پنج نکته و ترفند مفید درمورد ویندوز ۱۰

/
/
/

پنج نکته و ترفند مفید درمورد ویندوز ۱۰
از Cortana بهینه تر استفاده کنید
مدیر دیجیتالی Cortana یکی از برجسته ترین ویژگی های جدید در ویندوز ۱۰ می باشد، اما اگر واقعاً علاقه های خود را به او بگویید، به معنای واقعی می درخشد. Cortana را باز کنید و آیکن Notebook را در سمت چپ صفحه انتخاب کنید. از آنجا هر قسمت را مطابق با اولویت های خود انتخاب کنید تا در برگیرنده موضوعات جدید، هشدارها، و حتی انواع رستوران هایی که دوست دارید، باشند.
Restart های سیستم خود را زمانبندی کنید
ویندوز ۱۰ به شما اجازه نمی دهد که از مرحله آپدیت بپرید (آن را انجام نداده و بگذرید)، اما دارای یک گزینه است که می توانید زمان دقیق restart کردن ها را زمانبندی کنید. زمانی که یک آپدیت دانلود کردید، به قسمت Windows Update از Updates & Security > Settings apps بروید و در آنجا به PC بگویید که چه زمان این اجازه را دارد که سیستم را restart کند. اگر قسمت advanced options را باز کنید، می توانید به ویندوز بگویید هر زمان که یک آپدیت آماده بود، به شما اطلاع رسانی کند تا سیستم را restart کنید.
اگر می خواهید در مصرف پهنای باند خود صرفه جویی کنید، می توانید آپدیت ویندوز را برای یک دستگاه در منزل خود دانلود کنید، سپس از آن استفاده کرده و با استفاده از شبکه کردن، به PC های دیگر هم این آپدیت را منتقل کنید. برای این کار، به همان Advanced Options رفته و Updates & Security را انتخاب کنید، سپس بر روی “choose how updates are delivered” کلیک کنید. به صورت پیش فرض، آپدیت ها یا به صورت مستقیم و با استفاده از اتصال PC به اینترنت قابل دانلود هستند، یا اینکه با استفاده از PC های دیگر موجود در شبکه رد و بدل می شوند. می توانید این گزینه را تغییر داده و آن را به حالت Updates only if delivered via your local network تغییر داده تا از طریق شبکه آپدیت ها را منتقل کنید. به یاد داشته باشید که این گزینه را روی سیستمی که آپدیت اولیه را دانلود می کند، فعال نکنید.
Master virtual desktops
دسکتاپ های مجازی (پس زمینه های مجازی) متعدد در نهایت راه خود را به ویندوز باز کردند. دکمه Task View در taskbar تمام دسکتاپ های مجازی ساخته شده شما را نمایش خواهد داد-شما تا جایی که سخت افزار شما کشش داشته باشد می توانید از این دسکتاپ ها نصب کنید- به این گونه که ویندوز، این نرم افزار را به صورت فعال در صفحه اصلی به شما نشان می دهد. شما می توانید پنجره های باز را با استفاده از Task View به پنجره های دیگر منتقل کنید و برنامه ها را در دسکتاپ مجازی دیگری بکشید و رها کنید. کشیدن یک برنامه و قرار دادن آن در یک دسکتاپ جدید، یک دسکتاپ مجازی جدید را می سازد تا بتواند برنامه هایی را در خود جای دهد.
Metro را باز گردانید
آیا بازگشت دسکتاپ، شما را تشویق به صفحه استفاده از صفحه اغازین ویندوز ۸ می کند؟ شما می توانید ویندوز ۱۰ را مجبور کنید که از رابط لمسی خوب استفاده کند—که یک صفحه مملو از برنامه های Windows Store را به شما بدهد- و این کار را با باز کردن Action Center در گوشه کم نور سمت راست taskbar و انتخاب Tablet Mode انجام دهید.
