توصیه‌ها و ترفندها

/
/
/

توصیه‌ها و ترفندها
ویندوز
۱- ویندوز ۷
اکسپلورر را با دسترسی‌های پیشرفته مدیر سیستم باز کنید.
وقتی شما به عنوان مدیر سیستم به سیستم وارد می‌شوید، ویندوز ۷ به دلایل امنیتی پنجره ویندوز اکسپلورر را بلوکه می‌کند. بنابراین شما ناچارید ابتدا یک فرآیند جداگانه را به هر پنجره تخصیص دهید. بدین منظور، اکسپلورر را با [Windows]+[E] باز کنید. مدخل “Folder and search options” را تحت “Organize” انتخاب کنید. به سربرگ “View” در پنجره جدید بروید. در اینجا گزینه “Start folder window in a separate process” را فعال کرده و روی “OK” کلیک کنید.
اکنون می‌توانید در رجیستری بلوکه کردن مدیر سیستم را غیرفعال کنید. [Windows]+[R] را فشرده و دستور “regedit” را تایپ کنید. با “OK” تایید کنید. به کلید “HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\{CDCBCFCA-3CDC-436f-A4E2-0E02075250C2}” در رجیستری بروید. روی کلید کلیک راست کرده و “Delete” را انتخاب کنید. کامپیوتر خود را راه‌اندازی مجدد کنید. پس از آن می‌توانید ویندوز اکسپلورر را از طریق منوی استارت به عنوان یک مدیر سیستم باز کنید. برای این کار، روی آیکون مربوطه کلیک راست کرده و گزینه “Run as Administrator” را انتخاب کنید.
۲- ویندوز
مشکلات استفاده زیاده از حد از هارددیسک را برطرف کنید.
اگر استفاده از هارد زیادی بالا باشد، سیستم مدت زیادی پایدار نخواهد بود. شما می‌توانید از ترفندهای زیر استفاده کنید تا مجدداً ویندوز سریعتر اجرا شده و بار هارد دیسک کاهش یابد. Task Manager را اجرا کنید. به سربرگ “Processes” رفته و به همه فرآیندهایی که نیاز ندارید خاتمه دهید. بدین منظور، آن فرآیندها را به سادگی انتخاب کرده و سپس روی “End Process” کلیک کنید.
دلیل استفاده بالا از هارد دیسک ممکن است برنامه‌های خیلی زیادی باشد که بصورت خودکار راه‌اندازی می‌شوند. منوی استارت را باز کرده و “msconfig” را تایپ کنید. با فشردن کلید Enter تایید کنید. در فهرست “Startup”، [توضیح مترجم: در متن به اشتباه “Systemstart” آمده است.] علامت تیک را برای همه برنامه‌هایی که مطلقاً ضرورتی به راه‌اندازی خودکار آنها نیست بردارید. همه سرویسهای در حال اجرای سیستم در سربرگ “Services” نمایش داده شده‌اند. گزینه “Hide all Microsoft Services” را فعال کرده و سپس تیک را برای آن سرویسهایی که اجباراً مورد نیاز نیستند بردارید. تغییرات را با “OK” ذخیره کرده و سپس کامپیوتر را راه‌اندازی مجدد کنید، به‌طوری‌که تغییرات اثر کند.
برنامه‌های نصب شده بیش از حد نیز می تواند مسئول استفاده بالای دیسک باشد. بنابراین به کنترل پنل رفته و “Program & Features” را انتخاب کرده و تمامی برنامه‌هایی را که مورد نیاز نیستند، حذف کنید.
تغییر تنظیمات توان از “Balanced” به “High Performance” اغلب ممکن است مفید باشد. این کار می‌تواند در کنترل پنل تحت “Power Options” انجام شود.
۳- ویندوز ۸٫۱
از گروه‌بندی چندین پنجره در نوار وظیفه جلوگیری کنید.
اگر میل ندارید پنجره‌ها را در نوار وظیفه گروه‌بندی کنید، می‌توانید این عملکرد را غیرفعال کنید. برای این کار روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه “Properties” را در منوی زمینه انتخاب کنید. شما اکنون قادر به انتخاب چندین گزینه در لیست “Buttons in the Taskbar” هستید. اگر اساساً تمایل به غیرفعال کردن گروه‌بندی دارید، “Never group” را انتخاب کنید. گزینه جایگزین دیگر انتخاب “Group when taskbar is full” است.
