سال جدید خود را با موفقیت آغاز کنید!

/
/
/

سال جدید خود را با موفقیت آغاز کنید!
در اواخر یک سال و با شروع سال آینده، بسیاری از مردم برای مدتی دست از کار می کشند و استراحت می کنند، همین مدت، فرصت خیلی خوبی برای سروسامان دادن به پروژه های بزرگ و کوچک است. از این زمان هوشمندانه استفاده کنید! پروژه ای را انتخاب کنید که در حالت طبیعی آن را انجام نمی دادید زیرا این پروژه ها حداقل یک ساعت تمرکز را نیاز دارند و انجام دادن آنها از ارزش بالایی برخوردار است. کارها را اولویت بندی کنید. در اینجا چند نکته مهم برای شما ذکر شده است که به وسیله آنها می توانید ابتدای سال خود را با موفقیت شروع کنید.
۱- رمز عبور های خود را پاک کنید
هر زمان که کسی از من در مورد یک ترفند درجه یک می پرسد، من می گویم: “یک password manager (مدیر پسوورد) تهیه کن”. برای من، این کار حتی از پشتیبان گیری فایل ها هم مهم تر است. یک password manager برای شما کلیدی است که در محیط های بزرگتر مانند فضای مجازی هم، امنیت شما را تضمین می کند.
تعداد ۶ عدد مدیر پسوورد خیلی خوب موجود است، و تعداد انگشت شماری از آنها به صورت رایگان عرضه می شوند، پس شما می توانید تک تک آنها را امتحان کرده تا ببینید کدام یک بهترین عملکرد را برای شما دارد. (ما Dashlane و LastPass را به شما توصیه می کنیم.)
افرادی که از password manager استفاده نمی کنند، گاهی اوقات سوء تفاهم باعث می شود که ندانند این نرم افزار چه کاری انجام می دهد. این نرم افزار برای تک تک حساب های آنلاین شما، رمز منحصر به فرد می سازد، و آنها را به نحوی کاملاً امن برای شما تایپ می کند و نگه می دارد.
پس password manager مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به مدت یک ساعت با آن کار کنید. هر زمان که شما به یکی از حساب های خود وارد می شوید، هر حسابی از facebook گرفته تا حساب بانکی، این نرم افزار شروع به تجزیه و تحلیل رمز ها و لاگین های شما می کند. به زودی این نرم افزار، رمزهایی را که نیاز به تغییر دادن دارند، برای شما شناسایی می کند و در این زمان ها باید همان کاری را که این نرم افزار از شما می خواهد، انجام دهید.
۲- یک سرویس پشتیبان گیری را دست و پا کنید
یک سرویس پشتیبان گیری، برای فایل های دیجیتالی شما حکم بیمه را دارد. یک سرویس پشتیبان قابل اعتماد را پیدا کنید. در مورد آن نرم افزار چند مقاله نقد و بررسی بخوانید تا مطمئن شوید که آن برای شما مناسب است. در مجله PC Magazine سه تا از بهترین ها که عبارتند از IDrive، CrashPlan، و SOS Online Backup معرفی شده اند.
