بهترین نرم افزار های مجانی

/
/
/

بهترین نرم افزار های مجانی
در این مقاله، چند نرم افزار بی نظیر جدید رایگان را به شما معرفی خواهیم کرد

اشتراک فایل های خصوصی
Pushbullet 322
www.snipca.com/14994
احتیاجات سیستم: ویندوز ۷ یا ۸
این نرم افزار، یکی از بهترین برنامه های اشتراک فایل، یک اَپلیکِیشِن با قابلیت های فراوان و یکی از گسترش های بی نظیر برای مرورگر ها است که هر کسی باید آن را بر روی دستگاه های کامپیوتری خود داشته باشد.
برنامه ی Pushbullet به شما امکان فرستادن پیام، عکس، فایل و لینک های وب را به صورت رایگان بین دستگاه های کامپیوتری مختلف خود (که البته این برنامه بر روی آن ها نصب شده است) را فراهم می کند. هر چیزی که فرستاده یا دریافت شود، با امنیت کامل در حساب کاربری Pushbullet شما بر روی کامپیوتر، تبلت، مرورگر (Chrome، Firefox یا Internet Explorer) یا هر جایی که از آن استفاده کرده اید، ذخیره می شود. باور کردنی نیست که چنین برنامه ای با این امکانات، مجانی باشد.
نسخه ی ویندوز برنامه که با نام beta شناخته می شود، پایداری بیشتری در زمان استفاده داشته و در آخرین به روز رسانی آن، زبانه ی (tab) یادآوری ها (Notifications) نیز اضافه شده که در آن می توانید فهرستی از تمام push های دریافت شده را مشاهده کنید. یکی دیگر از ویژگی های این برنامه، Universal copy & paste است که امکان کُپی کردن متن از کامپیوتر به تبلت را فراهم کرده و به شما اجازه می دهد که یک گزینه ی Pushbullet را به فهرست کلیک راست اضافه کنید تا بتوانید تمام عکس ها، مدارک و هر نوع فایل دیگری را برای دوستانتان یا دیگر دستگاه های کامپیوتری خود، ارسال (push) کنید (بدون این که مجبور باشید هیچ برنامه یا پنجره ای را باز کنید). ویژگی جدید دیگر، Channels است که امکان وارد شدن به news feeds را در اختیار کاربران قرار داده است (می توانید توضیحات کامل در خصوص این دو ویژگی را به ترتیب در www.snipca.com/14995 و www.pushbullet.com/channels مشاهده کنید).
برای دانلود Pushbullet به لینک بالا مراجعه کرده و پس از کلیک کردن بر روی Windows (beta)، مراحل نصب برنامه را دنبال کنید. نصب برنامه به صورت خودکار انجام شده و تنها در انتهای آن از شما خواسته می شود که کامپیوتر را راه اندازی مجدد (restart) کنید.

۱٫ در نسخه ی جدید Pushbullet، زبانه ی Notifications اضافه شده که شامل تمام لینک ها و فایل های به اشتراک گذاشته شده و پیام های دریافت شده می باشد. البته به غیر از این زبانه (tab) شما می توانید Notifications را در گوشه ی پایینی سمت چپ دسکتاپ نیز مشاهده کنید.
۲٫ در نسخه ی Windows این برنامه، پیش نمایش (preview) وجود نداشته و برای مشاهده ی یک لینک یا یک فایل (عکس یا هر چیز دیگری) باید بر روی آن کلیک کنید. در نسخه های مرورگر و تبلت، امکان استفاده از گزینه ی پیش نمایش نیز وجود دارد.
۳٫ برای فرستادن (push کردن) یک پیام، لینک، عکس یا هر نوع فایل دیگر باید بر روی Note، Link یا File کلیک کنید. یک دستگاه یا دریافت کننده (یا All of my devices برای ارسال به تمام دستگاه های کامپیوتری خودتان) را انتخاب کرده و برای فرستادن پیام، لینک یا فایل مورد نظر، بر روی Push it! کلیک کنید. نکته ی اساسی در زمان استفاده از این برنامه، امنیت بالای آن در فرستادن فایل ها، پیام ها و لینک ها است.
۴٫ نسخه ی مرورگر Pushbullet به شما اجازه می دهد که در زمان مشاهده ی یک وب سایت، آن را تنها با یک کلیک به کامپیوتر شخصی خودتان، دستگاه های کامپیوتری دیگر و دوستانتان ارسال کنید. سرعت فرستادن لینک ها در این برنامه، شگفت انگیز است.

بسته ی نرم افزاری آفیس
LiberOffice Fresh 4.3.5
www.snipca.com/14992
احتیاجات سیستم: ویندوز XP، ویستا، ۷ یا ۸
بعد از آن که مایکروسافت اَپلیکِیشن رایگان آفیس را برای کاربران تلفن های هوشمند عرضه کرد، به نظر می رسید که کاربران کامپیوتر های شخصی نیز به یک برنامه ی مشابه نیاز دارند. برنامه ی مورد نظر، که به صورت رایگان در اختیار این گروه از کاربران قرار گرفته است، LiberOffice نام دارد. در نسخه ی جدید این برنامه، به جای تمرکز بر روی ایجاد ویژگی های جدید، بیشتر تلاش شده تا اشکالات (bug ها که بیشتر از ۷۰ مورد بوده اند) برطرف شوند. برنامه های این بسته ی نرم افزاری، مشابه با برنامه های آفیس (برای کامپیوتر های شخصی) بوده و تمام کارهایی که در آفیس می توانستیم انجام دهیم، در این برنامه نیز قابل اجرا خواهند بود. این برنامه شامل Writer (مشابه Word) و Calc (مشابه Excel) بوده و همچنین دارای ابزار، قالب ها (templates) و گسترش هایی است که پیش از این، آن ها را در آفیس ندیده ایم. از آن جایی که این برنامه از گروه نرم افزار های منبع باز (Open Source) است، همیشه به صورت رایگان باقی خواهد ماند.