برای “Tablet Mode settings” در Cortana، برای اطلاعات بیشتر، جستجو کنید، مانند توانایی ورود به حالت Tablet Mode زمانی که ویندوز بالا می آید، یا انتقال به این حالت در زمانی که از دو دستگاه در یکی به عنوان تبلت استفاده می کنید (مایکروسافت اسم این کار را Continuum گذاشته است). اگر می خواهید صفحه آغازین شما دارای افکت باشد و در عین حال از بقیه دسکتاپ قبلی خود استفاده کنید، می توانیدبا استفاده دکمه مورد نظر آن در گوشه بالای سمت راست، Start menu را به تمام صفحه در آورید.
در گشت و گذاز اینترنتی خود، از Cortana استفاده کنید
آیا می دانستید که Cortana در مرورگر جدید Edge Browser هم در ویندوز ۱۰، کار گذاشته شده است؟ شاید آن را ندیده اید، زیرا notification مربوط به آن، خیلی ریز است.
زمانی که در اینترنت می چرخید، Cortana هر موقع که اطلاعات مفید و تکمیلی داشته باشد، شروع به سخن گفتن می کند. برای نمونه، زمانی که در سایت یک رستوران هستید، در شناسایی مسیرها به شما کمک کرده یا در بررسی کردن این رستوران اطلاعاتی را به شما می دهد. به دنبال یک آیکن آبی رنگ متعلق به Cortana گردید که در مرورگر با نام “I’ve got more info” ظاهر می شود، بگردید. هیچ سر و صدا یا صفحه ناخواسته ای برای علامت دادن این آیکن به شما وجود ندارد. پس باید هشیارتر باشید تا آن را از دست ندهید.
چگونه ۳۰ دقیقه اول خود را در ویندوز ۱۰، به حداکثر برسانیم
ما معتقدیم که ویندوز ۱۰ یکی از بهترین سیستم عامل هایی است که مایکروسافت تولید کرده است، و ارزش دانلود کردن را دارد. با این حال، اگر با این سیستم عامل جدید آشنا نیستید، شاید کمی از آن بترسید. خوشبختانه، آشناتر از آن است که فکرش را بکنید، و ما می توانید شما را به ۳۰ دقیقه اول تجربه شما از این سیستم عامل راهنمایی کنیم.
بارگذاری اولیه و نصب
اگر شما یک ویندوز ۱۰ را برای PC خود خریداری کرده اید، آسان ترین راه را در پیش دارید. می توانید از این مرحله بپرید. اما برای اکثر ما، این سیستم عامل به صورت آپدیتی از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸٫۱ می باشد. و اگر شما هم در گروه ما قرار دارید، به خواندن ادامه دهید.
اگر یک ویندوز ۱۰ را برای خود رزرو دارید، پس الان صاحب آن هستید. اگر سخت افزاری دارید که مورد تایید مایکروسافت نباشد یا کمبودی داشته باشد، این شرکت این سیستم عامل را به شما تحویل نمی دهد مگر این که خودتان آن را خریداری کنید. از طرف دیگر، برخی از شما ممکن است از سرعت بالا آمدن ویندوز ۱۰ حیرت زده شده باشید. دلیلش این است که مایکروسافت از قبل، ویندوز۱۰ را بر روی سیستم شما بارگذاری کرده و سپس کد آن را باز کرده است. بعد از آن، این سیستم عامل شروع به نصب شدن کرده است
شما باید شروع فرآیند نصب را مشاهده کنید. کامپیوتر شما فایل های آن را نصب خواهد کرد، از حساب Microsoft account خود استفاده کرده و ویندوز ۱۰ را قفل گشایی کنید. ضمناً فایل هایی که دانلود می شوند را می توانید بر روی یک سی دی یا دی وی دی رایت کنید. و در این مرحله گزینه ای دارید که می توانید این ویندوز را بر روی ویندوز قبلی نصب کرده و یا از جایی که فرآیند آن را قطع کرده بودید، مجدداً شروع به نصب کنید.
زمان آپدیت فرارسیده است
پس از دانلود ویندوز ۱۰، اولین کاری که می کنید بالا آوردن این سیستم عامل است، اما برای چند ثانیه صبر کنید. ما شنیده ایم که مایکروسافت یک بسته به نام “Day 0” برای این سیستم عامل دارد، که شاید شما آن را در بخشی از ارقا (نصب) خود دریافت کرده باشید. قفط اجازه دهید مطمئن شویم که چیزی جا نمانده باشد. نا امید نشوید، ما هنوز روی آشنایی شما با ویندوز۱۰ کار می کنیم. ما دارای یک هدف فراگیر در ذهنمان هستیم. مکانی برای شروع، مسلماً خود شروع است.
