آیا نرم افزار امنیتی اینتل توانایی کشف انتهای پسووردها را دارد؟

/
/
/

آیا نرم افزار امنیتی اینتل توانایی کشف انتهای پسووردها را دارد؟
آیا شما از یک password manager استفاده می کنید؟ اگر نه، پس احتمالاً برای تمامی پسووردهای امنیتی که در وب سایت ها دارید، از یک پسوورد تکراری استفاده می کنید، که این خود یک مشکل است. در این صورت یک نقص کوچک، یا یک حمله ساده توسط یک هکر، باعث لو رفتن تمامی رمزها و در نتیجه اطلاعت محرمانه شما می شود. هدف اصلی True Key کمپانی اینتل این است که بیش از مدیریت کردن پسوردها را به کاربران ارائه دهد. در پایان، اینتل امیدوار است که بتواند همگی پسوردها را باهم حذف کند.
شما می توانید یک حساب کاربری True Key ایجاد کنید و به راحتی و از طریق تمامی سیستم عامل های ویندوز، مک، آی او اس، و اندروید آن را اجرا کنید. اما اگر قصد ذخیره بیش از ۱۵ مجموعه رمزهای محرمانه را دارید، باید در سال هزینه ای بالغ بر ۱۹٫۹۹ دلار بابت اشتراک خریداری شده پرداخت کنید. کابران آنتی ویروس McAfee Internet Security به صورت خودکار یک اشتراک معادل را برای True Key دریافت خواهند کرد، Total Protection و LiveSafe هرکدام دارای پنج اشتراک مربوط به True Key می باشند. پس بیش از پنج خانواده می توانند با استفاده از اشتراک خود از دستگاه های خود مراقبت کنند.
آیا این واقعاً شما هستید؟
True Key مانند هر password manager دیگری، زمانی که شما یک حساب کاربری جدید را می سازید، از شما می خواهد که یک رمز اصلی را برای این حساب تعیین کنید. بسته به این که از چه دستگاهی استفاده می کنید، می توانید دامنه وسیعی از فاکتورهای تشخیص هویت را برای رمزگذاری استفاده کنید.
آدرس ایمیلی که در حساب کاربری خود وارد کرده اید خود می تواند به عنوان یک راه برای تشخیص هویت شما در نظر گرفته شود. True Key یک پیام به آن حساب ارسال می کند، شما به ایمیل خود وارد شده و با دیدن این پیام و کلیک بر روی لینک آن، این نرم افزار قفل گشایی می شود. به علاوه، زمانی که شما با موفقیت از دستگاه دیگری به حساب خود وارد می شوید، می توانید این دستگاه را به عنوان دستگاه مورد اعتماد (trusted) برای حساب خود تعریف کنید. این که شما از یک دستگاه مورد اعتماد وارد حساب کاربری خود شوید، خود به نوعی اثباتی بر هویت شما می باشد.
زمانی که شما True Key را بر روی موبایل خود نصب کردید، می توانید از این دستگاه به عنوان لایه دوم تشخیص هویت خود استفاده کنید. زمانی که شما برای ورود به حساب کاربری تلاش می کنید، True Key یک notification را برای دستگاه دوم ارسال می کند. این notification را باز کرده و نگاه کنید و به این طریق هویت خود را تایید کنید.
این نرم افزار بهتر خواهد شد. اگر از دستگاهی استفاده می کنید که دارای دوربین سلفی یا یک حسگر اثر انگشت است، می توانید از این توانایی ها برای تشخیص هویت استفاده کنید. در تست هایی که انجام شد فهمیدم که تا زمانی که عینک خود را از چشمانم بر ندارم، True Key چهره من را تشخیص نمی دهد. علاوه بر این ها، زمانی که من این تشخیص چهره را برای این نرم افزار از طریق یک دستگاه با سیستم عامل اندروید، تعریف کنم، مشکلی برای باز کردن و تشخیص چهره در دستگاه هایی با سیستم عامل های دیگر مانند لپ تاپ های ویندوزی، یا iPad ها، وجود ندارد.
