img

اتومبیل خود را تبدیل به دفتر کارتان کنید…

/
/
/

در این مقاله، Davey Winder به شما می آموزد که چگونه اتومبیل خانگی خود را با استفاده از شارژرهای لپ تاپ و اینترنت پرسرعت، تبدیل به یک دفتر کار سیار کنید.
خودروی من که Bongo نام دارد دارای هشت عدد صندلی است و یک تخت خواب دونفره بزرگ نیز در آن جای می گیرد، و یک در بازشو دارد که دسترسی به قسمت پشتی خودرو را امکان پذیر می کند. من بلافاصله ردیف وسطی صندلی ها را برگرداندم تا دو ردیف رودر روی یکدیگر، فضای بیشتری را برای استراحت کردن و چک کردن ایمیل هایم به من بدهند. با این حال، این فضا به من داده نشد، ولی به اندازه استفاده از یک لپ تاپ، فضای مناسبی به نظر می رسید و یک میز کوچک هم جا می گرفت. یک میز ساده تاشو که از قسمت کناری ون بیرون آورده شده بود در این مکان جا می گرفت، ولی به اندازه ای که من از آن انتظار داشتم کارا و دوکاره نبود. در عوض، تمامی صندلی های موجود در ردیف آخر را برداشتم و به جای آن ها یک آشپزخانه کوچک قرار دادم. این آشپزخانه کوچک دارای یک خط لوله بنزین، و یک سینک ظرف شویی بود و آب این آشپزخانه از پمپ آب ماشین تامین می شد، این به این معنی است که هر زمان که بخواهم می توانم قهوه درست کنم و ساندویچی را که دوست دارم در این مکان تهیه کنم. با این اوصاف، چیزی که بهتر از بقیه چیزهای این آشپزخانه به نظر می رسید، دو میز چوبی بود که در پشت قسمت قوس دار مربوط به چرخ های خودرو، قرار داده شده بودند (و به واحد آشپزخانه متصل بودند) و این میزها مکان مناسبی برای نشستن و تایپ کردن بودند. میز کار، یا همان میز تاشو، از درون آشپزخانه و بین میزهای چوبی بیرون می آید. علاوه بر وجود فضایی مناسب برای برای خوردن و کار کردن، میز چوبی و میز کار مورد نظر به صندلی های باقی مانده خودرو متصل شده اند و با باز کردن همگی آن ها، یک تخت خواب برای استراحت کردن شما شکل می گیرد. در مواقع نیز به جای خواب، این تخت خواب بسیار ارزان تر از هتل ها می باشد.
Bongo در قسمت پشتی خود، پرده هایی نصب شده برای پنجره های کناری دارد و من چند پرده ساده را به پنجره های پشتی آن اضافه کرده ام تا قسمت پشت تاکسی را از بقیه بخش ها جدا کنم. این کار باعث می شود در شب ها یک محیط خصوصی داشته باشم و نور زننده آفتاب را در روز از من دور نگه می دارد. من یک دست از «پرده های حرارتی» را انتخاب کردم تا مانع خروج گرما به بیرون شود و مناسب شب های سرد من باشد.

