تبدیل پرتره به نقاشی مدادی

/
/
/

تبدیل پرتره به نقاشی مدادی
با ترکیب هوشمندانه فیلترهای استاندارد، شما می توانید با استفاده از فتوشاپ هر عکسی را به یک نقاشی مدادی واقع گرایانه تبدیل کنید.
ادوب در آگهی هایش قول تبدیل آسان تصویر فقط با یک کلیک را می دهد. اما فیلترهای استفاده شده به سختی بلافاصله نتیجه بهینه ای تحویل می دهند. این در مورد تبدیل یک عکس به یک نقاشی مدادی زیبا صدق می کند. به جای اعتماد به انجام خودکار با یک کلیک، بهتر است چندین فیلتر را با هم ترکیب کرد. بدین منظور، ابتدا تعداد زیادی لایه جدید درست کنید. این لایه ها را به اشیای هوشمند تبدیل کنید، به طوری که بتوانید تغییرات انجام شده را در هر زمان برای ارزیابی اثر آن ، پنهان یا مجدداً تنظیم کنید.
خطوط لبه واضح یا محو؟
آخرین مرحله این کارگاه اختیاری است. خطوط لبه رسم شده با مداد اغلب به نوعی پر رنگ ظاهر می شوند، بنابراین یک نقاش بعضی اوقات آنها را محو خواهد کرد. نتیجه نهایی پس از آن مانند این ظاهر خواهد شد که با زغال چوب کشیده شده است. ما به شما توصیه می کنیم به هر حال این مرحله را انجام دهید. از آنجا که این کار فقط روی بالاترین لایه انجام خواهد شد، شما می توانید برای مشخص کردن اثر آن، همان لایه را پنهان کرده و مجدداً نمایش دهید. نسخه هایی را که بیشتر دوست دارید ذخیره کنید.
شیوه انجام
۱- یک لایه کاری ایجاد کنید.
فتوشاپ را اجرا کرده و عکس دلخواهتان را که می خواهید به یک نقاشی مدادی تبدیل کنید باز کنید. با استفاده از ترکیب کلیدهای [CTRL]+[J] لایه را کپی کنید. لایه پایین را پنهان کرده و کار را روی لایه بالاتر ادامه دهید.
۲- تصویر را به خاکستری تبدیل کنید.
از طریق “Image|Adjustments|Black and White” تصویرتان را به یک تصویر خاکستری تبدیل کنید. سپس یک “Preset” مناسب را انتخاب کرده و یا رنگ آمیزی تصویر را با کمک اسلایدر تنظیم کنید. در تصویر نمونه ما، پیش تنظیم “Green Filter” نتیجه خوبی داده است به طوری که نیاز نداشتیم هیچ چیز دیگری را مجدداً تنظیم کنیم. تنظیمات خود را با “OK” تایید کنید.
۳- لایه را به یک شئ هوشمند تبدیل کنید.
هر دو لایه را انتخاب کرده و کلیدهای [Shift]+[Ctrl]+[Alt]+[E] را فشار دهید. یک لایه جدید ایجاد خواهد شد که همه اطلاعات از هر دو لایه اصلی را خواهد داشت. روی لایه جدید کلیک راست کرده و “Convert to Smart Object” را انتخاب کنید. سپس با استفاده از کلیدهای [Ctrl]+[J] لایه شئ هوشمند را کپی کنید.
۴- اثر مداد را اضافه کنید.
حالت لایه مربوط به بالاترین لایه را از “Normal” به “Divide” تنظیم کنید. یک تصویر تقریباً سفید ظاهر خواهد شد. پس از این کار لایه شئ هوشمند زیر آن را انتخاب کنید. در منو، “Filter|Sharpen filter|Mask Unsharp” را انتخاب کرده و مقادیر زیر را در پنجره گفتگوی فیلتر تنظیم کنید: “Intensity: 500”، “Radius: 3.0”، “Threshold: 4”. با “OK” تایید کنید.
۵- خطوط تیره را پر رنگتر کنید.
دوباره به لایه شئ هوشمند بالاتر برگردید و از طریق “Filter|Blur”، گزینه “Gaussian Blur” را باز کنید. زیر “Radius” مقدار “۸ Pixels” را تنظیم کرده و با “OK” تایید کنید.
۶- نویزها و اضافات را حذف کنید.
در این لایه مانده و در منو به “Filter|Noise|Reduce Noise” بروید. در فیلد گفتگوی فیلتر، مقادیر زیر را تنظیم کنید: “Intensity: 10”، “Details received: 0”، “Reduce colour noise: 100”، “Sharpen details: 35”. ضمناً یک تیک برای “Reduce JPEG-Artifacts” زده و تنظیمات خود را با “OK” تایید کنید.
۷- لایه ها را مجدداً ادغام کنید.
تمام لایه ها را مجدداً در یک لایه جدید با استفاده از ترکیب کلیدهای [Shift]+[Ctrl]+[Alt]+[E] ادغام کنید. حالت لایه مربوط به لایه جدید را از “Normal” به “Colour Burn” تنظیم کرده، لایه را به یک شئ هوشمند تبدیل و پس از آن، این لایه را کپی کنید. ابتدا بالاترین لایه را پنهان کرده و “Gaussian Blur” را با “Radius” تقریباً “۹” روی لایه زیر آن اعمال کنید.
۸- محو کردن خطوط لبه
اگر شما بخواهید، می توانید خطوط لبه را کمی محو کنید تا سوژه لطیفتر به نظر بیاید. برای این کار، بالاترین لایه را مرئی کرده و حالت لایه را از ”Normal” به “Multiply” تنظیم کنید. برای این لایه از “Gaussian Blur” با “Radius” برابر با “۴” پیکسل استفاده کنید. نهایتاً به “Reduce noise” تحت “Filter|Noise” برگشته و مقادیری را که قبلاً برای این لایه تنظیم کرده اید قبول کنید. قبل از ذخیره کردن عکستان، همه لایه ها را با [Shift]+[Ctrl]+[Alt]+[E] ادغام کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text