شروع به پیگیری و اجرای ویندوز کنید
در گوشه سمت چپ صفحه خود، آیکن ویندوز را مشاهده خواهید کرد. اگر روی آن کلیک کنید، لیستی از برنامه ها را در سمت چپ خواهید دید، در عین حال افراد آشنا به ویندوز ۸ در سمت راست هم آیکن های آشنایی را مشاهده خواهند کرد. برخی از آنها شاید به این جهت آورده شده باشند ک اطلاعات مرتبطی را به شما بدهند.
فعلاً، با سمت چپ شروع می کنیم. شما لیستی از برنامه هایی که استفاده بیشتری از آنها شده (frequently-used applications) را می بینید که مایکروسافت برای شما انتخاب کرده است- اینها ممکن است از سیستم عامل قبلی شما به جای مانده باشند. این لیست بسته به اینکه به چه مقدار از آنها استفاده کرده اید، تغییر می کند. متاسفانه، شما انتخاب نمی کنید که چه برنامه هایی در اینجا ظاهر شوند. ولی برخی تغییرات را می توانید انجام دهید، اکنون ما به شما نحوه اعمال این تغییرات را یاد می دهیم.
ابتدا، در پایین این لیست بر روی “All apps” کلیک کنید، شاید نام آن “Almost all apps” باشد، زیرا ویندوز، بدون توضیحات، برنامه ای را به شما نشان نمی دهد. همه برنامه هایی که بر روی کامپیوتر شما نصب شده است باید آنجا باشد.
حال، به سمت راست می پردازیم. اولین چیزی که باید بدانید این است که Start Menu یک پنجره است- می توان ان را به میل خود، تا حدودی، تغییر اندازه و تغییر شکل داد. حتی می توان آن را به حالت تمام صفحه برد، اگرچه این کار نیازمند تغییراتی در تنظیمات آن است.
شما می توانید چینش tile ها (کاشی ها) مربوط به سمت راست صفحه را به گونه ای که دوست دارید، تغییر دهید. با یک کلیک راست کردن می توانید اندازه آنها را تغییر دهید، اگر نمی توانید انها را بزرگتر کنید، آنها را بکشید و در یک فضای خالی رها کنید. شاید شما دوست داشته باشید که برنامه Mail، یا Calendar در گوشه بالا سمت چپ قرار داشته باشد. شما می توانید هر برنامه ای را که می خواهید به Start Menu سنجاق کنید (pin to start menu)، که شامل برنامه های موجود در نوار سمت چپ هم می شود. با این حال، همه این Tile ها به صورت پوسا و فعال کار نمی کنند. و کار کردن آنها بستگی به طراح برنامه ها دارد.
یک برنامه وجود دارد که می خواهیم به دنبال آن بگردید، نامش Get Started است (تصویر را ببینید). و به این معنا نیست که در دقایق اول شروع به کار با ویندوز ۱۰، مایکروسافت قصد کمک کردن به شما را دارد، پس Get Started یک غول برای این سیستم عامل جدید است. مجبور نیستید الان بر روی آن کلیک کنید، ولی بدانید که در آنجا حضور دارد. اکنون، به پایین صفحه آمده و به Settings بروید، و در آنجا کلیک کنید.
یک گشت سریع در تنظیمات
برخی از افراد از دستکاری جزئیات PC خود، نگران هستند. نگران نباشید- همه چیز در سمت چپ Control Panel وجود دارد. در ویندوز ۲۰، تنظیمات بیشتر شبیه به داشبورد ماشین شما هستند.
به یاد داشته باشید، می خواهیم بفهمیم که چگونه به آپدیت ها را بررسی کنیم. و این کار را به طوری سریع با استفاده از جعبه جستجو در بالا سمت راست انجام می دهیم. فقط “Update” را تایپ کنید و تعدادی از گزینه ها شروع به ظاهر شدن می کنند. ما به دنبال “Windows Update settings” هستیم. بر روی آن کلیک کنید، در صفحه بعدی، “Check for updates” را انتخاب کنید. اگر سیستم شما شروع به دانلود آپدیت ها می کند، یک فنجان قهوه بنوشید و منتظر بمانید. زمانی که تمام شد، شما به روز هستید و سیستم آماده استفاده است.