۴- ویندوز
از فایلهای فعال‌سازی ویندوز و آفیس نسخه پشتیبان تهیه کرده و استفاده کنید.
نصب مجدد ویندوز یک رویداد تکراری برای خوره‌های کامپیوتر است. یک ابزار رایگان که از اطلاعات ضروری نسخه پشتیبان تهیه می‌کند اینک فرآیند آزاردهنده فعال‌سازی را به‌عهده گرفته است. ابزار رایگان Advanced Tokens Manager را نصب و اجرا کنید. در خط دوم، برنامه باید بلافاصله شماره سریال محصول شما را نشان دهد. توسط “Activation Backup” از فعال‌سازی ویندوز و آفیس روی یک دیسک خارجی یا حافظه USB نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر ویندوز را نصب مجدد کرده‌اید، آنگاه Advanced Tokens Manager را آنجا نصب کرده و با یک کلیک فعال‌سازی مورد نظر را بازیابی کنید.
یادداشت – از ویندوز ۸ به بعد شما فعال‌سازی ویندوز را همچنین در فولدر “C:\Windows\System32\SPP\Store” پیدا می‌کنید. به سادگی تمامی فولدر را روی یک دیسک خارجی کپی کنید.
۵- ویندوز ۷
“Open With” معیوب برای بعضی برنامه‌ها را درست کنید.
اگر “Open With” تحت ویندوز ۷ کار نمی‌کند، آنگاه این گزینه در تنظیمات سیستم نیز پنهان خواهد بود. کنترل پنل را باز کرده و گزینه “Programs” را انتخاب کنید. حالا روی “Default Programs” و سپس روی گزینه “Set Your Default Program” کلیک کنید. اینجا در سمت چپ، شما کلیه برنامه‌هایی را که برای باز کردن فایلها ارائه شده‌اند خواهید یافت. یک برنامه را انتخاب کرده و روی “Select defaults for this program” کلیک کنید. شما اکنون می‌توانید یک تیک برای همه انواع فایلی که باید با برنامه انتخاب شده باز شوند، بزنید.
۶- ویندوز
بهترین توصیه‌ها برای بازیابی فایلهای حذف شده یا گم شده
مواجهه با از دست دادن اطلاعات اغلب مایوس کننده است. شما اکنون می‌توانید اطلاعات خود را با کمک ابزارهای خاص بازیابی کنید؛ با این حال باید به چند نکته مهم توجه کنید. خیلی برنامه‌ها وجود دارند که خودشان را در شرایط اضطراری به‌عنوان نجات‌دهنده معرفی می‌کنند، اما همه آنها کار انجام نمی‌دهند. بنابراین فقط آنهایی را که توسط منابع رسمی پیشنهاد شده‌اند، به‌عنوان مثال Recuva را نصب کنید. این خیلی مهم است که هرگز ابزار بازیابی را روی هارددیسک یا پارتیشنی که می‌خواهید اطلاعات را از آن بازیابی کنید نصب نکنید. همچنین نباید فایلهای بازیافت شده را سر جای اولش در جایی که گم شده‌اند ذخیره کنید. بهترین گزینه ذخیره آن روی یک هارددیسک دیگر است.
در طی بازیافت اطلاعات باید از زیر بار بردن کامپیوتر با فرآیندهای پیچیده اجتناب کنید. بروز رسانیها، نصب‌ها یا دانلود کردنها ممکن است باعث رونویسی اطلاعات قابل بازیابی شده و در نتیجه بازیافت را غیر ممکن کند. همچنین در طی فرآیند بازیافت از قطع نشدن منبع تغذیه اطمینان حاصل کنید، مخصوصاً وقتی از یک نوت‌بوک استفاده می‌کنید. قطع برق ممکن است باعث صدمات جدی به هارددیسک شود.
شما در حالت کلی باید به‌طور مرتب از کامپیوتر خود نسخه‌های پشتیبان تهیه کنید. بهترین گزینه برای این‌کار هارددیسکهای خارجی هستند که این اطمینان را فراهم می‌کنند که حتی اگر کامپیوتر شما کاملاً خراب شود، فایلهای شما در دسترس هستند. همچنین مهم است که کامپیوتر خود را با آخرین بروز رسانیهای ویندوز بروز نگهدارید.
