پرواز کردن است . جوی استیک سمت چپ جهت Phantom را به سمت داخل کنترل می کند ، بنابراین فشار دادن به سمت چپ آن را ۹۰ درجه در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخاند . از چراغ های قرمز و سبز به عنوان راهنما استفاده کنید : سبز جلوی هواپیما و قرمز عقب آن را نشان می دهد . سپس ، زمانی که شما از جوی استیک راست استفاده می کنید دستگاه در جهتی که شما می خواهید حرکت می کند .
گام ۶ . گرفتن تصاویر
در تمام مدت دوربین Phantom هر چه را می بیند به اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند شما مخابره می کند . کیفیت عالی به نظر نمی رسد – این تصویر بسیار فشرده شده تا اطمینان حاصل شود تا تصویر مربوط به همان لحظه مخابره می شود – اما اگر شما عکس بگیرید ( با زدن بر روی کلید مرتبط بر روی صفحه ) شما تصویر بسیار بهتری زمانی آن را به خانه می برید خواهید دید .
گام ۷ . فرود آمدن ایمن
برای یک فرود امن ، آن را در یک حالت شناور در نزدیک خود قرار دهید ، سپس به آرامی آن را پایین آورید – یک پروانه خودکار قرار داده شده تا اطمینان حاصل شود که دستگاه بسیار تند پایین نمی رود . هنگامی که هواپیما به زمین نزدیک شد ، جوی استیک را کاملا به پایین فشار دهید و دستگاه به طور خودکار بعد از فرود آمدن پروانه ها را از چرخش نگه می دارد . همچنین یک ویژگی پرواز در خانه و فرود امن وجود دارد که وارد کار می شوند اگر Phantom از دسترس خارج شود و یا قدرت باتری ها کم باشد .
گام ۸ . نتایج را مشاهده کنید
هنگامی که اولین بار تصاویر را از هواپیما مشاهده می کنید شما متوجه واپیچیدگی تصاویر خواهید شد – اما این به آسانی در نرم افزار های Adobe Photoshop و Lightroom قابل اصلاح خواهد بود ، که به همراه پروفایل لنز DJI Phantom عرضه می شود . با قدر دانی از سیستم های تثبیت تصویر موثر ، Phantom 2 Vision+ ویدیو های HD عالی با سرعت ۳۰fps ضبط می کند ، و Phantom 3 این به روز رسانی ها را تا سرعت ۶۰fps ارتقا داده است .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text