خصوصی سازی
روی آیکن چرخان در گوشه بالا سمت چپ این پنجره کلیک کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات برگردید. در این جا ما آیکن “Personalization” را می بینیم.
صفحه پیش زمینه اولین گزینه ای است که می توان تنظیم کرد. این نیازی به توضیح ندارد : یک صفحه زمینه انتخاب کرده یا آن را به حالت پیش فرض رها کنید. اگر می خواهید عکسی از فرزندانتان را در آنجا بارگذاری کنید، برای مثال، می خواهید یک عکس را از Facebook یا هرجای دیگری یا یکی که در حافظه USB قرار دارد یا در فضای ابری ذخیره شده را انتخاب کنید.
به تنظیمات دیگر در این صفحه بروید، با استفاده از نوار سمت چپ، می توانید به همه قسمت های کامپیوتر خود، میانبر داشته باشید. در تنظیمات lock screen، برای مثال، می خواهید که ویندوز، قرار ملاقات شما را به همان گونه که در Calendar تنظیم کرده اید، با جزئیات به شما نشان دهد. زمانی که کارتان تمام شد، ویندوز ۱۰ باید بیشتر حس آشنایی و آرامش را به شما بدهد.
Cortana and Notifications
در اینجا، مایکروسافت دوست دارد که به Cortana به عنوان دوست شما نگاه کند. اکنون، در قسمت سمت چپ و پایین صفحه شما قرار دارد، و از شما می خواهد که “Ask me anything” (در تصویر ببینید). به طور خلاصه به اساس آن می پردازیم.
اگرچه نیازی به استفاده از Cortana ندارید، اولین باری که روی جعبه جستجو کلیک می کنید به شما این امکان داده می شود که آن را تنظیم و برپا کنید. دستیار شخصی مایکروسافت می خواهد در جنبه های مختلف زندگی دیجیتالی شما دخالت کند و به محض این که به آن اجازه دهید شروع خواهد کرد. اگر شما آن را فعال کنید، بر روی صفحه شما ظاهر شده تا به شما توصیه هایی را بکند، برای مثال، زمانی که قصد دارید برای نوبت دندانپزشکی خود بروید، می تواند به شما توصیه های خوبی بدهد.
اگر نمی خواهید از آن استفاده کنید، می توانید آن را در همان مراحل اولیه، از منوی تنظیمات غیر فعال کنید. به Settings menu بروید و یک کشو برای خاموش کردن Cortana خواهید دید.
اگر قصد دارید آن را نگه دارید، Cortana در طی کارهایی که می کنید می فهمد که چه چیزهایی را دوست دارید و چه چیزهایی را نمی پسندید.
اگر یک هشدار دهند فعال کرده اید، Cortana از قسمت سمت راست پایین بالا می آید و زمانی که آن را غیرفعال کنید، به گوشه صفحه شما می رود. اطلاع رسان (Notification) های Mail کمی متفاوت هستند. معلق در صفحه می آیند و برای لحظه ای معلق هستند سپس محو می شوند. اگر آن را از دست داده اید، ویندوز ۱۰، آرشیوی را از اینها دارد، که به آن Action Center گویند، در این سیستم قسمتی از taskbar شما، در گوشه سمت راست صفحه می باشد. شبیه یک حباب متنی از یک کتاب کمدی است. روی آن کلیک کنید، و خلاصه ای را از چیزهایی را که ویندوز فکر می کرده مهم هستند، خواهید دید. از Cortana می توان به عنوان یک نوار جستجوی عمومی برای اسناد و برنامه های دیگر که در PC خود نگه داری می کنید، باشد. برخی اوقات، راحت ترین را برای اجرای یک برنامه، تایپ کردن اسم آن در جعب جستجو است.
سه نکته دیگر وجود دارد که قبل از اتمام این گشت، باید بدانید و با آنها آشنا باشید. اجرای مرورگر اینترنت، Microsoft Edge، تنظیم ایمیل. و دانلود چند تا از برنامه هایی که احتمالاً از Store لازم دارید.