۷- ویندوز
مصرف توان پردازنده خود را از طریق کنترل پنل کنترل کنید.
وقتی شما مصرف توان پردازنده خود را بهینه کنید، می‌توانید عمر باتری بهتری از نوت‌بوک خود به‌دست آورید. در کنترل پنل روی “System and security|Power options” کلیک کنید. در طرح توان انتخاب شده به لینک “Change plan settings” رفته و سپس روی “Change advanced power setting” کلیک کنید. اکنون در لیست گزینه “Processor power management” را جستجو کرده و روی علامت بعلاوه کلیک کنید. سربرگ “Minimum processor state” را باز کنید.
تنظیمات برای فعالیت باتری و منبع تغذیه به‌طور جداگانه کنترل می‌شوند. در اینجا باید مقدار را روی حدود “۵%” تنظیم کنید. برای تغییر یک مقدار، روی آن کلیک کنید به طوری که یک فیلد ترکیبی برای وارد کردن مقدار نمایش داده شود. در حالت فعالیت منبع تغذیه نیز باید حد پایینتر را به “۵%” کاهش دهید. این کار هیچ تغییری در کارآیی نخواهد داد، اما حالتهای کم‌توان را برای پردازنده تسهیل خواهد کرد که آن‌را با صدای فن آرامتر تشخیص خواهید داد.
حالا مسیر “Maximum power state of the processor” را باز کنید. در حالت فعالیت باتری تا زمانی که هیچ برنامه‌ای که پردازنده را شدیداً درگیر کند اجرا نکرده‌اید، توصیه می‌شود مقداری بین “۵۰%” و “۷۵%” در اینجا وارد کنید. این تنظیم سیستم را قدری کند خواهد کرد ولی در استفاده عادی به‌سختی قابل اعتنا است. از سوی دیگر، توان مصرفی پایینتر زمان اجرای طولانیتری را تضمین خواهد کرد.
از آن‌طرف، برای سیستمهای دسکتاپ بهتر است که توان در حالت حداکثر نگهداشته شود. در انتها، گزینه‌ها را یکی پس از دیگری با کلیک کردن روی “Accept” و “OK” تایید کنید.
۸- ویندوز ۸٫۱
اکانت مایکروسافت را به یک اکانت کاربر محلی تبدیل کنید.
اگر از سرویسهای ابری ویندوز استفاده نمی‌کنید، می‌توانید اکانت مایکروسافت را به یک اکانت کاربر عادی تبدیل کنید. کلیدهای [Windows]+[i] را همزمان فشار دهید. سپس روی “Change PC settings” کلیک کنید. در صفحه نمایش سمت چپ به “Accounts” بروید. حالا در سمت راست زیر نام اکانت خود “Separate” را انتخاب کنید. برای تایید این کار، باید آخرین رمز عبور مایکروسافت خودتان را وارد کرده و با کلیک کردن روی “Next” تایید کنید. حالا یک نام جدید و یک رمز عبور جدید وارد کرده و روی “Next” کلیک کنید. پس از آن می توانید “Log out and exit” را بزنید.
۹- ویندوز ۷
اگر ویندوز در حین بروز رسانیها هنگ کرد می‌توانید به این شیوه عمل کنید.
اگر ویندوز در حین نصب کردن بروز رسانیها گیج زد، ممکن است چندین علت برای آن وجود داشته باشد، اما مشکلات می‌توانند به سادگی برطرف شوند. اگر ویندوز در طی یک دانلود یا نصب بروز رسانیها متوقف شد، چند دقیقه به فرآیند مهلت دهید. حتی کوچکترین بروز رسانیها گاهی ممکن است زمان زیادی برای نصب صرف کنند. اگر هیچ پایانی در چشم‌انداز نمی‌بینید، دانلود یا نصب را لغو کنید. اگر ممکن است کامپیوترتان را راه‌اندازی مجدد کنید و فرآیند بروز رسانی را مجدداً اجرا کنید.
یک نصب حداقلی از بروز رسانیها نیز ممکن است کمک کند. بجای شروع ۳۰ بروز رسانی در یک زمان، فقط پنج یا ده بروز رسانی را برای هر دفعه انتخاب کنید. اگر مشکلات با ویندوز ادامه داشت، ابزار عیب‌یابی خودکار را اجرا کنید. در این حالت، ویندوز به دنبال خطاها جستجو خواهد کرد و خودش آنها را برطرف خواهد کرد. اگر پس از نصب بروز رسانیها یا پس از لغو کردن نصب، مشکل عمده‌ای با ویندوز وجود داشت، باید یک بازیابی سیستم (system restore) انجام دهید.