در فیلم ها، مأموران امنیتی به راحتی و با استفاده از عکس یکی از قربانیان، سیستم تشخیص چهره را در دستگاه های این قربانیان گول می زنند. در واقع من نمی توانم به True Key اجازه دهم که با استفاده از عکسی از من باز شود. اما اگر واقعاً نگران هستید که با استفاده از عکس شما وارد سیستم شما شوند، می توانید دقت تشخیص چهره را در این نرم افزار بالا ببرید، که این با فعال کردن دقت بالا، این نرم افزار از شما می خواهد که سر خود را بچرخانید تا چهره شما با دقت تشخیص دهد.
شما مجبور نیستید این همه لایه بندی حفاظتی را برای خود به کار ببرید مگر اینکه خودتان با میل خود این کار را انجام دهید. در سطح ابتدایی امنیت، شما می توانید تنها با تکیه بر پسوورد اصلی (master password) از این نرم افزار استفاده کنید، در کنار آن هم می توانید از فاکتور دیگری به نام دستگاه مورد اعتماد برای ورود استفاده کنید. می توانید پسوورد اصلی را با تشخیص چهره یا اثرانگشت بر روی دستگاه هایی که این ویژگی ها را پشتیبانی می کنند، جایگزین کنید. در سطح امنیتی پیشرفته، شما در کنار داشتن یک دستگاه مورد اعتماد، نیاز به دو فاکتور دیگر هم دارید. برای دستگاه های موبایل، این فاکتورها می تواند هرکدام از دو روش پسوورد اصلی، یا اثرانگشت و تشخیص چهره باشد. بر روی یک کامپیوتر میزی، می توانید پسوورد اصلی و یا دستگاه دوم را انتخاب کنید. و با گشتن در پروفایل مربوط به فاکتورهای تشخیص هویت خود، می توانید یک ایمیل مورد اعتماد را برای آن تعریف کنید.
تمامی password manager های دیگر به شما هشدار می دهند که اگر پسورد اصلی خود را فراموش کنید، اطلاعات شما غیر قابل بازیابی خواهد بود. این به این معنی است که فروشنده این نرم افزار هم نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد، اما مردم این را فراموش می کنند! خاصیت چندفاکتوره در تشخیص هویت True Key به این معنی است که شما می توانید پسورد اصلی خود را تا زمانی که اطلاعات خود را با استفاده از فاکتورهای دیگر برای نرم افزار تعریف کرده اید، بازیابی کنید. این ویژگی تحسین برانگیزی است!
شروع به کار
برای شروع، نرم افزار True key را برای یکی از مرورگر های Chrome، Internet Explorer، یا Firefox نصب کنید. سپس عبارت عبور یا همان پسورد اصلی خود را بسازید. خط فاصله (space) هم در این رمزگذاری قابل قبول است، پس می توانید یک عبارت مانند “Dinosaurs in floral overalls” (مثالی که True Key ارائه کرده است) استفاده کنید. اگر شما پسورد خود را از PasswordBox به این جای copy-paste کرده باشید، تلاش شما برای بازنویسی آن بی ثمر خواهد بود و گزینه ای برای تصحیح وجود ندارد، پس مواظب باشید که در همان بار اول آن را صحیح وارد کنید.
گسترش True Key توسط کمپانی اینتل از سال پیش یعنی زمانی که این کمپانی، PasswordBox را خریداری کرد آغاز گردید. اگر ایمیل خود را در حساب کاربری خود مربوط به یک PasswordBox وارد کرده اید، با استفاده یک راه میانبر و راحت می توانید اطلاعات محرمانه ذخیره شده خود را از این حساب import کنید. شما مجبور نیستید که این کار را همین الان انجام دهید، اما به یاد داشته باشید که پشتیبانی از PasswordBox در زمانی از سال ۲۰۱۶ به پایان خواهد رسید. همچنین، True Key هنوز از به اشتراک گذاشتن پسورد یا ویژگی PasswordBox-pioneered digital legacy که در برخی از رقبای این کمپانی مانند Dashline و LogMeOnce Password Management Suite Premium پشتیبانی نمی کند.