Microsoft Edge
برای متصل شدن به اینترنت باید بر روی آیکن Microsoft Edge که در پایین صفحه در نوار ابزار قرار دارد، کلیک کنید-این آیکن شبیه به لوگوی مرورگر قدیمی Internet Explorer می باشد
Edge به همراه چند گزینه از ویژگی های مایکروسافت، بالا می آید، که در وسط خود دارای یک نوار جستجو (search box) است. مانند اکثر مرورگرهای مدرن، حتی می توانید در قسمت search آن، آدرسی را جستجو کنید. با این حال، مجدداً قصد گشت زدن در تنظیمات را خواهید داشت، در گوشه بالا سمت راست، روی منوی “…” کلیک کنید. در آنجا می توانید تغییراتی را ایجاد کنید، مانند تغییر زمینه مرورگر از روشن به تیره.
سپس، اگر می خواهید موارد مورد علاقه خود را از مرورگر های دیگرر در این مرورگر وارد کنید، می توانید این کار را با یک ترفند انجام دهید. اگر از Chrome استفاده می کنید، احتمالاً به دنبال مرورگر گوگل می گردید، و آن را دانلود می کنید، و سپس می توانید تصمییم بگیرید که تمام bookmark های خود را به Edge وارد کنید. همین کار را می توانید برای Mozilla و Opera انجام دهید. با این حال، اگر از Internet Explorer استفاده کرده اید، bookmark های شما باید به این جا منتقل شوند.
Mail
در برنامه Mail مایکروسافت، تنظیم و برپا کردن یک ایمیل کار راحتی است. این برنامه را باز کنید (از Start menu یا از Cortana) و یک حساب کاربری به آن اضافه کنید. باید ایمیل و رمز عبور خود را تایپ کنید، اما پس از آن، چیزهایی را که ایمیل نیاز دارد باید به آن بدهید. اگر دوست داشتید، می توانید چندین حساب کاربری را اضافه کرده و بین آنها سوئیچ کنید.
تنها نکته ای که ما آن را سفارش می کنیم این است که روی لینک “More” در سمت چپ لینک ها، کلیک کنید. این منو، چندین پوشه را برای نگه داری ایمیل های شما باز می کند، مانند Clutter folder، که مشابه مدرن تر برای Spam folder از طرف مایکروسافت است و کار آن پنهان کردن ایمیل هایی است که اضافی نیستند ولی در عین حال مهم هم نیستند. همچنین شاید بخواهید منوی Settings را جستجو کنید (در این برنامه، آیکن آن در گوشه سمت چپ پایین با شکل چرخ دنده ای است).
کار با Store، از این جا Office را دریافت کنید
شاید بخواهید یک کپی از Microsoft Office داشته باشید. دو گزینه پیش روی شماست: یک کپی کامل از Office 365 را خریداری کنید که قیمت آن برابر با ۵۹ یورو برای هر سال است- یا این که خیلی ساده تر می توانید پول کمتری هزینه کنید و فقط Word Mobile، Excel Mobile، و PowerPoint Mobile را داشته باشید که هر سه اینها رایگان هستند و در Store app موجودند.
Store متعلق به مایکروسافت است و خانه ای پر از برنامه های متوسط است که شما نیاز ندارید. با این حال، کاری که شما باید انجام دهید، این است که “Word Mobile” را در نوار جستجو تایپ کرده و آن را دانلود کنید، و برای دو برنامه دیگر هم همین کار را انجام دهید. Word Mobile همه ویژگی های Office 365 را ندارد، اما می تواند یک کاربر معمولی را راضی نگه دارد.
۱۰ تا از بهترین ویژگی های مخفی ویندوز ۱۰
ویندوز ۱۰ رسماً در سراسر دنیا راه اندازی شده است، اما کارمندهای داخلی آن با کار کردن چند ماهه با این سیستم عامل، چیزهایی را در مورد آن می دانند که افراد جدید نمی دانند. کارمندان برای خود تلسمی را ساخته اند، یک گربه نینجا و تعداد زیادی از اسب های قابل اعتماد، که برای پیش برد سمبلیک کردن پیشرفت خود، و دادن روح هیجان انگیز به این ویندوز، این کار را انجام داده اند.