بالا بردن قدرت
Bongo نیز مانند اکثر ون های کمپی (کاروان) دیگر نیاز به تامین ۲۴۰ ولت برق برای برق رسانی به سوکت های اتصال معمولی دارند. مسلماً این زمانی امکان پذیر است که یک کابل بلند برای اتصال به سوکت ها در خانه یا مکان کمپ شما، در دسترس باشد- ولی برای زمانی که شما ون خود را در ناکجا پارک کرده اید، کمکی نمی کند و ایده آل نیست. این جا همان جایی است که یک باطری سیار Leisure ارزشمند است. برخلاف باطری های معمولی و ابتدایی که مقدار زیادی از انرژی را برای فعالیت مناسب، به موتور شما می دهد، باطری های سیار Leisure این جریان را به تعادل می رساند و جریان تغذیه پایدارتری دارد. من یک سه راهی مبدل رله ای شارژ نصب کرده ام که می توان به وسیله آن، هر دوی باطری های معمولی و leisure را به وسیله جریان متناوب، آن هم در حین رانندگی شارژ کرد. یعنی هر زمانی که قصد پارک کردن ون را داشته باشم، خیالم از بابت داشتن باطری های پر، راحت است. این برق ذخیره شده در باطری، در نهایت برای روشن کردن لامپ های موجود در پشت ون، پمپی که آب را از مخزن آب گرفته و به لوله های سینک می رساند، جعبه خنک کننده ای که غذا را برای من تازه نگه می دارد، و ترکیبی از سوکت های ۱۲ ولت برق USB بر روی میز کار من، استفاده می شود.
این باطری های به ترتیب ۱ آمپر و ۲٫۱ آمپر هستند، که این میزان همان مقدار برقی است که شما در USB های موجود در منزل خود استفاده می کنید. این به این معنی است که من می توانم گوشی همراه و تبلت خود را به این سوکت های موجود در ون وصل کرده و مطمئن باشم که همیشه آنها را شارژ می کنند. به یاد داشته باشید که این نحوه شارژ کردن زمانی ضرری خواهد شد که گوشی یا تبلت شما، اینترنت مورد استفاده شما را نیز تامین می کنند. همین واحد از ون، یک سوکت فندک برای روشن کردن سیگار دارد که ۱۲ ولت است، و من برای شارژ کردن لپ تاپ از آن استفاده می کنم.
شاید می پرسید که مگر لپ تاپی وجود دارد که با برق ۱۲ ولت کار کند؟ به جای این که یک دستگاه مبدل گران قیمت برای تبدیل برق ۱۲ ولت مستقیم به برق ۲۴۰ ولت متناوب به شما معرفی کنیم، که اصلاً هم به نفع شما نخواهد بود، من یک آداپتور مخصوص ماشین برای تغذیه لپ تاپ را تهیه کردم قیمت آن بسیار کمتر از مبدل مذکور می باشد. با ۲۵ یورو، یک آداپتور خریداری کردم که به سوکت جانبی ماشین من متصل شده و به من اجازه استفاده از میزان برقی را که نیاز دارم، می دهد. به کمک ترفندهای شارژ همراه می توانم در مواقع نیاز، لپ تاپ کاری خودم را با برق ۱۹ ولت شارژ کنم. مزیتی که این واحد دارد این است که می توانید آن را در ماشین های دیگر هم استفاده کنید و از آن به عنوان یک آداپتور تغذیه سیار استفاده کنید. البته، قسمت حساس این عمل این است که تا حد ممکن بهتر است که از منابع برق خارجی کوچک تری استفاده کنید، که این همان زمانی است که Chromebook من به کار می آید.

پهنای باند قسمت پشتی ون
کروم بوکی که من پیشنهاد می کنم، Asus Flip C100P می باشد که به صورت کامل قابل تبدیل بوده و به راحتی از حالت شارژ لپ تاپ، به حالت شارژ تبلت تغییر حالت داده می شود. مزیتی که این دستگاه دارد این است که مجبور نیستم دو دستگاه را در حین سفر با خودم حمل کنم، و این باعث صرفه جویی در مقدار قابل ملاحضه ای از فضای ون می شود، اما دوام عجیبی که این باطری دارد (به راحتی می توانم ۸ ساعت کامل را از ایمیل، جستجوی آنلاین، استفاده از word تنها با یک شارژ، استفاده کنم) نگرانی ها را در مورد منبع تغذیه و تمام شدن باطری از بین می برد. این دستگاه به سرعت هم شارژ می شود، تنها در مدت زمان حدود ۱ ساعت از میزان ۱۰ درصد به میزان کامل یعنی ۱۰۰ درصد خواهد رسید. گفته شده است که بر روی این دستگاه یک سلول خورشیدی وجود دارد که در هنگام توقف آن را بر بالای ون قرار می دهیم و انرژ مورد نیاز ما را تامین می کند (و جایگزین خوبی برای روشن بودن دائمی موتور ون جهت برق رسانی به سیستم شارژ سه راهی ما می باشد)، و همچنین دارای یک منبع قابل استفاده برای لپ تاپ من می باشد.
این ویژگی ها من را ترغیب به استفاده از کروم بوک می کند. در اینترنت و فضای مجازیف تبلیغات بسیاری در مورد راه حل های موجود برای خانه های سیار شما وجود دارند، اما خیلی با مفهوم صرفه جویی فاصله دارند. من نمی خواهم که یک دیش ماهواره ای یا یک آنتن را بر روی سقف ون نصب کنم- Bongo به اندازه کافی بلند قامت می باشد و نیاز زیادی به نصب چنین چیزهایی ندارد و قامت بلند این ون به من اجازه انجام کارها را می دهد. در عوض، از یک کیت که قبلاً داشتم استفاده کردم.
وسیله اتصال به اینترنت برای من، گوشی من است که در حال حاضر یک Moto G با سیستم عامل اندروید است. هر زمان که لازم باشد می توانم از حالت Wi-Fi hotspot آن استفاده کنم. تنظیم کردن این کار ساده است، و با حالت WPA2-PSK که حالت امنی می باشد، کامل می شود. من با استفاده از یک VPN به آن وصل می شوم. با وجود امن بودن، پایدار بودن و دارا بودن پیکربندی آسان، این نوع از اتصال به پهنای باند موبایل، بسیار اقتصادی است. من در استفاده معمولی خودم از سه کارت SIM استفاده می کنم که تا ۸ گیگابایت داده را در مدت یک ماه تبادل می کنم، و این مقدار حجم اینترنت با سرعت ۴G برای من ۲۰ یورو هزینه دارد. مگر اینکه شما هر روز بخواهید در ون خود کار کنید، یا این که عادت دانلود و تماشای ویدئو های پر حجم را داشته باشید و نتوانید این عادت را ترک کنید، پس در این صورت هزینه بیشتری را برای شما خواهد داشت. علاوه بر این، از آن جایی که من از گوشی خودم برای این کار استفاده می کنم پس نیازی به خرج کردن پول برای خرید دستگاه و سخت افزار دیگری ندارم. این یک پهنای باند عالی برای استفاده در ماشین جهت کار کردن است- مگر اینکه شما ون خود را در مکانی پارک کرده باشید که سیگنال آن به اندازه سه خط آنتن دهی نباشد.
با در نظر گرفتن این مشکل احتمالی، من از راه حلی به نام PAYG استفاده کردم و آن را خریداری کردم تا این که شبکه متفاوتی را در شکل یک واحد EE Buzzard in-car Wi-Fi داشته باشم. به جای این که یک سخت افزار آخرین مدل را بخرم، این کیت قدیمی تر و ایده آل به نام «version one» را خریداری کردم، و این خرید را با کمتر از ۲۰ یورو انجام دادم، و ۱۰ یورو از این هزینه مربوط به اینترنت بود. این وسیله به عنوان یک سوکت ۴G USB Wi-Fi hub برای متصل شدن به سوکت فندکی عمل می کند. آداپتور ۱۲ ولتی هم در کنار این وسیله وجود دارد، این آداپتور دارای یک کابل MiFi است، یعنی شما می توانید از این آداپتور در داخل یا بیرون از ماشین استفاده کنید. اگر کارهای من به میل خودم پیش نرفتند، این Buzzard را به سوکت های USB موجود در واحد آشپزخانه متصل کرده تا بتوانم از برق آن استفاده کنم.

