سرمقاله

/
/
/

با سلام و عرض احترام خدمت خوانندگان محترم ماهنامه رایانه.
سرمقاله این شماره بیشتر یک درد دل است تا مطرح کردن تکنولوژی و یا نوآوری جدیدی.
همواره من در مقالات و سرمقاله¬ها تلاش داشتم که اخبار و جهت¬دهی¬های دنیای کامپیوتر را به خوانندگان اطلاع دهم، که چه تکنولوژیهای جدیدی در حال آمادن است ، نرم¬افزار x وارد عرصه شد و نرم¬افزار y را از بین برد، ویندوز ۱۰ ویندوز ۷ را کامل از رده خارج کرد. اما چندی پیش با موردی روبرو شدم که تعجب و حیرت بزرگی در من ایجاد کرد و متوجه شدم که در برخی موارد ما نیاز به دانستن تکنولوژیهایی برای پیش¬بینی آینده که نداریم، هیچ، از همین امکانات موجود نیز بی-بهره¬ایم و اگر این موضوع به واقع اتفاق نیفتاده بود پذیرش و قبول آن دور از ذهن بود.
چندی پیش به دلایلی مجبور شدم که به یکی از سازمانهای بیمه¬ کننده برای ادامه خدمات بیمه¬ای خود مراجعه کنم، قبل از هر چیز باید بگویم که در حدود ۱۵ سال سابقه بیمه¬ داشتم و به سازمانی که مراجعه کردم نیز همان سازمان قبلی بود، فقط اتفاقی که افتاده بود بحث جابجائی شغلی من از یک سازمان به یک موسسه دیگر بود. در اینجا از نام بردن نام این شرکت بیمه¬ای که دولتی نیز می-باشد معذورم!
این¬که چرا دوباره وارد یک روند مجدد برای تمدید بیمه شدم هنوز برای من جای سئوال است که خلاصه امر به شرح ذیل صورت گرفت:
در ابتدا یک فرم به من تحویل داده شد و تمامی اطلاعات از جمله شماره بیمه خواسته شد، پس از تکمیل فرم ارجاع به دبیرخانه برای ثبت داده شد، در دبیرخانه یک شماره¬ نامه بر روی فرم زده شد و به واحد فنی ارجاع داده شد! در واحد فنی درخواست یکسری مدارک از محل کار و کپی شناسنامه و کارت ملی شد (در حالی که قبلاً بیمه بوده و این اطلاعات می¬بایست در بانک اطلاعاتی موجود بوده باشد.) پس از دریافت مدارک به واحد سابقه ارجاع داده شد! در واحد سابقه اوج تکنولوژی به عرصه ظهور درآمد و پس از دادن یک فرم خام درخواست گردید که سوابق خود را در برگه وارد کنم وقتی از متصدی امور سابقه درخواست کردیم که این اطلاعات از سیستم برای من چاپ شود اعلام شد که این سوابق مربوط به واحد دیگر است و ما نمی¬توانیم؟؟ و وقتی هم از متصدی سئوال پرسیده شد که چگونه این سوابق را می¬توانم پیدا کنم اعلام کردند که می¬توانم از طریق اینترنت به آن دست پیدا کنم در نتیجه اینجانب از سازمان بیمه¬ای مذکور خارج و به دنبال کافی¬نت برای پیدا کردن سابقه خود شدم!؟ (یعنی این واحدها به هم وصل نبوده و از یک بانک اطلاعاتی واحدی استفاده نمی¬کنند و هر کدام بصورت جزیره¬ای عمل می¬کنند.)
پس از گشت و گذار و پیدا کردن سابقه و ارائه فرم به اپراتور مربوطه اعلام شد که حدود ۱۵ تا ۲۰ روز دیگر برگردید تا درخواست تائید این سابقه از واحد مذکور انجام شود!؟
پس از ۲۰ روز وقتی برگشتم اعلام شد که جهت ادامه باید واحد بایگانی بروم و پرونده خود را دریافت کنم، در زیرزمینی همانند فیلم¬های قدیمی ترسناک پس از گذار از هفت خوان رستم پرونده را دستی گرفته و به واحد فنی مراجعه کردم (یعنی اتوماسیون اداری در حد تمام.) اگر قسمتی بصورت مکانیزه بود حتماً تعجب می¬کردم، در این حین یک نگاه به سابقه خودم که کردم دیدم که چند سال از سابفه من کار در مهد کودک زده شده با تعجب وقتی اعلام کردم گفتند که به ما مربوط نیست و کارگذار قبلی به این شکل بیمه رد کرده، با تعجب و حیرت فراوان این سابقه بیمه را پذیرفتم! (چون واقعاً از بس از طبقه اول دوم و بعد ششم رفته بودم که فقط به دنبال پایان دادن آن بودم.) پس از این مرحله مجدد به دبیرخانه پس از آن رئیس مربوطه و بعد از آن به واحد فنی مراجعه کردم.
در این زمان احساس کردم که در یک چرخه (لوپ) بی¬پایان افتاده¬ام و کارها، هی تکرار می¬شود، تقریباً بیشتر از ۳۰% از پرسنل را به اسم و مکان می¬شناختم. اما خوشبختانه این وسط یک Ctrl+BRK زده شد و این بار یک فرم جدید جهت معاینت پزشکی اون هم پس از ۱۵ سال بیمه و ۱۵ سال سابقه کار به من داده شد و حالا بسمت بیمارستان جهت اجرای آزمایشهای پزشکی روان شدم، تا این لحظه که در حال نوشتن این مقاله هستم همچنان در حال طی مسیر هستم. و همواره به این فکر می¬کنم که چقدر عجیب است که یک بانک اطلاعات واحد وجود ندارد چرا اصلاً این سیستمها به هم مرتبط نیستند، چه لزومی دارد که شماره¬نامه از دبیرخانه گرفته شود و خود سیستم خودکار یک شماره¬ نامه درج نمی¬کند، اصلاً چرا باید اطلاعات از متقاضی مجدد گرفته شود و یا اصلاً چرا باید از اداره بیمه خارج شوم و سابقه خودم را در یک کافی¬نت پیدا کنم. چرا اصلاً همه در یک سیستم پورتال بصورت خودکار انجام نمی¬شود. تنها پاسخی که برای آن پیدا کردم این نبود که خدای نکرده ما بلد نیستیم که یک سیستم دست و پا شکسته اتوماسیون و یا پورتال تهیه کنیم نه اصلاً به این شکل هم فکر نکنید که خدای نکرده آدمی نبوده که این ایده را داشته باشد و یا بخاطر نبود بودجه پروژه مکانیزه کردن به تعویق افتاده باشد.
جواب سئوال: ؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text