زمانی که یک سرویس را انتخاب می کنید، نحوه کارکردن آن را یاد بگیرید و مطمئن شوید که بدانید به چه طریقی از فایل های شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. در حالی که آن را تنظیم می کنید، مدت زمانی را صرف خصوصی سازی آن کنید تا بتوانید با توجه به نیازهای خود، آن را راه اندازی کنید. سپس آن را اجرا کنید. اولین پشتیبانی که می گیرید ممکن است چند ساعت طول بکشد. زمانی که عمل پشتیبان گیری انجام شد، آن را تست کنید. از یک کامپیوتر یا گوشی دیگر استفاده کنید، و ببینید می توانید فایلی را از مجموعه پشتیبان خود بازیابی کنید. آیا همانگونه که شما انتظار داشتید عمل کرد؟
۳- موتور کامپیوتر خود را تنظیم کنید
شاید مدتی است که کامپیوتر خود را تنظیم نکرده اید، یا شاید تا به حال هیچ وقت این کار را انجام نداده اید، به هر حال اکنون وقت انجام این کار است. تنظیم کننده (tune-up) پولی مورد علاقه ما Iolo System Mechanic نام دارد و اگر به دنبال محصولی رایگان از این دسته هستید، SlimWare Utilities SlimCleaner Free بهترین گزینه برای انتخاب شما می باشد. چند دقیقه ای را صرف خواندن دستورالعمل های آن کنید، یا این که یک ویدئوی آموزشی را تماشا کنید تا این که قبل از اجرای این ابزار دقیقاً بدانید که چه چیزهایی پاک و چه چیزهایی تنظیم و اصلاح می شود. سپس نرم افزار tune-up خود را اجرا کنید. همانگونه شما در اولین پشتیبان گیری مجبور بودید چند ساعتی را صبر کنید، برای اجرای اولین بار یک tune-up نیز باید چند ساعت منتظر بمانید.
۴- صندوق ورودی (inbox) خود را جارو کنید
صندوق ورودی ایمیل شما به هم ریخته است. من می دانم و شما هم می دانید. پس برای این به هم ریختگی چه کاری می خواهید انجام دهید؟ من یک ترفند عالی دارم که برای مرتب کردن این صندوق به شما خیلی کمک می کند و این ترفند Sweep your inbox (صندوق ورودی خود را جارو کنید) نام دارد. تمامی پیام های قدیمی خود را به یک پوشه به خصوص منتقل کنید. به این طریق این کار را انجام دهید: یک پوشه به نام ۲۰۱۵ بسازید. تمامی پیام های خود را برحسب تاریخ مرتب کرده و همه پیام های مربوط به سال ۲۰۱۵ را انتخاب کنید. این پیام ها را به پوشه ۲۰۱۵ منتقل کنید. اگر نیاز بود این کار را برای سال های قبل از آن هم انجام دهید.
توجه کنید که نیازی نیست هیچ یک از ایمیل های خود را آرشیو یا پاک کنید. فقط آنها را از جلوی چشمان خود پاک کنید. شما می توانید هر زمان که به آن پیام های قدیمی نیاز داشتید آنها را داشته باشید، و یا هرکدام از انها را که قصد پاسخ دادن دارید، به inbox خود برگردانید. فایده این کار این است که شما یک فضای شلوغ را خلوت کرده اید و این باعث می شود که نسبت به ایمیل حس خوبی داشته باشید. با ورود یک ایمیل جدید به inbox، دریافت تمامی ایمیل های زباله و اضافی را لغو کرده و ایمیل های خاکستری (خبرنامه ها، تبلیغات، و پیام های روزانه ای که شما در آنها عضو شده اید گاهی اوقات هم این عضویت ناخواسته بوده است) را با استفاده از Unroll.me تعطیل کنید. این سرویس کمک بسیاری در مرتب کردن و خلوت کردن صندوق دریافت شما می کند و دیگر ایمیل های اضافی باعث اشغال شدن فضای inbox شما نخواهند شد.
۵- به مسائل مالی خود سروسامان دهید
آیا یکی از اصلی ترین اهداف شما در سال جدید، داشتن بهترین حساب و کتاب است؟ با ثبت نام کردن در Mint شروع کنید. بسته به این که شما چند تا حساب مالی دارید، شروع به کار کردن با این نرم افزار ممکن است نیم ساعت یا بیشتر طول بکشد، اما این کار ارزش انجام دادن را دارد.
زیبایی Mint در این است که به تاریخ ها نگاه می کند و نشان می دهد که شما پول خود را چگونه خرج کرده اید و چه درآمدی را کسب کرده اید، یعنی اینکه از روزی که شما شروع به کار با این نرم افزار می کنید، می توانید هر زمان که مایل بودید، وضعیت مالی خود را تخمین بزنید. با داشتن بسیاری از ابزارهای دیگر برای بودجه و قیمت گذاری، این نرم افزار روز شروع شما را صفر در نظر می گیرد، به این معنی که شما از آن روز به بعد شروع به جمع آوری اطلاعات می کنید.