جاده پیش روی شماست
Bango ونی است که من نام Jean-Claude را به او داده ام زیرا ون بسیار خوبی است، و به وسیله این ون می توانید در هر جایی که باشید کار خود را به خوبی انجام داده و رونق ببخشید. همان طور که گفتم، راه هایی برای اضافه کردن صفحه های خورشیدی بر روی سقف این ون وجود دارد و این صفحات به عنوان یک منبع تغذیه برای باطری های leisure و کیت های من عمل می کنند. همچنین چیز دیگری که مدنظر دارم تبدیل “eco engine” به گاز پترولئوم مایع (LPG) می باشد، که هزینه این کار نصف هزینه مربوط به بنزین است و تشعشعات آن به حداقل می رسد. این مبدل، فضای داخلی ون را شبیه به یک سیستم خودکار اندروید می کند. و اکنون با کمتر از ۵۰۰ یورو می توانید وسیله های صفحه لمسی آن را فراهم کنید، این امکانات را می توان به راحتی با تلفن هوشمند تطبیق داده و با استفاده از نرم افزار های مفیدی آنها را کنترل کنید. در این زمان است که دفتر سیار شما آماده برای استفاده است و تا زمانی که گرم تر نشده است می توانید از آن برای انجام کارهای خود استفاده کنید.

3 نظرات

 1. ارز دیجیتال جدید refereum که به تازگی ارائه
  شده برای بازی ها مورد استفاده قرار میگیره
  داره و ارز برای معرفی داره ارز رایگان میده
  فقط سه روز فرصت دارین تا ثبتنام کنید اگر هم راجب این ارز شک دارید می تونید توی اینترنت در موردش سرچ کنید
  شما میتونید با ثبت نام و دریافت ارز
  رایگان از لینک زیر اقدام کنید
  http://bit.ly/RefereumJoin

  این روزها بازار ارزهای
  دیجیتال خیلی داغه و حتی تلگرام هم در
  حال اماده سازی بسترش برای ارائه ارز
  دیجیتال اختصاصی خودش
  هستش
  امروزه ۱ عدد بیت کوین (ارز دیجیتال ) چیزی در حدود ۵۱ میلیون
  تومان ارزش داره
  برای ورود به سایتش از لینک زیر میتونید استفاده کنید
  http://bit.ly/RefereumJoin

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text