True Key می تواند پسوردهای ذخیره شده در Chrome و Internet Explorer را درون خود وارد (import) کند. زمانی که این کار را کند، پسورد های ناامنی که توسط مرورگر ذخیره شده را پاک می کند و ذخیره پسورد توسط مرورگر را خاموش می کند. همچنین در این نرم فزار می توان از Dashline، LastPass، و SafeKey utility متعلق به McAfee، اطلاعات را import کرد و این کار بدون ارسال کردن نا امن این پسوردها به صورت متن به جاهای دیگر انجام می گیرد. به این نکته توجه کنید که با استفاده از نسخه رایگان این نرم افزار می توانید تا سقف ۱۵ پسورد را ذخیره کنید، و بر روی تعداد پسورد هایی که می توانید import کنید، محدودیتی وجود ندارد. فقط زمانی که بیش از ۱۵ پسورد مورد نظر را ذخیره کردید، تلاش نکید که بازهم یک پسورد جدید به آن اضافه کنید.
ذخیره پسورد و پاسخ گویی
زمانی که شما یک حساب کاربری جدید می سازید، True Key به شما مجموعه هایی از سایت های مشهور را معرفی می کند و از شما دعوت می کند که اطلاعات محرمانه خود در آنها را در این نرم افزار ذخیره کنید. من فهمیدم که وارد شدن به سایت های امن با استفاده از مرورگرهای پشتیبانی شده راحت تر بوده و این کار به True Key اجازه می دهد که اطلاعات محرمانه من را ذخیره کند. اگر سایت هایی که شما از آن ها بازدید می کنید دارای صفحه لاگین عجیب و غیر معمولی هستند، یعنی سایتی که توسط True Key شناخته نشده است، شما بدشانس هستید. True key همه اطلاعات قسمت های مختلف را ذخیره نمی کند، اما برخی از نرم فزار ها به نام های Sticky Password Premium، RoboForm Everywhere LastPass، و چند تای دیگر این کار را انجام می دهند. زمانی که شما مجددا از سایتی بازدید می کنید که اطلاعات محرمانه شما در آن ذخیره شده است، True Key کادرهای پسورد را برای شما پر می کند. اگر چندین پسورد و اطلاعات محرمانه را در سایت مورد نظر ذخیره کرده اید، آنگاه این نرم افزار همه این اطلاعات را به صورت یک منو برای شما ظاهر می کند.
زمانی که شما یک حساب کاربری جدید را می سازید یا پسورد خود را تغییر می دهید، password generator که زیرمجموعه True Key است به روی کار می آید. این یک ویژگی خوشایند است و دلیل این که من آن را پسندیدم این بود که پسوردی که به شما پیشنهاد می دهد دارای ۱۶ کاراکتر است و همه مجموعه کاراکترها را نیز در آن دخالت داده است.
اگر از نوار ابزار یک مرورگر، LastPass را انتخاب کنید، تمامی لاگین های مورد استفاده را در قالب یک منوی جداگانه به شما می دهد، و اگر شما پسوردهای خود را در پوشه هایی سازماندهی کرده باشید، این منو به زیرمنوهایی هم تقسیم بندی خواهد شد. این گزینه برای مرورگرها بسیار رایج است. True Key کمی متفاوت تر کار می کند. در ابتدای شروع به کار، این نرم افزار هیچ پوشه، گروه، تگ، یا هیچ گونه سازماندهی خاصی ندارد. با کلیک کردن بر روی نوار ابزار True Key در مرورگر، به سادگی این نرم افزار باز می شود- از این قسمت شما می توانید هر لاگین ذخیره شده ای را انتخاب کرده و به سایت مورد نظر آن وارد شوید. همچنین می توانید به عنوان صفحه خانگی خود، Launch Pad متعلق به True Key را تنظیم کنید.
کیف پول (wallet) و یادداشت های امنیتی (secure notes)
نرم افزار True Key می تواند ۶ نوع از آیتم های wallet را در خود ذخیره کند: آدرس ها، شماره کارت های اعتباری، گواهینامه رانندگی، عضویت ها، پاسپورت ها، و شماره های مربوط به امنیت اجتماعی (social security). هرکدام از این آیتم ها نوع خاصی از ورودی را طلب می کنند و برای ورورد این نوع اطلاعات قسمت های مختص به هر آیتم وجود دارد، و می توانید اطلاعات وارد شده خود را با شش رنگ مختلف علامت گذاری کنید.