Mint راه هایی را برای پس انداز پول پیشنهاد می کند، و سرویس هایی را ارائه می دهد که نرخ بهره بهتری را از این که هستید برای شما در نظر دارند، و همچنین دارای چند عدد ابزار بودجه بندی می باشد. من به این دلیل عاشق این نرم افزار شدم که به اصطلاح آن را “تنظیم کن و نگران نباش” می نامند. شما هم اکنون می توانید یک حساب Mint را ایجاد کنید، حتی اگر ماه ها و سال ها نیز با این حساب کاری را انجام ندهید، بازهم با ارزش، مرتبط و به روز است و در ورود بعدی شما به حساب خود، اطلاعات به روز را در اختیار شما قرار می دهد.
۶- تلفن همراه خود را خانه تکانی کنید
بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند، اما این کار واقعاً وقت زیادی را از شما نمی گیرد.
با تغییر رمز، کلمه عبور و یا الگوی مخفی خود شروع کنید. سپس یک آیکن مربوط به تماس اضطراری را در صفحه اصلی گوشی خود قرار دهید، این دو گام، مهترین کارهای مورد نیاز بودند.
اکنون زمان خالی کردن فضا رسیده است. ابتدا عکس ها و فیلم ها را تخلیه کنید، می توانید آنها را به یک حافظه ابری یا یک سرویس پشتیبان گیری انتقال دهید. از این طریق بازهم می توانید این تصاویر را از طریق گوشی خود مشاهده کنید ولی با این تفاوت که دیگر حجمی را اشغال نمی کنند. هوشمندانه است، نه؟
تنظیمات را بررسی کنید و ببینید که چه چیزهای دیگری در گوشی شما وجود دارند که به آنها نیازی ندارید، آنها را نیز تخلیه کنید. شاید کتاب های صوتی، پادکست ها، پی دی اف ها و موسیقی هایی در گوشی شما وجود داشته باشند که دیگر تمایلی به نگه داشتن آنها ندارید، یا این که فایل های دیگری وجود داشته باشند که حکم زباله را دارند و باید دور ریخته شوند. در نهایت حافظه کش (cache) موبایل خود را خالی کنید، پیام های قدیمی را حذف کنید (پیام ها و فیلم ها و عکس هایی که حجم زیادی را از حافظه شما اشغال کرده اند)، قسمت history در اینستاگرام خود را پاک کنید، و آرشیوهای مربوط به WatsApp خود را تخلیه کنید.
۷- عکس های خود را مرتب و تثبیت کنید
هر زمان که من توصیه هایی راجع به نحوه مرتب کردن تصاویر می کنم، می گویم: “به جلو نگاه کنید، نه عقب. شما می توانید در زمان دیگری به عکس های گذشته سروسامان دهید.” و اکنون زمان آن رسیده است.
پاک کردن تمامی تصاویر قدیمی یک فرآیند واقعاً وقت گیر است. چگونه این فرآیند را سریعتر کنیم؟ با وجود این همه نرم افزار و کارهایی که در این زمینه، سازمان های مختلف انجام داده اند، با این حال شما ابتدا بهترین آنها را انتخاب کنید. چه عکس هایی برای شما از همه مهمتر هستند؟ شاید عکس های خانوادگی یا عکس های کودکان شما مهم تر هستند. حال تمرکز خود را بر روی انتخاب نام برای آن ها معطوف کنید، آنها را تگ کنید، آنها را در آلبوم ها یا پوشه هایی به صورت منظم (sort شده) درآورید، وسپس آنها را در مکانی که تمامی عکس های خود را نگه داری می کنید، تحکیم و ماندگار کنید. و یادتان باشد که از آنها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
چیز دیگری که شاید با آن سروکار داشته باشید، یک جعبه پر از عکس های قدیمی است که به صورت پرینت شده نگه داری می کنید. می توانید آنها را از طریق اسکن کردن، دیجیتالی کنید، اما من پیشنهاد می کنم که این کار را به صورت جداگانه از پاک کردن عکس های دیجیتالی انجام دهید. یعنی این دوکار را از هم تفکیک کنید و باهم انجام ندهید، زیرا به این طریق به خوبی می توانید هر دو کار را مدیریت کنید.