ابزار سیستم
Windows Inspection Tool Set 3.2
www.snipca.com/14997
احتیاجات سیستم: ویندوز XP، ویستا، ۷ یا ۸
اگر چه برنامه ی منبع باز Windows Inspection Tool Set (یا WiTS)، یک نرم افزار دقیق، کاربردی و بسیار ساده به نظر می آید اما به شما کمک می کند تا جزئیات دقیق و بسیار زیادی از وضعیت کامپیوتر خود را، در پنج دسته بندی مختلف، مشاهده کنید. این پنج گروه عبارت از System (سیستم که شامل فرآیند ها و درایور ها است)، Security (امنیت)، File System (سیستم فایل)، Network (شبکه) و Events (رویداد ها که شامل log های ویندوز است)، می باشد.
پس از وارد شدن به Preferences، بر روی زبانه ی Hotkeys کلیک کرده و پس از تعریف کلید های میان بُر (shortcut ها) برای هر کدام از وظایف، بر روی زبانه ی General کلیک کرده و برای جلوگیری از کُند شدن زمان بوت شدن کامپیوتر توسط WiTS، تیک کنار Start automatically را بردارید.
برای دانلود کردن نصب کننده (installer) برنامه، بر روی SourceForge download area کلیک کرده (یا مستقیم به www.snipca.com/14983 مراجعه نموده) و بر روی لینک Download setup-wits کلیک کنید.

ابزار سیستم
sChecklist 1.1.13.2
www.snipca.com/14987
احتیاجات سیستم: ویندوز ۷ یا ۸
این برنامه ی کم حجم به شما اجازه می دهد که فهرست های انجام کار (checklist های) دسکتاپ را برای انجام کار های روزانه و پروژه های خود ایجاد کنید. این برنامه کم حجم بوده، به صورت قابل حمل (portable) عرضه شده و کار کردن با آن بسیار ساده است. تنها کافی است بر روی نشانه ی گوشه بالایی سمت چپ کلیک کرده تا یک فهرست جدید باز شده و با کلیک کردن بر روی نشانه ی دوم می توانید کار ها را نوشته و جعبه ی تیک زدن در کنار آن ها را ایجاد کنید. شما می توانید هر تعداد فهرست (لیست) را در این برنامه ایجاد کرده و در صورتی که می خواهید برای تیک زدن از خودکار یا مداد استفاده کنید یا فهرست ها را در اختیار دیگران قرار دهید، آن ها را چاپ کنید.
برای دانلود کردن برنامه، پس از مراجعه به لینک داده شده، به پایین صفحه رفته و بر روی لینک sChecklist.zip کلیک کنید. بعد از دانلود و باز (extract) کردن فایل ZIP، بر روی sChecklist.exe کلیک کنید تا برنامه اجرا شود.

پیشنهاد حرفه ای ها
به شما می گوییم کدام برنامه ی نقشه را خریداری کنید

پرسش: مدتی است به دنبال یک برنامه ی ایجاد نقشه می گردم که در کنار ساده بودن استفاده از آن، بتوانم نقشه های دیجیتالی مورد نیازم (از محلی که در آن زندگی می کنم) را دُرست کنم. برای نمونه، می خواهد نشان دهم که چگونه جانمایی خیابان ها در طول سال های ختلف تغییر کرده است. آیا می توانید یک برنامه ی مناسب را به من معرفی کنید؟

پاسخ: همان طور که ممکن است بدانید، برنامه های ایجاد نقشه دیگر به صورت برنامه های قابل نصب عرضه نشده و تمامی آن ها به شکل آنلاین و رایگان در اختیار کاربران قرار داده می شوند. به نظر می رسد که ابزار جدید نقشه ی Google با نام My Map (به نشانی www.snipca.com/14993) همان چیزی است که شما به دنبالش هستید. بر روی Create a new map کلیک کرده، بر روی شهر مورد نظر (شهر محل زندگیتان) زوم (zoom) کرده و مشخصات جانمایی خیابان ها را در کنار اطلاعات دیگر، وارد کنید. شما می توانید در این برنامه به هر تعداد که می خواهید، نقشه ایجاد کنید. اگر چه این نقشه ها به صورت پیش فرض محرمانه (private) هستند اما می توانید آن ها را تنها با یک کلیک، به اشتراک بگذارید. اگر یک حساب کاربری Google Drive داشته باشید، تمام کارهایی که انجام می دهید به صورت خودکار ذخیره خواهند شد.
اگر نمی خواهید از ابزار مبتنی بر مرورگر (browser-based) استفاده کنید، بهتر است نگاهی به برنامه ی منبع باز Modest Maps بیندازید (http://modestmaps.com). اگر چه نمی توان گفت که کار کردن با این برنامه آسان است اما اگر ایجاد نقشه برای شما، یک پروژه ی بلند مدت محسوب می شود، این برنامه یک گزینه ی مناسب به حساب می آید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text