آفیس
۱۰- وُرد
می توانید با فقط چند کلیک کارتهای ویزیت پر ابهت ایجاد کنید.
وُرد همه قالبهای چاپ آماده برای کارتهای ویزیت را دارد. شما می‌توانید این قالبها را دانلود کرده و سپس فقط نام شرکت، لوگوی شرکت و آدرس را روی کارت اضافه کنید. وُرد را اجرا کرده و روی “File|New” کلیک کنید. کل محدوده قالبهای قابل دسترس office.com باز خواهد شد. شما یک پیش نمایش بزرگ شده برای هر نمونه در سمت راست صفحه خود خواهید یافت. در نوار جستجو کلمه “Business Cards” را وارد کنید تا یک نمای کلی سریع از همه کارتهای ویزیت نمونه به دست آورید. وقتی در مورد یک قالب تصمیم گرفتید، روی آن کلیک کرده و آن‌را دانلود کنید.
اکنون فقط لازم است که اطلاعات خود را در کارت وارد کنید. متن مشخص شده روی کارت را انتخاب کنید، به طوری که فیلد متن باز شود. شما اکنون می‌توانید نام، آدرس و سایر جزئیات روی کارت را وارد کنید که متن خودتان جایگزین متن نمونه خواهد شد. قبل از چاپ، اندازه و تعداد کارتهای ویزیت را در تنظیمات چاپ انتخاب کنید.
۱۱- آوت‌لوک ۲۰۱۰
پیامها را به یک لیست توزیع خود ساخته ارسال کنید.
اگر شما پیامهای متعددی به افراد مختلف ارسال می‌کنید، اغلب ارزشش را دارد که یک لیست توزیع ایجاد کنید. آوت‌لوک را باز کرده و به سربرگ “Start” بروید. روی “Contacts” در نوار منو در انتهای چپ کلیک کنید بطوری که منوی بالا تغییر کند. در اینجا، گزینه “New Contact Group” را در گروه “New” انتخاب کنید. پنجره جدیدی باز خواهد شد. ابتدا در فیلد “Name” یک نام برای لیست توزیع مثل “دوستان” یا “همکاران” وارد کنید. شما می‌توانید بعداً لیست توزیع را تحت این نامها انتخاب کنید.
حالا به سربرگ “Contact Group” رفته و روی “Add Members” تحت طبقه بندی “Members” کلیک کنید. اینجا یکی از گزینه‌های “From Outlook Contacts”، “From Addressbook” یا “New Email Contact” را انتخاب کنید. نامها یا آدرسهای ایمیل تماسها را تایپ کرده و روی دکمه “OK” کلیک کنید. لیست توزیع اکنون تحت نام مشخص شده ذخیره خواهد شد.
هنگام نوشتن یک پیام جدید، شما می توانید فقط نام لیست توزیع را در فیلد آدرس تایپ کنید، به‌طوری‌که این نام به‌عنوان گیرنده درج شود.
سخت‌افزار
۱۲- حافظه USB
وقتی کامپیوتر حافظه USB را به درستی تشخیص نمی‌دهد دلیلش را بیابید.
اگر پیام “No Media” برای حافظه USB نمایش داده می‌شود، ممکن است دلایل مختلفی باعث و بانی آن باشد. درگاه USB استفاده شده ممکن است معیوب باشد. برای چک کردن این موضوع، حافظه USB را در درگاه دیگری قرار دهید. شق دیگر چک کردن حافظه USB روی کامپیوتر دیگری است.
اگر این تلاشها به نتیجه نرسید، آنگاه ممکن است که حافظه USB معیوب باشد. شما می‌توانید آن‌را با ابزار چک هارددیسک در ویندوز نیز تعمیر کنید. برای این‌کار، سیستم عامل مجبور است به‌ شکل موفقیت‌آمیز حافظه USB را شناسایی کند.