آیتم های wallet شما بر روی تمامی دستگاه های شما قابل استفاده می باشند، اما تمام توانایی این wallet ها همین است. در حال حاضر، True Key به خوبی برخی از password manager ها کار نمی کند. این ویژگی در سال آینده وارد نرم افزار می شود.
یادداشت های امنیتی شبیه به همان آیتم های wallet هستند، اما با این تفاوت که این یادداشت ها فاقد جزئیات مربوط به کارت های اعتباری هستند. برای یادداشت خود یک عنوان (title) انتخاب کنید، و کار تمام است. شما می توانید از طریق این نرم افزار، آیتم های wallet یا یادداشت های خود را جستجو کنید، یا این که همگی مجموعه ها را باهم در دسترس داشته باشید. هر آیتمی از wallet که انتخاب می کنید دارای رنگ پیش زمینه مربوط به خودش است، و براساس نوع آن سازماندهی شده است. یادداشت های امنیتی را می توانید بر اساس حروف الفبا یا تاریخ ساخت، مرتب کنید.
ویژگی های خاص مربوط به سیستم عامل
نسخه مربوط به اندروید True Key توانایی مدیریت پسوردها را نه تنها برای وب سایت های شما، بلکه برای نرم افزار های شما هم دارد. این ویژگی در سیستم عامل های ویندوز، مک، یا آی او اس وجود ندارد. در یک دستگاه با سیستم عامل آی او اس، True Key به شما نحوه نمایش پسورد در مرورگر Safari را توضیح می دهد. در نرم افزار های LastPass، Dashlane، و بقیه، شما می توانید این کار را کلیک کردن بر روی آیکن Share، سپس انتخاب More، و فعال کردن True Key از طریق یک گزینه اسلایدی انجام دهید. زمانی که می خواهید به یک وب سایت وارد شوید، به سادگی بر روی Share و سپس True Key کلیک کنید. هر دو ویرایش مربوط به موبایل، دارای مرورگرهای توکاری هستند. با استفاده از این مرورگر، می توانید هر وب سایت ذخیره شده ای را برای باز کردن و ورود به آن انتخاب کنید.
در بسته های مربوط به سیستم عامل ویندوز، دروبین های سلفی همیشه حاضر نیستند. اما اگر یکی از این دوربین ها دارید، می توانید True Key را به گونه ای تنظیم کنید که سیستم خود را با استفاده از چهره خود قفل گشایی کنید.
یک مدعی ارزشمند
True Key در حال گسترش و بهبود یافتن است. در ماه های گذشته این نرم افزار پیشرفت کمی داشته، و برای سال ۲۰۱۶ ویژگی بیشتری قرار است به آن اضافه شود. اما با این حال، کارهای مقدماتی را که شما از یک password manager انتظار دارید را برای شما انجام می دهد، و گزینه های مربوط به تشخیص هویت چندفاکتوره این نرم افزار، به صورت موازی کار نمی کنند. باید مواظب آن باشید، اما در حال حاضر، انتخاب های سردبیرهای ما عبارتند از password manager، LastPass، Dashlane، و Sticky Password Premium، و این نرم افزارها، حرف های بیشتری هم برای گفتن دارند.
متن مربوط به تصویر:
صفحه دوم از فایل سورس، متن سمت راست آبی رنگ:
مزایا: بازیابی اطلاعات از طریق سیستم عامل های ویندوز، مک، اندورید و آی او اس. قابلیت تشخیص هویت از چند طریق مختلف. می تواند پسوردها را از مرورگرها و حتی نرم افزارهای رقیب خود import کند. قابلیت تشخیص چهره برای ویندوز وجود دارد. می توانید با استفاده از آن، پسورد اصلی خود را مجدداً تغییر دهید.
معایب: لاگین های عجیب و غریب را پشتیبانی نمی کند. با استفاده از اطلاعات شخصی ذخیره شده نمی تواند وب را فعال کند. و هیچ راه امنی برای به اشتراک گذاشتن گزارش ها امنیتی و پسوردها در این نرم افزار وجود ندارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text