۸- حساب کاربری و رزومه خود را در LinkedIn به روز کنید
حداقل یک بار در سال، هر فردی که دارای یک شغل است، باید رزومه خود را در پروفایل Linkedin مربوط به خودش آپدیت کند.
در Linkedin عکس پروفایل خود را به گونه ای که برای صنعتی که در آن کار می کنید، مناسب باشد، عوض کنید، و این را در نظر داشته باشید که بعضی بخش ها در پروفایل بسیار بیشتر از بقیه به چشم می آیند که عبارتند از شخصیت افراد، استایل آن ها و گیرایی که می توان گفت تصویری که انتخاب می کنید می تواند تاثیر مستقیمی بر این فاکتورها داشته باشد. دستاوردهایی که داشته اید، مهارت هایی که یاد گرفته اید، و نقاط قوتی را که کسب کرده اید، و همچنین مسئولیت ها و موفقیت های ۱۲ ماه گذشته خود را به پروفایل خود اضافه کنید.
در مورد رزومه شما باید بگویم، به اعتقاد من باید برای هر کاری به صورت جداگانه یک رزومه تنظیم کنید- اما این کار باعث می شود که یک رزومه مرتب داشته باشید و از آن به عنوان یک الگو برای خود استفاده کنید. پایه های خود را به صورت مفصل و طولانی در روی آن بنویسید، و به گونه ای آن را بنویسید که هر زمان که مایل بودید آن را اصلاح کرده یا این که بتوانید رزومه را از آنجا پاک کنید.
۹- تنظیمات امنیتی مربوط به حساب های گوگل و فیس¬بوک خود را بررسی کنید
آیا خیلی وقت است که نگاهی به تنظیمات خصوصی فیس بوک خود یا برنامه هایی که در حساب گوگل خود دارید، نکرده اید؟ با گذشت ایام و ماه ها، بررسی کردن گزینه های مربوط به تنظیمات خصوصی حساب خود، و خصوصی سازی کردن آن ها کار خیلی خوبی است. برای مثال، آیا می دانستید که با غیرفعال کردن یک گزینه در تنظیمات فیس¬بوک می توانید از شر تبلیغات خلاص شوید؟ اگر نمی دانستید، اکنون زمان آن رسیده است که یک برررسی امنیتی و خصوصی نسبت به حساب خود داشته باشید.
برای تغییر تنظیماتی در حساب های گوگل و فیس¬بوک، من پیشنهاد می کنم که به جای استفاده از موبایل، از یک مرورگر بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید زیرا سرعت بیشتری دارد.
۱۰- لیست موسیقی خود را بررسی کنید
اهمیتی ندارد که از کدام سرویس یا برنامه موسیقی استفاده می کنید، سال جدید یک زمان ایده آل برای مرتب کردن این لیست ها است. شاید شما تصمیم بگیرید که iTunes را تمیز و مرتب کنید، یا دستی به سرو روی Spotify بکشید، یا از پادکست هایی که دیگر آهنگ های جدید را منتشر نمی کنند انصراف داده و اشتراک خود را در آنها لغو کنید. شاید مصمم شده اید که بیشتر ورزش کنید، در این گونه موارد می توانید زمان کمتری را صرف مرتب کردن لیست های موسیقی مربوط به ورزش خود کنید. در یک روز معمولی، این کار روزمره شاید این گونه به نظر برسید که استفاده کمی دارد، اما زمانی که شما در تعطیلات زمستانی هستید، استفاده آن بیشتر می شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text