بعضی حافظه‌های USB یک سویچ محافظ نوشتن دارند. اطمینان حاصل کنید که محافظ نوشتن غیر‌فعال است. ضمناً چک کنید که آیا درایورهای USB مورد نیاز بروز هستند؟ اگر نیستند، باید آنها را بروز کنید. اگر حتی پس از بروز رسانی مشکل حل نشده است، آخرین گزینه فرمت کردن حافظه USB است. در این حالت همه اطلاعات شما پاک خواهد شد، ولی حداقل قادر خواهید بود در آینده دوباره از حافظه USB استفاده کنید.
۱۳- کامپیوتر
از طریق دسترسی ریموت روی شبکه، کامپیوتر خود را روشن کنید.
با کمک نرم‌افزار رایگان WakeOnLan به سادگی می‌توانید کامپیوتر خود را از طریق دسترسی ریموت روی شبکه روشن کنید. این رایگان‌افزار را نصب کرده و برنامه را اجرا کنید. روی “New Host” در نوار منو کلیک کنید. یک پنجره گفتگو باز خواهد شد.
روی “Check” کلیک کرده و اسم کامپیوتر را اضافه کنید. نام اکنون بصورت خودکار وارد خواهد شد. با کلیک کردن روی دکمه “Resolve” آدرس IP کامپیوتر می‌تواند بصورت خودکار در فیلد وارد شود. همین برای آدرس IPV6 و آدرس مک نیز صدق می‌کند. پس از ورود همه اطلاعات، با “OK” آنها را تایید کنید.
کامپیوتر اکنون در یک لیست اضافه خواهد شد. با کلیک کردن روی “Save” و تایپ کردن یک نام دلخواه لیست را ذخیره کنید. شما می‌توانید از طریق گزینه “Open” به راحتی از فایل ذخیره شده در سایر برنامه‌های WakeOnLan استفاده کنید. همان کامپیوتر را انتخاب کرده و روی “WakeUp” کلیک کنید تا کامپیوتر دلخواه روشن شود.
۱۴- پلی‌استیشن
از اطلاعات کنسول بازی روی یک هارد‌دیسک خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید.
پلی‌استیشن ۴ از بروز رسانی ۲٫۵۰ ثابت‌افزار (firmware) به شما اجازه می‌دهد که از اطلاعات خود روی یک هارد‌دیسک خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید. بدین منظور، “System Settings” را باز کرده و “System” و سپس “Backup and Restore” را انتخاب کنید. حالا هارد‌دیسک USB خود را متصل کرده و “Backup PS4” را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که از جوایز برده شده پشتیبان تهیه نمی‌شود و بنابراین به این دلیل شما باید قبل از آن سنکرونیزاسیون را اجرا کنید. صفحه بعد به شما نشان می‌دهد که نسخه پشتیبان چقدر بزرگ خواهد بود. شما می‌توانید دیتای نصب بازیها را استثنا کنید، اما در این حالت اگر می‌خواهید با نسخه پشتیبان خود مجدداً بازی کنید، باید بازیها را دوباره کاملاً دانلود کنید. گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات قدری طول خواهد کشید تا کامل شود. اگر بعداً مایل بودید از نسخه پشتیبان خود استفاده کنید، گزینه “Restore PS4” را در همان منو انتخاب کنید. اگر دستگاه USB شما متصل باشد، آنگاه PS4 بصورت خودکار نسخه پشتیبان را شناسایی کرده و قادر به نصب مجدد همه چیز خواهد بود.
عکاسی
۱۵- سوژه
ضیافت برای چشمها: تکنیکهای فوق‌العاده برای گرفتن عکسهای بی‌نقص از خوراکی‌ها
عکاسی خوب از خوراکیها ساده نیست. اینجا بهترین توصیه‌ها را برای عکس گرفتن از خوراکیهای محبوب خود خواهید یافت. از منابع نور مصنوعی که اغلب یک نور کم زرد رنگ منتشر می‌کنند اجتناب کنید. ضمناً از هیچ فلاشی استفاده نکنید. بهترین منبع نور یک پنجره بزرگ است. خوراکی را در مجاورت آن قرار دهید. اگر نور خورشید زیادی روشن است، یک پارچه سفید مات روی پنجره آویزان کنید. گزینه دیگر استفاده از یک سطح سفید، به‌عنوان مثال پشت یک پوستر به‌عنوان یک بازتاب دهنده است. بنابراین می‌توانید نور را کنترل کرده و همچنین نور را کمی ملایمتر کنید.