ما زمانی با ویندوز ۱۰ بازی می کردیم. حال به روده های مربوط به ninjacat (گربه نینجا) نفوذ می کنیم که در اینجا ویژگی هایی بیان می شوند که شاید شما از دانستن آنها محروم بوده اید. ما معتقدیم که این ۱۰ ویژگی از مفیدترین، سازنده ترین و جالب ترین مخفی هایی هستند که می توانید پیدا کنید.
وب و دسکتاپ خود را در toolbar خود قرار دهید
می توانید با استفاده از چند ترفند در پسکربندی منوها، toolbar خود را قدرتمندتر کنید، و یک نوار آدرس وب و لینک ها دسکتاپ را به آن اضافه کنید.
روی toolbar کلیک کنید و سپس روی هر فضای استفاده نشده آن راست کلیک کنید. نوار Toolbars را انتخاب کنید. در اینجا می توانید یک یا سه گزینه را بررسی کنید: Address، Desktop، و Links. با address bar می توانید به سرعت در یک وب سایت چیزی را نوشته و مرورگر را باز کنید. Links هم همین کار را برای شما انجام می دهد ولی این کار را با bookmark های ذخیره شده انجام می دهد. به جای باز کردن دسکتاپ خود به صورت مستقیم، Desktop link پوشه ها و مکان های دیگر PC شما را به صورت لینک هایی به شما ارائه می دهد.
شاید از به هم ریختگی زیاد، اذیت شوید، اما این کار واقعاً کمک کننده است.
چه برنامه هایی بیشترین فضا را به خود اختصاص می دهند؟
در مسیر Settings > System > Storage لیستی از درایو های موجود در PC شما وجود دارد. یک بار کلیک کنید تا تفکیکی از میزان استفاده عکس ها، برنامه ها، ویدئو ها و … از درایو های شما، مشاهده کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر می توانید روی هر زیر گروه کلیک کنید.
ما فکر می کنیم که شما این لیست از برنامه ها را یکی از مفیدترین این ویژگی ها خواهید دید. خیلی عالی است که بدانیم فضای ما را چه چیزهایی پر کرده است، آنگاه به سرعت می توانیم تصمیم بگیریم که کدام یک از آنها را پاک کنیم.
ویژگی hidden Clutter در Mail
مایکروسافت، پوشه Spam را از دور خارج کرد، اما برای ایمیل ها یک پوشه Clutter قرار داد که فکر نمی کرد شما به آن اهمیتی بدهید، یک ویژگی که اکنون در برنامه Mail قرار داده شده است. که در زیر منوی “More” موجود است. اگر یک ایمیل مهم به اشتباه در این پوشه قرار گیرد، آن را بکشید و در inbox رها کنید. در طول زمان، Clutter یاد خواهد گرفت که چه ایمیل هایی مهم هستند. و مایکروسافت هم در طول دوره های مرتب به شما ایمیل می زند و می گوید که چه ایمیل هایی در این پوشه قرار گرفته اند.
Cortana، دور شو
بله، یک منوی کشویی برای خاموش کردن Cortana وجود دارد، و شما احتمالاً می خواهید مطمئن شوید که اطلاعات شما از Microsoft cloud پاک شده است، اگر می خواهید که ویندوز ۱۰ فضای خصوصی شما را به صورت کامل حفظ کند. اما اگر فقط قصد دارید حافظه Cortana را پاک کنید و آن را خاموش کنید، به مسیر Settings > Privacy > Speech, inking & typing رفته و دکمه “Stop getting to know me” را فشار دهید.
بازی Solitaire را خریداری کنید
Solitaire خیلی وقت است که یکی از پرطرفدارترین بازی ها، برای افرادی است که وقت زیادی برای صرف کردن و پرداختن به آن دارند. اما به دلایلی مایکروسافت، اکنون فکر می کند که کاربران ویندوز ۱۰ باید بابت به صورت ماهیانه پول پرداخت کنند. اولین بار این کار را در ویندوز ۸ برای این بازی انجام داد و اکنون هم آن را اجرا می کند. به علاوه، فقط زمانی این بازی ها پولی می شوند که شما سعی در شروع یک مبارزه و رقابت روزانه (Solitaire Challenges) داشته باشید. از لحاظ فنی، این یک “ویژگی” است، اما ما برای این ویژگی، کمی تعریف آن را تغییر دادیم.