بهترین گزینه این است که نور باید از پهلو یا پشت سر بتابد. در این حالت سایه‌های خوراکی در پهلو یا پشت سر ظاهر خواهد شد و به‌سختی قابل رؤیت هستند. ضمناً توجه کنید که سایه خودتان وقتی بین پنجره و ظرف غذا قرار گرفته‌اید روی خوراکی نیفتد.
اگر این تکنیک کار می‌کند، بعد از آن به درست کردن صحنه بپردازید. بیننده را با این واقعیت که شما عکسها را فقط بصورت اریب از بالا نمی‌گیرید شگفت‌زده کنید. تغییر ایجاد کنید، مثلاً مستقیماً عمود بر بشقاب نگاه کنید. همچنین یک تصویر از پهلو که کارد و چنگال به آن هویتی داده‌اند یا نشان دادن جزئیات در عکس نیز می‌تواند گیرا باشد.
هرس کردنهای آگاهانه تصاویر شما را از دیگران متمایز خواهد کرد. یک سوپ ساده وقتی چند گیاه و برگ به‌عنوان تزئین در آن شناور باشند خیلی شیکتر جلوه می‌کند، اما بیش از حد تزئین نکرده و زیادی شلوغش نکنید.
چند برگ چشم‌گیر خوب قرار داده شده بهتر از تعداد زیادی برگهای پراکنده کار می‌کند. دکور همچنین می‌تواند نشان دهد کدام خوراکیها تصویر شده‌اند. فقط با دکوراسیونی که به خوراک شما می‌آید تزئین کنید.
نه تنها خوراکی، بلکه فرآیند درست کردن مورد علاقه خیلی‌ها می‌باشد. عکسهایی بگیرید که نشان دهد چگونه عناصر جداگانه در کاسه‌ها ترکیب یا مخلوط می‌شوند. حتی عکسهایی که آشپزی را در عمل نمایش می‌دهند، می‌توانند کاملاً گیرا جلوه کنند. در این حالت برای مثال کافی است که دستی درحال هم‌زدن یا ریختن در عکس وجود داشته باشد. همچنین سعی کنید با تنظیمات فوکوس مختلف کار کنید. چندین ماده تشکیل دهنده را مرتب کرده و یکی از آنها را به طور مشخص در پیش‌زمینه قرار دهید.
اولین لقمه نیز سوژه عکس زیبایی است که صحنه را زنده‌تر می‌کند. برای این‌کار بخش کوچکی از خوراکی را با چنگال بگیرید. متناسب با عکس، آن‌را در تصویر نگهدارید. همچنین می‌توانید بشقابها را طوری بیارایید که اولین لقمه طوری دیده شود که به‌عنوان مثال فضای کوچکی در سالاد بجا بگذارد. اینجا می‌توانید به‌خوبی با فاصله‌ها و همچنین اساساً با وضوح یا محو بودن بازی کنید.
۱۶- GIMP
نوردهی یک عکس را بعداً در ویرایش عکس اصلاح کنید.
عکسهای کمتر یا بیشتر از حد نور دیده می‌توانند با استفاده از یک ماسک لایه نجات داده شوند. عکس را در Gimp باز کرده و روی آن کلیک راست کنید. “Layer|Duplicate Layer” را انتخاب کنید. اگر عکس کم‌نور است، آنگاه در پنجره Layer حالت لایه بالاتر را از “Normal” به “Screen” تغییر دهید. در حالت پرنوری، بجای آن “Multiplication” را انتخاب کنید.
حالا از طریق “Layer|Mask” یک ماسک لایه اضافه کرده و “White: Full Opacity” را انتخاب کنید. این ماسک را توسط یک برس بزرگ و شفافیت کم اصلاح کنید. اندازه و قدرت بستگی به تصویر دارد. تا دست‌یابی به نوردهی صحیح به چندین تلاش احتیاج خواهید داشت.
۱۷- لایت‌روم
عکسها را بین تلفن هوشمند و کامپیوتر هماهنگ کنید.
از نرم‌افزار لایت‌روم شرکت ادوب روی کامپیوتر و تلفن هوشمند استفاده کرده و سپس آن‌را تنظیم کنید که بصورت خودکار عکسهای شما را روی هر دو دستگاه وارد کند. لایت‌روم را روی کامپیوتر خود اجرا کرده، روی “First steps with Lightroom mobile” در بالا کلیک کرده و سپس با اکانت Creative Cloud خود به سرویس ابری وارد شوید.‌‌
اگر می‌خواهید عکسها را برای هماهنگ‌سازی با تلفن هوشمندتان منتشر کنید، اکنون باید یک مجموعه از عکسهایی که می‌خواهید ایجاد کنید. برای شروع فرآیند روی آیکون مربع نزدیک مجموعه در سمت چپ کلیک کنید. فقط پیش‌نمایشها روی تلفن هوشمند شما هماهنگ خواهند شد. فایلهای اصلی روی کامپیوتر باقی خواهند ماند.
سپس برنامه لایت‌روم شرکت ادوب برای iOS یا اندروید را اجرا کنید. به اکانت Adobe Creative Cloud خود وارد شده و عکسهای شما بصورت خودکار هماهنگ خواهند شد. در صورت تمایل عکسها از تلفن هوشمند شما ارسال خواهند شد و عکسها به‌عنوان یک کپی مستقیماً از کامپیوتر شما به برنامه لایت‌روم روی گوشی خواهند رفت.
۱۸- اینستاگرام
از چندین اکانت بصورت همزمان در برنامه استفاده کنید.
اگر می‌خواهید بصورت موازی دو اکانت اینستاگرام را مدیریت کنید، آنگاه ناچار به استفاده از ترفندها یا یک برنامه متفرقه خواهید بود. برنامه رایگان Phonegram برای iOS یا اندروید به شما کمک می‌کند تا به دو اکانت به طور موازی وارد شده و آنها را مدیریت کنید. یک اشکال وجود دارد. متاسفانه نمی‌توانید عکسهایتان را با برنامه ارسال کنید.
به‌طریق دیگر، می‌توانید اینستاگرام را از طریق دو پنجره مرورگر اجرا کنید. اکانتهایی که اینجا به سیستم وارد شده‌اند بی‌اندازه محدود هستند. فقط عکسهای مشترک شده و تنظیمات می‌توانند فرا خوانده شوند. ساده ولی به‌سختی فهمیده شده: اگر نمی‌خواهید هیچ عملکردی از اینستاگرام را از دست بدهید، تنها انتخاب راه گزیدن بین اکانتها توسط ورود به سیستم و خروج از آن است.
[توضیح مترجم: امکان جابجایی بین چندین اکانت در اینستاگرام اکنون فراهم شده و روشهای بالا بی‌مورد است.]
موبایل
۱۹- اندروید
اگر برنامه‌ها پس از یک پیام خطا اجرا نشد چه باید کرد؟
اگر پیام “The process com.android.phone was stopped” روی تلفن هوشمند شما ظاهر شد، برنامهای که در حال حاضر باز شده دیگر نمی‌تواند استفاده شود. در این حالت، ابتدا “Settings” را روی تلفن هوشمند خود باز کنید. دنبال طبقه‌بندی “Apps” یا “Application Manager” بگردید. “LogsProvider” را انتخاب کرده و روی دکمه “Force Stop” در بالا ضربه بزنید. همچنین روی دکمه “Delete Data” ضربه بزنید ‌که خطا بیش از این ظاهر نشود.
اگر مشکل هنوز وجود داشت، مجبور هستید دلیل را برای برنامه درگیر بیابید. برای مثال همانطور که در بالا نشان داده شده، برنامه تلفن را جستجو کرده و همچنین “Force Stop”، “Delete Cache” و “Delete Data” را انتخاب کنید. اگر این‌کار هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت، پس خطا در لایه‌های پایینتر سیستم واقع شده است. در این حالت، ریست کردن به تنظیمات کارخانه تنها راه حل است. بهرحال قبل از انجام این‌کار مطمئن شوید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید.
۲۰- اندروید
ریست کردن تلفن هوشمند به تنظیمات کارخانه
اگر تلفن هوشمند شما با اندروید۴ یا ۵ دیگر درست کار نمی‌کند، می‌توانید آن‌را به تنظیمات کارخانه ریست کنید. ابتدا برنامه “Settings” را باز کنید. اکنون تحت طبقه‌بندی “User” گزینه “Backup and Reset” را خواهید دید. شما اکنون باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، چون همه اطلاعات در حین ریست شدن دستگاه به تنظیمات کارخانه پاک خواهد شد. سپس گزینه “Reset to Factory Settings” در پایین را انتخاب کنید. با ضربه زدن روی دکمه “Reset Device”، پرسش نمایش داده شده را تایید کنید. تلفن سلولی راه‌اندازی مجدد شده و فرآیند نصب پس از چند دقیقه آغاز خواهد شد.