Solitaire Challenges
اگر می خواهید تبلیغات در مجموعه برنامه های Solitaire متعلق به ویندوز ۱۰، را مدیریت کنید، Daily Challenges را چک کنید. این یک کار خیلی جدی است.
نه تنها در مایکروسافت فردی هست که به این گونه چیزها پاسخ دهد، بلکه شما به عنوان یک پاداش، ارز الکترونیکی دریافت می کنید، اگرچه هنوز مطمئن نیستیم که چه کاری انجام می دهد. و در آینده، راهنماهایی برای آن وجود خواهد داشت. از ما بشنوید، چیزهای بزرگی در راه است.
Background app manager
این ویژگی به شما اجازه می دهد که تنظیمات برنامه هایی را در ابتدا اجرا می شوند، تغییر دهید و بپیچانید. با این همه، آیا واقعاً زمانی که از مرورگر خود استفاده نمی کنید، نیازی به تبلیغات موجود در آن دارید؟ این چیزی است که باید در نظر داشته باشید.
استفاده باطری
با توجه به اجرا شدن ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوترها و گوشی های هوشمند، ما کاربردهای تلفن همراه بیشتری را هم در آن مشاهده کرده ایم. مثال: برنامه مدیریت باطری، که در قسمت Settings > System > Battery saver مخفی شده است. اگرچه، حالت Battery-saver mode مفیدترین ابزار اینجا نیست. اکنون می توانید تفکیکی از استفاده باطری خود را مشاهده کنید، که به شما نشان می دهد کدام یک از برنامه ها و دستگاه ها، بیشترین استفاده را از انرژی شما دارد.
گزینه های پیشرفته Edge
یکی بهترین ویژگی های Edge، منوی تنظیمات آن است، که به شما اجازه می دهد ویژگی های مفید را خاموش یا روشن کنید. برای دسترسی به آن، روی آیکن “…” در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس، Settings را انتخاب کرده و به پایین صفحه بیایید تا منوی Advanced Settings menu را انتخاب کنید. این گزینه ها را خواهید دید، که به شما اجازه می دهد که طبق میل خود تغییرات را ایجاد کنید. (بله، ما در حال خاموش کردن Adobe Flash هستیم.)
شروع سریع ویندوز
ویندوز ۱۰ باید به گونه ای از قبل پیکربندی شده باشد که سریع آماده کار شود، به طوری که فایل های خاص سیستمی روی یک فایل اصلی جمع شده است، و به جای اینکه کل سیستم خود را restart کنید، به ادامه فعالیت بر روی این فایل ها بپردازید. مایکروسافت می گوید که این ویژگی، مدت زمان اجرای ویندوز و بالا آمدن سیستم را تا ۶۰ درصد بهبود بخشیده است.
۲۰ میانبر برای صفحه کلید در ویندوز ۱۰، که باید بدانید
در ویندوز ۱۰، مایکروسافت تعداد زیادی از میانبرهای جدید را برای دسترسی آسان تر به Action Center، Cortana، Task view ، و virtual desktops به شما می دهد. در واقع، در حدی زیاد هستند، که این غول فناوری یک فایل Word را برای آموزش میانبرهای جدید، برای کاربران منتشر کرده است.
با این حال اگر به میانبرهای صفحه کلید آشنایی ندارید، یک نگاه به این لیست می تواند چاره ساز باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ما ۲۰ عدد از این میانبرهای ضروری را در کنار هم جمع کرده ایم.
اگرچه، این لیست فقط متعلق به ویندوز ۱۰ نیست. بسیاری از این میانبرها بر روی نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل کار می کنند، و چند تا از میانبرهای استاندارد را برای مرورگرها، خواهید دید. اگر از ویندوز ۷ یا ۸٫۱ استفاده می کنید ولی با این میانبرها آشنا نیستید، این لیست به شما کمک می کند که کنترل بر روی PC خود داشته باشید و وابستگی خود را به ماوس کمتر کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text