شبکه‌های اجتماعی
۲۱- فیسبوک
از مسنجر در مرورگر استفاده کرده و بی دنگ و فنگ چت کنید.
شما می‌توانید مسنجر فیسبوک را نه تنها در صفحه رسمی یا تلفن هوشمند مورد استفاده قرار دهید، بلکه در مرورگر نیز از آن استفاده کنید. برای این‌کار سایت messenger.com را باز کنید. با اکانت فیسبوک خود وارد شوید. معمولاً نامتان به شما نمایش داده خواهد شد به‌طوری‌که فقط لازم است روی ]”نام خود“Proceed as [ کلیک کنید. اکنون به صفحه Messenger هدایت خواهید شد که می‌توانید مستقل از فعالیتهای عادی فیسبوک خود تایپ کنید. یک اینترفیس کاربری کاملاً آشنا ظاهر خواهد شد. در سمت چپ صفحه کنتاکتهای خود را خواهید دید و بقیه صفحه، پنجره گفتگوی شما خواهد بود.

زیرنویس تصاویر
۱- قبل از حذف بلوکه مدیر سیستم، تحت گزینه “View” یک فرآیند جداگانه به هر پنجره اکسپلورر تخصیص دهید.
۲- برای کاهش مصرف دیسک به فرآیندهای در حال اجرای موازی در تسک منیجر خاتمه دهید.
۳- “Properties” مربوط به نوار وظیفه شامل عملکرد جستجو شده می‌باشد.
۴- Advanced Tokens Manager از فعال‌سازی ویندوز و آفیس منجمله شماره سریالها نسخه پشتیبان تهیه می‌کند.
۵- در کنترل پنل تعیین کنید کدام برنامه باید کدام فایلها را باز کند.
۶- وقتی Recuva در جستجوی اطلاعات گم شده است، نباید هیچ فرآیند پیچیده دیگری در سیستم اجرا شود.
۷- در نوت‌بوکها می‌توانید با مدیریت توان پردازنده، عطش توان CPU را کاهش دهید.
۸- شما می‌توانید از طریق “Settings” یک اکانت مایکروسافت را به یک اکانت محلی تبدیل کنید.
۹- اشتباهاً زیرنویس ۸ تکرار شده است.
۱۰- خیلی راحت متن نمونه را در قالب آفیس جایگزین کنید.
۱۱- هنگام نوشتن یک نامه، نام لیست توزیع را به‌سادگی به‌عنوان آدرس تایپ کنید.
۱۲- شکل و زیرنویس اشتباه است.
۱۳- WakeOnLan از طریق دکمه‌ها همه اطلاعات لازم کامپیوتر را بصورت خودکار وارد می‌کند.
۱۴- از زمان آخرین به‌روز رسانی ثابت‌افزار ، پلی‌استیشن ۴ اجازه پشتیبان گیری از اطلاعات روی هارد‌دیسک خارجی را می‌دهد.
۱۵- تصویر خوراکیها را فقط بصورت اریب از بالا نگیرید. بینندگان را با زوایای غیرمعمول و محو ساختن‌های خاص متحیر کنید.
۱۶- شما می‌توانید یک نوردهی به اعتقاد همه اشتباه را روی یک ماسک لایه سفید، رنگ کنید.
۱۷- شما باید به سرویس ابری ادوب وارد شوید تا تلفن هوشمند و کامپیوتر از یک طریق هماهنگ شوند.
۱۸- می‌توانید توسط آیکون شخص در بالای سمت راست بین اکانتهای اینستاگرام خود تغییر وضعیت دهید.
۱۹- می‌توانید در LogsProvider برنامه‌های اندروید را که به‌علت خطا هنگ کرده‌اند خاتمه دهید.
۲۰- در تنظیمات امنیتی اجازه نصب از منابع ناشناخته را بدهید.
۲۱- اشتباهاً زیرنویس ۱۹ تکرار شده است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text